Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Dobrý deň,
rád by som Vám predstavil moju heligónku, ktorú som vyrobil. Heligónka je vykladaná mosadzou a perleťou, ladenie Es-As, je malá, ľahká a zvučná má silné basy. Sú tam osadené mosadzné hlasy Amano prvej triedy, ktoré znejú veľmi pekne a hlasno. Ak sa chcete o heligónke informovať, alebo ju vyskúšať môžete mi zavolať a poradiť sa. ondruseklubo@gmail.com
Radoľa 113, Tel.: 0944 360 570 

 
 
Zdravím páni muzikanti a zberatelia.
Toto je moja najnovšia láska, nikdy som si nemyslel, že mi tak učaruje jednorámiková heligónka. Za mňa, veľmi zaujímavý, krásny nástroj, ktorý už nikam nepôjde! Doniesol som si ju z ČR. Heligónka bola podľa tvrdenia pána v ich rodine, dedená z pokolenia na pokolenie od jej výroby. Trojhlas, C-dur, zinok, 2 základy, 1 vysoká oktáva, 12 kontier, r.v.1929. 
Keď ju pán vytiahol, skoro mi šli vypadnúť oči. Vyzerala presne takto.
Darmo,...starí páni naozaj vedeli, ako sa chovať k nástrojom, za čo v tomto prípade veľmi ďakujem.
Totálne pôvodný stav, bez zásahu, v šelaku, hlasy až na pár výnimiek ani škrabnuté, ešte na kožkách, mech pôvodný, tesní na 99%. Bola naladená trošku nižšie ako dnešné C-F, u nás tomu vravíme, že "v starom C", ospravedlňujem sa za slang. Momentálne je po generálke hlasov - vyčistené, doladené, pretesnené, hrá ako delo. :-)
Iný zásah nebol a okrem výmeny basového remeňa a traku, ani žiadny neplánujem. Jediná chyba krásy, že okrem pár vážne zanedbateľných škrabancov, sú dva hlbšie zádery po stranách prednej steny, pravdepodobne od kufra, ktorý bol súčasťou kúpy.
Pekný večer prajem.
jurinoondrus@gmail.com
 
Dobrý deň.
Chcel by som Vám ukázať heligónky, ktoré vyrábam. Táto je ladenie F-B, štvorhlasná, 3-základy + jedna vysoká oktáva, hlasy mosadz, tipo amano. Vyrobil som ju iba tak, pre seba, pre potešenie. Vyrábam pod menom Ján Kožiak Rimavské Brezovo.

Druhú heligónku som vyrobil pre syna ako svadobný dar. Keďže som rodák z Kadluba, ako aj syn, jemu som vyrobil heligónku s názvom Ján Kožiak Kadlub, ladenie D-G.
S pozdravom Janko K., e-mail: koziakova.marta@azet.sk
 
A to je táto, pre syna, ako svadobný dar. Asi najväčšia zaujímavosť bola jej výroba a jej schovávanie pred synom, aby mal prekvapenie. Je to heligónka s ladenim D-G, 2 základy + hlboká oktáva, hlasy tipo amano mosadz.
 
Táto heligónka, na ktorej som robil generálnu opravu je dvojhlasná – základ + horné tremolo a ladená v C/F. Diskantové a priznávkove hlasy sú mosadzné – teda platničky. Basy G, A, B sú v kontra oktáve. Priznávkove
akordy má harmonika – G dur7 (C/G) a C dur7 (F/C). Akord G7 obsahuje tóny: g+g1+h+f1 – má vynechaný tón d1. Akord C7 obsahuje tóny: c1+e1+g+b1 – teda kompletný sedmičkový akord. Heligónka aj keď je len dvojhlasná má pekný a dosť silný hlas (mosadzné hlasy) a výrazné basy
(kontra oktáva). Povrchovú úpravu skrinky robil profesionálny reštaurátor, lakovaná je šelakom. Mech je nový, vyrobený v Harmonikas, Louny.
Všetkých pozdravuje Miro, miroslavsvetlak311@gmail.com