Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Pozdravujem všetkých heligonkárov. Chcel by som sa Vám pochváliť so svojou novou heligónkou od p. Žubora zo Žaškova. Je vyrobená z orecha a čerešne. Trojhláska ladenia C-F, hlasy tipo amano, všetko na základoch. Som s ňou nadmieru spokojný po zvukovej, mechanickej a samozrejme aj vizuálnej stránke. Nakoľko som vyskúšal všetkých známejších slovenských výrobcov, rozhodol som sa jednoznačne.
Jano z TN - 0911/043011.
 
Dobrý den, tuto heligonku pro mě vyrobil pan Karel Elicar ze Strašic. Je to tříhláska, na základech, v ladění B-Es. Jsem sní moc spokojený, hlavně s lehce ovladatelnou mechanikou.
Email: miroslav28002@seznam.cz
 
Preji hezky den. Chci ukazat svoji heligonku Josef Hlavacek v Lounech. Je to triradovka se stupinkovym hmatníkem. Dvouhlasa, ma zihkove hlasy ladeni G-C-F. Je po celkove GO.
S pozdravem fandy heligonek VladimirU@seznam.cz
 
Toto je K. Stibitz z Č. Budějovic, rok výroby 1928. Byla vyrobena od pana Stibitze pro dědu mé manželky – pana Leopolda H. ze Žďáru nad Sázavou, který na ni celý život hrával (s kapelou a později doma pro potěšení ). Manželka ji nechala restaurovat v roce 2015 u firmy v Č. Budějovicích, která i nadále vyrábí tyto harmoniky Stibitz. Dostal jsem ji jako dárek k 60-tým narozeninám 2015. Ladění B-Es-As, 3-hláska, zinek, všechno na základech.
Zdraví, Luděk N. - ludek.nemec@boschrexroth.cz
 
Túto heligónku som kúpil od "počernejších" spoluobčanov zo Spiša. Bola v zlom stave, musel som ju celú zgeneralkovať. No myslím, že sa to vyplatilo. Je to 4-hláska, mosadzné hlasy ladené na základoch. Podľa informácií, ktoré som získal, vraj ich bolo vyrobené celkovo iba 10 kusov.
Pavol J. Čimhová.