Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


... A toto je vyrobená/prerobená maličká "turistická" harmonička. Dvoj-hláska, ladenia C-F. Nie je to však žiadna hračka. Rozmerovo je síce malá, no dostatočne hlasná. Tá 7 dcl fľaša, je iba na porovnanie veľkosti :-)
malcovsky@gmail.com
 
Priatelia, heligonkári.
Predstavujem Vám moje dve heligónky od už tu známych výrobcov. Jedna je od pána Jelínka z Kysuckého Nového Mesta a druhá od pána Žúbora zo Žaškova. Obe sú trojhlásky na základoch. Heligónka od pána Jelínka je ladená v C-F, má mosadzné hlasy a je to jedna z jeho prvých heligóniek (tretia v poradí). Mechaniku diskantnej strany aj basovej mi prerobil, takže mám na nej púzdrované mechaniky. Heligónka od pána Žúbora je prakticky nová, ladená v A-D a má hlasy Tipo Amano. Pri tejto heligónke som volil kovové doplnky. Obe heligónky majú veľmi pekný hlas (ale odlišný), pričom v ladení heligónky od pána Žúbora je počuteľné veľmi jemné, nenásilné tremolo. Som s nimi veľmi spokojný a rád si na nich čo to zahrám.
Igor, hurogi@centrum.sk
 
Zdravím, predstavujem vám novú heligonku od pána Stančeka. Čakanie na ňu sa vyplatilo. Nielenže je nádherná, ale má aj neopísateľne jedinečný nadherný zvuk. Ladenie G-C-F, prevedenie NATURAL , drevo ORECHOVÁ KORENICA + INTARZIA, kovanie STARÉ STRIEBRO MATNÉ. Hlasy DIXI-zinok plus heligonkové basy.
marian.lascek@gmail.com
 
Čaute,
toto sú moje dve heligónky. K. Stibitz je ladenie C-F, dvojhlaska zinkové hlasy, veľmi zvučná, hlavne basy, ma 80 rokov, ale musel som ju dať opraviť pretože už bola v hroznom stave a rozpadala sa cela - je po mojom dedovi. J. Kebrle je ladenie D-G, trojhláska zinkové hlasy, hlboká oktáva. Túto som si kúpil pred rokom a som veľmi rad za tento kúsok, lebo zneje krásne. Hrám asi 3 roky a dúfam, že práve teraz mi pribudne ďalšia do zbierky. :)
marekk595@gmail.com
 
Dobrý deň,
chcel by som vám aj ja ukázať moju heligónku, ktorú som dostal ako dar od rodiny k životnému jubileu. Ladenie D-G, 2-radová, 3-hlásna. Diskantná (pravá) strana má mosadzné hlasy II. trieda, 2 základy + 1 hlboká oktáva. Basová strana je 1.trieda Typo Amano. Heligónka má silný prenikavý hlas, som s ňou veľmi spokojný. Výrobcom je Tibor Č. z Novej Bane.
S pozdravom Peter z Trnavy, pzatko29@gmail.com