Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Dobrý deň,
aj my sa už tešíme z nových heligóniek. Sú to 3-hlásky ladenia C-F, na základoch. Hlasy sú mosadzné - tento výrobca vyrába nástroje prevážne iba na mosadzi. Hlas aj vzhľad heligóniek je plne podľa našich predstáv, sme spokojní. Nech vám to všetkým dobre hrá.
Fandovia zo Str. Slovenska
 
Dobrý den. Posílám příspěvek do sbírky. Je to velmi zvučná dvouhláska C-F. Vyrobená v dílně pana Jakuba Konrádyho (1881-1946), který se ale hlavně specializoval na výrobu dud (gajdy). Největší rozmach Konrádiové zaznamenali za 1.republiky, kdy se do výroby hudebních nástrojů zapojil též syn Jakub (1905-1988). Dílna a krámek s hudebninami se na původním místě nachází dodnes.Tento nástroj byl vyroben kolem roku 1920. Roku1952 byla dílna znárodněna a r.1960 výroba utlumena. Dudy se tam prý vyrábějí díky vnukům zakladatele dodnes. Přeji hezké léto.
S pozdravem Pavel (fencl100@gmail.com)
 
Dobrý deň prajem.
Rád by som sa aj ja pochválil svojou heligónkou, ktorú som dostal k sviatku a práve som ju trocha zrenovoval. Je to K. Stibitz, trojhláska, C-F na základoch. Hrá krásne ostro a taktiež má skvelé basy. Zdravím všetkých milovníkov heligónky.
romancyrul@gmail.com
 
Dobrý deň,
toto je moja prvá heligónka, ktorú som vyrobil. Je to 4-hláska na mosadzných hlasoch. Naladená je v oktávach: hlboka + 2 základy + vysoká. Heligónky vyrábal aj môj otec, ktorý bohužiaľ prednedávnom zomrel. Tak chcel som v tom pokračovať a podarila sa mi vyrobiť táto kráska.
misou@azet.sk
 
Dobrý deň,
aj my sa chceme pochváliť heligónkou, ktorú sme si v minulých dňoch boli prevziať. Je od p. Jelínka z KNM a veľmi pekne mu ďakujeme. Ladenie C-F, 3-hlasna, amano kvalita. Bola vyrobená pre našu 7 ročnú dcérku Sofinku.
mirka.kralikova4@gmail.com