Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Dobrý deň,
?chcem sa pochváliť mojou novou heligónkou od p .Duraja zo Žaškova.Táto harmonika je v ladení D-G, 3-hlas s hlbokou oktávou. Aj keď je to len základný model na hliníku, má veľmi pekný hlas pri ktorom sa dobre spieva. Ďakujem p. Durajovi, že mi vytvoril toľkú krásu.
kamenskydominik@gmail.com
 
Zdravím všetkých fanúšikov heligóniek.
Tiež by som sa rad pochválil svojou novou heligónkou ktorú mi na moje želanie vyhotovili E&R Jelinkovci s Kysúc, začo im chcem aj takýmto štýlom poďakovať. Je to krásne prepracovaná C-F-ka, 3-hlasná, osadená hlasmi Typo Amano strednej triede. Je ladená v základnej oktáve, má nádherný čistý a mohutný hlas, veľmi dobre sa na nej hra aj vďaka pohodlným remeňom ktoré sa dajú nastaviť ako pre dieťa, tak aj pre veľkého chlapa ;)
S pozdravom Marcel Matejovič, mmatejovic785@gmail.com
 
Zdravím heligonkárov. Chcel by som sa pochváliť s mojou novou
vyrezávanou 4-rádovou heligónkou z masívneho dreva - kombinácia orech, čerešňa, oliva. Je to 3-hlas v ladení G-C-F-B. S využitím modernejšej technológie je vyrobená iba príklopka, nápis a rámiky sú robené ručne. Štefan Javorek Žaškov
 
Pozdravujem všetkých priaznivcov heligóniek. Dovoľte, aby som predstavil ďalšiu heligónku z mojej dielne zo Záhoria. Je to ladenie G-C-F na troch základoch, 3-rádovka, 3-hlasná, s hliníkovými hlasmi Amano. Vyrobená bola pre môjho učiteľa p. Pavla Grimma k jeho krásnemu životnému jubileu - 80 rokov života.
Tomáš Polák, Radošovce. polak.tom@Itcnet.sk
 
Jožko Krajňák vyrástol a celý život žije v Čechách, no ako sám vraví, že cíti sa napoly Slovákom po svojom tatkovi (pôvodom z Východného Slovenska). Za mládi veľmi rád prichádzal na Slovensko, no keď sa rodina pominula, už jednoducho nemá kam prísť a tak by rád ešte chcel...
S Jožkom sme sa stretli náhodou. Rád si zahraje na heligónku, nuž sme ho začali pozývať my, čoby "noví príbuzní" na našu heligonkársku prehliadku - Šarišskú heligónku. No Jožo nás teraz naposledy - v septembri 2014 po podujatí doslova šokoval. Zavolal si nás a vraví, že tak túži, aby to niečo "slovenské" z neho sa vrátilo späť na Východ a zostalo tu - a daroval nám heligónku, ktorú sám vyrobil. Že nech je tu medzi nami a nech si stále spomenieme naňho. Stáli sme ako obliati vodou...
Musím povedať, že heligonečka je to celkom vydarená. Krásna robota, 3-hláska v ladení C-F. Hlasy v nej sú síce len nejaké poprebrusované hliníky z nejakej starej chromatiky, ale ak Vám to niekto nepovie, tak to ani nepoznáte. Pekné heligónové basy, precízna mechanika a taká jemnejšia pravá strana, z nej robia hlasovo naozaj zaujímavú heligónku.
Aj takým spôsobom si dovolím Jožkovi za všetkých Slovákov - Východniarov poďakovať.
peter@seman.sk