Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Predstavujem Vám ďalšiu heligónku z dielne Tibora Číka z Novej Bani, ktorá bola vyrobená pre žiačku ZUŠ Nová Baňa. Je to 3 - hláska, ladená C-F. Kvalita hlasov diskantná strana Hohner zinok, basová strana 1. trieda AMANO. Osobne ju odporúčam každému záujemcovi, ktorý rozmýšľa nad kúpou heligónky od slovenského výrobcu. Heligónka je menších rozmerov na prianie žiačky. Ak máte záujem, príďte ju osobne vyskúšať do ZUŠ v Novej Bani.
Mgr. art. Adriana Kráľová, krasa.tradicie@gmail.com.
 
Dobrý deň,
predstavujem Vám svoju druhú heligónku z dielne zo Záhoria. Je v ladení A-D, 2-hlas na základoch, na zinkových hlasoch. Podľa mňa je to veľmi príjemné ladenie. Hlasy som použil zo starej heligónky, ktorú som zakúpil vo veľmi zlom stave v Českej republike. Z úcty ku pôvodnému starému výrobcovi, ale i preto, že jadro – hlasy zostali pôvodné, som na novej heligónke zachoval pôvodný názov výrobcu. Nástroj som vyrobil pre dcéru a je o rozmeroch 300 mm x 195 mm , váha len 4,5 kg.
Pozdravujem a nech Vám to hrá.
Tomáš Polák z Radošoviec okr. Skalica. polak.tom@ltcnet.sk
 
Predstavujem Vám heligónku z dielne Tibora Číka z Novej Bani, ktorá bola vyrobená pre žiačku ZUŠ Nová Baňa. Je to 3-hláska, ladená C-F, všetko na základoch. Hlasy diskantnej (pravej) strany sú Hohner zinok, basová strana má basy AMANO, príznavky sú opäť Hohner zinok. Samozrejme heligónka má vynikajúci zvuk. Osobne ju odporúčam každému záujemcovi, ktorý rozmýšľa nad kúpou heligónky od slovenského výrobcu. Spĺňa najvyšší štandard čo sa týka zvukovej, technickej i vzhľadovej stránky. Špecifikom tejto heligónky je vygravírované meno žiačky. Ak máte záujem, príďte ju osobne vyskúšať do ZUŠ v Novej Bani. :-)
Mgr. art. Adriana Kráľová, krasa.tradicie@gmail.com
 
Vzali sme hlasy z otcovej Ligny a osadili ich do viac oku lahodiacej bedničky. Pán Jelínek odviedol perfektnú prácu, keď som prvý krát potiahol až ma zamrazilo! Zvuk veľmi pripomínajúci staré heligónky. Neveril som, že je možné tak skvelo vyladiť nástroj! Nie vzhľad ale zvuk robí heligónku heligónkou. Táto môže teraz smelo konkurovať starým majstrom. A ladenie? Také obyčajné: C-F 3x základ. Pre mňa však úplne neobyčajné. Ďakujem pánovi majstrovi za krásny nástroj.
Ondrej S. older73@gmail.com
 
Pozdravujem všetkých,
no a na svete je prvá heligónka "Made in Šariš" :-). Vyrobil ju kamarát Jožko Maľcovský z Drienice - malcovsky@gmail.com. Mosadzné hlasy, 3-hláska v ladení D-G, (2 základy + jedna spodná oktáva). Pekná precízna remeselná robota, no čo je dôležite, nástroj je takmer kompletne vyrobený z domácich materiálov. Nie je to žiadna "skladačka" z dovezených komponentov. Jožko pri výrobe heligónky použil niektoré vlastné technické riešenia. Výsledkom je originálna kovová mechanika pravej strany, ale i iné riešenie ľavej basovej strany. Heligónka sa jemne ľahko ovláda, má pekný hlas, dobre sa na nej hraje. Nemám čo dodať,... bez nadsádzky poviem, že v niektorých ohľadoch je určite lepším nástrojom než heligónky podobnej kategórie známych renovovaných výrobcov .
Peter S., admin
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27