Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Pekný deň,
chcel by som sa pochváliť s vlastnoručnou výrobou. Hlasy Tipo A mano na mosadzi v ladení CF, na troch základoch. Heligonka vzhľadom na jej rozmery (30x19cm) a váhou pod 5 kg je veľmi zvučná s krásnym prenikavým čistým tónom. Všetko okrem hlasov som vyrobil sám. Na ilustráciu pridávam aj krátku nahrávku: https://youtu.be/lZEmQSZ08AQ
Mám veľkú radosť z toho, kam sa vo všeobecnosti posunula kvalita prevedenia heligóniek, či už vizuálna alebo mechanická. Aj nástroje od malých výrobcov môžu smelo konkurovať najväčším výrobným gigantom. Výroba ako aj samotné hranie ma vždy zahreje pri srdci a práve v tom je to čaro heligónky.
Všetkých zdraví: tono.dvorscik@gmail.com
 
Pozdravujem všetkých,
mňa uchvátila táto kniha o krojoch. Veľmi sa mi páči a vrelo ju odporúčam.
 
Ďalšia heligónka z mojej dielne. Uplatnil som v nej niekoľko dočista vlastných technických riešení, pričom všetky komponenty si vyrábam sám. Vlastná mechanika ovládania pravej aj ľavej strany, samostatne vymeniteľný celý basový segment, puzdrové uloženia pohyblivých časti a iné. Konkrétne táto heligónka je 3-hláska, ladenia D-G, osadená mosadznými hlasmi. Naladená je: hlboká - základ - vysoká oktáva. Má krásny, jemný zamatový hlas. Basovú stranu som oproti štandardu doplnil o ďalšie basy/priznávky tak, že teraz heligónka má ešte aj "ďalší" mol (A mol) a má v podstate aj všetky basy zo stupnice G dur. Myslím, že hlasom a ovládaním poteší každého hráča.
malcovsky@gmail.com
 
... A toto je vyrobená/prerobená maličká "turistická" harmonička. Dvoj-hláska, ladenia C-F. Nie je to však žiadna hračka. Rozmerovo je síce malá, no dostatočne hlasná. Tá 7 dcl fľaša, je iba na porovnanie veľkosti :-)
malcovsky@gmail.com
 
Priatelia, heligonkári.
Predstavujem Vám moje dve heligónky od už tu známych výrobcov. Jedna je od pána Jelínka z Kysuckého Nového Mesta a druhá od pána Žúbora zo Žaškova. Obe sú trojhlásky na základoch. Heligónka od pána Jelínka je ladená v C-F, má mosadzné hlasy a je to jedna z jeho prvých heligóniek (tretia v poradí). Mechaniku diskantnej strany aj basovej mi prerobil, takže mám na nej púzdrované mechaniky. Heligónka od pána Žúbora je prakticky nová, ladená v A-D a má hlasy Tipo Amano. Pri tejto heligónke som volil kovové doplnky. Obe heligónky majú veľmi pekný hlas (ale odlišný), pričom v ladení heligónky od pána Žúbora je počuteľné veľmi jemné, nenásilné tremolo. Som s nimi veľmi spokojný a rád si na nich čo to zahrám.
Igor, hurogi@centrum.sk