Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Dobrý deň,
predstavujem Vám moju novú 2-radovú heligónku od výrobcu Tibora Č. z Novej Bane. Je to 3-hláska, ladenie C-F, s mosadznými amano hlasmi. Harmonika ma malú spotrebu vzduchu. Výzdoba je ručne maľovaná. Dizajn a vzhľad nastroja som si navrhol sám a výrobca to zhmotnil do finálnej podoby.
Marek M., Nitra
 
Chcel by som Vám ukázať moju novu (starú) heligónku, ktorú som kúpil od jedného pána z Prahy (Staropražsky Heligonkári). Heligónka je 2-radová, 6-hlasná, mosadzné hlasy. Ladenie C-F, 4 x základ, 2 x vysoká oktáva. Mosadzné intarzie plus perleť. Majster opravár ju pretesnil, naladil, dal nove tesnenia pod klapky, nove ventilčeky. Bednička je v zachovalom stave, nebola upravovaná. Napriek tomu, že je 6-hláska bol som celkom prekvapený, že vôbec neberie veľa vzduchu. Basy sú také mäkkúčke, ale zvučné.
S pozdravom, p.pajkos63@gmail.com, Košice
 
Dobrý deň,
aj my sa už tešíme z nových heligóniek. Sú to 3-hlásky ladenia C-F, na základoch. Hlasy sú mosadzné - tento výrobca vyrába nástroje prevážne iba na mosadzi. Hlas aj vzhľad heligóniek je plne podľa našich predstáv, sme spokojní. Nech vám to všetkým dobre hrá.
Fandovia zo Str. Slovenska
 
Dobrý den. Posílám příspěvek do sbírky. Je to velmi zvučná dvouhláska C-F. Vyrobená v dílně pana Jakuba Konrádyho (1881-1946), který se ale hlavně specializoval na výrobu dud (gajdy). Největší rozmach Konrádiové zaznamenali za 1.republiky, kdy se do výroby hudebních nástrojů zapojil též syn Jakub (1905-1988). Dílna a krámek s hudebninami se na původním místě nachází dodnes.Tento nástroj byl vyroben kolem roku 1920. Roku1952 byla dílna znárodněna a r.1960 výroba utlumena. Dudy se tam prý vyrábějí díky vnukům zakladatele dodnes. Přeji hezké léto.
S pozdravem Pavel (fencl100@gmail.com)
 
Dobrý deň prajem.
Rád by som sa aj ja pochválil svojou heligónkou, ktorú som dostal k sviatku a práve som ju trocha zrenovoval. Je to K. Stibitz, trojhláska, C-F na základoch. Hrá krásne ostro a taktiež má skvelé basy. Zdravím všetkých milovníkov heligónky.
romancyrul@gmail.com