Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Zdravím, predstavujem vám novú heligonku od pána Stančeka. Čakanie na ňu sa vyplatilo. Nielenže je nádherná, ale má aj neopísateľne jedinečný nadherný zvuk. Ladenie G-C-F, prevedenie NATURAL , drevo ORECHOVÁ KORENICA + INTARZIA, kovanie STARÉ STRIEBRO MATNÉ. Hlasy DIXI-zinok plus heligonkové basy.
marian.lascek@gmail.com
 
Čaute,
toto sú moje dve heligónky. K. Stibitz je ladenie C-F, dvojhlaska zinkové hlasy, veľmi zvučná, hlavne basy, ma 80 rokov, ale musel som ju dať opraviť pretože už bola v hroznom stave a rozpadala sa cela - je po mojom dedovi. J. Kebrle je ladenie D-G, trojhláska zinkové hlasy, hlboká oktáva. Túto som si kúpil pred rokom a som veľmi rad za tento kúsok, lebo zneje krásne. Hrám asi 3 roky a dúfam, že práve teraz mi pribudne ďalšia do zbierky. :)
marekk595@gmail.com
 
Dobrý deň,
chcel by som vám aj ja ukázať moju heligónku, ktorú som dostal ako dar od rodiny k životnému jubileu. Ladenie D-G, 2-radová, 3-hlásna. Diskantná (pravá) strana má mosadzné hlasy II. trieda, 2 základy + 1 hlboká oktáva. Basová strana je 1.trieda Typo Amano. Heligónka má silný prenikavý hlas, som s ňou veľmi spokojný. Výrobcom je Tibor Č. z Novej Bane.
S pozdravom Peter z Trnavy, pzatko29@gmail.com
 
Dobrý deň!
Chcel by som vám aj ja ukázať moju krásavicu. Je od pána Žubora zo Žaškova. Je to 3-rad, 3-hlas, zinkové hlasy DIXI, ladenie A-D-G, všetko na základoch. Má nádherný zvuk, nič neklepe, mechanika ide ľahučko. Som s ňou veľmi spokojný .
S pozdravom: martin@lastak.eu
 
V diskusii tu na stránke sa niekto pýtal na p. Otakara Tkáčika z Čadce. Pán Tkáčik bol amatérskym opravárom a výrobcom, dnes už dávno nežije. Posielam teda fotografiu jednej heligónky, ktorú som opravoval niekedy okolo r. 2003. Je to 4-hlasná D-G s hlbokou oktávou. Menil som na nej jeden poškodený hlások, vyčistil som ju, nastavil mechaniku a doladil.
Miro S., miroslav.svetlak@mail.t-com.sk