Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Dobrý deň,
chcem sa pochváliť s mojou novou heligónkou od mladého a veľmi šikovného výrobcu heligoniek Antona Dvorščíka z Prečína pri Považskej
Bystrici. Heligónka má ladenie B-Es, hlasy sú tipo a mano mosadz, tri základy, cnc basy. Povrchová úprava nástroja je orechová dyha a mech je modrej farby. Splnila všetky moje očakávania a som s ňou veľmi spokojný.
S pozdravom Ľubo. lubo6418@gmail.com

Ďakujem za zverejnenie.
Pekný deň
 
Dobrý deň,
chcel by som vám ukázať svoju novú heligónku od pána Číka. Harmonika je 3-hlasná, ladenie C-F, 2 x základ,1x vysoka oktáva, mosadzné hlasy - Dixi. Rozmer: š - 28,5 cm; h - 18,5 cm; výška s hmatnikom - 34,5 cm. Bednicka je čierna, vysoký lesk, intarzia svetlou dyhou + perleťové kvietky, mech červený. Precizná práca, krasny zvuk.
S pozdravom P.P. - KE. p.pajkos63@gmail.com
 
Pekný deň,
chcel by som sa pochváliť s vlastnoručnou výrobou. Hlasy Tipo A mano na mosadzi v ladení CF, na troch základoch. Heligonka vzhľadom na jej rozmery (30x19cm) a váhou pod 5 kg je veľmi zvučná s krásnym prenikavým čistým tónom. Všetko okrem hlasov som vyrobil sám. Na ilustráciu pridávam aj krátku nahrávku: https://youtu.be/lZEmQSZ08AQ
Mám veľkú radosť z toho, kam sa vo všeobecnosti posunula kvalita prevedenia heligóniek, či už vizuálna alebo mechanická. Aj nástroje od malých výrobcov môžu smelo konkurovať najväčším výrobným gigantom. Výroba ako aj samotné hranie ma vždy zahreje pri srdci a práve v tom je to čaro heligónky.
Všetkých zdraví: tono.dvorscik@gmail.com
 
Pozdravujem všetkých,
mňa uchvátila táto kniha o krojoch. Veľmi sa mi páči a vrelo ju odporúčam.
 
Ďalšia heligónka z mojej dielne. Uplatnil som v nej niekoľko dočista vlastných technických riešení, pričom všetky komponenty si vyrábam sám. Vlastná mechanika ovládania pravej aj ľavej strany, samostatne vymeniteľný celý basový segment, puzdrové uloženia pohyblivých časti a iné. Konkrétne táto heligónka je 3-hláska, ladenia D-G, osadená mosadznými hlasmi. Naladená je: hlboká - základ - vysoká oktáva. Má krásny, jemný zamatový hlas. Basovú stranu som oproti štandardu doplnil o ďalšie basy/priznávky tak, že teraz heligónka má ešte aj "ďalší" mol (A mol) a má v podstate aj všetky basy zo stupnice G dur. Myslím, že hlasom a ovládaním poteší každého hráča.
malcovsky@gmail.com