Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Posielam do galérie harmoniku Hohner, ktorá má heligónové basy. Ladenie je B/Es, 3-hlas. (základná oktáva plus dve tremolá). Má pekný hutný - silný hlas. Bol som prekvapený, lebo je to prvá Hohnerka s heligónovými basmi, ktorú som stretol. Všetko je orginál z výroby.
Harmonika nemá klasické veľké platničky, ale len asi 70 x 28 mm. Podstata heligónového zvuku je ale v tom, že na jazýčkoch sú nanitované, resp. navarené malé závažička, ktoré znižujú kmitanie jazýčka a tým vzniká nižší tón. Meral som to ladičkou a niektoré basové hlasy sú v kontra oktáve a niektoré vo veľkej oktáve, tak ako je to u normálnych heligoniek.
Mám aj podobný akordeón Weltmeister, ktorý má takisto basy v kontra oktáve, čiže heligónové basy.
Heligónku vlastní ju Jozef M. z Muráňa. S pozdravom miroslav.svetlak@mail.t-com.sk
 
Posielam foto obrazu do galérie.
Názov obrazu : Heligonkár
Autor : Ján Fábik, nar.1916
Technika a materiál : olej na sololite
Rok vzniku : 1980 v Topoľčanoch
Všetkých pozdravuje: mesina.jan@zoznam.sk
 
Pre niekoho možno niečo nové a nezvyčajné... Moja prvá ručne vyrezávaná harmonika z čerešňového dreva. Amano hlasy, 3-hlasná, ladenie C - F s hlbokou oktávou.
m.zuubor@gmail.com
 
Túto heligónku som kúpil v katastrofálnom stave. Keď som ju zaniesol na generálku k opravárovi na Oravu povedal mi, že to bude skvost medzi heligónkami. Aj som trocha pochyboval týmto jeho rečiam, no keď som po ňu prišiel neveril som vlastným očiam...
Heligónka je 3-radová 3-hláska v mosadzi, ladenie CFB. Mám ju veľmi rád, a preto by som sa chcel touto cestou aj poďakovať p. Durajovi a aj p. Borončovi zo Zázrivej, ktorý sa tiež podieľal na oprave.
Pozdravujem všetkých heligonkárov, miro.tropek@orava.sk
 
Len krátky čas som vlastníkom tohto jednoradového diatonického akordeóna so štyrmi registrami vo štvorhlase, ladenie C, made in Germany.Je pravdepodobne z roku 1900-20, ale jeho celkový stav je vrátanie mechaniky ako zánovný. Mám k tomu aj originálnu papierovú krabicu. Podľa môjho názoru, hlas ma skutočne neporovnateľne krajší než majú ostatné heligónky v mojej zbierke.
S pozdravom schlosma@stonline.sk
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25