Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Toto sú moje cajunske harmoniky. Obidve majú ladenie G dur, 3-hlásky. Vonkajšie registre hrajú vysoké tóny, vnútorný register hra o oktávu nižší ton, ale nie je to pravidlo na ťah pre všetky gombíky.Totiž na ťah sa niektoré tóny zhodujú s tónmi na tlak v C dur rade na 3 radovom Hlavačkovi G-C-F.
Mensia harmonika trochu prefukuje ale väčšia je môj skvost. Má plný hlas, úplne iný ako súčasne heligónky, je veľmi podobný s farbou hlasov dnešných cajunských hamoník.Obidve harmoniky sú na zinku, avšak nie sú osadené sadou hlasov - kobylka má na celej jednej strane v kuse veľkú zinkovú platničku, na ktorej sú otvory s zvukotvornými jazýčkami. Menšia harmonika ich má ale bronzové, väčšia oceľové. Väčšia bola vyrobená v Sasku, menšia pravdepodobne u USA. Obidve sú z medzivojnového obdobia.
andrej.svarny@gmail.com
 
Dobrý deň,
chcel by som sa pochváliť s mojou novou a zároveň prvou vlastnou heligónkou. Pochádza z dielne P. Jelínka z Kysúc. Má úžasné hlasy, trojhláska, ladená v C-F. Výborne sa na nej hrá, keď začnem hrať, neviem kedy prestať.
marian.lascek@gmail.com
 
Dobrý deň. Chcel by som ukázať moje 2 heligónky. Jedna je Konstantin Stibitz a druhá Jozef Hlaváček. Obidve sú veľmi zachovalé a máju nádherný zvuk. Hlaváček je 4-hlasný, ladenia C-F na zinkových hlasoch s hlbokou oktávou. Stibitz je v ladení D-G, 3-hlas taktiež na zinkových hlasoch, všetko v základe. S týmito heligónkami som si splnil sen a som hrdý, že sa stali mojím majetkom.
S pozdravom Tomáš Brisuda.
tms.brisuda@gmail.com
 
A tu je nová heligónka ELICAR STRAŠICE s ladením DG, trojhlas, zinok, takisto všetko v základe. Má perfektný zvuk aj basy, ľahko sa na nej hrá.
Peter P., e-mail: privara.peter@zoznam.sk
 
Tu je jeden z najnovších výrobkov od p. Jelínka z Kysúc. Je to ladenie DG (ku husliam), trojhlas, všetky tri sú v základe. Má perfektný hlas aj basy. Chceli by sme sa s ňou "pochváliť" :)
Peter P., e-mail: privara.peter@zoznam.sk
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25