Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Dobrý deň,
ja Vám chcem predstaviť moju novú heligónku od p. Jelínka. Hrávam už 2 roky ako samouk a toto je moja v poradí už 3 heligónka. Tešil som sa na ňu už dosť dlho a konečne ju môžem teraz naťahovať denno denne. :-) Hlasy má tipo amano v ladení C-F, 3-hláska. Zneje nádherne a za nič by som ju nevymenil.
M. Bomba z Bobrova. marekmb51@gmail.com
 
Posílám krátké povídání k fotografii heligónky. Rád bych se o ní dozvěděl více.
Na stránkách galeria, mně upoutalo, s jakou láskou majitelé píší o svých heligonkách. Jako by psali o ženě, kterou milují. Tak i já, velice rád představuji svoji krasavici. Tuto harmoniku jsem po mnoho letech přemlouvání koupil od známého. Nechtěl jí prodat, byla mu památkou na jeho otce. Je jako nová, až se nechce věřit že byla zakoupena před II světovou válkou.
Zajímavé je, že nemá jméno výrobce, jen po straně ve dřevě je vyraženo číslo 69. Má nádherný hlas a ladění B-Es-As. Hádám jen, že je pravděpodobně z dílny Novak z Rakouska. Budu vděčný, pokud mi pomůžete odhalit jejího výrobce. Děkuji.
Přeji hezký den.
Josef Kouba. jkouba@shaw.ca
 
Zdravím všetkých heligonkárov. Aj ja sa Vám všetkým chcem pochváliť s mojou láskou, ktorú mi vyrobil - "vyrezal" z dreva umelecký rezbár kamarát a výrobca Marek Žúbor. Hrám rok a pol, učím sa u pána Martina Č. Mám tam zinok, je to ladenie G-C-F a som veľmi spokojný. Nech nám to všetkým dobre hrá!
Š. Javorek zo Žaškova.stefanjavorek@gmail.com
 
Zdravím všetkých heligonkárov, tých skúsených aj tých menej skúsených, ako som ja. Toto je moja pýcha, je to vlastne posledná trojradová heligónka, ktorú pán Duraj vyrobil. Mám ju od polovičky septembra minulého roka, trojhláska G-C-F. Som veľmi spokojný! Pána Duraja ako výrobcu som si vybral na základe odporúčania Mgr.Grimma.
Peter, pdorocak@gmail.com
 
Dobrý deň,
aj keď už patrím medzi seniorov, chcem sa aj ja tak trochu pochváliť s mojimi tromi láskami. Heligónka od p. Hlaváčka má už okolo 100 rokov a je v ladení Fis-H, naposledy ju ladil Ď. Krahulec z Detvy. Je to 3-hláska, má zinkové hlasy, pekný ostrý zvuk, zdedil som ju po mojom otcovi. U nás máme spevácky súbor a našim ženám sa pri tejto heligónke veľmi dobre spieva.
Prostredná heligónka je 4-hláska, v ladení D-G, 3 základy + hlboká oktáva od p. Duraja. Je to nádherná a precízna práca, hlasy sú DIXI, veľmi som s ňou spokojný. Nakoľko som potreboval heligónku s ladením C-F, v poslednej dobe som si zaobstaral 3-hlásku od p. Jendraška (Čimhová okr.Tvrdošín), ktorý do nových skriniek montuje hlasy zo starších heligóniek. Má celkom pekný hlas, mne však chýba tá ostrosť, na ktorú som zvyknutý u iných podobných nástrojov.
Na záver len toľko, že mojím snom je mať kvalitnú 4-hlásku s ladením C-F. Nakoľko je tento koníček finančne veľmi náročný, neviem či sa mi to niekedy podarí, no neprestávam hľadať. Prajem všetkým Vám veľa zdravia.
S pozdravom Janko Tršo, e-mail: jantrsojan@gmail.com
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27