Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Posielam foto obrazu do galérie.
Názov obrazu : Heligonkár
Autor : Ján Fábik, nar.1916
Technika a materiál : olej na sololite
Rok vzniku : 1980 v Topoľčanoch
Všetkých pozdravuje: mesina.jan@zoznam.sk
 
Pre niekoho možno niečo nové a nezvyčajné... Moja prvá ručne vyrezávaná harmonika z čerešňového dreva. Amano hlasy, 3-hlasná, ladenie C - F s hlbokou oktávou.
m.zuubor@gmail.com
 
Túto heligónku som kúpil v katastrofálnom stave. Keď som ju zaniesol na generálku k opravárovi na Oravu povedal mi, že to bude skvost medzi heligónkami. Aj som trocha pochyboval týmto jeho rečiam, no keď som po ňu prišiel neveril som vlastným očiam...
Heligónka je 3-radová 3-hláska v mosadzi, ladenie CFB. Mám ju veľmi rád, a preto by som sa chcel touto cestou aj poďakovať p. Durajovi a aj p. Borončovi zo Zázrivej, ktorý sa tiež podieľal na oprave.
Pozdravujem všetkých heligonkárov, miro.tropek@orava.sk
 
Len krátky čas som vlastníkom tohto jednoradového diatonického akordeóna so štyrmi registrami vo štvorhlase, ladenie C, made in Germany.Je pravdepodobne z roku 1900-20, ale jeho celkový stav je vrátanie mechaniky ako zánovný. Mám k tomu aj originálnu papierovú krabicu. Podľa môjho názoru, hlas ma skutočne neporovnateľne krajší než majú ostatné heligónky v mojej zbierke.
S pozdravom schlosma@stonline.sk
 
Toto je moja nová heligónka, ktorú mi vyrobil podľa mojich požiadaviek pán Duraj. Dlho som sa rozhodoval medzi Stančekom a Durajom. Páči sa mi klasický dizajn a tak som si objednal heligónku u p. Duraja. Čakal som na ňu asi 4 mesiace, ale oplatilo sa. Harmonika je precízne vypracovaná, má komplet hlasy Tipo a mano, ladenie D-G-C, trojhlas s hlbokou oktávou, perfektne naladená podľa môjho želania. Harmoniku mám od novembra 2010 a som s ňou veľmi spokojný. Myslím si, že pán Duraj vyrobil naozaj kvalitný nástroj a za rozumnú cenu.
Libor Kubíček, Senica.
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27