Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Túto heligónku som našiel na padláši vo veľmi zlom stave, je po starom otcovi Jurajovi Barlovi z Podkoníc. Pán Duraj zo Žaškova mi na nej urobil generálku za čo mu pekne ďakujem. No a takto vyzerá dnes.
Ďuro. mfr01@azet.sk
 
Chci Vám ukázat moji novou heligonku kterou mi věnoval její výrobce a můj kamarád k šedesátinám. Je to trojháska CF, hlasy Amano, bedna masiv, má 23 klapek, nahoře ještě dva obrácené půltóny takže mám oba na tah i tlak což je velice pohodlné. Víc nemám co dodat zatím ještě pořád nejsem smířen s tím že je fakt moje, jen hraji a dívám se z okna směrem někam na Dubicko. Myslím si že stojí za omrknutí, Jirkovi - výrobci se hodně povedla.
Ahoj, Šimon.(miroslav.hampl@frebio.cz)
 
Aj v tomto prípade by som použil príslovie:"trpezlivosť ruže prináša". Stálo ma to dosť námahy ako i času, aby som získal a rozšíril moju zbierku o tento unikátny kúsok. Jedna sa o R. Novaka, G-C-F v dreve, myslím že sa jedna o predvojnový model, nakoľko vo vnútri je meno kupujúceho a rok 1940. Vzhľadom na túto skutočnosť je vo vynikajúcom stave, bez akýchkoľvek známok poškodenia. Podľa toho ju musel vlastniť človek, ktorý mal k nej blízko a teraz to pociťujem i ja. Nepredal by som ju za nič na svete.
S pozdravom Peter S., Poprad
 
Toto je moja heligónka. Ladenie G-C-F, 2-hlasná, mosadzné hlasy. Myslím, že je to jedna z tých "krajších" nástrojov od Jozefa Hlaváčka. Má pekný zvuk a zub času i napriek jej veku sa na nej podpísal iba málo.
jaroslav.perveka@gmail.com
 
Posielam do galérie harmoniku Hohner, ktorá má heligónové basy. Ladenie je B/Es, 3-hlas. (základná oktáva plus dve tremolá). Má pekný hutný - silný hlas. Bol som prekvapený, lebo je to prvá Hohnerka s heligónovými basmi, ktorú som stretol. Všetko je orginál z výroby.
Harmonika nemá klasické veľké platničky, ale len asi 70 x 28 mm. Podstata heligónového zvuku je ale v tom, že na jazýčkoch sú nanitované, resp. navarené malé závažička, ktoré znižujú kmitanie jazýčka a tým vzniká nižší tón. Meral som to ladičkou a niektoré basové hlasy sú v kontra oktáve a niektoré vo veľkej oktáve, tak ako je to u normálnych heligoniek.
Mám aj podobný akordeón Weltmeister, ktorý má takisto basy v kontra oktáve, čiže heligónové basy.
Heligónku vlastní ju Jozef M. z Muráňa. S pozdravom miroslav.svetlak@mail.t-com.sk
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27