Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Volám sa Miroslav Tropek a pochádzam z Oravy. Už od detstva je pre mňa heligónka nastrojom, ktorý si je treba vážiť. Mam tiež chlapcov a dievčatá, ktorych učím hrať na tento nástroj - detská folkl. skupina MLADÝ HELIGON. Toto je heligónka, na ktorej momentálne hrávam.
S pozdravom Miroslav Tropek, Orava
 
No, takých harmoník na svete veľa nie je. 2-rádová avšak 12 basová, 4 hlasná štibitzka (ladenie F-B). Nádherný a silný zvuk a čo je zaujímavé, napriek mosadzným hlasom sa všetkým, ktorí ju mali v ruke zdala mimoriadne ľahká. Neopravovaná, všetko originál - jednoducho zvukový i zberateľský skvost.
V živote to však niekedy tak býva: Človek urobí chybné rozhodnutie,.... (nestíhol som ju napr. ani povážiť :-)),.... a už sa z nej teší môj kamarát.
peter@situr.sk
 
Túto pekne intarzovanú 3-hlasnú heligónku G/C/F, vlastní p. Andrej Petrov z Kojšova. Harmonika má nový mech od p. J.Krahulca a je po GO. Ladil ju p.Visokai zo Spišskej N.Vsi. Harmonika má mosadzné hlasové platničky.
 
Pekná 3-hlasná heligónka (F/B) s výborným hlasom (mosadzné platničky), ktorú vlastnil dnes už nebohý brat p. Juraja Poláčka. Musela byť vyrobená pred rokom 1922, pretože v tom roku sa A.Hlaváček odsťahoval z Loun do Prahy a tak aj začal označovať svoje harmoniky (A.Hlaváček Praha)
 
Pán Vasil Leško z Gelnice vlastní 4-hlasnú heligónku F/B, ktorá má tiež pekný hlas.Spolu s nižšie predstavenou heligónkou p.Poláčka tvoria dobre zladenú dvojicu (v tónine Fdur),samozrejme keď na ne hrajú títo dvaja veľmi dobre zohratí hráči.
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25