Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Dobrý deň!
Chcel by som vám aj ja ukázať moju krásavicu. Je od pána Žubora zo Žaškova. Je to 3-rad, 3-hlas, zinkové hlasy DIXI, ladenie A-D-G, všetko na základoch. Má nádherný zvuk, nič neklepe, mechanika ide ľahučko. Som s ňou veľmi spokojný .
S pozdravom: martin@lastak.eu
 
V diskusii tu na stránke sa niekto pýtal na p. Otakara Tkáčika z Čadce. Pán Tkáčik bol amatérskym opravárom a výrobcom, dnes už dávno nežije. Posielam teda fotografiu jednej heligónky, ktorú som opravoval niekedy okolo r. 2003. Je to 4-hlasná D-G s hlbokou oktávou. Menil som na nej jeden poškodený hlások, vyčistil som ju, nastavil mechaniku a doladil.
Miro S., miroslav.svetlak@mail.t-com.sk
 
Dobrý deň,
predstavujem Vám moju novú 2-radovú heligónku od výrobcu Tibora Č. z Novej Bane. Je to 3-hláska, ladenie C-F, s mosadznými amano hlasmi. Harmonika ma malú spotrebu vzduchu. Výzdoba je ručne maľovaná. Dizajn a vzhľad nastroja som si navrhol sám a výrobca to zhmotnil do finálnej podoby.
Marek M., Nitra
 
Chcel by som Vám ukázať moju novu (starú) heligónku, ktorú som kúpil od jedného pána z Prahy (Staropražsky Heligonkári). Heligónka je 2-radová, 6-hlasná, mosadzné hlasy. Ladenie C-F, 4 x základ, 2 x vysoká oktáva. Mosadzné intarzie plus perleť. Majster opravár ju pretesnil, naladil, dal nove tesnenia pod klapky, nove ventilčeky. Bednička je v zachovalom stave, nebola upravovaná. Napriek tomu, že je 6-hláska bol som celkom prekvapený, že vôbec neberie veľa vzduchu. Basy sú také mäkkúčke, ale zvučné.
S pozdravom, p.pajkos63@gmail.com, Košice
 
Dobrý deň,
aj my sa už tešíme z nových heligóniek. Sú to 3-hlásky ladenia C-F, na základoch. Hlasy sú mosadzné - tento výrobca vyrába nástroje prevážne iba na mosadzi. Hlas aj vzhľad heligóniek je plne podľa našich predstáv, sme spokojní. Nech vám to všetkým dobre hrá.
Fandovia zo Str. Slovenska