Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Dobrý deň,
Rudolf Kalina. Je to 3-hlas, ladenie C-F, mosadz. Heligónka má mohutný zvuk, "prekričala" už aj nejednú 4-hlásku.
Mam ju roky, no nikde neviem nájsť rok výroby. Sú tam iba podpisy predošlých vlastníkov. Podľa toho čo som zistil, mohol by to byť rok 1937-40. Pokiaľ by niekto mal nejaký katalóg alebo info budem rad.
Všetko pôvodné, čaká ju výmena mechu a trochu oživenie skrinky. Pre mňa je to srdcovka, ktorú obľubujem najviac s pomedzi mojich heligóniek. jurinoondrus@gmail.com
 
Konstantin Stibitz. Je to 4-hlas, ladenie B-Es, mosadz, 2 základy + 2 vysoké oktávy. Spodná časť nástroja stála vo vode, no už je všetko zreparované a heligónka má nádherný zvuk. Rok výroby 1933. jurinoondrus@gmail.com
 
Dobrý den,
rád bych představil své dvě heligonky, vyrobené z masivu – světlá z javoru a tmavší z dubu. Mají dřevěné příklopky, rožky vyrobeny z ořechového dřeva a kůže. Obě jsou v ladění CF, hlasy Tipo amano jak v diskantní tak basové části. Je to 3 hláska. Na tmavší jsou gravírované rámečky. Světlá heligonka má ručně malovanou skříň, na které jsou vyobrazeny polní květiny a celá je laděna do zeleného tónu. Hnědá heligonka z dubového dřeva je vyrobena ze starého trámu ze střechy domu, který byl zbourán. Řemeny na dubové jsou vyrobeny na Slovensku a na světlé heligonce jsou řemeny vyrobeny na Moravě. Díky dřevěné příklopce mají heligonky lahodný zabalený zvuk. Také měchy si vyrábím sám a jsou laděny do zelené barvy.

Zdravím z Uherského Brodu,
Ferdinand Kubánik, Ferda.k@seznam.cz
 
-
 
Priatelia,
predstavujem vám moju novú heligónku z rúk pána Jelínka. Je to krásny nástroj vyrobený z masívu, morený na "orech", vyrezávaný, zmenšený model (veľkosťou zodpovedá modelom pána Žúbora, či Duraja). Je to trojhláska ladená na základoch v ladení C-F. Na diskantnej strane aj na basovej sú osadené hlasy Amano I.tr. Keďže je to nový nástroj, tak všetko si musí trošku "sadnúť", ale po mechanickej aj vizuálnej stránke je to perfektná práca, nemá chybu a zvukovo je tiež výborná. V každom prípade som s ňou maximálne spokojný keďže bola vyrobená presne tak, ako som si predstavoval. No a mne už ostáva len si ju trošku "rozbehať", nech si to všetko sadne na svoje miesto a tešiť sa z nej. Fakt mám z nej radosť.
Igor alias "rogi"