Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Ďalšia heligónka z mojej dielne. Uplatnil som v nej niekoľko dočista vlastných technických riešení, pričom všetky komponenty si vyrábam sám. Vlastná mechanika ovládania pravej aj ľavej strany, samostatne vymeniteľný celý basový segment, puzdrové uloženia pohyblivých časti a iné. Konkrétne táto heligónka je 3-hláska, ladenia D-G, osadená mosadznými hlasmi. Naladená je: hlboká - základ - vysoká oktáva. Má krásny, jemný zamatový hlas. Basovú stranu som oproti štandardu doplnil o ďalšie basy/priznávky tak, že teraz heligónka má ešte aj "ďalší" mol (A mol) a má v podstate aj všetky basy zo stupnice G dur. Myslím, že hlasom a ovládaním poteší každého hráča.
malcovsky@gmail.com
 
... A toto je vyrobená/prerobená maličká "turistická" harmonička. Dvoj-hláska, ladenia C-F. Nie je to však žiadna hračka. Rozmerovo je síce malá, no dostatočne hlasná. Tá 7 dcl fľaša, je iba na porovnanie veľkosti :-)
malcovsky@gmail.com
 
Priatelia, heligonkári.
Predstavujem Vám moje dve heligónky od už tu známych výrobcov. Jedna je od pána Jelínka z Kysuckého Nového Mesta a druhá od pána Žúbora zo Žaškova. Obe sú trojhlásky na základoch. Heligónka od pána Jelínka je ladená v C-F, má mosadzné hlasy a je to jedna z jeho prvých heligóniek (tretia v poradí). Mechaniku diskantnej strany aj basovej mi prerobil, takže mám na nej púzdrované mechaniky. Heligónka od pána Žúbora je prakticky nová, ladená v A-D a má hlasy Tipo Amano. Pri tejto heligónke som volil kovové doplnky. Obe heligónky majú veľmi pekný hlas (ale odlišný), pričom v ladení heligónky od pána Žúbora je počuteľné veľmi jemné, nenásilné tremolo. Som s nimi veľmi spokojný a rád si na nich čo to zahrám.
Igor, hurogi@centrum.sk
 
Zdravím, predstavujem vám novú heligonku od pána Stančeka. Čakanie na ňu sa vyplatilo. Nielenže je nádherná, ale má aj neopísateľne jedinečný nadherný zvuk. Ladenie G-C-F, prevedenie NATURAL , drevo ORECHOVÁ KORENICA + INTARZIA, kovanie STARÉ STRIEBRO MATNÉ. Hlasy DIXI-zinok plus heligonkové basy.
marian.lascek@gmail.com
 
Čaute,
toto sú moje dve heligónky. K. Stibitz je ladenie C-F, dvojhlaska zinkové hlasy, veľmi zvučná, hlavne basy, ma 80 rokov, ale musel som ju dať opraviť pretože už bola v hroznom stave a rozpadala sa cela - je po mojom dedovi. J. Kebrle je ladenie D-G, trojhláska zinkové hlasy, hlboká oktáva. Túto som si kúpil pred rokom a som veľmi rad za tento kúsok, lebo zneje krásne. Hrám asi 3 roky a dúfam, že práve teraz mi pribudne ďalšia do zbierky. :)
marekk595@gmail.com