Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Dobrý den,
rád bych představil své dvě heligonky, vyrobené z masivu – světlá z javoru a tmavší z dubu. Mají dřevěné příklopky, rožky vyrobeny z ořechového dřeva a kůže. Obě jsou v ladění CF, hlasy Tipo amano jak v diskantní tak basové části. Je to 3 hláska. Na tmavší jsou gravírované rámečky. Světlá heligonka má ručně malovanou skříň, na které jsou vyobrazeny polní květiny a celá je laděna do zeleného tónu. Hnědá heligonka z dubového dřeva je vyrobena ze starého trámu ze střechy domu, který byl zbourán. Řemeny na dubové jsou vyrobeny na Slovensku a na světlé heligonce jsou řemeny vyrobeny na Moravě. Díky dřevěné příklopce mají heligonky lahodný zabalený zvuk. Také měchy si vyrábím sám a jsou laděny do zelené barvy.

Zdravím z Uherského Brodu,
Ferdinand Kubánik, Ferda.k@seznam.cz
 
-
 
Priatelia,
predstavujem vám moju novú heligónku z rúk pána Jelínka. Je to krásny nástroj vyrobený z masívu, morený na "orech", vyrezávaný, zmenšený model (veľkosťou zodpovedá modelom pána Žúbora, či Duraja). Je to trojhláska ladená na základoch v ladení C-F. Na diskantnej strane aj na basovej sú osadené hlasy Amano I.tr. Keďže je to nový nástroj, tak všetko si musí trošku "sadnúť", ale po mechanickej aj vizuálnej stránke je to perfektná práca, nemá chybu a zvukovo je tiež výborná. V každom prípade som s ňou maximálne spokojný keďže bola vyrobená presne tak, ako som si predstavoval. No a mne už ostáva len si ju trošku "rozbehať", nech si to všetko sadne na svoje miesto a tešiť sa z nej. Fakt mám z nej radosť.
Igor alias "rogi"
 
Dobrý deň,
chcem sa pochváliť s mojou novou heligónkou od mladého a veľmi šikovného výrobcu heligoniek Antona Dvorščíka z Prečína pri Považskej
Bystrici. Heligónka má ladenie B-Es, hlasy sú tipo a mano mosadz, tri základy, cnc basy. Povrchová úprava nástroja je orechová dyha a mech je modrej farby. Splnila všetky moje očakávania a som s ňou veľmi spokojný.
S pozdravom Ľubo. lubo6418@gmail.com

Ďakujem za zverejnenie.
Pekný deň
 
Dobrý deň,
chcel by som vám ukázať svoju novú heligónku od pána Číka. Harmonika je 3-hlasná, ladenie C-F, 2 x základ,1x vysoka oktáva, mosadzné hlasy - Dixi. Rozmer: š - 28,5 cm; h - 18,5 cm; výška s hmatnikom - 34,5 cm. Bednicka je čierna, vysoký lesk, intarzia svetlou dyhou + perleťové kvietky, mech červený. Precizná práca, krasny zvuk.
S pozdravom P.P. - KE. p.pajkos63@gmail.com