Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Dobrý deň,
rád by som sa pochválil heligónkou z dielne slovenského výrobcu pána Jelinka z Kysuckého Nového Mesta. Je v ladení B-Es, 3-hlas. Jedna sa o menší model, ktorý začal vyrábať iba nedávno. Avšak má také isté kvalitné mechaniky ako aj štandardné väčšie modely. Aj keď mám v nej osadené hlasy strednej triedy, znejú veľmi pekne a silno. Ladenie ale i cele prevedenie heligónky urobil presne podľa mojej predstavy. Je to značná výhoda keď Vám výrobca vyrobí nástroj presne podľa Vašich predstáv. Vrelo doporučujem všetkým heligonkárom, ktorí rozmýšľajú nad kúpou novej heligónky navštíviť práve túto dielňu. Pán Jelinek Vám určite odborne poradí vo Vašom výbere.
ondruseklubo@gmail.com; ravaband@ravaband.sk
 
Dobrý deň,
ja Vám chcem predstaviť moju novú heligónku od p. Miloša Bobáňa z Terchovej. Tešili sme sa na ňu už dosť dlho a konečne môžeme na nej denno denne hrať. :-) Hlasy má na zinku v ladení C-F, 3-hláska. Znie nádherne. Hrajú na nej moja 7 ročná dcéra a 12 ročný syn. Sú ňou úplne nadšení. P. Bobáňovi patrí moja vďaka, nielen za výrobu heligónky, ale aj za výučbu hry mojich detí na iné hudobné nástroje, tanca a spevu.
Mário V., vallo.mario@centrum.sk
 
Predstavujem Vám heligónku z dielne Tibora Číka z Novej Bani. Je to 3-hláska, ladená v C-F. Má mosadzné hlasy triedy AMANO, ladená je v základných oktávach. Osobne ju odporúčam každému záujemcovi, ktorý rozmýšľa nad kúpou heligónky od slovenského výrobcu. Spĺňa najvyšší štandard čo sa týka zvukovej, technickej i vzhľadovej stránky. Ak máte záujem, príďte ju osobne vyskúšať do ZUŠ v Novej Bani. Mgr. art. Adriana Kráľová, krasa.tradicie@gmail.com.
 
Zdravím všetkých,
chcel by som prispieť do galérie mojou heligónkou, ktorú vyrobil pán Jelínek z Kysuckého Nového Mesta. Heligónka je presne podľa môjho výberu, tak ako po vzhľadovej, tak aj zvukovej stránke. Je to 3-hláska osadená hlasmi 1.trieda - AMANO, ladenie C-F. Za výborne odvedenú prácu a jeho prístup sa mu takto chcem ešte raz poďakovať.
lieskovsky.peter1@gmail.com
 
Přeji dobrý den. I ja bych si chtěl přihřit polivčičku a ukázat, že i na Moravě se dělaji krásne a vyborně hrajíci Heligonky. Jednou z nich je třiřada stupínková heligonka Jiři Hampl Dubicko - Morava. Laděni B-Es-As. Hlasy AMANO (jedny z nejlepších). Mam ji čtyři měsíce a učim se na ni hrát - je to prostě bomba. Timto chci za ni moc poděkovat přiteli a výrobci Jirkovi H. z Dubicka.
vladimiru@seznam.cz