Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Přeji dobrý den. I ja bych si chtěl přihřit polivčičku a ukázat, že i na Moravě se dělaji krásne a vyborně hrajíci Heligonky. Jednou z nich je třiřada stupínková heligonka Jiři Hampl Dubicko - Morava. Laděni B-Es-As. Hlasy AMANO (jedny z nejlepších). Mam ji čtyři měsíce a učim se na ni hrát - je to prostě bomba. Timto chci za ni moc poděkovat přiteli a výrobci Jirkovi H. z Dubicka.
vladimiru@seznam.cz
 
Predstavujem Vám moju novú heligónku od pána Jelinka z Kysuckého Nového Mesta. Je to 3-hláska, ladená C-F, hlasy české z firmy Harmonikas Louny - trieda Amano. Je vyrobená presne podľa mojich predstáv, či už po vzhľadovej, technickej i zvukovej stránke. Hrá výborne a som s ňou maximálne spokojný :-) Chcem sa touto cestou ešte raz poďakovať pánovi Jelinkovi za výborne odvedenú prácu.
M. Čerňanský
 
Chcel by som sa pochváliť nádherným kúskom z dielne p. Jelínka s Kysuckého Nového Mesta. Čakal som na ňu trošku dlhšie, ale musím povedať, že sa oplatilo. Keď som na nej hral prvý krát u p. Jelínka v dielni až sa mi triasli ruky. Heligónka má krásny zvuk s hlasmi Tipo amano a ladením CF, 3-hlas. Má krásny mohutný hlas v nízkej oktáve
roman.knapik@azet.sk
 
Predstavujem Vám heligónku vlastnej výroby. Na úvod len pár slov, čo ma inšpirovalo k jej výrobe:
Začal som sa v decembri 2013 učiť hrať na heligónku a keď som videl po bazároch tie slušne povedané "repliky", na ktorých sa nedalo takmer nič zahrať, rozhodol som sa, že si nástroj vyrobím sám. Navyše, veď som stolár.
Od 25.4. 2014 kedy vydala prvý zvuk na nej hrám dodnes a som veľmi rád, že som si splnil svoj dávny sen. Je to trojhlas ladenia C-F, ale piatimi heligonkovými basmi. Držal som sa rád môjho učiteľa p.Grimma. Za naladenie a rady pri výrobe vďačím aj p. Štepanovskému. Pravdepodobne je to prvá heligónka vyrobená na Záhorí.
Volám sa Tomáš Polák a som z Radošoviec v okr. Skalica.
polak.tom@ltcnet.sk>
 
Táto heligónka, na ktorej som opravoval hmatník, ozvučnicu a vymieňal tesnenia na všetkých klapkách má ladenie As - Des. Je to zaujímavo ladená 4-hláska. K základnej oktáve je doladené nízke tremolo a k vysokej oktáve je doladené vysoké tremolo.
Heligónka má pekný a vďaka tomuto ladeniu aj zaujímavý a silný hlas! Vlastní ju p. Vasil L. z Gelnice. Ladil pán Grocký z Košíc a po mechanickej stránke som ju opravoval ja. :-)
Pozdravuje miroslav.svetlak@mail.t-com.sk