Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Vzali sme hlasy z otcovej Ligny a osadili ich do viac oku lahodiacej bedničky. Pán Jelínek odviedol perfektnú prácu, keď som prvý krát potiahol až ma zamrazilo! Zvuk veľmi pripomínajúci staré heligónky. Neveril som, že je možné tak skvelo vyladiť nástroj! Nie vzhľad ale zvuk robí heligónku heligónkou. Táto môže teraz smelo konkurovať starým majstrom. A ladenie? Také obyčajné: C-F 3x základ. Pre mňa však úplne neobyčajné. Ďakujem pánovi majstrovi za krásny nástroj.
Ondrej S. older73@gmail.com
 
Pozdravujem všetkých,
no a na svete je prvá heligónka "Made in Šariš" :-). Vyrobil ju kamarát Jožko Maľcovský z Drienice - malcovsky@gmail.com. Mosadzné hlasy, 3-hláska v ladení D-G, (2 základy + jedna spodná oktáva). Pekná precízna remeselná robota, no čo je dôležite, nástroj je takmer kompletne vyrobený z domácich materiálov. Nie je to žiadna "skladačka" z dovezených komponentov. Jožko pri výrobe heligónky použil niektoré vlastné technické riešenia. Výsledkom je originálna kovová mechanika pravej strany, ale i iné riešenie ľavej basovej strany. Heligónka sa jemne ľahko ovláda, má pekný hlas, dobre sa na nej hraje. Nemám čo dodať,... bez nadsádzky poviem, že v niektorých ohľadoch je určite lepším nástrojom než heligónky podobnej kategórie známych renovovaných výrobcov .
Peter S., admin
 
Dobrý deň,
rád by som sa pochválil heligónkou z dielne slovenského výrobcu pána Jelinka z Kysuckého Nového Mesta. Je v ladení B-Es, 3-hlas. Jedna sa o menší model, ktorý začal vyrábať iba nedávno. Avšak má také isté kvalitné mechaniky ako aj štandardné väčšie modely. Aj keď mám v nej osadené hlasy strednej triedy, znejú veľmi pekne a silno. Ladenie ale i cele prevedenie heligónky urobil presne podľa mojej predstavy. Je to značná výhoda keď Vám výrobca vyrobí nástroj presne podľa Vašich predstáv. Vrelo doporučujem všetkým heligonkárom, ktorí rozmýšľajú nad kúpou novej heligónky navštíviť práve túto dielňu. Pán Jelinek Vám určite odborne poradí vo Vašom výbere.
ondruseklubo@gmail.com; ravaband@ravaband.sk
 
Dobrý deň,
ja Vám chcem predstaviť moju novú heligónku od p. Miloša Bobáňa z Terchovej. Tešili sme sa na ňu už dosť dlho a konečne môžeme na nej denno denne hrať. :-) Hlasy má na zinku v ladení C-F, 3-hláska. Znie nádherne. Hrajú na nej moja 7 ročná dcéra a 12 ročný syn. Sú ňou úplne nadšení. P. Bobáňovi patrí moja vďaka, nielen za výrobu heligónky, ale aj za výučbu hry mojich detí na iné hudobné nástroje, tanca a spevu.
Mário V., vallo.mario@centrum.sk
 
Predstavujem Vám heligónku z dielne Tibora Číka z Novej Bani. Je to 3-hláska, ladená v C-F. Má mosadzné hlasy triedy AMANO, ladená je v základných oktávach. Osobne ju odporúčam každému záujemcovi, ktorý rozmýšľa nad kúpou heligónky od slovenského výrobcu. Spĺňa najvyšší štandard čo sa týka zvukovej, technickej i vzhľadovej stránky. Ak máte záujem, príďte ju osobne vyskúšať do ZUŠ v Novej Bani. Mgr. art. Adriana Kráľová, krasa.tradicie@gmail.com.