Vyhľadávanie

Galéria

Máte niečo čím sa chcete pochváliť, popýšiť, alebo len jednoducho ukázať ostatným? Pošlite foto so stručným komentárom, vaším kontaktom a my to zverejníme.


Milí kamaráti, chcem sa s Vami podeliť o radosť z mojej novej heligónky. Tento nastroj som dostal ako darček ku svojim 35. narodeninám od svojho priateľa Jindra. Bola vyrobená v Rakúsku u výrobcu Schmidt. Vďaka aj Martinovi Černanskému za pomoc pri výbere. Pozdravujem Vás všetkých, pevne verím, že prinesie radosť nie len mne, ale aj mnohým ďalším. Je to ladenie F-B-Es-As. Hlasy Tipo Amano, 3-hlas.
Jano Chudoba
 
Dovoľte, aby som aj ja prispel jednou heligónkou do galérie. Túto heligónku dostal môj 8-ročný syn Matúško. Heligónka je od rakúskeho výrobcu Schmidt. Celková váha nástroja je 5,5 kg - aj toto bol jeden z dôvodov pri kúpe tejto krásavice. Je to trojhláska, osadená talianskymi hlasmi Tipo a Mano, ladenie B-ES-AS. Má nádherný zvuk a krásne zvučné basy. Synovi sadla ako uliata, rád na nej hráva aj pre jej ľahučkú ľavú basovú stranu.
S pozdravom Hodás Marián.
 
Dobrý deň,
veľmi obdivujem a fandím všetkým heligonkárom, maličkým aj veľkým. Túto lásku objavujem iba prvý rok a to mi je 68 rokov, keď som si kúpil prvú heligónku. Po kúpe som však zistil, že je celá prežratá od červotoča... Opravár p. Duraj pomenil na nej takmer všetko - pôvodné zostali iba zinkové hlasy a jedna doštička na ktorej boli dátumy: 21.5.1928, 11.3.1931, 15.11.1988. Zrejme sú to dátumy výroby a nejakých opráv. Okrem toho sú tam aj pečiatky pána Socháča Leopolda špec. opravára a ladiča, Ostrava-Vítkovice.
Heligónka dostala novú bedničku a je z nej pekná trojhláska Es-As, so stojákom a hlbokou oktávou. Má pekný hlas a myslím, že ani sám A. Hlaváček keby žil, by sa nepohneval za takú robotu.
Všetkých pozdravuje
Karol Trabalik, karol727@zoznam.sk
 
Po túto krásavicu som bol na Morave v Karlíne a pán Duraj z nej urobil nádhernú trojhlásku na zinku, C-F so stojákom. Mám z nej veľkú radosť.
karol727@zoznam.sk

 
Dobrý den, jmenuji se Ctibor Veleba a chtěl bych do galerie umístit mojí nejoblíbenější heligonku. V roce1922 byla v Praze Antonínem Hlaváčkem vyrobena na zakázku, je čtyřřadá, ladění má DGCF tříhlasá a je v původním, nevšedně zachovalém stavu. Je to velká a těžká harmonika s nádherným lahodným zvukem s výraznými basy a jsem velmi hrdý na to, že ji vlastním.
e-mail: az.antik@seznam.cz
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25