Vyhľadávanie

EXO hosting

Kliknite a počúvajte niektoré rádio:


Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
peťo23. Apríl 2014
pre Miro...dakujem ti za stručné vysvetlenie,ale já si vyberám pesničky srdcu blízke a ku ktorím mám bližší vzťah a tie tam niesu v zápise na heligonku ak by bolo možné dať zápis Tam hore na vŕšku
Kontakt: buxus44@gmail.com
Štěpán21. Apríl 2014
https://www.youtube.com/watch?v=kXaDCtMY9So

Katka a dedko Kubačákovci a jejich 3. CD - upoutávka.
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
isao21. Apríl 2014
každý odhrdzovač treba riadne opláchnuť, aby sa chemický proces zastavil a nenarobil škodu dlhodobým pôsobením. V druhej fáze ošetrenia sa na železo pôsobí tanínom, čím sa "pasivuje" povrch ten sa neoplachuje, iba suší teplým vzduchom. Výsledkom ja čistý povrch fialovej farby,
Oňo21. Apríl 2014
Peter - funguje to aj s tech.benzínom / slabšia účinnosť / perchlór je odskúšaný,používa sa ešte stále v rýchločistiarňach.
S tou colou - tomu verím,len po nej by bolo potrebné tie hlasy niečím opláchnuť,aby neboli lepkavé.....
Peter21. Apríl 2014
Ono s tou colou to fakt funguje. A pri vyberaní krásnych odhrdzavených nožníc z roztoku som si pomyslel, že čo cola asi robí s našimi vnútrajškami, keď ju tak denno denne pijeme ? :-(
isao20. Apríl 2014
na odhrdzovanie - rozpúšťanie kysličníkov železa až na čistý kov sa používa kyselina fosforečná.Takže coca-cola pre vysoký obsah tejto kyseliny iste zafunguje.
Peter20. Apríl 2014
Perchlor?... veď ten je určený na odmasťovanie. Používal sa hlavne na chemické čistenie v čistiarenských strojoch. A keď sa dobre pamätám, tak jeho používanie je už zakázané.

O účinkoch Coca-coly som už dávnejšie vedel, ale neskúšal som. Až teraz nedávno som objavil doma "stratené" nožnice - boli v kúpeľni a už celé chytnuté hrdzou. Popíjal som si pri PC colu, nuž reku vyskúšal som. Z večera do rána boli takmer ako nové :-)
Oňo20. Apríl 2014
Peťo,nepoznám ten spôsob s coca - colou,ale ja som už mal hlasy 24 hod. v perchlore a môžem povedať,že OK.
Peter20. Apríl 2014
Hrdza nie je rozpustná v liehu ani v inom organickom rozpúšťadle! Tiež si myslím to, čo napísal rychlík. Ale ak silou mocou chceš odhrdzovať, a ak ideš robiť väčšiu opravu hlasov, použi coca-colu. Necháš ich napr. na jednu noc namáčanu v cole a s výsledkom budeš milo prekvapený
janko9630120. Apríl 2014
myslím, že ti na to treba zubnú kefku a lieh.
rychlik20. Apríl 2014
Ked ti to hraje dobre, ze neni rozladena, do nicoho radsej nesprtaj
Petrik20. Apríl 2014
Dobrý deň priatelia.
Potreboval by som poradiť. Našiel som na padláši starú harmoniku. Má veľmi špinavé, trochu prihrdzavené hlasy-pierka. Chcem sa opýtať či máte skúsenosti s čistením v nejakých roztokoch, ak by ste mi vedeli napísať v akých veľmi by mi to pomohlo.

Ďakujem.
SMX16. Apríl 2014
Vďaka za odpovede !
Brigado Drandic16. Apríl 2014
pre SMX
Ahoj to hram konkretne ja zostrihal to niekto z tejto stranky aby sa dali porovnat rozne ladenia a materialy hlasov na heligonke. Piesen poznam od "Heligonkari zo Strehovej" asi 1 CD alebo 2Cd od nich. Slova:

Ej vy pani, bystricki pani,
preco ste ma na vojnu vzali.
Tam ja stravim, tam ja stravim mlady vek,
skoda mojich, mojich mladych liet.

Od malicka ste ma neznali,
kuska chleba ste mi nedali.
A teraz ked ste ma spoznali spoznali,
za vojacka ste ma zobrali.

Zahraj cigan tu je podpora,
zahraj cigan tuje podpora.
Zahraj cigan tuje podpora podpora
muza mam na vojne frajera doma.Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk
stará škola16. Apríl 2014
Perník, prečo stále píšeš na stránku Heligónka? Píš na stránku Gýčoviny.
Peter16. Apríl 2014
Je zopár regionálnych mutácii tejto piesne. Líšia sa v rytmike, či v medzihroch, ale základ je v známej východniarskej,- šarišskej pesničke "Zahraj, cigan, tu je podpora"

http://www.youtube.com/watch?v=zwI49VFWneI
(dokonca už aj tu je to zoštylizované a pieseň sa o čosi líši oproti autentickej ľudovej verzii)
SMX16. Apríl 2014
Som tu nový. Nehrám na heligónku ale časom sa strojím.Som veľkým obdivovateľom tohto nástroja ako aj ľudovej piesne a vôbec folklóru. Zatiaľ sa uspokojujem hrou ľudových piesni na ústnej harmonike.Diskusiu na tejto vynikajúcej stránke sledujem asi pol roka a čítam ju aj od konca, teda od najstarších príspevkov. Ale k veci - na str.3 je vedená ukážka ( http://www.youtube.com/watch?v=UFbsj07fv0g ) Čo to je za pieseň ? Je mi povedomá a fascinuje ma. Vie niekto? Ďakujem.
Kontakt: smin@zoznam.sk
:)16. Apríl 2014
No zapisov mam doma celkom slusny fascikel, ked sa ucim pesnicku, vzdy si ju najprv zapisujem do heligonovych "not", ale vsetko na papieri, veru, prepisovat do pc by sa mi to nechcelo, hoci ktovie, mozno raz....
Miro16. Apríl 2014
Pokiaľ mám informácie, tak zatiaľ asi nie - nie je to príliš lukratívny trh:-) Existoval (a hádam by ešte mal fungovať program Helík - posledná verzia asi 1.7 ešte z roku 2004? alebo 2007??? http://harmoniky.info/old/main.htm) ale... ako som písal v predchádzajúcom príspevku, tá istá pieseň (tie isté noty) sa dajú zahrať viacerými spôsobmi - a tu by sa asi stroj (program) asi nie vždy rozhodoval práve najideálnejšie.
Keďže však predsa len niečo fungovalo, verím, že by dnes šlo s väčším, či menším úspechom niečo podobné (a možno na vyššej úrovni) naprogramovať (keď už nič iné, tak aspoň ako taká kontróla, či sa človek pri zápise nepomýlil - aby to bolo z technického hľadiska možné zahrať). No, buď by musel byť programátor aj heligónkar a "fanatik" (ktorý by sa to pokúsil urobiť zadarmo - neviem - ja takého človeka nepoznám), alebo by bolo potrebné zabezpečiť financie na zaplatenie programátora a verte, že by to asi neboli malé peniaze, ktoré by človek zaplatil len tak z vlastného vrecka. Tu by sa možno našli mladí programátori, ale nie je to jednoduchá záležitosť, práca na niekoľko týždňov, mesiacov, ... ale... ale zdarma sa dnes už naozaj chce robiť len málokomu -snáď už len tým "fanatikom" :-) No a získať finančné prostriedky (či už z reklamy, či sponzorský) na podobné projekty nie je až také jednoduché:-( - s tým mám tiež "bohaté" skúsenosti:-( tiež už dlhší čas špekulujem, kde získať tento rok zhruba 400,- €na upgrade programov a ďalšie financie na programátora, ktorý sa mi pokúša aspoň trocha zlepšiť jadro stránok a iste všetci uhádnete, čo (lepšie povedané kto) bude mať prednosť:-), no ja zatiaľ ani netuším, kde na to vezmem:-(
Kontakt: pesnicky@orava.sk
i15. Apríl 2014
v čase komputerov, elektronických syntezátorov a iných samohrajok naozaj neexistuje žiadny "Prekladač" nôt do prstokladov. heligoniek?
« ‹ 1 2 3 4 5 »