Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
rychlik23. Máj 2019
Zn. Beltuna je talianska, no zn Beltunica ani nepoznam. Ako si prisiel na to ze akordeony Beltunica su cinske? Vysvetli nam to!
Alois23. Máj 2019
Teď koukám jak jsem sprasil oslovení Zuzky, omlouvám se ji.
Alois
Kontakt: alois.duben@seznam.cz
pozor!!!! podvod!!!!23. Máj 2019
Cavte vsetci. Dajte si pozor na predaj cinskych akordeonov na slovensku pod znackou BELTUNICA !!!!!!!!!!!!! Predavaju sa v starej lubovni!!!!!! bacha nato!!!!
Alois23. Máj 2019
Zuska,
já s Patrikem nemám žádný problém a uznávám ho jako dobrého hráče,který časem dozraje jako dobré víno,.Právě mě zaráží proč do něj tak kopou. Ta zloba vůči němu.
Já chtěl jen poukázat na ten problém souhry se zpěvem. Můj další postřeh je volba správného ladění. Některé písně mi sedí v C, ale převážně v G. Když to sedne tak je člověk tak nějak uvolněný a souhra není tak pracná.
Alois
JoMi23. Máj 2019
Naozaj nieje nikde napísané, že heligonkár musí hrať aj spievať. Ale v tradičnom folklóre je to u nás akosi zvykom, keď muzikant spieva, alebo má pri sebe speváka. Najmä pri známych ľudových piesňach to jednoducho patrí k sebe:hudba a spev.
Ale ak sa muzikant venuje žánru inštrumentálnych skladieb, absolútne vôbec mi tam ten spev nechýba, pretože tam jednoducho nepatrí. Podobne je to pri zahraničných piesňach, ktoré nie sú všeobecne známe. Ak majú dostatočne zaujímavú melódiu, nie je nevyhnutné ich predvádzať so spevom. A ak muzikant predvedie známu pieseň, ale v umeleckej úprave, tak sa to dá tiež počúvať a všímať si to inštrumentálne prevedenie. Základná melódia väčšiny ľudových piesní je však pomerne jednoduchá a sama o sebe až taká zaujímavá nie je. Vtedy je zaujímavejší práve ten text a spev. To však nie je prípad P.K.
Ako som už písal, je rozdiel medzi koncertným vystúpením, či súťažou, kde umelec vystupuje s vopred pripraveným programom a diváci sledujú/počúvajú/pozerajú a bežným priateľským/rodinným stretnutím, kde sa publikum k muzikantovi pridáva spevom (alebo aj hrou na ďalších nástrojoch) a svojím spôsobom si určuje/reguluje obsah/program. Jedno aj druhé má svoje špecifiká. A aj muzikant má vedieť, na aké vystúpenie ide a podľa toho sa zariadiť. (Iné je koncert, iné súťaž, iné oslava, iné hra do tanca). Ja osobne napríklad nemám túžbu súťažiť v muzike. Vnímam ju z iného aspektu.
Zuzka23. Máj 2019
Podľa mňa je to čistá závisť- ma dar od Boha,ktorý mu nikto nemôže vziať. Podľa mňa je perfektný hráč, učiteľ,vystupujuci, ktorý vie čo robí. Čo sa týka jeho názoru, je to jeho názor nikto mu ho neberie a ďalšia vec ani raz som v jeho videach nepočula žeby niekoho menovite konkretne hanil, kritizoval. Práve naopak vyzdvihuje každého.vidno ze ten chlapec ma inteligenciu
Zuzka23. Máj 2019
Koľko je takých čo vedia krásne spievať a nevedia hrať a naopak. Na čo niečo siliť.
Viete je zaujímavé a veľmi nad tým uvažujem. Že prečo stále riešiť Patrika a prečo vam tak leží v žalúdku. Veď ak máte nejaký problém stačí mu zavolať a môžete mu povedať svoj názor alebo aj prísť osobne. A nie anonymne osocovat, urážať atď.
Zuzka23. Máj 2019
Len tak pre uvoľnenie.
Ja som Patrikova fanusicka. Poznám ho veľmi dlho a viem ze boli časy ked aj spieval (hoci bol ešte mensi). A pokiaľ viem , Patrikovi sa nepáčilo ako spieval tak preto ho nemôžete počuť spievať. Myslíte si že je umenie skriekat a hrať? Radšej budem robiť jednu vec na poriadok ako dve a na výsmech. Nikde nie je napísané že hráč/hračka musí spievať aj hrať.
Miro S.23. Máj 2019
Alois, aby to fungovalo, treba len cvičiť a cvičiť! No a niečo na uvoľnenie tiež neuškodí, ale len tak, aby sa neplietli prsty a aj jazyk.
Alois23. Máj 2019
Poslední dobou to tu jen sleduji a to co tu nyní probíha je občas o nevolnosti žaludku. Registrace není řešení, každý je zodpovědný sám za sebe a měl by se podle toho chovat. Kdo má čisté svědomí nemá problém vyjádřit svůj názor a jestli s ním někdo nesouhlasí a nebo souhlasí mu je v podstatě jedno.
Otázka,nebo postřeh,všiml jsem si,že je docela problém zpívat a hrát zároveň(beru to osobně),jak se začne se se zpěvem tak se prsty hodně pletou. Teď malé rýpnutí, vyděl někdo Patrika zpívat a hrát zároveň? Martina Čerňanskeho už jsem zahlédl.
Jde jen o to jak na to aby to fungovalo zároveň a nemusel si dát něco na uvolnění.
Alois
Miro S.23. Máj 2019
Myslím si, že toto sú zbytočné úvahy o registrácii a pod. Lepšie je nereagovať na podrývanie - ako píše aj Janko K., no a ten kto podrýva väčšinou skončí, lebo nemá oponenta.
Keď nemám čo povedať tak nepíšem! Toho by sa mal držať rozumný človek.
"Mlátenie prázdnej slamy" býva dosť nudné a niekedy to môže aj niekoho vytočiť.
Šimon23. Máj 2019
Tak to jen čtu a občas je mi trochu špatně od žaludku.

Nejlépe to napsal p. Pamětník skoro natočený !!! Děkuji také to tak vnímám.

Registrace je na nic, je to o lidech a ne o nějaké registraci !!!
Toho Patrika už by jste opravdu mohli zase vyměnit za jiné téma, tak jak píše Miro.S. Napsal svůj názor a podepsal se pod něj, toho si já v dnešní době vážím i když nemusím se vším souhlasit.

Nemyslím si že učitele učitelem dělá jen ukončení pedagogické fakulty. To není povolání, to je podle mne poslání a k tomu je zapotřebí i pár jiných vlastností.
JoMi23. Máj 2019
Ja sám som kedysi navrhoval registráciu. Ale z iného dôvodu- vydávanie sa za niekoho iného, čiže písanie hejterskych príspevkov pod cudzím nickom. Ak by bol tento registrovaný, mohol by pod ním prispievať len po prihlásení. Teda jeho majiteľ- mail adresa+heslo. A novú registráciu rovnakého názoru nicku by systém nepustil. Ošetriť napodobeniny cez veľkosť písmen a pomlcky je tiež možné.
Či to stojí za to, neviem. Občas, ale našťastie zriedkavo tu niekto používa cudzí nick. Teda aspoň v tomto sa tu zvýšila kultúra.
Každopádne by som zachoval aj prispievanie anonymov- napríklad s automatickým označením- neregistrovaný/anonym.
Samotným nekulturnym príspevkom to nezabráni. Vyrobiť si vždy nové konto naozaj nie je problém.
No a znova ostáva otázka, či to stojí za to. Asi nie. Kto je naozaj slušný, vyjadruje sa slušne v každej situácii. Verejne aj neverejne, aj skrytý za nick. Kto chce rýpať a nadávať, anonymita mu k tomu len pomôže. Hoci ozajstni prebornici to rúbu aj verejne.
Jozef223. Máj 2019
admin, keďže sa nevyznám, pýtam sa
ak sa teda niekto zaregistruje pod xy nick, ten nick by bol jedinečný a nedá sa meniť?
Peter - admin23. Máj 2019
Mnohí ľudia majú zaregistrované aj po 3 či aj viac svojich mailových adries, to dobre viete aj zo svojho okolia. Založenie mailového účtu na poštových serveroch je zcela anonýmne. Na každú jednu adresu si napr. tu na stránke založím samostatný nick, no a môžem slobodne písať, rýpať, ako sa mi zachce.

A IP adresy? Veď ľudia bežne surfujú cez anonymizéry (aj tu na heligonke.sk !), dokonca už aj samotné webprehliadače podporujú anonýmne surfovanie.

Čo by sa teda vyriešilo nejakou údajnou "registráciou diskusie"????
(Kto aspoň trochu rozumie internetovej problematike vie o čom píšem).


Jozef223. Máj 2019
pre admin

Jednoducho pre peknú, ľudskú, prirodzenú vlastnosť, mať radosť, ak sa niečo darí.
Uvedomujem si, že v príspevku to vyznelo ako výčitka, ale tak som to nemyslel.
Jozef223. Máj 2019
Osobne som to dosť krátko a registráciu som nezažil a ani nemienim za ňu bojovať, len si myslím, že by aspoň trochu vytvoril akýsi "obraz" o diskutérovi.
To, že by anonym ostal anonymom je pravda, nevyznám sa ako presne je to z registráciou, ale ak by niekto chcel vyrývať a len kvôli tom by si mal zakaždým meniť nick- teda znova sa zaregistrovať, no neviem...
Tak či tak, o nič nejde, treba si to tu vychutnať aj s vyrývačmi veď je to ako esencia do guláša :-)
DDD23. Máj 2019
Registraciu netreba, stačilo by aby sa u každeho prispevku objavila IP adresa, mal to tak napr. Martin Č. Na svojej staršej stranke
Peter - admin23. Máj 2019
pre Jozefa 2:

Rešpektujem Tvoj názor, ale chcem Ťa požiadať, aby si mi tu vysvetlil, prečo, z akého dôvodu ja údajne chcem mať veľkú návštevnosť webu? (a z tohto dôvodu je aj diskusia anonýmna) ?
Janko K.22. Máj 2019
Jozef2, LADO, Martin
Osobne s Vami súhlasím, ani mne sa nežiada reagovať na niektorých tzv. diskutérov, ktorí znegujú všetko dobré, čo na tejto diskusii bolo a stále ešte je. Pozorujem aj to, že i vďaka dehonestujúcim príspevkom ubudlo slušných diskutujúcich, alebo prispievajú menej, no admin je v tom nevinne.
Povinná registrácia tu už bola, na návrhy diskutujúcich a bola opäť zrušená, na podnety tých istých diskutujúcich. Prečo? Lebo nič nevyriešila!!
Vieme dobre, že ak chcem anonymne rýpať, či nadávať, tak mi v tom registrácia nezabráni. Veď kto mi zabráni, aby som sa zaregistroval trebárs ako XXX a na ten istý nick si vytvoril aj mailovú adresu, zaregistroval sa niekoľkokrát? A pýtať pri registrácii nejaké osobné údaje naviac, ruku na srdce, koľkí z nás by sme súhlasili?
Takže úroveň, kvalitu a slušnosť diskusie nezabezpečí žiadna registrácia, robíme si ju len my sami, našimi príspevkami.
Kontakt: karabinos.jan@gmail.com
« ‹ 1 2 3 4 5 »