Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
....25. Máj 2018
Vidím, že tu majú stále priestor na diskusiu takí ...... ako fero, keď nazve nákovou niečo, čo možno ani v ruke nedržal... lebo na to zrejme nemá a bude obhajovať len niečo zahraničné... (preglejkové búdy). Ja niečo také mám a viem o čom píšem. Ale v tejto diskusii je to zrejme zbytočné... treba sa ísť presvedčiť, ale ja viem že je to ťažké ísť k niekomu na koho neustále kydáš !!! možno by sa Ti aj ušlo.....
JoMi25. Máj 2018
Veď to. Za tie peniaze je Alpen slušný nástroj. Po mechanickej stránke v pohode, dizajn sa dá vybrať- mne sa nepáčia tie cukríkove farby, ale ten celodrevený model je zaujímavý, hoci trochu drahší. A aj za hlasy by som si asi radšej priplatil. Vôbec ma neohuruje rev/rapcanie hlasov Amano. Ten posledný Kobližek, čo som mal v rukách mal Dix mosadz a to bola lahoda počúvať.
fero25. Máj 2018
stary kobližek bol o ničom. Nový je už uplne inde pretože bedne su slovinské. Určite je daleko lepši jak hlavaček jelinek a podobne nákovy. Mechanika perfektná hmotnosť v pohode. Hlasy ok. Najnovšie propaguju značku alpen ale nezda sa mi to až take delo ale cena je od 2200 čo je prijatelne pre 3rad. Halaváček má výhodu pokial su tam amano 1 tr tak to vreští jak pavian. Velmi silný zvuk. Tiež neni zle vyskušať si zahrat v partii na nejakom stretnuti. Pokial sa nepočuješ hned sa toho zbav.
rrr25. Máj 2018
Laco z TT mal nového Kobližka možno povie viac.
JoMi24. Máj 2018
Kobližkove výrobky-nastroje dom mal v rukách dva, alebo tri. Tie staršie má príliš neoslovili,ale ten najnovší bol fajn.
JoMi24. Máj 2018
Veď aj Kobližek má v ponuke nástroje s 37 diskantovymi gombíkmi. A čo sa týka prevedenia, mám z neho lepší dojem. Kto chce klasiku v starom prevedení, kúpi Hlaváčka.
Česko-slovensky výrobca je zrejme myslené český, alebo slovenský výrobca. Taký menší producent. Ono za známu značku sa platí. A nie je to automaticky, že firma s dlhou tradíciou vyrába kvalitnejšie. Ibaže je väčšia pravdepodobnosť, že ju aj o 5-10 rokov nájdeš, čo u malých firiem je trochu riziko. Ale aj tak neverím, že by mi hociktorý výrobca zadarmo doživotne opravoval/robil údržbu na svoj výrobok. Lebo aj to som zažil, že niektorí propagujú doživotnú záruku.
Alois24. Máj 2018
Řeknu to asi tak, nejdemi o Hlaváčka, moje otázka byla, zda z Vás někdo nehrál na Koblížkovu heligonku a něco o ní říct. Mluvíte o česko-slovenském výrobci,nevím koho tím myslíte?
rychlik24. Máj 2018
moja skusenost je uplne rovnaka. Za znacku "hlavacek" na bedynke si priplatis takmer o polovicu viac, nez kolko by si zaplatil u mensieho cesko - slovenskeho vyrobcu. /jasne ze sa bavime o podobnej kvalite a prevedeni/
...23. Máj 2018
zismarja, ano 1700, za stareho hlavacka, nech je v akomkolvek super stave da akurat prachaty "zberatel"co to potom odstavi do vitriny, lebo to teraz leti viac nez znackove hodinky . normalny hrac si za rovnaku cenu kupi novy nastroj s podstatne vyssim komfortom hrania a minimalne rovnakym zvukom. a ano, iste, zase zacnime rozoberat "dusu"a "historicku hodnotu" a podobne sentimentalne srandicky

Ad novy Hlavacek: ano podvihli ceny. Za to co pytaju mozete mat rovnaky ba este lepsi nastroj z nasej (rozumej cesko-slovenskej) produkcie, ale kto che raz mat "Hlavacka" vyrazeneho na bedni, tak nech si priplati.
pali23. Máj 2018

Predam heligonku hlavacek ladenie dg. Heligonka je v 100% stave ma novy mech a je naladena cana 1700€. Mozna vimena za ine ladenie FB AD.

e-Mail: Janhalcin2@gmail.com Cena: 1700€
Telefón: 0940868505
Brácho to si troch fest prehnal s cenou...
jano23. Máj 2018
3 tis za hlavačka? to mu dobre šlaha na mozog. ešteže su slovinské nemecké rakuske stroje.
Alois23. Máj 2018
Díky pánové za Vaše názory,
mě šlo hlavně o to, v čem je Hlaváček 1938 lepší než Koblížek, když je o 20 000 Kč levnější na Amanech. V té ceně Hlaváčka bych u něj měl čtyřřadovku. Proto sháním informace než se za některým z nich rozjedu.
Ptal jsem se také v Delicii jaký je rozdí zvuku mezi Faforitkou a Hlaváčkem a poslali mi toto:
Favorit 3 -řadý, 3-hlas, starý model je stejný jako Hlaváček 3-řadý, 3-hlas starý model – mají stejný typ basové mechaniky – půlené basy.

Nový Favorit 3-řadý, 3-hlas je stejný jako nový Hlaváček 1938 - 3-řadý, 3-hlas, mají nový typ basové mechaniky s hlubokými heligonovými basy.

Proto asi vyšší cena. Zvuk nemůžu hodnotit, mám staré faforitky a jednu Lignu, vše tříhlas třířad
Marián J.23. Máj 2018
Tiež som zostal mierne šoknutý,keď som pozrel na aktuálny cenník Hlaváčka.Trojrad trojhlas pri kurze 25 czk/1eur,hlasy Special-2352€,Tipoamano-2712€,Amano-3156€ čo je o1000€ ! viac ako som dal za rovnakú pred štyrmi rokmi a hlasy zinok 3412€.Podľa môjho názoru Hlaváček nieje zlá harmonika,ale v tej cene by som asi zalovil v inom rybníku.
Peter23. Máj 2018
Ale veď to by mal dokázať každý výrobca, nie? Ja nevidím problém akože v mechanike, veď to iba pridať ďalšie klapky,... Harmonika bude ale vyššia oproti štandarným.
JoMi23. Máj 2018
Takže, ak by som si išiel kúpiť nový nástroj, zrejme by som vybral výrobcu, ktorý bude ochotný/schopný urobiť mechaniku s väčším počtom gombíkov.
JoMi23. Máj 2018
Veď to. Za tie peniaze sa dá zohnať trojradovka trojhlas.

Šimon, tých 37 gombíkov je super, mám socialistického Hlaváčka , ale už som bol pár krát v situácii, že mi ešte 2-3 v základných radoch chýbali a to nehovorím o chromatickych poltonoch a basoch/akordoch. Ale to už by sme zasa skončili pri gombíkovom akordeóne.
Martin L.22. Máj 2018
Odporučam odskušať viac výrobcov .... Nedávno som skúšal nového Hlavačka 4 hlas c/f .. hralo to celkom slušne .... ale 2300€ . Myslám si že za tie peniaze sa dá aj niečo lepšie ......
Kontakt: martin@lastak.eu
Šimon22. Máj 2018
U Hlaváčka je dobrých těch 37 klapek.
JoMi22. Máj 2018
Ja by som si tiež radšej vybral iného výrobcu.
Ale ak by som mal voliť z tých dvoch uvedených značiek, tak radšej Koblizka. Hlaváček vôbec nie je zlý nástroj, ale je to v štýle starého originálu. Koblizek mi pripadá technologicky modernejší. Prvý, čo som mal v rukách, mi v nich príliš nesedel, ale ten druhý- nový, robený na objednávku na mosadznych Dixoch bol úplne o inom.
Edo22. Máj 2018
Su aj lacnejsie a kvalitnejsie. Le treba poskusat.
« ‹ 1 2 3 4 5 »