Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
Marian Hodás24. Máj 2015
pre " na margo popularity" www.hodasmatus.sk viem kto si ešte som ti aj ruku podal na MYJAVE
Kontakt: hodasmajo@gmail.sk
Marian Hodás24. Máj 2015
Pekne pozdravujem . Dnes som sa dozvedel na základe mnohých telefonátov, že sa tu premieľa meno môjho syna a našej rodiny.Prečítal som si zopár riadkov a chcem napísať len jedno: Závisť,Závisť a Klamstvo.Pozrite si z videa a urobte si každí svoj názor. S pozdravom Marián,Matúš a jeho Mama. https://www.youtube.com/watch?v=vZ7bNeotaoA https://www.youtube.com/watch?v=WfRVdA-PaeQ https://www.youtube.com/watch?v=UUlo0eViQBs
Kontakt: hodasmajo@gmail.sk
Peter24. Máj 2015
"Dojná krava tatka" ? To by ma osobne fakt zaujímalo, čo si pod týmto myslel. To si skutočne myslíš, že umenie, ktoré prezentuje Samko (alebo aj iní dospeláci) je zdrojom "veľkých peňazí"? Myslíš si, že napr. tí, ktorí po chodbách a vestibuloch predávajú na podujatiach svoje CD-čka majú z toho veľký biznis? Ver mi, že je to viac iba o vlastnej publicite a propagácii, než o zárobku!
nazor24. Máj 2015
moj pohlad na chlapca je taky, ze kedysi s usmevom radostou, teraz ako (dojna krava svojho tatka.) Robi si biznis zo syna. Takymto tempom neporastie. naopak sa mu znechuti heligonka, chromatika a vsetko s tym spojene.
JanK24. Máj 2015
Vždy, keď som ho videl hrať v jeho začiatkoch a aj teraz, príde mi na um ,,Ten keď sa narodil, určite tlačil pred sebou heligonku." Je to nesmierny talent. Teraz sa zoznamuje z nástrojmi a so svojimi schopnosťami, ktoré určite vycibrí. A precítenie samotnej hry a piesni určite tiež príde. Toto by som pri tak mladom chlapcovi momentálne moc nerozvíjal. Ten druhý príklad, osobne som tiež nie, za takýto prístup rodičov, čo sa týka oddeľovania od ostatných na vystúpeniach. A samotné CD? Stým mali určite počkať, aby nespravili pravý opak ich zámeru.
ja24. Máj 2015
na margo popularity. plne suhlasim , bol som tam, a tiez to na mna tak posobilo.skoda pre maleho, ved este nedavno to bol vesely chlapec.
SMX24. Máj 2015
Nuž čosi pravdy máš. Teraz záleži na múdrosti a rozvahe rodičov aby to ukočírovali správnym smerom ( vrátane seba)
na margo popularity 24. Máj 2015
Pozrime sa nato objektívne, je to celkom milé chlapča, začínal skromne a aj jeho doprovod bol prinajmenšom ľudský. Ale ako je už zvykom časy sa menia a tak sa mení aj postoj.
Chlapča je určite obdarované aj talentom, ale to nestačí musí tam byť aj kopec tak povediac driny. V jeho začiatkoch prišli aj s otcom medzi heligónkarov,chlapec sa aj pripojil hrou a bolo to fajn. Ako chlapec rastie tak rastie aj v ňom neprirodzené, avšak iným dodané chovanie. Na jednotlivých podujatia stoja na chodbe oddelene od ostatných účinkujúcich, pred nimi je stôl s CD nosičmi a chlapča si tam preluduje len to čo on sám vie. Ale časy sa menia a aj chuť. Npr. Myjava - úžasné prekvapenie veľký papierový pútač, dvakrát tak väčšší ako samotné chlapča s jeho portrétom s nápisom MATÚŠOV HLAS. Stôl s CD a chudák sám s heligonkou a za zvukov vybŕnkávačiek sa snaží prilákať ľudí. V jeho tvári , postoji a chovaní zmyzlo to roztomilé chlapča, kamenná tvár bez úsmevu a detského šarmu. Pokiaľ ide o jeho produkciu tak pripomína stroj. Stále všetci tvrdíte, že pieseň treba hrať s citom, láskou a sám hráč ju musí precítiť a potom prostredníctvom nástoja podať iným. Tu tento moment chýba. Skladby sú monotónne odohrané. Ak niekto predáva na chodbe CD, prečo aj s otcom neprišli do vedľajšej miestnosti kde boli všetci hráči, spolu hrali spievali a bolo to dobré, len to chlapča bolo osamotené v kúte na chodbe a bolo mi ho ľúto. Samá komrcia , žeby boli tak chudobní ?
Viete celé toto chovanie mi pripomína jednu slečnu, tá tiež chodí s pútačmi v nadľudskej velikosti. Žeby odkopírovanie ?
A teraz veľký zvrat, bol tam aj chlapec v rokoch Matúša z Martina a čuduj sa svete, medzi ostatnými heligonkármi v miestnosti vedľa chodby, hral ako o dušu spasenú, spieval a bolo to úžasné na neho pozerať. A vidíte ide to aj bez CD, pútačov a umelo vytváranej predčasnej slávy.
Teraz poniektorí z Vás povedia závidí mu, mýlite sa nie je čo závidieť chlapcovi, skôr poľutovať, nakoľko takýmto spôsobom vyrastie z neho namyslený egoista a to pričinením iných a aj tých rodu vlastných. Podľa môjho názoru nadmierne vyzdvihovanie aj keď určitého druhu talentu nie je celkom na mieste pre jeho ďalší rast a hudobný vývoj. A vôbec nie dávať dopredu prívlastky raz bude z neho taký a taký.
No a teraz budem počuť ukáž čo vieš, ako hráš, závidíš, neprajník a ďalšie nemenované vulgarizmy. Avšak človek s rozumom k hudbe sa nad mojimi riadkami prinajmenšom zamyslí, zhodnotí a vysloví názor k obsahu napísaného a nebude hodnotiť pisateľa ako je tu zvykom.
vrták23. Máj 2015
Aj dnes na Mjave exceloval.
SMX23. Máj 2015
No šťastné to chlapča, okrem talentu dostal do vienka aj krásu ako vymaľovaný z rozprávky (iste ma fešandu mamičku). Ak prejde šťastlivo úskaliami puberty pod správnym vedením môže dorásť nový Čerňanský ,Červienka ba možno aj viac. Rodičia urobili správne rozhodnutie s chromatikou, taký talent potrebuje ísť na vyššie hudobné levely. Radosť pozerať na tú omladinu. Je ich tam viac talentov či už z oblasti Kysúc, Oravy a zaujímavy zjav je aj chlapec z Martina, ktorý vystupuje zo svojím ujom. Vidieť s akou pasiou hrá je zážitok.
Štěpán23. Máj 2015
https://www.youtube.com/watch?v=CCgKbp6y03A

Heligónka a akordeon v podání Matúša Hodása v Dežericiach na 6. ročníku Dežerickej cifrovcačky.
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Ondrej S.22. Máj 2015
Zjavne nám to tu páni začali koreniť, podaktorí pridali aj Chilli ;)

Šimon, keďže som z rodinných dôvodov musel z cifrovačky pred záverom odísť, nestihol som tvoje vystúpenie, čo mi je ľúto, chcel som aj pár slov prehodiť, no snáď nie je ešte všetkým dňom koniec. Vrátil som sa až na tombolu. Nasal som ešte trochu z voľnej zábavy s LackomTT k tomu nám Majko pekne vyhrával a o ôsmej definitívny odchod domov. Týmto sa Lackovi ospravedlňujem, že som sa ani nerozlúčil.
Odskúšal som však nástroj p.Koblížka a robí česť svojmu remeslu. Vedel by som si na jeho nástroj veľmi rýchlo zvyknúť.
Škoda len, že som sa nedostal k heligónke od p.Číka, tá ma veľmi zaujíma, pretože už šetrím na ďalší nastroj a možno práve ...
A k hodnoteniu Dežeríc? My sme sa bavili skvele, možno by bolo nafúknuť tú sálu, lebo zjavne bol záujem veľký!
Kontakt: older73@gmail.com
Miro S.22. Máj 2015
Firotti C/F - 7 poltónov má takéto rozloženie:
1.gombík (od brady) = dis1/cis1,
2. - " - " = b1/fis1
3. = fis1/gis1
4. = dis2/cis2
5. = d2/ dis2
6. = fis2/gis2
7. = dis3/cis3
Firotti C/F - 4 poltóny:
1. gombík = fis1/gis1
2. = dis2/cis2
3. = d2/dis2
4. = fis2/gis2
rychlík22. Máj 2015
mas tam vsetky poltony, ktore potrebujes /i nepotrebujes/ ku hre na 2 radovke
viktor22. Máj 2015
Zdravim chcel by som sa len spytat ci niekto nevie ake je Firotke rozlozenie poltonov
SMX22. Máj 2015
A už sa to zas začína zvrhávať. Bolo by najlepšie na príspevky takýchto vulgárnych a agresívnych blbečkov nereagovať a tým by snáď postupne prestali.
pre "fandu "22. Máj 2015
Chlape zaslúžil by si aby ti niekto prerazil gágor kyjom, nie že brýzgaš, ale sa neštítiš aj spomínať rodičov diskutérov, darmo si chrapúň
ja22. Máj 2015
nevies co taras chlape, na p. Cika. mat jeho dielnu a ruky tak som frajer. a zisti u p. Duraja odkial ma kovanie, a ine komponenty.
Miro S.22. Máj 2015
No a máme to tu.
Peter vrátil "diskusiu" do pôvodnej formy a už tu máme aj takých, ktorí v tej novej, témy obsahujúcej diskusii nediskutovali.
Neviem čím to je, ale myslím si, že sa v nej nevyznali - teda bol to pre nich "guláš", tak radšej mlčali?!
Teraz už je tu sem-tam nejaký "kritik" čo stále niečo kritizuje. Len by ma zaujímalo koľko toho vie o heligonkách a o výrobcoch týchto nástrojov, keď napíše o p. Číkovi (citujem- či ako sa volá), že je domáci kutil.
Kamarát, keď chceš kritizovať, tak najprv musíš o tom niečo vedieť a človeka poznať!!! Inak sú to len prázdne reči do vetra.
Takže asi tak.

Šimon22. Máj 2015
Já bych se nějakého velkého a jednoznačného porovnávání jednotlivých značek asi trochu vyvaroval a netroufnul bych si tvrdit co je odvar a co je top. Tak to podle mne není. Takové rozdíly meni značkami nejsou aby bylo jedno nazváno třeba odvar a druhé top. Rozdíly jsou v konstrukci a zvuku. Konstrukce je jasná, kvalita a komfort nových mechanik je neodiskutovatelný a jednoznačný. Co se týká zvuku tak tady bych byl opatrnější, záleží jak je heligonka osazená a hlavně naladěná. Tady se už těžko říká co je top a co je šunt. Podle mne je ideál heligonka s velkým komfortem hraní a hezky naladěná pro mé ucho a vkus. A právě heligonka Adriany od p. Číka toto pro mne splňovala. Ale každý máme jiný apetit, to chápu, pokud se někdo ptal právě na tento nástroj tak já sdělil jen svůj dojem. Ale křičet že to bylo TÓÓÓP a ostatní šunt by bylo špatné a nespravedlivé vůči ostatním výrobcům. Prostě hezký a povedený nástroj.
« ‹ 1 2 3 4 5 »