Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
JG4. Júl 2015
Priatelia je veľký rozdiel medzi hlasmi Dural Export a Amano 1 tr. pri dvojradovej trojhláske. Ďakujem
Oravsky hrac3. Júl 2015
No ,,Ferko" vlastnym menom Milan K...k z Podvysokej mam kolegu asi sa u teba stavim a zavrzgas na tvojej Schmidke ktora je podla teba stroj....hehe tesim sa
RATATA3. Júl 2015
Ferko. Uz dlhsi cas tu sledujem aj tvoje davno zabudnute prispevky. Prave si sa sam prezradil kto si co si. Si clovek, co chodi po heligonkarskych akciách, mysliaci ze aky je velky hrac. Pravda je taka, ze na kazdej akcii hras
(hrate kedze ste viaceri/bratia) stale to iste dookola. V jednom kuse ohovaras kazdeho ( od vyrobcov cez hracov, ba aj osobu z ktorou si ohovaral pred samotnym ohovaranim). Na diskusii robis len rozbroje. Do nedavna si mal hlavacka a bola to tvoja naj heligonka a ostatne boli ˇ....... K tomu smitovi len tolko ze sa vyraba z preglejky. Tak ti prajem vela dalsieho frflania, ohovarania, kydania na druhych, ... a pozdravujem FERKA pravym menom MILAN K....K
Oravsky hrac3. Júl 2015
Chcem vidiet teba vrzgat Ferko....niekomu staci aj popular a na schmide som hral no nejak ma neocarila ale ked chces kup.
fero3. Júl 2015
ja hrám na koblihe GCF 3 rad tipo a mano slovinská bedňa. A kurňa prvá použitelná harmonika, predtým som mal kadečo a menil hlasy basy atd..teraz šetrím na schmidt. Tu som ešte nemal ale už som na nej hral.. Inak chapem že dablerovi a pod stačí na to ich vŕzganie aj populár...cha
Dabler 3. Júl 2015
Feerko nema ani na duraja. Je to ubohy diskutujuci.
Oravsky hrac3. Júl 2015
Stancek koblizek Schmidt to vsetko je rovnaky system vyroby drevo olepene dyhov rozdiel je v mechanike a v naladeni.
Oravsky hrac3. Júl 2015
Pre fera
a akyze mas ty nastroj Frantisek prezrad nam
fero3. Júl 2015
všetci tu riešia hlasy, ale nikto bedničku rozmery ovládanie ako to sedí naq tele atd.. do obyčajných heligoniek typu duraj, hlavaček,jelinek a kopec dalšich malých výrobcov je asi naj tipo a mano. Viac priplácať za hlasy nemá význam, pretože aj tak to ten nastroj nijako nevylepši a nijako to toho hráča nevylepší v jeho hre. Stále to bude stará klasika, ako robil kedysi hlavaček. Heligonky Stanček a Kobližek, plus Schmidt atd troj a viac radové a zahraničie tam by som videl význam hlasov Dixi a amano 1 trieda. medzi nimi a vyššie spomínanými je veliky rozdiel. Ku hlasom amano 1.Trieda sú velmi silné napr v hlavačkovi až tak silne že to začne poslucháčom po pol hodine vadiť.
pitr13. Júl 2015
vedeli by ste mi to poradiť s tym javorovym masivom ako to znie . Či sú rozdiely medzi nim a smrekovou dyh. skrinkov ?
Dominik3. Júl 2015
Bavíme sa o nových hlasoch.
Staré zinkové hlasy sú taktiež väčšie ako ako nove DIXI. Pochopiteľne majú silnejší zvuk pri rovnakom naladení tremola.
AD3. Júl 2015
No Dominik nesúhlasím s tebou.

Dixi máju rezavejší zvuk ako mosadz.Je to dane menzurov jazýčka.
Mosadz znie o niečo zamatovejšie,ale je tiež dobra,bavýme sa o 3 zakladoch.
Hliník patrí podla mňa do akordeónu.
Sila hlasu je daná od výroby +konštrukcia nastroja,farbu hlasu ovplyvňuje ladič.

A stými dierkami na odzvučnici a kobylkách-moja Stibitzka má 10mm a hra dobre,Hlaváček 12mm a nehrá tak ako Stibitzka aj keď som ich medzi sebou vymenil.
pitr12. Júl 2015
A ešte jedna otazka .. mal niekto v rukach a hral na celomasiv z Javora?? ziadna dyha. citit rozdiel mezdi nim a smrekom vo farbe a sile rezonancie?? oplaťi sa to ??
pitr12. Júl 2015
chcem sa opytať nerobil alebo nevie niekto kde najdem nejake miery na vyrobu kobyliek? kupil som si amana a su vecsie do starych kobyliek tak si chcem urobiť nove.
Dominik2. Júl 2015
Niekto sa tu pýtal na hlasitosť.

Keď naladím na rovnaké tremolo Zinok, aj mosadz (amano, tipo amano, aj strednú triedu), pri rovnakých kobylkách, rovnakých veľkostiach dier, rovnakom zdvihu klapiek....
Jednoznačne je hlasnejšia mosadz. Platničky aj jazýčky na hlasoch (Amano, tipo, stredná, štvrtá trieda ) sú oveľa väčšie ako DIXI. Väčšia plocha jazýčka rozráža viac vzduchu, väčšia váha platničky má zase výhodu v tom, že rezonuje viacej materiálu.
Hliníkové hlasy sú o niečo tichšie ako mosadz - porovnateľné s DIXI silovo. Farbou zvuku však zaostávajú oproti DIXI aj mosadzi.
Váha pri hliníkových hlasoch je kompenzovaná tým, že platničky majú hrúbku 3 mm namiesto 2 mm pri mosadzných.

Výsledný zvuk závisí hlavne na ladičovi ak sú kobylky vyrobené správne, heligonka má dostatočne veľké diery, a dostatočný zdvih na klapkách.

Mosadzné hlasy sa dajú naladiť tichšie aj ako hliníkové, a detto naopak.
Miro S.2. Júl 2015
Trocha sa zapojím do debaty aj ja.
To, že má heligónka tú svoju "heligonkovú" farbu hlasu, trocha inú než chromatický akordeón je dané tým, že má práve tie tri základy. Tie sú naladené v jednočiarkovej oktáve. Jeden základ - jeden hlas je naladený (pri temperovanom ladení) na čo najpresnejší kmitočet a ďalšie dva základy - hlasy tvoria tremolo. Jedno je ladené vyššie a druhé nižšie a ešte sú to dosť výrazné tremolá.
Štvorhlasná heligónka môže mať ku týmto trom základom buď vysokú - dvojčiarkovú oktávu, alebo nízku "malú" oktávu.
Samozrejme môže to byť naladené hocijako, ale nemusí to dobre znieť?! Jeden základ s tremolom a vysokou oktávou môže znieť ako akordeón, lebo aj ten má väčšinou základ, tremolo a vysokú, resp. nízku oktávu.
Farbu zvuku heligónky tvoria hlavne hlasy. Na akých platničkách sú prinitované jazýčky a tiež aký tvar majú jazýčky.
Či sa ľahko ozývajú hlasy je dané aj správnym naintonovaním hláskov.
To znamená, že jazýček musí mať určitú správnu medzeru - jeho volný koniec, medzi platničkou.
Šimon2. Júl 2015
pro adamica
než jsem to napsal tak už ti odpověděl Ondrej.
pro josh
nevím kde jsi to četl, to je blbost že dural je na prd, to tu nikdo nepsal, ani já. Amano je dural a jsou to super hlasy, na zinku jsou dixy. Ten rozdíl tam zas až tak markantní není. To že já dám přednost dixi hlasům před Amanem neznamená že jsou na prd, to bych nikdy nenapsal a netvrdil protože to není pravda. Mám Amana i dixy, každé má svoje, ale do další bych dal dixy kvůli menší spotřebě vzduchu a lepšímu nástupu basů, to jsem tu už psal, to je moje zkušenost. Nikdy bych ale neřekl že ta heligonka na Amanech je špatná, tak to není. O kvalitě starých hlasů co se týká barvy zvuku vím své, také jsem měl Kebrdlovku na zinku a mám i dvě Honerky, vše hraje hezky. Kebrdlovka byla bezva, záleží jak je naladěná, mě ji přeladil Jirka Hampl a hrála opravdu hezky.
Ondrej S.2. Júl 2015
adamica
pri výrobe a sú predladené, ale to máš napísané na stránke Harmonikas
Kontakt: older73@gmail.com
josh2. Júl 2015
chcem sa opytat kazdy tu pise ze dural je naprd ? Mam doma kebrdle zinok 3 hlas a hohner dural s basmi amano 2 hlas a hra ten honer 3x lepsie ako kebrdle.
adamica2. Júl 2015
zaklady a oktavy sa udavaju pri vyrobe hlasov alebo to je ladicova robota?
« ‹ 1 2 3 4 5 »