Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
Šárka 1. Október 2016
Moc děkuji za odkazy, nakonec jsem ji objevila ???? na polských stránkách. Jste moc hodný Díky.
Ivan1. Október 2016

Šárka pozrite si prosim nizsie prilozene internetove adresy... mozno Vam to pomoze urobi si predstavu o cenach, najdene je to z google pomocou hladanych vyrazov " gombikovy akordeon", " knoflikovy akordeon", " bajan" , " knoflikova harmonika . ESte mozno pre predstavu chode na POlsku sranku

https://www.olx.pl/oferty/q-akordeon-guzikowy/

a

https://www.olx.pl/oferty/q-harmonia-guzikowa/

a vyhladajte Ruske bajany-- je ich tam zopar -- a ce prevodny kurz si spociaje cenu v Ceskych korunach.

NO a tu ie spominane sranky o Slovenska a Ciech


http://www.primabazar.cz/hudba/akordeon-knoflikovy-prodava-mistr-opravy-158257.html

Hladaje Akordeon knoflíkový Tula Etude 205M
http://www.nastroje-hudebni.cz/asortiment.php?nadkategorie=11

http://www.primabazar.cz/hudba/akordeon-knoflikovy-prodava-mistr-opravy-158258.html

http://kultura.hyperinzerce.cz/hudebni-nastroje-klavesove/inzerat/9225931-prodam-chromatiku-nabidka-mlada-boleslav/

http://www.spalekreality.cz/cz/22-bazar.html

http://kultura.hyperinzerce.cz/hudebni-nastroje-klavesove/inzerat/8958614-prodam-krasnou-chromatiku-zn-jan-klasek-nabidka-praha-4/

https://hudba.bazos.sk/inzerat/64108542/Predam.php

https://hudba.bazos.sk/inzerat/65105578/predam-harmoniku.php
https://hudba.bazos.sk/inzerat/65325811/Gombikovy-akordeon-chromatika.php

http://kultura.hyperinzerce.cz/hudebni-nastroje-klavesove/inzerat/9213208-knoflikovy-chromaticky-akordeon--nabidka-praha/

http://www.primabazar.cz/hudba/prodava-harmoniku-hudebnik-mistr-opravy-158252.html

http://www.primabazar.cz/hudba/servis-center-prodava-harmoniku-158249.html

http://kultura.hyperinzerce.cz/hudebni-nastroje/inzerat/11060214-prodava-akordeon-harmonika--28chromatika-29-mistr-opravy-nabidka-kladno/

http://www.harficka.cz/debjut-chromaticka-harmonika-ruska/

http://starozitnosti.hyperinzerce.cz/starozitne-hudebni-nastroje/inzerat/6538065-chromatika-jan-klasek-louny-1922-nabidka-slovensko/
Peter1. Október 2016
Pošlite mi, prosím, foto na e-mail.
Kontakt: peter@seman.sk
Šárka 30. September 2016
Pane rychlik,čerpala jsem iformace z těchto stránek v historii. A ten zalený bajan,který tu je vyfocený je přesně to co mám,jen ten můj je v černé barvě. Nikde na internetu není možné najít více informací. Ani ocenění prostě nic. Mohu zaslat i foto na email pokud by chtěl někdo viděť.
Kontakt: Mimi-siku@seznam.cz
rychlik30. September 2016
zalezi od toho, co vy oznacujete slovom bajan. ci to nie je nahodou tzv. ruska gombikova garmoska
Šárka30. September 2016
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli někdo z Vás neví něco o ruském bajanu. Mám ho doma a chtěla bych vědět jakou to může mít hodnotu. Moc Vám děkuji za případné odpovědi na můj email Mimi-siku@seznam.cz
Kontakt: Mimi-siku@seznam.cz
JoMi30. September 2016
Veru tak. A zasa je too tom, čo som už dávnejšie kritizoval. Totiž, že niektorým ľuďom jednoducho ťažko vysvetľovať, že daná pieseň sa dá zahrať viacerými spôsobmi. Aj tuná to niekto obhajoval, že jediný spôsob je správny.
Je to o osobnom cítení, aj o regionálnych vplyvoch, aj o vplyvoch iných žánrov. I tak še dá, i tak še dá. Len to musí mať hlavu a pätu. Interpret by si mal vedieť svoju interpretáciu zdôvodniť. Najmä pri konfliktoch je potom ťažko uznať, kto má pravdu, keď každý tvrdí, že on to "takto cíti". Zdôvodnenie môže byť aj to, že ho to tak naučil učiteľ XY, alebo to tak počul a videl hrať XY, alebo tomá z XXX notovej predlohy, alebo mu tam pasuje takáto cifra, alebo iná harmónia, ktorá dáva logiku. Jednoducho už od istého času tvrdím, že hudobník má vedieť, čo hrá, nielen strojovo mačkať gombíky.
Peter30. September 2016
Ja si myslím, že je rozdiel "chcieť sa naučiť hrať na harmonike" a mať pred očami, alebo v ušiach iba pesničky z CD-čiek, z Youtube, odpočuté od svojho učiteľa... alebo "chcieť sa naučiť kopírovať regionálne ľudové muziky" a snažiť sa hrať ako sa to hralo v našom regióne.

Teraz ale vôbec neobhajujem nejakú harmonicky, alebo rytmicky nečistú hru. Hrať regionálne vôbec neznamená hrať falošne !!!
JoMi29. September 2016
Nuž, v rámci usporiadateľov by tiež mohla fungovať čierna listina interpretov. Dostupná len overeným usporiadateľom. Aby mohli kuknúť, či dotyčný také špásy robieva aj na iných podujatiach. A ak áno, môžu sa rozhodnúť, či ho vôbec pozývať, keď je taký "spoľahlivý".
A k okruhu repertoára mladých hudobníkov, len toľko, že ja osobne sa nečudujem. Väčšina sa učí z jedného podkladu, tak ako môžu hrať niečo iné. Tiež málo žiakov je vedených k tomu, aby hrali "svoj štýl". Jednoducho majú predlohu a tú kopírujú. Viac, alebo menej úspešne.
ii29. September 2016
Myslím si,že heligónka v mnohých,alebo aspoň v niektorých regiónoch dosiahla svoj zenit.Hoci diváci prídu, zatlieskajú,ale už to nemá tú šťavu.Už je to potlesk zo slušnosti. Bravúrnych hráčov je pomenej. Väčšinou na pódium prídu mladí, ktorí sa snažia zhrať čisto, často aj rytmicky správne,ale tá snaha neurobiť chybu, krrčovitý výkon, zaťaté zuby a zmraštená tvár od sústredenia zahrať veľmi veľmi oklieštený repertoár- 20 možno 25 chronicky známych skladieb ak nie heligonkárskych odrhovačiek uspokojí málokoho a maratón vystupujúcich spomínanej úrovne nenadchne,skôr otrávi.Blíži sa čas, ke´d heligónka sa vráti tam kam patrí- do krčmy, ku ohňu,na candrbál, pokiaľ ju nevytlačí džubox,alebo klávesy.Tých pódiových hráčov je ako šafránu. Tých poznáme všetci. tak nech Vám to hrá!!!
Kojsovjan29. September 2016
Peťu ty neznaš že obecunka šalenu radosc!!! Obecac še a ešči aj prisc vystupic, zahrac...hm ta to dakus veĺo! Ale bulo dost učinkujucich,pekne spracovane videa!
pre Petra29. September 2016
Peter myslim že by bol vhodne menovať konkretne ktorí ludia sa takto zachovali aby sme sa vedeli vyvarovať podobným pripadom a faktom že sa pozvú a neprídu.
Peter29. September 2016
Jedna z najhorších vecí pri organizovaní podujatia je, keď organizátor pozve učinkujúceho, ten sa mu prisľúbi, ale vôbec nepríde. Pri tejto príležitosti chcem pozdraviť všetkých tých, ktorí aj v našom prípade pri Šarišskej heligónke, sa zachovali rovnako.

Ako treba nazvať situáciu, keď organizátor dá úctu inému človekovi, včas ho osloví SMS-kou, mailom, pozve ho, no ten ani len necekne, nepoďakuje, neodpovie?... Alebo niektorí sa aj ozvú s tým, že: EŠTE DÁM VEDIEŤ, no potom na to kašlú,... Nie je to nič iné, než ľahostajnosť, arogancia, benevolencia a možno aj opovrhovanie,... Jeden človek si váži iného človeka, dá mu úctu, no ten sa s prepáčením vyserie na to, aby akokoľvek zareagoval a odpísal hoc len krátke: NEPRÍDEM!

A situáciu, že ešte pár dní pred podujatím dotyčný tvrdí, že JASNÉ, DOHODNUTÉ, PRÍDEM,... no potom bez mihnutia oka nepríde a nedá o sebe nič vedieť, nedvíha telefóny,... takú situáciu už ani radšej nespomínam...

Všetci nosíme vo vreckách mobily, všetci sme na nete, teda v technike problém asi nebude. Problém je v nás! A niekedy takto sklamú ľudia, o ktorých by ste to nikdy nečakali. Pre niekoho je to síce maličkosť, ale aj táto "maličkosť" vypovedá veľa o charaktere človeka. Skús sa, každý vo svojom vnútri zamyslieť nad sebou, ak práve takto robíš aj Ty,... alebo Ty...

Prepáčte, ale mne osobne sa pri takýchto situáciach (a možno aj nad takýmito ľuďmi) chce bľúvať... Ešte raz sa ospravedlňujem, ale píšem tak, ako to cítim...
Podpolianec29. September 2016
Chlapi radšej nechvaľte to čo je dobre, lebo zas sa tu najdu takí, ktorí pukajú od závisti a budú to hneď kritizovať. Asi je najlepšie na Slovensku byť obyčajným sivým priemerom a nevyskakovať z radu. Akonáhle je niekto len o čosi lepší, hneď ho iní idú zdeptať.
Kojsovjan28. September 2016
Ej vera,vera znaju na šariskej zorganizovac totu akciu! Jožko s partiju to zna,snaži še! To kalap dolu a chto tam nebol ta može banovac!!!
Miro S.28. September 2016
"Ja" a bol si Ty niekedy v Drienici na Šarišskej heligónke?
Vidím, že Ti nedá aby si nepodrýval?!
Nie som síce Východniar, ale žil som tam dosť dlho a dobre poznám organizátorov - hlavne Jóžiho a Petra a tiež som bol viacej krát na Šarišskej heligónke (hneď aj na prvom ročníku) a môžem smelo povedať, že vždy zorganizujú perfektné podujatie!!! Nemusia sa chváliť - to čo robia ich chváli samo!
Takže priateľu brzdi!
JoMi28. September 2016
A ako sa hovorí,
Ak ťa aj niekto iný pochváli, ale aj tak to nevie tak pekne, ako keď sa pochvalis sám.
Ale aspoň vidno, že nielen východniari majú veľké srfce.
A možno to speje k tomu, čo sme nedávno preberali pri relácii Zem spieva. Btw. Už je upútavka v TV. Ale späť k téme. Možno to speje k tomu, že sa organizátori o hostí budú naozaj starať. Aspoň o pozvaných. A aby sa nerobili rozdiely, tak o všetkých.
Peter28. September 2016
Máš pravdu!... Keď sa nepochvalíš sám, nik cudzí Ťa nepochvali... a nazvi si to ako chceš :-)
ja 28. September 2016
ja som myslel ze anjeli su len na nebesiach a oni aj na vychode a jeden v olomouci a o tom smrade najviac smrdi samochvala
Kontakt: ja
volajú ma karči28. September 2016
najhonosnejšie podujatie je aj tak v Seredi. tam sa stoly prehýbajú od pokrmov a cien a aj cestovne štedro preplácajú.!
« ‹ 1 2 3 4 5 »