Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
Peter22. Marec 2023
Mne niekto poslal videoprezentáciu tohto muzejka. Je to nádherné... teda aspoň pre nás - skôr narodených :-)
Šimon21. Marec 2023
Peťo díky za super typ. Nějaká taková muzea jsem již viděl, ale o tomto ohromném nevím, a to mám v Brně dceru a vnoučata, takže to máme u nosu. Teda oni, já trochu dále. Určitě tam v dubnu zavítáme.
Díky Šimon !!!!!!!!!!!!!
JoMi18. Marec 2023
Problém? Žiadny problém. Len mi to pripadá zvláštne. Ale hlavný je názor autora/majiteľa. A keď to tak nazval, je to tak.
18. Marec 2023
"Múzeum je vedecká inštitúcia (ústav), ktorá plánovite zhromažďuje, triedi, odborne uchováva a ďalej vedecky spracováva zbierky hmotných dokladov o spoločenskom a kultúrnom vývine človeka a spoločnosti, o vývoji a zmenách prírody a prostredia. Úlohou múzeí je aj osvetová a kultúrna činnosť."

Muzeum nemusi nutne uchovavat len stare veci, kto to tvrdi, malo ich navstivil a mal by sa hlavne dovzdelat (co take prirodopisne muzeum, alebo muzeum voskovych figurin?). Retromuzeum je uplne legitimny pojem s odkazom nie nutne na vylozene davne historicke artefakty. Ostatne retro frci aj dnes - nove veci kopirujuce dizajn starych su v kurze. O stredovekom brneni alebo 150 rocnej drevenici asi nepovieme ze je to retro. Ale pri artefaktoch z dob nedavno minulych, na ktore sa mnohi z detstva rozpomenu, nam toto slovo napadne. To je ten stary detsky kocik, sijaci stroj ale kludne aj teglik zo slnecnicoveho masla. :)
pre Jomi17. Marec 2023
ale v čom je problém? nechápem
JoMi15. Marec 2023
No o to, že niekto dá zbierke starých vecí názov RETROMUZEUM. Niečo na spôsob drevenystrom, lietajucelietadlo a pod.
Peter15. Marec 2023
... a so kames?.... Vidíme sa v prvú sobotu po Veľkej noci ? :-)
JoMi14. Marec 2023
Zaujímavé.
Len doteraz som si myslel, že múzeum sa už vo svojej podstate venuje starým, čiže retro veciam. Ale možno existujú aj iné múzeá, len ja som také ešte nevidel.
Peter14. Marec 2023
Priatelia, najmä tí, skôr narodení,... zaspomínajte si na mladosť, detstvo... Toto sa nedá nezverejniť,... nádhera:

NEJVĚTŠÍ RETRO MUZEUM V ČESKU - Dolní Heršpice o rozloze větší než 2500m? a expozicí bohatou na více než 25 000 exponátů budeme se na vás těšit v dubnu 2023

https://www.retromuzeumnastatku.cz/
JoMi9. Marec 2023
Nedá sa vyhovieť každému, nie každému sa páči rovnaká vec, hoci sama o sebe je dobrá/pekná. Ale dostať zaplatené za to, že nepracujem, to je lákavé....
Skôr sa mi však stalo, že obecenstvo bolo také biedne, že som odohral nevyhnutný dohodnutý čas a išiel..... po svojom. Naopak, s iným publikom je neraz radosť, ba aj česť stráviť celý večer, pričom sa zvyšný čas nepočíta.
SMX9. Marec 2023
No ono by to bol tanec na tenkom ľade. Ak by si naďabil na horkokrvnejšieho týpka môhol by si skončiť s nakopnutým zadkom. V tvojom prípade by si sa zrejme musel "veľmi snažiť " aby si dosiahol potrebnu úroveň hry, ktorá by nabudila patričnú reakciu. (smajlík)
JoMi9. Marec 2023
Mať tak kontakt na toho pána, čo by mi dobre zaplatil za to, že nebudem hrať..... Ej veru, držal by som sa v jeho blízkosti......
pre Kara9. Marec 2023
Tak ako napísal SMX. Veru nemáš sa čoho báť. Odtiahneš do pi*e a zarobíš viac, než za koľko si bol pojednaný :DDDDDDD
Poprosil by som o radu. Chcem si dať urobiť novú mašinku najskôr asi v ladení dg.9. Marec 2023
Ešte niečo úsmevne. Kamarát v heligonkárskych začiatkoch vyhrával v záhradkárskej osade. Susede to dosť pílilo uši. Pri nejakej príležitosti sa ho opýtala na jeho hranie. On vedomý si svojej úrovne hry povedal vieš Hanka ja sa ešte učím. Ona : "jáj ak sa učíš tak hráš dobre ale ak už hráš tak hráš na pi.."
Ivan9. Marec 2023
niekto v okoli Ba, co by mi opravil zlomenu strunku na basovom gombiku na starsom Hlavackovi?
Kar9. Marec 2023
Toho sa veru neobávam XD
SMX9. Marec 2023
Len aby nedopadol tak ako chalan, ktorý sa pred pár rokmi chytal siloumocu hrania v reštaurácii Mlynárka pri nejakej akcii. Jeho úroveň hry bola ale biedná. Jeden z hosťov to nevydržal a v prestávke sa ho spýtal koľko mu platia. Po jeho odpovedi mu navrhol že mu dá raz toľko a nech ťahá do pi..
JoMi9. Marec 2023
Aj nepríjemná skúsenosť je skúsenosť. Je dobré vopred poznať možné úskalia, ale nedá sa to len tak odpísať a vzdať. A naozaj, pokiaľ neskúsim, neviem, či to alebo ono viem, alebo neviem. Držím palce. Či radšej nie, nech sa ľahšie hrá....
KM9. Marec 2023
A v ktorom meste ťa máme hľadať?
Kar8. Marec 2023
Ja si na toho zubára počkám:D neskusíš nevíš a ja radšej skúsim a budem vedieť ako by som sa vyhýbal... Nebolo by to prvý raz či by som sa zhovadil... Ale myslím že každá takáto situácia nás posúva dopredu. Majitelovi som povedal nech nečaká zázraky... A ak budete nespokojný že som na vás endal tak sa ospravedlňujem, ja som proste zvedavý
« ‹ 1 2 3 4 5 »