Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
_HM_25. Marec 2017
Odpoveď na romandovu otázku by aj mňa zaujímala. Tiež som sa už s niekoľkými takýmito kúskami stretol a tiež som sa pýtal, kto je výrobca? Vyrábali sa aj také, ktoré nemali skutočné heligónové basy, a tie mali označenie "Baritonka"?

https://hudba.bazos.sk/inzerat/71525861/Heligonka.php
RobLik25. Marec 2017
pre JOMI: tak veru teraz som na vychode :) bola to ako jedna s moznosti sem prechodne ist tak som povedal že ano :) Veru dobre sme si na liptove zahrali a verim ze este zahrame. A tesim sa aj na daky kontakt vychodnarskych helignkarov,
Kontakt: robolika@gmail.com
romando25. Marec 2017
Zdravím všetkých. Chcem sa spýtať, či niekto neviete kto mohol byť výrobcom heligonky, ktorá nemá na sebe meno výrobcu, ale len na diskantovej strane nápis Heligonka. Natrafil som na takýto starý kúsok a ani vnútri nie je žiadna pečiatka...Ten nápis Heligonka mi pripomína písmom Hlaváčkove nápisy, ale nie som si istý. Ďakujem vám za odpovede.
Ošo25. Marec 2017
Zdravim vas. Do akeho regionu zaradiť pieseň VYSOKA JE HORA EŠTE VYŠŠIA SKALA? Kde by som našiel nejaku nahravku okrem yotub, Dik za radu.
JoMi25. Marec 2017
Ja som tiež začínal na jednom remeni. Kvôli stabilite a uvoľneniu ruky som prešiel na dva. A ten druhý občas padal. Prestal, keď som ich doladil na nerovnaku dĺžku.
viktor25. Marec 2017
vsetko je to o tom na akej heligonke sa clovek zacina ucit, myslim s dvoma alebo s jednym remenom. Ja som sa ucil hrat na heligonke s jednym remenom a teraz ked mam heligonku s dvomi remenmi tak si neviem na too zvyknut, aj ked si ich dam obidva tak mi po case hrania jeden vzdy spadne.
Janči25. Marec 2017
Veď práve, aj ja si nastavujem remene čo najvyššie. Heligonku mám skoro pod bradou, aby sa my nehýbala. Ale všímam si, že niektorí majú heligonku na bruchu. Chcel som si na jednej zahrať, ale ten mal len jeden remeň, ajto keď som si ho založil, harmoniku som mal na páse. K tomu ešte španovák na basovej strane som mal dotiahnutý naplno, ale aj tak som mal vôluasi 1cm. Priznám sa, že aj napriek mojej velkej snahe, som nezahral ani jednu pesničku, čo ma strašne mrzelo. Mne sa hrá dobre v dvojhmatoch, ale ak už mám trilkovať Podpoľanie, tak by som potreboval heligonku nižšie, a to mi už harmonika lieta. Neviem kde je fígel. Podpoľanci hrajú na jednom remeni a valia to tak, že je to radosť počúvať. Niekedy si myslým, že majú niesto prstov robotické paličky.
Kontakt: 0905 361 770
Vychodniar25. Marec 2017
Roblik pochopil, ze kde je este cista nepokrivena kultura. Vychod! :D
JoMi25. Marec 2017
RobLik, čože si sa vybral na východ? Ťa poslali, či sa ti na Liptove nepáčilo?
Ale snáď si zasa zahráme. Dobre bolo.
Štěpán24. Marec 2017
https://www.youtube.com/watch?v=1VMGqf3Dp2o

Záznam soutěže "Zlatá heligónka" z roku 2010 kde to vše začalo. Jedná se o galakoncert tedy o výběr hráčů z jednotlivých kategorií.
Jsem rád. že jsem se mohl podílet na této akci a mohl jsem tak zaznamenat výkony účinkujících a snahu organizátorů.
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
RobLik24. Marec 2017
Pozdravujem všetkych. Ja povodom lipták, ale teraz az do leta som v Košiciach. Nejaky heligonkari z tohto mesta pripadne okolia? Ak by bol nejaky kontakt potešil by som sa prehodiť par slov pripadne dačo pohrať :) Dakujem robolika@gmail.com
Kontakt: robolika@gmail.com
Štěpán24. Marec 2017
https://www.youtube.com/watch?v=mr0wldKvhog

Záznam galakoncertu soutěže "Zlatá heligónka" z roku 2011. Obsah záznamu shlédlo 57 000 zájemců. Dopoledne byla přehrávka jednotlivých kategorií a z každé kategorie na galakoncert byly vybráni soutěžící které uvidíte. K dispozici může být i dopolední záznam a to všech tří ročníků.
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Peter24. Marec 2017
Ahoj, Štěpane,

aby nebol chaos, navrhujem, až to budeš mať všetko hotové, pridaj potom tu jeden svoj finálny príspevok s dobrými odkazmi a ja všetky Tvoje posledné príspevky z posledných dní vymažem. Môže byť?
Štěpán24. Marec 2017
JoMi
Už i já vím proč to tak je. Během dne zařadím znovu správnou verzi.
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
JoMi23. Marec 2017
Štěpáne, ten druhý odkaz funguje tak, ako má. Prvý jednoducho nejde. Z jeho obsahu usudzujem, že je to odkaz na úpravu daného videa. Keďže nemámk nemu prístup, neotvorí mi ho- logicky. U teba asi funguje, keďže máš oprávnenie ho upravovať.
Ten druhý link má za lomkou text WATCH, prvý EDIT.
Kojsovjan23. Marec 2017
To zanikla ta akcia???? To prečo?
Oprava23. Marec 2017
68 900 posluvhačů
Štěpán23. Marec 2017
Když se občas mrknu do archivu tak hodnotím organizátory akce, účinkující i moji práci. 8 000 posluchačů i poznámky jsou dokladem toho, že tato akce neměla skončit.
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
JoMi23. Marec 2017
Štepane, ďakujem. Vyskúšam, keď prídem z práce.
JoMi23. Marec 2017
Janči, ja ti neviem. Uvidíme, čo napíšu iní.
Nenapadlo mi merať uhol ruky v lakti. Ale podľa mňa uvažujes správne- nedá sa jednoznačne určiť, kedy je optimálny uhol- ruka môže byť v rôznej polohe na gombíkoch.
Ja si nastavujem tak, aby mi nástroj na remeňoch nelietali zo strany na stranu. V porovnaní s inými muzikantami dosť vysoko- na hrudi, niektorí majú na bruchu. Ale keď ju mám na hrudi, položenú na pupku, ani sa nehne. Snažím sa mať pohodlný prístup ku všetkým gombíkom.
« ‹ 1 2 3 4 5 »