Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
Jozef M.25. Jún 2017
Ešte musím dodať :opravujem Stibitza,je to dokonalý nástroj s perfektným hlasom ,ale keď
sa pozriem hlbšie,tak nemá ohobľované basové strany a mnoho nepresných dokonalostí,že by to bolo práve tým ,že má tak nádherný hlás,alebo je to v nás,že archaické je dokonalé, v zahraničí si to moc už nedržia a dajú to v cene adekvátne k veku.
Jozef M.25. Jún 2017
Nebol som tu dlhšie a čuduj sa svete,všetko čo je zo zahraničia je lepšie !!!!! Ta maďarizácia 1000 rokov na nás nechala zhrbený chrbát,závisť,nenávisť,a biť svojho. Všetke zahran.preglejkové helig. sú najlepšie !!!!!! Hlasy beru od Titlbacha z Loun ako aj my a keď su talianske,sú božské !!!!!.Jednotná diskantná mechanika !!!!!! dva druhy basovej mechaniky a ostatné lego!!!!! Poskladaš si helig. s hlásmi za cca 1500 € A ešte si dáš svoje meno!!!!. U nás masív je mínus,vlastné komponenty mínus !!! ,čas straveny na vylepšení mechaniky a ostatných komponentov ,to nemôže byť dobré ?!!! A potom tá cena cca 1300 € ,to hrôza ,koľko chcú naši výrobcovia.Tak mi vychádza,že všetko zo zahraničia za 2300 -3000 € je nesmierna dokonalosť !!!! .Ešte pre Richlika,keď nájdeš výrobcu na svete ,kto ti naladí helig.v prírodzenom (čístom ladení) aby si bol spokojný,tak mi daj vedieť.Keď tomu rozumieš,tak mi povedz helig.v ladení C,F, čo bude s tónom A,ako to poriešiš. Pre bodku.Ty by si hneď vytvoril komisiu ,aby predložili účet za hlasy pre jednotlivca na tú výrob.helig.Nežiješ v tom ,dodávky u Titlbacha cca 2 mesiace,tak keď sa objednáva tak sa objednáva aspoň pre štyri helig. v rôznom ladení,a cenovej skupine.
Kuko25. Jún 2017
Google alebo zavolaj rychlikovi
@25. Jún 2017
rychlik,
Čo je to prirodzene ladenie.???
JoMi24. Jún 2017
Určite, je medzi tým rozdiel. Ale tiež záleží, ako a čo spievajú.
24. Jún 2017
Mne vôbec nevadí ze niekto hra po jednom alebo po dvoch gombíkoch
Len nech s neho ide dobrá úprimná nálada
Niekto hra 4hmaty a si mysli že je pupok sveta

Proste 4hlaska má bohatší sytejši hlas
Je rozdiel keď spievajú 2alebo3alebo 4 ľudia
Ale nie je to pravidlo
.24. Jún 2017
všetci len štvorhlásku - možno to pre niekoho vyhovuje. Na tej hráš po jednom alebo dvomá gombíkmi. Ale ak vieš tak skús akordické hranie 4 klp. na ajeden raz a to horná a dolná oktáva - ak ti to niečo hovorí, tak ta heligonka huhle , mumle ako stará bezzubá baba.
U 90% hráčov je kritérium čím silnejšie , tým lepšie a to tak že idú mechy rozdrapiť. Ale či vedia-hlavne nevedia zahrať krásne tangá s citom a dynamikou, melodičnosťou tak aj tam sa ukáže majster. Já osobne poznám pár ľudí čo takto hrajú , ale to je pohoda ich počúvať.
JoMi24. Jún 2017
Súhlasím s Petrom.
Je normálne, že ten, kto u výrobcu už urobil dáky ten obrat, tak nakupuje za ceny, ku ktorým sa jednotlivec nedostane. Preto má prekvapilo, že sa niekomu oplatí si hlasy zháňať samému. Ak ich teda nemá z dákej rozbitej kvalitnej harmoniky, alebo ich nekúpil za výhodnú cenu. Aj tak ich niektorí výrobcovia nechcú montovať, alebo len s obmedzením záruky.
K téme fanklubov.
To, že má niekto dobrú skúsenosť s kýmkoľvek, neznamená, že aj iný človek nemôže robiť podobne kvalitne, možno aj lepšie. Ak má naopak negatívnu skúsenosť, neznamená to, že to dotyčný robí stále a všetkým. Alebo že tak robia všetci. Mohlo ísť o omyl, alebo sa jednoducho niečo nepodarilo. Treba si to však priznať a ak sa dá, opraviť, alebo zohľadniť na cene.
Konkrétne od Jelinka som mal v rukách nástroje zo začiatku výroby, aj tie najnovšie. Veľký pokrok. Každý nejako začína. Len z toho elektrického čuda mám zmiešané pocity. Ale kto nechce, objedná si klasiku.
Aj preto sa sa teším, kedy si vyskúšam kúsok od Číka. Že prechádza zo sporadickej na systematickú výrobu? Mne to nevadí. Uvidím, vyskúšam, zhodnotím. Každopádne je jeho meno čoraz známejšie. Kto vedel pred ani nie 10 rokmi o Jelinkovi?
Btw. Komu vadí, že Duraj vyrába doma v pivnici? Mne ani trochu.
O toto ide mne. Aby bolo z čoho vyberať. Nech sa výrobcovia sami konfrontujú. Nech mi ukážu, čo všetko u nich môžem dostať a koľko to bude stáť. Nemôžem si predsa vyberať heligónku podľa obrázka.
Počet hlasov nie je vždy merítkom kvality nástroja. Pri kombinovaní oktav to má svoj význam. Pri nástroji na základoch je trojhlaska zlatý stred. Ale štvorhlaska by v ponuke mala byť. Ja si skôr všímam, čo dotyčný s nástrojom dokáže po interpretačnej stránke, samotný zvuk nástroja ide až za tým. Zvyčajne je to vec peňazí. Nie každý má na to, aby si kúpil novú štvorhlasku na Amano hlasoch. Aj na trojhlaske sa dá dobre zahrať. Ja mám aj štvorhlasku, ale na bežné a najmä dlhé hranie si beriem radšej dvojhlasku. CF na základoch. Ľahšie ide, aj menej váži. Toľko moja skúsenosť.
Milan24. Jún 2017
Niekto napise svoju skusenost a pritom nehani inych vyrobcov a hned je ohen na streche

Je toto diskusia alebo sa musi ist podla scenara výrobcu z kysuc
.!24. Jún 2017
...sused ma pravdu!! Ja inu jak 4hl. ani do ruk neberiem! A ti sučasni vyrobcovia ani nevedia 4h urobit! Ked stvoria 4hl=bučora!
sused23. Jún 2017
pre ---,
Hlavná vec že fanúšik Jelinka vytiahol na Stanceka že je to kópia "strasseriek" ktoré ladí Duraj alebo Majer a to si sa neozval. :-) Potom rýchlik príde z objavom ako všetci odzubavsju, Martin vyjde z kožou na trh aj so skúsenosťami a potom keď sa meno Jelínek vytráca z diskusie tak zrazu sa ozves.. Mám dosť.. Pocuj Roman, radšej strikuj remene a oca sa opýtaj kedy budete robiť stvorhlasky.. ;-)

A ak by bolo treba donesiem ti ukázať môjho Stibitza aby si videl ako sa to kedysi dalo.. ????
Peter23. Jún 2017
Iba tak na podpichnutie, aby bolo jasno:

Výrobca, ktorý niečo pravidelne vyrába, nenakupuje u svojich dodávateľov za cenníkové ceny, aké poznáme bežne my!
mudrovačky23. Jún 2017
Hlavná vec že Duraj vyrobil tu heligonku za 750€ ale z hlasmi ktoré si dodal zákazník..
Keby bola s amano hlasmi tak si pripocitaj 530, ako je uvedené nižšie a si na cene 1250€.. Stále to je o 25%viac ako tvojich 1000€, pán múdry rychlik
Roman 23. Jún 2017
Pre .
Tak ty si iny expert......ty musis cely zivot robit za stravu podla mna.
---23. Jún 2017
Nedá mi to K nedávnej diskusii o heligónkach Hlaváček, Stanček Jelinek. Super diskusia , kým sa tu neobjavil ,,Fan club" Číka. Všimli ste si že len osočujú, a hania druhých výrobcov?? Pletú tie jeho bučory do každej diskusie? Lákajú ľudí na heligónky ktorých kvalita sa rovná heligónkam Jendráška z Oravy? Je to úbohe a trápne. Sami dobre vieme že keď nieje spomenutý tento ,,výrobca alias garažový kutil " tak diskusia vedie do záhuby??? Nech Vám to hrá. Hlaváček, Stanček , Jelinek su ďaleko ďaleko pred týmto garažovým majstrom. Tak preto nevnucujte tu fantasmagorie , berte realitu taká aká tu je a možno vy Vám pomohlo vyskúšať aj niečo iné až pochopíte o čom je Heligónka.
JoMi23. Jún 2017
A ak tu niekto hovorí, že ho tam a tam stála heligónka toľko, či toľko, je to cena za bednicku bez hlasov, či aj s hlasmi? Koľko stáli hlasy z výroby? Aká je to trieda, materiál?
JoMi23. Jún 2017
Je normálne, že hotový výrobok stojí viac, ako súčet cien komponentov. Je to cena za robotu plus réžia- energie, stroje, iné náklady.
Ďalej je bežná vec tzv. zaobstaravacia prirážka. Do 20 percent. Jednoducho aj objednanie a doručenie niečo stojí, ďalej know-how, čo všetko vôbec treba, čo s čím pasuje a ak nepasuje, či sa to dá vrátiť atď. Kto chce mať heligónku za cenu komponentov, nech si ich pozhana a zmontuje.
Mne stačí seriózny cenník zohľadňujúci materiál a konštrukciu a možnosť si výrobok vyskúšať. Potom je to o vlastnom výbere.
???23. Jún 2017
pre.
pridi ku mne ukazem Ti kolklo mam na konte a aj kolko zarabam ja moja zena aj moje deti

Daj mi Tvoj kontakt a dam si Ti urobit heligonku
Vsak ju sprav v podstate pre rýchlika hihihi
???23. Jún 2017
Nuž chodtte k stolarovi a povedzte nech Vám urobi kuchynsku linku a vy že si dodate drevotriesku aj dvierka tak viete kde Vas posle nuž tam kde je problem z hemoroidami

On mi to zdovodnil s tým čim večši obiem matrosu od velkoskladu tak tým ma lepsi. rabat a to dava logiku
Kuko23. Jún 2017
Bodka si proste lakomec a k tomu zavistlivec.
Ty chodis do roboty zadarmo že?

Chcete len medzi výrobcov vniesť nenavist ale to sa Vam nepodari lebo maju viac charakteru ako takyto prizemný ludia ako je bodka.
« ‹ 1 2 3 4 5 »