Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
...11. Júl 2020
nieco podobne plati aj pre netove diskusie. Nech si to poriadne nacitaju ti, co tu v minulosti strasili so sudmi, s policajtmi, so zastavenim stranok a pod., v suvislosti s niektorymi tu pridanymi prispevkami.
Peter11. Júl 2020
Súdny dvor EÚ: Platforma nemusí vydať údaje používateľov, ktorí nahrali nelegálny obsah

V prípade internetového pirátstva vydal súd v Luxemburgu rozhodnutie, ktoré sa v digitálnej politike Únie môže stať precedensom. Platforma s nahratým obsahom, ktorý patrí niekomu inému, nemusí vydať email a IP adresu pirátov.

Platforma YouTube nemusí vydať IP adresy a e-mailové adresy používateľov, ktorí na YouTube v období rokov 2013 až 2014 nezákonne nahrali dva filmy. Vyplýva to z (9. júna) rozhodnutia Súdneho dvora Európskej únie (CJEU) v Luxemburgu, o ktorom informovala agentúra Reuters.

Nemecký súd sa na CJEU obrátil v súvislosti s prípadom internetového pirátstva.

Nemecká produkčná spoločnosť Constantin Film žiadala aby YouTube a Google vydali údaje používateľov, ktorí na tieto platformy nahrali dva filmy, na ktoré mala táto spoločnosť na území Nemecka výhradné práva.

Spoločnosť Constantin Film sa na nemecký súd obrátila po tom, ako jej Google a YouTube odmietli tieto údaje vydať.

Súdny dvor EÚ vo štvrtok rozhodol, že na základe európskeho práva sú prevádzkovatelia služieb povinní poskytnúť len poštové adresy používateľov. Na e-mailové a IP adresy, či telefónne čísla sa tento zákon podľa európskeho súdu nevzťahuje.

Členské krajiny EÚ však môžu držiteľom duševného vlastníctva udeliť právo žiadať viac informácii v prípade, že sa zachová rovnováha medzi základnými právami a ďalšími všeobecnými princípmi práva EÚ, uviedol vo štvrtok európsky súd.

Spoločnosť Google je vlastníkom platformy YouTube, ktorú kúpila ešte v roku 2006.

Zdroj: TASR
Šimon9. Júl 2020
Už několikrát jsem tu psal že ve folklóru se soutěžit nedá. Soutěže ve hře na hudební nástroje jsou naprosto běžné, podle mne heligonka není výjimkou. Jen se nesmí spojovat soutěž ve hře na heligonku a folklorní přehlídka. A právě to se podle mě často děje. Vím že je dnes problém to od sebe oddělit a ujasnit si o čem přehlídka je a právě proto vznikají různé názory a diskuze na toto téma. Pokud bychom od sebe zcela jasně oddělili soutěž ve hře na heligkonku a folklorní přehlídku bude po mnohých problémech co se hodí a co ne.
Peter8. Júl 2020
No, Janko K., dobre viem o čom píšeš, veď sme sa nie raz o tom bavili. Keď vyhraje na krajskom kole renomovanej postupovej súťaže folklórna skupina s "obradovým folklórom" kde ich vystúpenie stvárňuje akože dedinské kino s nejakým Myšiakom Mikim,... alebo na inej súťaži ešte len pri vystupovaní z autobusu pošepol jeden domáci prichádzajúcemu hosťovi/kamarátovi, že: "A vy čo tu chcete? Veď toto má vyhrať XXX, má to byť darček ku ich XX. výročiu založenia"... tak o férovosti súťaží si môžeme myslieť svoje.

Ba nielen o férovosti, ale v človeku to vytvára až odpor a hnus ku dnešným celebritým organizátorom.

Peter8. Júl 2020
Úplne sa stotožňujem s Jankom Ch. Je mi úplne jedno, kto aký "titul" má, dôležité pre mňa je, ako hraje, ale ešte dôležitejšie - akým je človekom...
Janko K.8. Júl 2020
Jano, úplne s Tebou súhlasím, čo sa týka P.K., aj súťaženia.
Podľa môjho názoru súťaž, celkovo, do folklóru nepatrí. Veď kto určí ktorý štýl, región, pieseň, či tanec je lepší, autentickejší, krajší? Napríklad v súťaži Zem spieva povedal jeden s porotcov, že trojhlas sa v danom regióne nikdy nespieval. Porotca, ktorý má 40 rokov, býva aj vyrástol v úplne vzdialenom kraji! Pritom ja som tu vyrástol a takéto spevy, podobné cirkevným, som počul ešte ako chlapec, teda keď daný porotca ešte nebol na svete. Niečo podobné som zažil aj so súborom na súťaži v obradovom folklóre: Po vyhodnotení sme sa pýtali, kde sme urobili chyby, že nás hodnotili takto ako nás ohodnotili. Odpoveďou bolo , že náš obradový folklór nie je autentický a bol dovezený k nám len nedávno. Tu ťažko niečo argumentovať, ale ako potom mohli dať na prvé miesto scénku s kinom kde sa premietal myšiak Mickey a po filme sa konala bilancia, schôdza JRD? To už je na Šariši úplne dvestoročná tradícia? Potom prichádza priestor pre pocit nespravodlivosti, ublíženia, priestor na špekulácie...
Kontakt: karabinos.jan@gmail.com
Podvod 7. Júl 2020
Keď tak čítam, ja som tiež kupoval heligónku od slovenského výrobcu a nedostal som žiaden doklad nič , meno výrobcu nechcem menovať ale tiež sa nato pozriem . Ďakujem pozdravujem heligónku
Jano Chudoba7. Júl 2020
Patrik Kováč je heligonkár, ktorý má skvelú takzvanú perličkovú techniku. To znamená že hrá veľmi jemne po povrchu gombíkov. Takto sa dá hrať jedine s totálne uvoľnenou rukou. Aby si takú techniku získal musíš makať v detstve neskutočne hodiny. A hlavne roky. Hlavne hrať repetované / opakované tony/ v takom tempe hlavne presne je veľmi náročné. Toto je fakt a každý súdny človek to uzná.
Jeho štýl muziky je jeho vec, presne tak ako aj jeho prezentácia.Všetci tu riešite či je majster sveta alebo nie. Mňa to napríklad vôbec nezaujíma. Merať sa kto je najlepší heligonkár je sprostosť ako voda v koši. Kto to dokáže určiť?
Ako to je7. Júl 2020
Tak ako to je s tým MS?? Zistil niekto niečo?? Lebo na talianskej stránke je len že má list za účasť v súťaži zo svetovým obsadením kde skončil v zlatom pásme 12-ty. Tak ako to je???
Peter6. Júl 2020
Nie je majstrovská súťaž ako majstrovská súťaž. Sú okolo toho rôzne okolnosti, napr. kde u koho je podujatie, či organizátor registrovaný, ako sa tam vyberali víťazi z národných kôl a pod. Aj súťaže miss krásy sú rôzne a záleží na tom, ktorá s kým má akú zmluvu, aby sa nakoniec víťazka mohla uchádzať o Miss World. Nie každá tam môže ísť.

Neviem, mne nie je známe, žeby sa na Slovensku konala národná (heligonkárska) súťaž s postupom na majstrovstva sveta. Nie je však vylúčené, či nejaká iná súťaž (trebárs aj ako príklad: "Slovensko má talent) nie je niekde zaregistrovaná s tým, že víťaz postúpi na svetovú súťaž.

Stále však ale mám pocit, že toto, čo riešime teraz, to nie je s "čistým úmyslom", ale s cieľom podpichovať...

pavol6. Júl 2020
no to je odveci clanok. daj nieco z talianska. ja to nemozem najst. na tom je nieco divne fakt. nezabil nikoho je to super hrac ale toto ze je majster sveta sa mi nezda!!! a takto klamat ludi och jojj
Javko6. Júl 2020
Chvíľku som hľadal a našiel som zatiaľ toto:

http://www.starabystrica.sk/sk/akcie-podujatia/504-patrik-kovac-je-majster-sveta-v-hre-na-heligonku

https://www.youtube.com/watch?v=n31H8VjF9f8

KM6. Júl 2020
Vrtaju do doho nejakí 1 -2 ľudia. Obyčajná závisť. Keď im náhodou aj dotyčný pán ublížil, nech si to vyriešia s ním z oči, do oči, načo do toho vťahujú nás? Najlepšie na primitívov nereagovať
Obcan 6. Júl 2020
Môžem len otázku ? Pan Kováč niekoho zabil ? Komu tak ubližuje? Už to tu je vrcholne trápne a smiešne .
KM6. Júl 2020
A načo? Koho to zaujíma? Iba vás - pár podpichovačov
Roland 6. Júl 2020
Presne nech dajú , ja som za . :) Kováč a Mudriková preukážte svoje MS :)
jano6. Júl 2020
no a teraz dajte link niekto na tu sutaz !!!
zivnost6. Júl 2020
http://www.zrsr.sk/zr_vypis.aspx?ID=1&V=A
zivnost pozastavena. ale ju ma!!
Šimon6. Júl 2020
Vážený šaňo
Nikdo nic neví jen ty víš že je to podvod. Kupoval jsi u něj heligonku, já ano stejně jako Míšo. Znovu píšu, máte s ním problém tak si ho s ním vyřešte. Jenže na to nemate kule. Umíte jen rypat skrytí pod anonymitou.
Mišo 5. Júl 2020
https://m.dlznik.zoznam.sk/zivnostnici/zivnostnik-patrik-kovac-17
« ‹ 1 2 3 4 5 »