Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
Jozef M.17. December 2017
Áno, veril,by som,keby bola celá ťahacia mechom chromatická klavesnicá....... Aj z motyky vystrelí. Cha cha
Jozef M.17. December 2017
Čo už vám niekomu šibe,Ako by ich menil podľa harmónie,veď on ide v rytme,ale ako mení v nohách zmenú v basoch?????? a pozrite aj iné Joutube,kde má tento štýl cca 80 basov,tak koľko by mal helig. basov v spodných mechoch?????? Bodaj by som nemal pravdu.Ale pobavilo má to . Je to nástroj ako bol u nás harmónium pre kantorov hudby pre kostol.teraz to robí ventilátor. A vôbec ,veď tie basy nepočujem,asi som hluchý.....
pre Jomiho17. December 2017
Mech na nohy sluzi aby akordeon vydaval zvuk, a taktiez su na noznom mechu stupliky na nohy, ktorym hra hlboke heligonove basy.
JoMi17. December 2017
8 hlbokých basov? Iba ak tým, že sú položené niekde hlboko pod úrovňou nástroja. Inak ich vôbec nepočuť. Žeby boli vypínateľné registrom a iba na tomto videu ich akurát naschvál nezapol? Ešte by ma zaujímalo, ako sa potom tie basy ovládajú . Či bowdenom, alebo iným mechanickým prevodom, či dákou bezdrôtovou technológiou.
A teraz vážne. Neverím, že v tej šliapacej skrinke je okrem mechov a ich príslušenstva dáke iné zariadenie. Skôr sa stotožňujem s Petrom, že tá rúra, na ktorej potom celá harmonika stojí je len prívod vzduchu. Načo má potom ten mech na nástroji. No prosto, existuje kopec "zlepšovákov", alebo len prechodných štádií vývinu. Mnohé, hoci samé o sebe funkčné, sa časom ukázali ako neefektívne, nerentabilné a pod. Jednoducho zanikli.
Ale ako kuriozita je to videjko prínosom. Asi si ho niekde uložím, že "i tak še da". Šliapanie mechu nohami sa hojne uplatnilo v harmóniách, aj v organoch. Až kým neprišli elektrické ventilátory.
P17. December 2017
https://youtu.be/Zt1MKD_tmoI Mladý heligonkar
Kontakt: O
!Peter!!!17. December 2017
Nemas pravdu!!!!! na tom mechu ma 8 hlbokych basov!!!! Skusal som to . Viem o com hovorim.
Peter17. December 2017
Stále riešime cenu a kvalitu nástrojov a tvoríme si nejaký (neopodstatnený) mýtus, že čím drahší, tým lepší. Skutočný úspech hráča ale nespočíva v jeho nástroji, ale najmä v ňom samom. Dobrý muzikant ukáže svoje umenie trebárs aj na vedrách zo stavby... https://www.youtube.com/watch?v=FqJdzYY_Fas
Peter17. December 2017
Nie, žiadne basy zo zeme! Tie nožné pedály to je iba nafukovanie vzduchu do nástroja. Takto boli riešene prvé modely predchodcov dnešných harmoník tzv. accordiony.
Jano H.17. December 2017
Ide o to, ze na zemi mas basy. hlboke. Chod sa mrknut nato - uvidis.
JoMi17. December 2017
Je to skôr kuriozita. Nevidím praktické využitie tohto zlepšováku. Na harmonike je predsa štandardný mech a muzikant má zrejme obe ruky zdravé.
pre Martina16. December 2017
U Jelinka v KNM si to možeš vyskúšať.
Martin 15. December 2017
videli ste uz nieco podobne? nieje to sice heligonka ale je to zaujimave ako to funguje https://www.youtube.com/watch?v=CkTmbXsPH1E
...13. December 2017
Je to tak ! ! !
Stano13. December 2017
Súhlasím s Petrom, aj s JoMi. Poznám profesionálnych heligonkarov, ale poznám aj slabších, ktorí vedia zabaviť lepšie, a ľudia im tlieskajú viac, ako tým profesionálom.
Miro S.12. December 2017
Dnes ráno som nakrútil požiar po výbuchu plynu v prečerpávacej stanici v rakúskej obci Baumgarten an der March.
https://www.youtube.com/watch?v=D6mmgEX1mkE
Šimon12. December 2017
pro pre šimona
Jo kamaráde všechno není jen o těch penězích, ale to je každého věc. Každý máme jiné priority. Mě je dobře spíš tam kde je guláš než abych se někde prodával. Zaprvé na to nemám a svojí hrou bych si nic nevydělal, a zadruhé by mě to asi nebavilo. Nahrál jsem se za 50 let na pódiích do aleluja, teď preferuji kamarády a pohodu. Ale nic proti tomu, dobrým, pracovitým a úspěšným lidem přeji úspěch, peníze i slávu, zadarmo to není.

pro Peter a JoMi
v tom s vámi plně souhlasím
JoMi12. December 2017
Peter, tomu nemusím veriť. To viem. A mám obdobné skúsenosti.
Ale aj keď muzikant vie veľa piesní, aj tak nemôže poznať všetky. Iný kraj, iný vkus a repertoár. A kto chce vŕtať, ten bude vŕtať. Že on to pozná inak, lebo to tak jeho babka spievala, alebo našiel na nete iný text. Prípadne bude žiadať naschvál dáke špeciálity. Nie žeby ich poznal, ale ich niekedy niekde niekto hral. Nuž, palicu si nájde.
Ale väčšina ľudí je normálnych, chcú sa baviť. Niečo začnú oni, niečo muzikant. Keď jednu nevedia, dajú inú. A ak vie muzikant dobre spievať, aj slovom, vtipom a anekdotami viesť zábavu, aj menšie nedostatky v hre sa mu prepáčia.
rychlik12. December 2017
oj, tak ty si primitiv! Skoda reci
pre šimona12. December 2017
šimon rátaj so mnou pia- so- ne vystúpenie 200 e na hlavu.. 600 za vikend x 4 vikendy je 2400 eur nezdanených. ostatné dni si užívaš alebo chodíš do práce... taky nemáš dôchodok šimon. ! A pre Jozefa M čo sa týka tých vašich podujati tak kto chodí hrať za peniaze tak nepojde na stretnutie za pálenku a guláš.. šikovny zarobí. prajem im to dobre robia!
Peter12. December 2017
Môžeme tu debatovať o "rýchlych prstoch", o cifrach, prstokladoch,... o kvalitných hlasoch, heligónkach, výrobcoch,... a ja neviem o čom ešte.

Najlepším muzikantom medzi ľuďmi je aj tak ten, kto vie najlepšie zaimprovizovať, pozná kopec textov/piesni,... vie začínať,...vie ľudí stiahnuť do zábavy, aj slovom, vtipom, veselosťou....

A kvalita jeho hrania a spevu je pre ľudí až druhoradá... Tomu naozaj verte, priatelia :-)
« ‹ 1 2 3 4 5 »