Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« ‹ 1 2 3 4 5 »
Šimon19. Október 2017
pro Janči
Tak jak píše Peter, toho že by mi dřel o nohu bych se nebál. Mě se to nikdy nestalo.
Ošo19. Október 2017
Zdravím " okoloidúcich ". Nechal som si odložiť u jedneho pana v Žiline staršiu Kebrdlovku. Nakolko som zo Zamaguria a je to dosť ďaleko, pýtam sa , či by sa tu našiel niekto, komu by nerobilo problem sa ísť na to pozrieť.Predavajuci povie tak a stav môže byť uplne iný.Ak by sa našiel nejaky dobrak ,nechal som na seba mail. Ďakujem.
Kontakt: karabinjozef@gmail.com
Peter18. Október 2017
Vravím, je viac druhov španovakov. Ja som videl min. 3 systémy.

Nerozumiem, ako pri hre po sediačky, hoc aj je harmonika položená na nohách, sa môže španovák drieť o nohavice (?)
JoMi18. Október 2017
Skôr by som uvažoval o zadnom kryte. Ja som si skrutkami na háčikoch už pár košieľ zničil. Potom som ich prelepil. Ale odieraniu mecha to nepomôže.
Ak sa aj hrá po sediačky, najmä dvojradovka u chlapa normálneho vzrastu visí na remeňoch a stehien sa nedotýka. O stehná sa opierajú najmä väčšie nástroje. Niekedy aj dvojradovka bez použitia remeňov. Aj tá sa však svojou ľavou stranou pohybuje väčšinou mimo stehna.
Janči18. Október 2017
Šimon, počúl som aj taký názor, že ak je španovák dole, tak pri hraní v sede sa šúcha o nohavice. Ale to pravdepodobne zaleží na tom ako je nastavená heligonka, resp. remene. Španovák by mal byť klasický vonkajší. Ďakujem za radu. Velmi si to vážim, lebo si myslím, že máš skúsenosti z praxe. Ja hrám iba tretí rok a po vvystriedaní viacerých starších heligoniek som sa rozhodol pre novú. Pýtal som sa na názor aj z toho dôvodu, lebo heligonka je investícia na dlhé roky, a preto by som chcel doladiť každý detail, aby mi sadla po každej stránke.
Kontakt: 0905 361 770
Peter18. Október 2017
... no záleží na to, aký máš typ španováka. Ak je to ten bežný - "vonkajší", čo je iba na remeni, tak dal by som si ho dole, tak ako to navrhujú priatelia v príspevkoch nižšie. Ale ak je to nejaký typ vnútorného španováka, teda že celý mechanizmus španováka je v tele nástroja (podobne ako na klávesovkách) tak rozumnejšie je dať si ho hore.

Zrejme ale máš klasickú heligónku a bude aj klasický španovák. Vychádzaj z toho, ako často sa budú na nej meniť hráči - píše o tom Jomi.
JoMi18. Október 2017
Ja som kúpil nástroj so spanovakom. Na tých starých som si jednoducho upravil remeň posunutim skrutiek. Španovak je užitočný, ale ako píše Šimon, manipuluje sa s ním minimálne. Raz nastavís a hotovo. Teda ak na nástroji hrá jeden človek. Ja by som si ho dal tiež dole. Na vrch jedine ak na nástroji hrá každú chvíľu niekto iný, napríklad v škole. Na tom mojom je hore, navyše vidno, že bol dorabany a to dosť amatérsky. Nevyzerá to najlepšie. Ale hlavný je zvuk nástroja a tam som spokojný.
Nech nám to hrá.
Šimon18. Október 2017
pro Janči
Šponovák basového řemene mám na každé heligonce a považuji jej za celkem důležitou věc pro komfort hry, takže jsi udělal dobře že ho chceš namontovat. Mám několik druhů, ty však budeš montovat ten klasický co je nejběžnější. I ten mám namontovaný na některé heligonce dole a na jiné nahoře. Můj názor je takový. Nahoře se s ním asi trochu lépe manipuluje, z estetického hlediska je lepší dole. Jelikož se s ním tak často nemanipuluje tak já bych si ho nahoru už nedal. Takže za mne dolů. Přeji ti ať ti harmonička hraje a máš z ní radost !!!
Janči18. Október 2017
Ahojte
Dal som si vyrobiť heligonku Slovenskému výrobcovi. Pri objednávke sa ma však opýtal, či chcem španovák basového remena hore, alebo dole. S tým ja však nemám skúsenosť, a tak sme to zatiaľ nechali otvorené. Viete mi niekto poradiť ako je to lepšie. Uvítal by som názory Peťa Semana, alebo Šimona, ktorých názorysa mi zdajú logické a celkom rozumné.
ďakujem
Kontakt: 0905 361 770
romando17. Október 2017
Pre Šimon, JoMi:
Ďakujem vám teda za radu, možno sa skontaktujem aj s pánom Hamplom ohľadne toho, uvidím, čo mi na to povie...Pozdravujem
JoMi17. Október 2017
Romando, Ja som jednu takto prerobenu Hohner club Victoria mal v rukách. Aj som nazrel dovnútra. Bola tam namiesto kobylky s basmi taká nadstavba, kde heligóny boli naležato. Vliezlo to tam úplne natesno, do malej Hohnerky by nevošli.
Len ten dvojhlasny diskant mi pripadal dosť slabý k tým našim. Ktovie, ako by to znelo na trojhlaske. Každopádne, takáto úprava možná je.
Šimon17. Október 2017
Já jsem na Slovensku novou heligonku nikdy neobjednával a pokud jsem se bavil s některými výrobci tak jen kamarádsky. Proto je můj dojem takový jaký jsem napsal. Jednu heligonku mi dával dohromady p. Duraj a setkání s ním bylo vždy velice milé a příjemné, rád na něj vzpomínám. Pokud máte někdo zkušenosti s jinými výrobci tak jak se tu píše je to špatné.

pro romando
zavolej Jirkovi Hamplovi, kontakt máš tady v adresáři, ten jich hodně opravil a dá ti určitě pravdivou informaci
romando16. Október 2017
Panstvo máte niekto skúsenosť s vkladaním heligonových nasov do Hohnerky? Konkrétne Hohner club II? Vôjdu sa tam vôbec prípadne dá sa to takto prerobiť? Ďakujem Vám za podtrehy.
majjo16. Október 2017
Pre R,
Pocuj, komunikovat s vyrobcom u nas je hotove utrpenie. lebo u nas sa da komnikovat len ked mas zaujem o nastroj a prichystanu zalohu....... klamu nas..... zarucuju datuym dodania nastroja ale volako to nedodrzuju....... najskor medove motuziky a potom cakas.......
pre R a T16. Október 2017
Ak zákazkovú vyroba, tak prečo sám výrobca nepristupuje k svojim výrobkom ako k pokladu, ale prezentuje to ešte aj nekvalitnými fotkami.. Skús nekupovať kolu alebo značkové jogurty - veď predsa v každom tom produkte platíš aj reklamu..
Kiezby som raz popri dennom spravodajstve dostal do mailu pozdrav od výrobcu s najnovšími fotkami, pripadne videom o jeho najnovších nástrojoch..
jednému výrobcovi bude záležať nielen nám tom ako je výrobok vyzerá, ale ako sa chová "jeho firma" tak mám vyhraté a o jeho nástrojoch budeme ešte počuť omnoho viac.. zobuďte sa a vzbudzuje aj vo mne dojem žeby som si mal kúpiť Slovensku heligonku.. Lebo naozaj mame na SK nádherne tie nástroje..!!
xy...16. Október 2017
Šimon, len aby )))

Voľakedy dávno, v ďalekom ruskom meste sme prešli na červenú ... zastavili nás policajti a my sme im smrteľne vážne tvrdili - kagda u nas krasnaja my iďom ))...a oni nám to uverili :)
Šimon 16. Október 2017
pro tlieskam
Je třeba se tady občas i zasmát a to se ti povedlo. Pokud jsi to nepsal ve smrtelné křeči tak napiš častěji, jde ti to hezky, má to hlavu a patu, dobře se to čte. Přijeď všechno ti rád ukážu, je to tady stejný jak u vás, červená stůj, zelená volno a oranžová pedál na podlahu !!!
Šimon16. Október 2017
pro Peter
Peťo vím v čem se asi naše názory kolem heligonek liší, ale to neznamená že si tě nebudu kvůli jinému názoru vážit. Hodnoty člověka jsou v něčem jiném než v názoru na konstrukci heligonky. A to by mělo platit pro všechny, více si vážit jeden druhého, heligonka nás má tady spojovat.
pro Peter to vystihol
souhlasím až po to "ZNAČKU" . Nemyslím že by se slovenští výrobci chovali jak mistři světa, pár jich osobně znám a nikdo se ke mě takto nechoval. To je moje zkušenost, s termíny plnění zakázek zkušenost nemám.
pro R
Naprostý souhlas, tak to je
pro T
nemyslím si že cena je vyšší kvůli nějaké reklamě. Ony ty veškeré náklady související s výrobou jsou venku vyšší. Určitě se na tom podílí i nějaká ta reklama, ale nebude to rozhodující částka. Až tu bude stát kvalitní třířadovka měsíční mzdu tak nám bude taky lépe a na reklamu nic svádět nebudeme. Ale i kdyby jste vylezli za jasného počasí na Gerlach s dalekohledem tak tam ještě nedohlédnete. Kdyby tu šel dát smajlík tak sem dám toho s úsměvem.
tlieskam!16. Október 2017
Šimon TLIESKAM ti, ty si bol na Slovensku?? waaaaaaaaaaaaaaaaaau :-)). A ako to tam za hranicami mimo ČR vyzera? Povieš nám čosi k tomu? Aj ja chcém sa ísť pozrieť do ČR. Ako to tam vyzerá? sú tam mimozemšťania? Dedinčania? Mešťáci? Gayovia? atď? Vôbec si to neviem predstaviť ako to v tom svete za hranicami konkretne v česku vyzerá. Tlieskam že si sa dostal s toho tvojho brlohu niekam. Konkretne na SR. Keď pôjdeš do Poľska to budeš páááááán.. Osobne som ťa videl, ako kšeftuješ ty priekupnik. Za rozhajganu hohnerku 600eur vypitať? Hamba. Chudak kupujúci. Len toľko, keď už sa tu píše , že sme mimo okresa väčšina neboli.
T16. Október 2017
Prečo myslite stoja zahranicne heligonky viac ako u nasich výrobcov?
Nuž preto lebo tu reklamu musi niekto zaplatit
V konečnom dosledku je to koncový hrač
« ‹ 1 2 3 4 5 »