Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
JoMi23. Jún 2017
Čo uvádza rychlik, dáva logiku. Ak je rozdiel LEN v hlasoch, cenový nárast by mal byť len podľa rozdielu cien hlasov. Celá ďalšia robota je s nimi rovnaká.
Zvyčajne však ľudia, ktorí si objednávajú lepšie hlasy, objednajú aj bohatšie zdobenie a iné čačky. To tiež niečo stojí. Ja som novú heligónku zatiaľ neobjednaval ani sebe, ani inému. Teda neviem, aké by boli alternatívy podľa zdobenia a hlasov, prípadne iného prevedenia nástroja, ak ho výrobca ponúka. Tuším u Duraja sú skrinky konštrukčne rovnaké. Iní ponúkajú mechaniku klasickú, alebo za príplatok fajnovejsiu.
Každopádne by som za používaný nástroj novodobého výrobcu napríklad 1600€ nedal. Radšej si objednám nový, so zárukou, mne na mieru.
martin 23. Jún 2017
Bol som osobne u pána Cika, objednal som si heligónku.. Ukázal mi doplnky z vlastnej výroby. Na vyber v alpake a nerezi a potom som si vybral samotné prevedenie a intarzie.. Taktiež odporučil sklon hmatnika, umiestnenie remeňov a podobne, skúsenosť mám rovnaku ako Kuko..

Cena hlasov bola u neho zvlášť a cena nástroja bez hlasov zvlášť.. Ja osobne som sa u neho nestretol s tým čo hovorí rýchlik.. neviem aké máte skúsenosti z ostatnými, no ja som sa presvedčil sám.. Bol som aj u Jelinka a aj u Duraja..

Toľko moja skúsenosť..
???23. Jún 2017
A čo je férovosť ?
Podľa mna je férovosťto že sa môžeš rozhodnúť či kúpiš alebo nie
rychlik23. Jún 2017
pre otaznikoveho -

Debatujem o ferovosti vyrobcov a nie o ich obchodnej politike
Kuko23. Jún 2017
No moj mily kamarat štvorbodkový.

Mám prácu že cestujem po Slovensku tak som mal cestu cez Novu Banu tak som bol u výrobcu p.Číka pozriet jeho natroje lebo zamýšlam kupiť si novy nastroj alebo ked chcete tak heligonku a nie som rozhodnutý aký typ (myslím) do funčnosti mi vyhovuje.

Výrobca mi dal jeho vyrobenu heligonku a povedal mi aby som zahral
Po určitom čase pozorovania mi odporučil aký hmanik by mi vyhovoval a kde umiestnime basový remen aby mi ruka neostala po čase ludovo poviem v krčy.

Absolutne fundovane pripomienky a nielen tie čo som uviedol hore vyššie
Videl som na vlastne oči jeho technicke a technologicke vylepšenia

To je moj postreh
Tento výrobca.zanechal na mna fakt dobrý dojem či ako človek alebo aj ako odborník.

Nabuduce napíšem ako som dopadol u iných


Tak štvorbotkový by som Ťa chcel poprosiť aby si trošku krotil vašne čo sa týka výskumov.
????23. Jún 2017
A kto Vam kaze kupovat take nastroje žiaden výrobca Vas nedrži pod krkom aby ste si od neho kupily nastroj s prvou triedou.
Je to len na Vašom rozhodnutí.

rýchlik ked nechceš tak nekupuj s pvrov triedou a kup si z štvrtou a hraj doma a nie v Taliansku
!23. Jún 2017
mudrovacky - nemudrovacky, paci sa mi rychlikove objavenie. Je to naskutku takto. A teraz sa mozme bavit o ferovosti nasich vyrobcov.
mudrovačky23. Jún 2017
a este som zabudol..
pan Jelinek nerobi 4hlasky... ktovie preco..???
mudrovačky23. Jún 2017
pozrime sa na to z inej strany..

hlasy kupuju vsetci tie iste (triedu si vyberie zakaznik).

Jelinek je obchodnik, bizňismen.. nic si nevyrobi sam, vsetko su pozliepane doplnky zo zahranicia... A o tych elektornickych veciach, co z heligonky robia kolotocarsky postfolklor.. Ale dobre, komu sa paci, nech si hra..
Koblizka to iste, len nieje u nas taky popularny.. Stancek je kopia ako uz bolo spomenute.. Duraj vraj odobera od Cika komponenty a heligonky 20rokov tie iste s klepotajucou basovou mechanikou..
Jaraba vyzera zaujimavo, ale tiez ich asi zatial nema vela, rad si na nom zahram..
Na Cikovi som este nehral, ale vraj si vsetky komponenty robi sam, videl som od neho kryt pravej strany klapiek rucne gravirovany.. Vie to niekto potvrdit, ze si robi sam komponenty. ?? Ak je to pravda, tak to je pre mna skutocne REMESLO a predpokladam, ze mu bude aj rozumiet, ked sa tomu venuje na plny uvazok, ako bolo spomenute nizsie..

Ma tu niekto Jarabovu..?? Napiste skusenosti..
Má tu niekto Uhrina..?? Napiste skusenosti..
Ma tu niekto Cika..?? Napiste skusenosti..

Rad si precitam, pekny den
Milan23. Jún 2017
Hej a Jelinek Ty naučtuje ešte + remene tak dalsi odzub
KM23. Jún 2017
To naozaj takto je? Nikdy som sa takto nezamyslel, ale veru, naozaj
rychlik23. Jún 2017
poukazal som na to, o com uz tu bola nedavno debata:

- zakladna cena heligonky so zakl. hlasmi stoji napr. 750e. Samotna cena hlasov v tejto heligonke je 100e. (650e + 100e zakl. hlasy = 750e cena celej heligonky)

- zakaznik chce presne taku istu heligonku ale iba s kvalitnymi hlasmi. Tieto hlasy stoja napr. 400e. Znamena to, ze heligonka by mala byt celkovo o 300e drahsia ako ta prva so zakladnymi hlasmi. (650e + 400e kvalitne hlasy = 1050e cena celej heligonky) ?

Bohuzial toto u nasich panov vyrobcov neplati! V druhej heligonke su namontovane iba drahsie hlasy ale pani vyrobcovia si prihodia este nejaku "prirazku za luxus" a predavaju take heligonky za min. 1500 - 1700e.
....23. Jún 2017
naschval som nedodzžal zásady slovenskej gramatiky, aby takí znalci mali čo kritizovať, lebo oni rečujú, hutoria že im ani vlastná mať nerozumie.
....23. Jún 2017
ak chceš dobré-kvalitné topánky tak ti ich na mieru vyrobí certifikovaný výrobca samozrejme za adekvátnu cenu. Ak chceš len také papuče tak ti ich vyrobí samouk avšak tiež za cenu akú dáva certifikovaný výrobca. Tak je to i s heligonkami - výrobcovia SR všetci odkopirovali celú heligonku avyrábajú, pritom za ceny svetovo významné. Certifikovaný výrobca má svoj výskum , vývoj, ledičov , kvalitné hlasy a pod. tak že aj také heligonky sú eňo-neňo. Takí potulní výrobcovia ako slováci bez akých koľvek vedomostí, vývoja a pod. vyrábajú tiež za ceny eňo-neňo, ale tak aj hrajú. Heligonka ti na bruchu lieta ako splašený kôň musíš ju držať inak si nezahráš. Požívať viac hmaty t.j. 3-4 prsti to je na takýchto heligonkách španielska dedina.
rychlik23. Jún 2017
Janci, suhlasim so vseckym, co si napisal, az na jedno. Ze cena heligonky rastie u vyrobcov umerne s pouzitymi hlasmi. Neni to pravda! Je to nepriama umera! Cim si das kvalitnejsie hlasy tym na tebe vyrobca viac zarobi za jeho rovnaku robotu.
JoMi23. Jún 2017
Veru tak. Bolo by dobré, keby výrobcovia zverejnili cenníky. Niektorí to aj majú, iní dojednávaju individuálne každý kus. Na weboch zahraničných výrobcov som ľahko našiel ceny základných modelov, odstupňované podľa hlasov. Aj ceny nadštandardných výbav. Nech môže zákazník porovnať podobnú výbavu.
Čakať v dnešnej dobe rok na dodanie heligónky? Tiež by som sa asi obzrel inde. Aj tie 3-4 mesiace sú dosť.
Nástroje p. Číka sa mi z fotiek páčia. Snáď sa mi podarí ich aj vlastnoručne vyskúšať.
Be Es23. Jún 2017
Pre Janči
Každý Ti vyrobí heligonku podla tvojích predstav mam s tým skusenost.
No pri tých cenach treba uviest aj triedu hlasov lebo tá robí tiež cenu.
Tvoj prispevok je trošku metuci v týchto veciach
Janči23. Jún 2017
Mal som možnosť vyskúšať si viacero heligoniek a pokúsim sa ich zhodnotiť. Prvá bola Durajka. Heligonka lahká, menšie rozmeri, horšia basová mechanika, bez púzdier a preto gombíky mali vôlu. Horšie sa hrajú basové figúry. Potom som si kúpil Jelínka. Konfortné hranie, basová mechanika v púzdrach, lahúčko chodia mechy. Vyzdvihujem u tohto výrobcu, že Vám ušije heligonku na mieru. Môžte si mapr. vybrať z viacerých druhov hnatníkov, vzostupný, zaoblený, hrubší, alebo tenší, s jarčekom na hrane. Možnosť vybrať si z viacerých druhov gombíkov, viacerých farieb mechov a rôzne druhy ozdôb. Musel som však preladovať môlové basy. Hral som aj na stančekovi. Heligonka lahká, malá,konford hrania dobrý, ale pre mňa mohutný hmatník. Vyzdvihujem ladenie, ktoré mu robí Libor majer.Ceny a dodacie lehotyu týchto výrobcov?:
duraj 880E na hliníku, kufor 60 E. Jelínek 950 Eavšak model DEluc,kde sú okrem hrán ozdobené aj okraje mechov a okraj hlasov. kufor 80 E, ale heligonka je rozmerove väčšia. teraz však vyrába aj menšie modeli. U Stančeka som si chcel dať vyrobiť heligonku a po jeho rozhovore mi oznámil, že na mosadzi nerobí, ana hlasoch Dici mi povedal cenu 1.900 e. čakacia doba je 1 rok. Na upresnenie chcem povedať, že Stanček sa neživí výrobou heligoniek, ale vyrába ich len popri svojej hlavnej činosti. U predchádzajúcich výrobcov cena rastie priamoúmerne s druhom a kvalitou hlasov. Dodacie podmienky u Jelínka sú asi 4 mesiace a u Duraja 2-3 mesiace
Hral som a na heligonky od p.Žúbora. Velmi konfortné hranie. Neviem ako to ten pán robí, ale helugonka má minimálnu spotrebu vzduchu, a nebiť vedomia, že mám niečo zavesené na hrudi, ani neviem že u mám. Cena 1.200 E na hliníku , a s jednoduchšou rezbárskej práce.Dodacia lehota je 3 mesiace. Hral som na heligonkeod p.Číka. Konfortné hranie heligonka stredných rozmerov, do detailov prepracovaná basová mechanika, ktorá chodila velmi lahko a ihneď sa chytala. Tu chcem podotknúť, že to bola štvorhláska. Cena na mosadzi podla tel. rozhovoru je 1.800 e, ale dodacia lehota je asi 10 mesiacov, nakoľko ich začal vyrábať už na plnýúväzok.
Mal som možnosť zahrať si a počúť heligonky pomerne neznámeho výrobcu p.Uhrína z Kokavy. Vyrobil asi len 10 heligoniek a potom náhle umrel. Nedokončené heligonky dokončuje jeho syn. Z úcty k nemu sa však rozhodol si ich ponechať a nie sú na predaj. Sú to vfšak štvorhlásky v rôznych oktávach. Všetko však na mosadzi. Ich nádherné zvuky umocňuje aj fakt, že všetky ladil Libor Majer, a jednu Juraj Krahulec. Chcem sa aj touto cestou poďakovať pánovi Uhrínovi, že my ich umožnil počuť.
Tolko zhrnutie. Ja osobne túžim po heligonkách od Číka a Žúbora. Ak môžem vyjadriť svoj mázor, tak heligonku by som si bal vyrobiť u Jelínka, môžte si ju ušit na mieru aj po praktickej a vizualnej stránke, a naladiť by som si ju dal u Majera, ktorého považujem v tomto smereza špičku aj z toho dôvodu, že študoval akustický dizajn a rozumie sa tomu aj po teoretickej stránke.
Záverom sa chcem poďakovať všetkým tu menovaným výrobcom za ich vyrobené skvosty, ktoré obohacujú naše folklorne diania.
Čo sa týka zahraničných výrobcov, myslím si, že nie sú o nič lepší, avšak ceny sú prispôsobené ich platom. od.
Kontakt: 0905 361 770
Be Es23. Jún 2017
Nuz trojbotkový asi si v nejakych dozornych radach ked mas taky nazor
Vitaj u nás v Slovenskej realite a zníž sa k pospolitemu obyčajnemu ludu
rychlik23. Jún 2017
hlasovo nemaju paru. ? dizajnovo ? nevies o com rozpravas.
ale ok, si svetoznalec, kupuj si za 3 - 4000 e.
« 1 2 3 4 5 6 7 »