Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
rychlik22. Máj 2019
pre Xx -

este dobre, ze si sa prejavil, ze aj ty diskutujes v tej "primitivnej diskusii"
Xx22. Máj 2019
Pre Postreh. Mas pravdu co si napisal, len v tejto primitivnej diskusii to asi tazsko niekto pochopi.
Hra?21. Máj 2019
Pre postreh.
To čo si napísal je podľa mňa dosť hlúpe. Zober si príklad. Niekto je povecme vyučený zvárač a denne chodí do závodu kde pracuje. Po práci príde domov a učí sa samoštúdiom a teda stýlom pokus omyl rezbárske remeslo. Po pár rokoch, nemalom úsilí a nákladoch predá svoju prvú prácu lebo niekto uznal, že to čo urobil je krásne a zaslúži si obdiv. Chceš povedat, že takýto človek nemá právo sám seba nazvať rezbárom lebo nechodil na umeleckú školu ? Alebo ked sme na stranke o heligonkach tak chceš povedať, že napríklad ja keď sa učím hrať na heligónku a nikto mi neukázal ako to mám správne robit a naučím sa 50 piesní tak nemám právo sa nazvať muzikantom lebo nemam na to štempel zo školy ?...ako každy aj ja som chodil do školy a 3/4 s tých študovaných učiteľov mi dalo do života trt. Práve ľudia na praxi mi dali toho oveľa viac lebo ukázali ako to treba robiť a nie len kecať o tom ako to spraviť z knižky ktorú ani nenapísali oni. Preto ak niekto niečo ukáže a vďaka tomu sa to niekto naučí tak je to učiteľ...obkecávačov je plná pr**l a nikto z nič nemá tak prečo by nemohol byť učitelom praktik ktorý to vie bez papiera ?
Pre postreh 21. Máj 2019
Kto je kvalifikovaný na Slovensku v hre na heligónku ???
Ty tu dávaš asi si tiež učiteľ a nemáš nato aj keď máš akože ten papier :)
Postreh21. Máj 2019
Ludia prosim Vas trocha sa zobudte. Aky je tento samomenovany majster sveta ucitel....... ved nebudte uz tak najivny. ... ma na to vzdelanie ? Ani sami riaditelia Zus si neuvedomuju ze zamestnavaju nekvalifikovanych "ucitelov"... je to ostuda.. ale dufam je vsetkym jasne ze v tomto pripade ide len a len o pocty ziakov.... ved podla toho ma Zus financie. Ci sa mylim ??? A v konecnom dosledku je to len otazka casu kedy si to rodicia ziakov uvedomia.... Ale na Slovensku je mozne vsetko.... tu moze byt ucitelom a dokonca aj riaditelom ZUS aj maliar natierac, inseminator, ucen bez maturity....jednoducho hocikto.......ale oni si to neuvedomia lebo im ide len o financie....
JoMi21. Máj 2019
A čo, keď hocikto vyjadrí svoj názor? Na príklad aj Patrik. Ako píše Miro S. kritizuje verejne, pod vlastným menom a tvárou.
Ak Peter píše, že stretnutie heligonkárov je stretnutím muzikantov, má pravdu- aj takéto sú. Dokonca som maltú česť sa na takom zúčastniť. Stretli sme sa, posedeli. Aj bez mikrofónov,či reprákov. Občerstvenie sme si priniesli. Ale aj tak musel niekto vybaviť sálu a celé to zorganizovať- ĎAKUJEM.
Ale ak Paťo hovorí, že sú podujatia, kde to organizátori príliš nezvládajú, tiež má pravdu- aj také som videl/zažil. A tým organizátorom nič nezazlievam. Nie všetci majú rovnaké možnosti, nie každý má rovnaké schopnosti zorganizovať podujatie a nie každý má rovnakú podporu sponzorov a iných ochotných podporovateľov. Akosi sa stáva takým novým folklórom robiť heligonkárske prehliadky takmer v každej väčšej dedine (aj u nás sa čudovali, že to ešte nerobíme, keď tam aj tam to robia). A neraz-nedva práve kvôli nejakému podujatiu pre občanov. Ja osobne si radšej zájdem na zaužívané podujatie s predpokladom kvality. Ale tolerujem aj tých, ktorí nechcú/nemôžu nikam cestovať a sú vďační za každú muziku. Ak je k tomu aj guláš a pivo, to sú hotové hody.
Pred časom som písal, že či sa to niekomu páči, alebo nie, sú podujatie rôznej úrovne-"ligy". Každé má svoje pre aj proti, všetkým sa vyhovieť nedá. Ak organizátor určí začiatok a koniec, zabezpečí kvalitných účinkujúcich, frflú tí, čo sa radi bavia do rána+ tí, čo sa nedostali hrať. Ak umožní hrať hocikomu, program nemá konca-kraja, vzniká chaos a frflú zasa niektorí iní- napríklad ja. Ale aj takéto podujatia treba- kdeinde by sa nový šikovný muzikant mohol stať známym?
Mne osobne skôr vadí, ak sa hocikto hrá na niečo, čo nie je. Zvyčajne na viac. Kadejaké podujatia sa nezriedka snažia pritiahnuť publikum na "zlatý klinec", teda nejakého známeho umelca. Ale to nestačí. O takého sa treba postarať nielen finančne (nevraviac, že niekto sa potom cíti urazený, ak jeden dostane výplatu a druhý nie), ale ak ten človek nejde len po peniazoch (kedy mu je ostatné ukradnuté), do celkovej koncepcie jednoducho nezapadá. Ak je zvyknutý hrať medzi samými profesionálmi na riadnom pódiu. je normálne, že s jedným upišťaným mikrofónom a dvomi zašumenými reprákmi spokojný nebude. A ak ho navyše podnapití diváci ťahajú za rukávy a kibicujú do vystúpenia.... Inému však práve takéto prejavy občianskej spolupatričnosti imponujú robia podujatie "srdečným", či spontánnym.
Miro S.21. Máj 2019
Nerád sa zapájam do takejto debaty, v ktorej sa niekto kritizuje, alebo sa naň nadáva. Chcem len upozorniť, že Patrik Kováč má na svojich videách uvedené - zverejnené svoje meno a aj svoju podobu aj keď tie videá sú napr. kritické, alebo poučujú!
Tu na stránke ale veľa "heligonkárov" kritizuje a nadáva na niekoho pod nejakým vymysleným menom - teda anonymne.
Takže to je veľký rozdiel niečo kritizovať pod vlastným menom, alebo anonymne!
Pre BOHA, ľudia21. Máj 2019
nebláznite, znova Vás chytila mánia hanobenia ? Patrik Kováč napísal holú skutočnosť a tým aj vyslovil svoj názor.
Všetci sa bijete do prs, že každý môže povedať svoj názor. Áno, ale proti Patrikovi brojíte, nakoľko je to úžasne technický hráč a osobne ho poznám, skromný človek.
Spústa podujatí sa vykonáva tak ako to povedal. Poznám a len o jednom organizátorovi budem hovoriť - bez udania jeho mena, ktorý sa chválil. že vybrali na vstupnom 700.- € a náklady na guláš , minerálku, a kávu nečinili ani 100.- €, tak že má čistý chosen 600.- €
Keď sa Vám také podujatia páčia nikto Vám nebráni tam chodiť a ani Vás odhovárať. Obyčajne na také podujatia si nosia hráči fľaštičku a ponúkajú sa navzájom, keby to neurobili tak by si všetci sušili huby. A o príspevku na cestovne tak nato zabudnite.
Bolo by vhodnejšie aby ste pranierovali takých organizátorov, ktorím nezáleží na podujatí, ale len na ich zisku. S pravidla majú slogan
" hráčom niečo dať ? a prečo ? oni prídu aj tak za svoje urobiť nám zábavu "
A na margo veci : 10kg mäsa 40.- € + 10 kg. zemiakov + pochutiny ako soľ, korenie a pod. + trocha masti == 50.- € Minerálka + káva a možno 3l vína = 50.-€ TAK, ŽE zo 100.- € ešte aj Vám niečo zostane.


Šimon21. Máj 2019
pro Slavomír
Souhlasím s tím co jsi napsal a nepovažuji tě za obhájce Patrika, to je blbost. Tady když někomu nenakydáš na hlavu tak jsi hned vlezdoprdelka, na to jsem si už zvykl a přecházím to s úsměvem.
Jen mne trochu zarazilo jak píšeš o neskutečných penězích co bere Jano Chudoba a zřejmě asi i ostatní učitelé. Tady si myslím že hodinová sazba za vyučovací hodinu se nebude nijak moc mezi učitely lišit, to by asi nefungovalo. Ale konkrétní sazby nevím a ani mne nezajímají, je to věcí učitele a rodičů. Učitel učí, je to jeho povolání, bere za to peníze a to je v pořádku stejně tak jako ostatní berou peníze za to že jdou do práce, v tom mám jasno. Trochu mi to na adresu Jana vyznělo tvrdě, znám ho, proto jsem na to reagoval. Třeba jsem to nějak blbě pochopil ???
Milan21. Máj 2019
No ty si zlucil dve myslienky do jedneho.
Pre mian 21. Máj 2019
S úctou a pokorou naučíš hrať každého ! Či vie noty alebo nie daný učiteľ .Ak sa považuje za učiteľa a vedia jeho žiaci zahrať hoc len jednu pesničku tak myslím že je to Ok .
Mian21. Máj 2019
Mily Slavomir obhajca P.Kovaca

Stara mudrost môjho deda hovori ze:
s klobukom pod pazuchov obydes cely svet.
Tym je povedane pokorou a uctouobydes cely svet
Mne to zavana u Kovaca niecim iným.

Aky je on ucitel ked sa pasuje zaňho?
Pozna vobec noty?
Pre video , Slavomír 21. Máj 2019
Mne si stačí pozrieť FB Kováča a jasne tam nemá problém ukázať svoju skvelú činnosť a bravúrne Hratie na heligonke !
Asi ťažko mu tu chce niekto konkurovať . Že niekomu berie žiakov je strašne smiešne ako niekto môže niekomu niečo brat keď niekto chce tak ide ku tomu keď niekto tak ku tomu no sranda praveze si na ňom vážim že ten nemá problém na svojom FB zverejniť hoc koho lebo sa nebojí .
Napríklad taký pan J.chudoba -(Dežerice) vyučuje a od deti berie neskutočne peniaze za vyučovanie a to Vám určite potvrdia aj rodičia deti . Martin Čerňansky neni tak isto človek ktorý ide už hrať za guláš tak isto učí zarába predáva knižky je to úplne v poriadku je to jeho práca . Tak isto je to práca aj Kováča. Myslím si že je fakt super keď má žiak aj viac učiteľov však nech sa naučí niečo od toho znova niečo iné od ďalšieho a podobne . Tak isto napíšem to video nech si nahrá čo len chce možno trochu nesúhlas mne sa páčia akcie kde je guláš a pivo ale fajn názor, a povedal to celkom slušne a na nikoho nenarazal a o nikom konkrétne nič nepovedal až nato že tu dostal číslo na psychiatra takže mne to video obsolutne neprekáža lebo presne viem čo je to však to je spravene nech je zhliadnutie o nič iné nejde ale menej chápavý ľudia nechápu. Slavomír (Rajčany ) - 0908337221
Šimon21. Máj 2019
Pro pre Šimon
Nevím jak jsi přišel na to že jsem Patrikův fanoušek, já nejsem fanoušek nikoho, nenosim žádná trička s portréty hráčů a nejsem v žádném fanklubu, nejsem žádný rozteskávač a nikdy ničím takovým nebudu. Pouze uznávám kvalitu dobrých hráčů mezi které Patrik prostě patří a na tom nelze nic změnit. Uznávám jejich talent a píli, mě obojí chybí a vadí mi jak se tu někdy o něm a o jiných píše s nějakou zášťí, snad i závistí až zlobou. To mi už ani nepřipadá jako názor ale nějaký výlev zloby. Tolik k tomu fandovství. Chceš můj názor na to video, zde ho máš. Podle mne je heligonka hospodský a lidový nástroj a vždycky ním bude. Takovou přehlídku o které tam Patrik mluvi já nepovažuji za nějakou degradaci heligonky, ale za normální lidové setkání obyčejných lidí kam já vždy rád pojedu. Guláš mi nevadí, špatné ozvučení ano. Podle mne tady Patrik šlápnul trochu vedle, slušně jsem se k tomu vyjádřil a tím to končí, nebudu o něm proto psát další věci které tu čtu. S obsahem videa nesouhlasím, ale nic to nemění na tom že je to výborný hráč kterého budu dále uznávat. Prostě nikdo nejsme dokonalý, tak to beru. Patrik je mladý ambiciózní člověk i hráč, až se mu bude blížit sedmdesátka jak mě, třeba se na to bude dívat podobně jako já a mnozí další.
!21. Máj 2019
Pred chvilou dokonalo to vyjadril Peter. Neni k tomu co viac dodavat.
Pre Simon20. Máj 2019
Sak sa vyjadri aj ty ako jeho fanusik. Co si o tom myslis. O tom Videu.
Šimon20. Máj 2019
Já bych už změnil téma.
Joko20. Máj 2019
Tento pan hovori ze nesutazme..... sutazit sa nema.... je o tom aj video od neho.. Ale sak sam sa vyzdvihuje ako majster sveta, ktory vyhral majstrovstva, SUTAZIL. Ci sa boji ze ho iny predbehnu? robi SK heligonke len zle.... robi rozbroje, vojny, bere ziakov ucitelom co dlhodobo vyucuju a pysi sa ich uspechmi ako napr. Na Orave bere napr. V Lokci Bartosovia .. tak isto aj Kvockovi, Cernanskemu, Jelinkovej, Kozonovi, Tropekovi......a mnoho dalsim . Casto sa vsak rodicia stretnu s tym, ze dieta ma hodinu a je mnohokrat zrusena lebo pan majster nemoze... a nemoze a nemoze..... a akcie kde je volany??? Vie tu nieaky organizator napisat ze bol hrat zadarmo? ???? On hodnoti snahu ludi co zorganizuju co i len to najmensie posedenie pri heligonke???? Moze sa hambit. Smutne /trapne... ego nad vsetkymi . Najsmutnqejsie je ze si prestal vazit aj M.C. ktory ho naucil hrat.. ......q
Peter20. Máj 2019
Myslím si, že stretnutie heligonkárov, je stretnutím heligonkárov (rozumejme: ľudí) a nie ukážka najlepšieho ozvučenia, osvetlenia, záznamovej techniky usporiadateľa, najchutnejšieho guľášu a pod. Nie je to ani súťaž osobností, ani prezentácia "najlepších" herných techník.

Je to jednoducho stretnutie ľudí, ktorí sa tam chcú stretnúť a popri tom si aj zahrajú. No drvivá väčšina z nich neide na podujatie s cieľom pohladkať si svoje ego tým, že (pyšne) ukáže niečo, čo iní nevedia. Kto ale ide na podujatie práve preto, tak potom je to už o inej debate - nie však o podujatí, ale o ňom! A je iba otázkou času, kedy ho okolie odháli a ...... a aj odsúdi.

Toto je môj názor.


Video20. Máj 2019
Patrik bol pred nedavnom pozvany na stretnutue heligonkarov v Kalinove.A myslim si,ze naraza na taketo typi podujati.LENZE...toto bol,ak sa nemylim,len druhy rocnik.Cize su organizatori este na zaciatku a vychytavaju muchy,ucia sa...Povedat o akom kolvek podujati,ze je najhorsie,lebo tam bolo zle ozvucenie,alebo tam neboli svedske stoly,je bohapusta sprostost.Ty ludia,co to organizuju,tomu venuju cas,financie,snazia sa...a niekto si potom spravy video na YT a rozprava,ze co je spravne a co nie...Skoda reci...
« 1 2 3 4 5 6 7 »