Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Peter10. December 2017
Aaaale Šimone, to snáď nie!... Jeden môj kamoš má heslo: "Pijatika je vec dobrovoľná, nie povinná!" :-)
Šimon10. December 2017
Peťo kdybych já začal s vámi slavit ve 13 hod. tak už v těch
17 hod. mám asi dávno po oslavě !!!
Peter10. December 2017
Vaško Kojšovan to (možno) trošilinka prehnal i keď je pravda, že za mladších čias 2 - 3 dňové oslavy neboli ničím výnimočným... No i teraz na staré kolená si nepamätám nejakú kamarátsku oslavu, ktorá by končila pred polnocou. A "objavil" som ešte aj jednú vec... teda že je úplne jedno, kedy oslava začína. Či začne o 13:00 hod. alebo napr. o 17:00 hod. vždy končíme rovnako - nad ránom! :-)
Šimon10. December 2017
pro Kojšovjan
Tak mě by z takové oslavy jak píšeš dnes vezli už rovnou na jednotku intenzivní péče. Takový maraton bych už nedal, nebo to těžko odnesl. Možná se ale podceňuji, třeba ta Vaše pálenka má v sobě i něco léčivého. Vy jste tam na východě samý léčitel !!!
Kojšovjan10. December 2017
Ja keď som prišiel... keď som prišiel,od kamarátov z osláv tak tri dní som neznal jak"svet ide"... Aty z oslavy na internet...? To z kostola sa tak chodí domov.
nerpet10. December 2017
netrep v krčme si sedel JoMiček.
JoMi10. December 2017
Prečo slabý? Chlap jak hora.
A oslava pokračovala ďalej, netuším dokedy. Len ja som musel odísť, lebo mám náročný deň.
Kojšovjan10. December 2017
Hmmm..JoMi. To teda bude slabi kamarát !
JoMi10. December 2017
Práve som prišiel od kamaráta z oslavy. Je málo hodín a hlava ešte nevyplat, tak kukam diskusiu. A vidím, že moje pseudo Ja sa zasa činí.
Peter, Jožko M. a Juraj dobre vystihli situáciu, Šimon to ešte upresnil. Neostáva než súhlasiť s ním. Snažím sa vážiť si všetkých ľudí, ale vo všetkej úcte, nie všetci sú mi rovnako blízki. A z toho sa odvíjajú ostatné veci. Od najbližších ľudí vezmem maximálne tak na benzín, ak je to ďalej z domu- väčšinou sa vozím sám. A spomenutu výslužku. A potom sa to stupňuje, podobne, ako Šimon uvádza. K úplne cudzím ľuďom sa dostávam len zriedka. Väčšinou sú to známi. Viac, alebo menej blízki.
Spomenutých 50-100€ na hodinu považujem za prehnané aj ja, ale za celý večer si podľa mňa muzikant, ktorý to berie ako kšeft tých 50 v pohode zaslúži. Stovku? Ozaj by musel byť profesionál. So všetkým, čo k tomu patrí.
Jozef M.9. December 2017
Iný kraj iný mrav.U nás na Východe ešte aj keď už pomenej platí tzv. "sociálna väzba"pre rodinu,kamarátov a ľudí v núdzi. V tom máme cítenie,je to v nás.Peter to pomenoval presne,Šimon potvrdil. Ja mám radosť,keď na Šar.helig.pohostím 120 ľudí a oní majú radosť,že sú pohostení.cha cha .Pokiaľ by sa niekto pasoval za prof.muzikanta a pýtal by za prezentáciu maržu,tak ju dostane presne podľa ubehnutých Km. Sme ako jedná rodina.V iných stred. zap. krajoch je v popredí individualizmus,presadenie svojeho Ja. Byť ako jednotlivec v popredí,vyčnievať v dave. Je to v povahe v spôsobe žitia a bytia.Keď si pozvem súkromne na hod.helig., tak mu dám aj 500 € a nech śe ľudze šaľa,je to moja vec. Neposudzujem,ani neodsudzujem.
lll9. December 2017
Peter teraz plne s tebou suhlasim !!!!!

ty si to pisal ako otazku... ja to napisem ako tvrdenie .....

Chlapi zosaleli ste ak pytate 50 - 100 € za hodinu od kamarata.

Napriklad kamaratov z roboty ak potrebuju tak zoberiem autom len tak zadarmo....lebo viem, ze ak bude treba mne tak mi ten kamarat pomoze tiez zadarmo.......to su ti kamarati , o ktorych pise Simon.....

......popripade za poharik, alebo za cokoladu pred decka ,alebo za tanier kolacov od jeho zeny ked sa dokonci robota aby som zobral domov na pohostenie a este odkazu pozdravit moju manzelku aj rodicov .... ale to sa uz asi nie vsade nosiiiii......

Pre ludi, ktori nie su v kategorii Kamarat je to inak......Simon pozdravujem a palec hore.
Šimon9. December 2017
pro Peter
Peťo záleží co si kdo vybaví pod pojmem kamarád. Já tímto výrazem neplýtvám, mám známé, mám dobré známé a pak ty kamarády. A od kamaráda bych si za hraní já osobně nikdy nic nevzal, to by proběhlo tak nějak po východňársky jak píšeš. Od dobrého známého bych si možná něco vzal, od známého taky a k cizím nikam nechodím. Jenže to by mi to vždy musel někdo nabídnout a vnutit, já jsme takový trouba nebo dobrák že bych si sám o nic neřekl. Pokud si někdo někoho cizího pozve aby mu někde hrál na oslavě tak si myslím že 100€ + cestovné za takové hraní není nic nemorálního. Hudba musí mít nějakou odpovídající úroveň. Je to kšeft jako každý jiný, to nemá s kamarádstvím co společného.
JoMi9. December 2017
A čo je natom? Zoberiem aj VIAC, a nikoho dotoho nič.
Peter9. December 2017
50 - 100 € za hodinu?... Chlapi (pri všetkej úcte ku Vám), zošaleli ste?

a zobrať od kamaráta? (veď o tom bola debata).... Ešte raz sa pýtam: Zošaleli ste???... Ale rozumiem a chápem: Peniaze nado všetko!
juraj9. December 2017
ja som bol hrať ked mal otec môjho kamaráta 60 rokov. hrál som ale nie nepretržite od 15,00 hod. do 21,00 hod.
nabumbali sme sa všetci ako boh prikázal, aj pre ženu koláčiky a kúsok prasiatka zabalil oponovať som mu nemohol, lebo by som ho urazil. Ked sa jeho otec pýtal koľko za hru , tak som mu aj ja povedal, že nech ma nesnaží nahnevať.
odviezli ma pekne domov a bola spokojnosť na všetkých stranách.
-.-9. December 2017
Kto vie, Koľko si zoberú Bacmaňákové z Trenčianským Bimbalíkom, a koľko s toho majú zdanene?
....9. December 2017
Peter u Vas stale plati potom aj to ze na stavby si chodite pomahat jeden druhemu za gulas a pifko? S hranim sa to tiez posunulo uz niekam inam, u nas na strednom slovensku si bezne 4 hudobnici na heligonkach vypytaju za 2 hodiny 250€ a to nehovoriac o huslickaroch od Terchovej ty pytaju aj 450 a to mi uz zda prehnane..,
JoMi9. December 2017
Ja hrám za 100eur/hodina, nástroj populár , 2 hlas, CF ladená. Ak by si mal záujem rád zahrám za kamarádskych 49evričiek
Peter9. December 2017
No, asi som z iného kraja, ale u nás je to takto:

Keď je to fakt kamarát, tak mal by Ti zahrať zadarmo! A Ty ho za to počas celej hostiny, máš patrične hostiť, opiť,.... No a potom sa máte nadránom pri odchode z podujatia vo vchodových dverách naťahovať, teda Ty mu budeš nanucovať fľašu pálenky ako výslužku, možno i nejaké koláčiky v krabici k tomu,... a on sa bude brániť, že nie, nie, že neberie... Ty mu na to povieš, že sa urazíš, keď toto nezoberie, no a on nakoniec (snáď) zoberie... A obaja máte dobrý pocit, že ste si vzájomne pomohli.

TOTO JE KAMARÁT A KAMARÁTSKE VZŤAHY!!!!!!!!!!!!!!!
JoMi9. December 2017
Roman, u nás na horniakoch sú kamarátske ceny trochu iné, ale myslím, že by ste naozaj mali byť všetci spokojní.
« 1 2 3 4 5 6 7 »