Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
pre hráč podomnou14. Jún 2022
ak vieš tak skús v akordickom hraní hrať zo širokým tremolom, potom uvidíš.
Pre akordické hranie je najideálnejšie čisté ladenie. Pri tomto ladení vynikne kvalita a umenie hráča, ktorý nepotrebuje tlmiť krčmové hluky.
pre: Hráč upresnenie14. Jún 2022
Rešpektujem tvoj názor, ale vidíš, že je založený na tvojej mylnej domienke a ku šírke tremola je nesprávny. Je to tak ako to teraz napísal Paľo. Môžeme z toho aj vidieť, ake tremolo pasuje na heligonku.
Palo13. Jún 2022
Ešte k tomu tremolu : Našiel som to na internete. Vedel som, že tremolo sa používa aj pri elektronických hudobných nástrojoch ale tu je širší rozpis.

ploché tremolo - malé tremolo - prípadne žiadne tremolo :
je vhodné na hru so salónnymi hudobnými nástrojmi ako je harfa, citara, gitara alebo na koncertnú sólovú hru,

stredné tremolo : vhodné na hru s husľami,

veľké tremolo : je vhodné na sprevádzanie tanečnej hudby,

veľmi veľké tremolo : je vhodné pre sólových tanečných hudobníkov, ktorí sa musia presadiť proti hluku v pozadí a pre krčmových a pouličných hráčov.
KM13. Jún 2022
Lepšie je przniť pesničky, než mariáš !
pre KM13. Jún 2022
pozri sa na seba, przníte pesničky a radšej by ste mali hrať mariáš ako na heligónku.
KM13. Jún 2022
Niekedy má človek o sebe príliš vysokú mienku - o svojich vedomostiach, skúsenostiach.
(toto nie je reakcia na Jomiho ! )
JoMi10. Jún 2022
Poznám. Osobne a naživo. Hoci sme nemali dostatok času všetko predebatovať.
Z nahrávok však viem, čo a ako hráva. A je to na veľmi slušnej úrovni, hoci to nie je štandardný folklór.
Obidva hlasy sa, samozrejme, nedajú spievať naraz, ale môže ich striedať (ja to napríklad robím pri opakovaných pasážach). Alebo striedať jednotlivé hlasy podľa toho, čo spievajú ostatní- aby ich doplnil iným hlasom.
rychlik10. Jún 2022
nejako prirychlo zistujes, co kto ovlada a naopak, ze aky je ten druhy extra super hracom. Mas uzasne schopnosti
rychlik10. Jún 2022
nejako prirychlo zistujes, co kto ovlada a naopak, ze aky je ten druhy extra super hracom. Mas uzasne schopnosti
pre Janko K10. Jún 2022
zle si to pochopil , on naraz nespieva 1. a 2. hlas , ale má 3 radovú tuším B-Es-As , tak že keď dominantnou častou hry je v rade B-Es , tak prispôsobí hlas k tejto tónine a tak aby to ladilo, keď prejde na refrém piesne, alebo na druhú slohu do radu Es.As, tak v tom momente aj on zmení výšku hlasu tak, aby to aj v tejto stupnici ladilo.
Ak niečo niekto napíše a hlavne to, čo Vy neovládate, tak by ste toho človeka najradšej ukameňovali.
Janko K.10. Jún 2022
Pri všetkej úcte k ,,hračovi“ by som chcel vidieť a počuť, ako sám spieva (naživo) prvý aj druhý hlas v jednej pesničke a nepotrebuje k tomu nikoho iného, no najmä počuť to ,,ako keby spievali viaceri“.
Kontakt: karabinos.jan@gmail.com
?10. Jún 2022
Jomi a vy toho hrača poznate?
JoMi10. Jún 2022
Zatiaľ nie.
Ale nič to nemení na skutočnosti, že Hráč je šikovný muzikant a rozhľadeny skúsený človek. Akurát má nie práve štandardný folklórny repertoár. Teda chápem, že potrebuje presne taký nástroj, ako má.
pre Petra a Jomi10. Jún 2022
Ozval sa vám niekto ?
pre ?10. Jún 2022
môžem Ti zodpovedne oznámiť, že ten hráč existuje a osobne ho poznám. Neviem v akej kondícii si Ty, ale určite by si sa mal od neho veľa naučiť.
Podľa tvojho príspevku s ktorého srší nenávisť a závisť, patríš zrejme len do rady tých dvoj klapkových, alebo si len obyčajný kecal - podrývač.
Daj na seba kontakt určite sa ti ozve. Na rozdiel od Teba je to normálny inteligentný človek a z množstvom heligónkarov je dobrý priateľ.
?9. Jún 2022
Som iba strašne zvedavý, či sa niekomu z Vás ozve ten svetobežník Hrač - upresnenie. Dajte potom avizo. Nezaujima ma vôbec jeho meno, kto to je, ide mi len o princíp, či je to naozaj tak, ako písal ?
JoMi9. Jún 2022
Nie je však nikde stanovené, kde je tá hranica medzi maximálnym tremolom, ktoré ešte dobre znie a bodom, kde je to už falošné. (Okrem relatívnej hodnoty v centoch sa nesmie prekročiť absolútna hodnota v hertzoch. Teda pre vyššie tóny/ladenia je tremolo užšie)
Nie vždy sa zhodne vkus ladička a poslucháča. Takisto má na to vplyv spôsob hrania. V tom súhlasím s Palom, že jednohlasne hranie (typické pre konkrétne regióny) žiada širšie tremolo. A takisto štýl, ktorý spomína Hráč má svoje potreby.
Zrejme preto má väčšina z nás "toho svojho" ladiča, že máme podobné vnímanie hudby, sme z jedného regiónu, či hráme podobné štýly skladieb.
Peter8. Jún 2022
Paľo, a práve v tom tkvie umenie pána ladiča, aby dokázal tak naladiť systém "maximálneho tremola", aby heligónka neznela falošne pri viachlasom hraní. Bohužiaľ, zdá sa, že väčšina súčasných ladičov to už nevie, a preto tu niektorí majú pochybnosti, že je to nemožné tak naladiť heligónu.
Palo8. Jún 2022
Hráč nepíše, že nemá trémolo. Opisuje široké trémolo a problémy s používaním širokého trémola a má úplnú pravdu. Ak hraje so štyrmi tónmi a každý by bol naladený na široké trémolo, tak výsledok je nepočúvateľný. Nemá to nič spoločné so širokým repertoárom.
Heligonku ktorá má znateľne široké tremolo treba naladiť alebo hrať jednohlasne. Niektoré diatonické harmoniky - ústne harmoniky sa ladia na trémolo, ale tam sa hrá na jednom max. dvoch tónoch, pričom ďalšie dva až tri tóny sa používaju na kontru - takzvané basovanie.
Peter8. Jún 2022
pre: Hráč - upresnenie

Keď tak čítam, kde všade si bol, zrejme nebude pre Teba problém, keby sme sa mohli niekde stretnúť. Ponúka to JoMi, ponúkam to aj ja, kontakt je tu na webe. A môžeme sa stretnúť aj všetci spolu v trojke, nemám s tým problém. Rád by som si vypočul nejaké halgátá na heligónke od Teba.
« 1 2 3 4 5 6 7 »