Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
rychlik4. Júl 2020
Heligonka.sk je jedna z mala stranok, kde autor neprezentuje seba, ani svoje sluzby, vyrobky, ani umenie. Ked sa clovek zamysli - tak robi v podstate nieco pre nas vsetkych. Klobuk dole
JoMi3. Júl 2020
Tiež by som rád pozrel, prípadne porovnal.
Niečo som našiel na FB, ale príliš odborné mi tie komentáre nepripadajú. Nevraviac o tom, že časť tých skupín má skôr propagačné účely.
Janko K.3. Júl 2020
Pre &
Môžeš nám dať link na stránku o heligónkach, ktorá by nebola propagáciou niekoho, niečoho, prípadne osobnou stránkou jednotlivca alebo skupiny, úplne nazávislá?
Kontakt: karabinos.jan@gmail.com
JoMi2. Júl 2020
Tým nechcem povedať, že by na fóre nemala miesto aj odborná diskusia. Len som sa zamýšľal nad tým, prečo sa tu tie osobnosti objavujú tak málo.
A jednu možnosť uviedol hneď aj Jano Ch. Človeku, ktorý niečo vie a je si vedomý, že to vie, zrejme nebude stáť za to, aby sa tu nechal častovat. Žiaľ, to je dôsledok toho, že sa tu podaktorí správajú, ako sa správajú.
...2. Júl 2020
Taktiež si myslim, že internetova diskusija je určena na volnejšiu debatu, než na odbornú komunikáciju
JoMi2. Júl 2020
Ja si myslím, že človek venujúci sa (nielen) heligónkam na profesnej/profesionálnej úrovni si potrebné informácie dokáže nájsť aj iným spôsobom ako v internetovom fóre. Okrem užitočných informácií je v ňom množstvo balastu, v ktorom sa ťažko zorientovať. Preberajú sa rôzne témy, často nezávislé na sebe. Nehovoriac o príspevkoch, kde si autor potrebuje iba uľaviť svojmu vnútru, lebo inak by ho asi roztrhlo.
Ak sa chce podeliť s tým, čo vie, zvyčajne má dosť záujemcov, ktorí s ním komunikujú osobne. Je dobré, ak dokáže poradiť a odpovedať na konkrétne otázky. Ale vešať len tak na web nejaké širšie súvislosti, najmä ak o ne nikto konkrétny nejaví záujem, prípadne ho za to ešte niekto ďalší znemožní/osoci/urazí, to tiež nie je najlákavejšie.
pre Janka Chudobu2. Júl 2020
Toto je iba nasim zelanim, co pises. Chodim tu na stranku od zaciatku a vidim. Nie kratku dobu fungovala registrovana diskusia a nezapojila sa ani jedna "osobnost, vyrobca, ucitel
KM2. Júl 2020
Plný súhlas. Aj napriek občasným výhradám ku niektorým diskutérom, tito stranky sú najlepšími ktoré poznám
...1. Júl 2020
mas pravdu, no ostatne stranky stoja za prd
&1. Júl 2020
Našťastie toto nieje jediná stránka o heligonkach
Jano Chudoba30. Jún 2020
Aké by to bolo prínosné pre všetkých,keby sa do diskusie mohli zapojiť heligonkárske osobnosti , učitelia či výrobcovia.
Okamžite by sa však dočkali najšťavnatejších titulov. Osobne som sa rozprával na túto tému s mnohými z nich. Mnohí z nich tu v minulosti aj diskutovali a poradili.
Žiaľ... budeme si musieť ešte počkať.
Peter30. Jún 2020
Najsamprv chcem poďakovať všetkým Petro-pavlovským vinšovačom - úprimne ďakujem. :-)

K obsahu webu a úrovni diskusie:

Priatelia, všetko čo tu robím, robím s najlepším vedomím tak, ako je v danej chvíli pre stránky (a nás všetkých) z môjho pohľadu najoptimálnejšie. Každý jeden z Vás má na určitú vec, na nejaký problém, na jeho riešenie a pod., a teda aj na tento web, vlastný pohľad. U mňa sa ale všetky Vaše pohľady zbiehajú a ja musí vybrať to, čo by vyhovovalo väčšine z Vás.

Vy, ako jednotlivci nepoznáte názory ostatných, pozeráte na vec iba zo svojho uhla pohľadu, a povedzme keď si to isté čo aj Vy, myslí nejaký Váš jeden - dvaja - 10 kamaráti, prepáčte, zvyšných 600 návštevníkov webu si môže myslieť niečo iné. (okolo tohto čísla sa nám točí denná návštevnosť unikátnych návštevníkov stránok). Ale ja si toto všetko uvedomujem a takto vnímam spätnú väzbu od ľudí.

ŽIADEN NÁZOR OD KAŽDÉHO JEDNÉHO Z VÁS nie je priehľadnutý a KAŽDÝ SI VÁŽIM ! Verte - neverte, nikdy neignorujem "štipľavé" príspevky v diskusii, vulgarizmy, podpichovanie,... ale,... ... ale stále reagujem tak, ako je podľa mňa (aj z takého psychologického) hľadiska najvhodnejšie.

Anonýmna - neanonýmna diskusia? Registrácia diskuskutérov tu v minulosti už bola, nejaký jeden - dva roky to išlo tak, ale neosvedčilo sa. Niekomu sa to možno bude zdať ako paradox, ale diskusia vtedy rapídne upadla. A vôbec tomu nebolo na vine to, že by boli "huľváti" odpadli a zostali by tu iba tí sami "slušní" diskutéri. Na vine bolo jednoducho skomplikovanie života návštevníkom, nejakým prihlasovaním.

A navyše - už to opakujem po neviem aký raz - (mailová) autorizácia/prihlasovanie na webe, ako to bežne poznáte z iných diskusných fór v skutočnosti NIČ NEVYRIEŠILA. Prepáčte, ak si niekto z Vás naivne myslí, že nejaká mailová registrácia účastníka diskusie je zrazu zrušením jeho anonymity, tak je fakt smiešny. Je na to hneď niekoľko priam primitívnych spôsobov, ako to mnohí obchádzajú, tak načo sa tu strápňovať?

A nakoniec, načo si o sebe (o našom spoločenstve) robiť ružové predstavy? Realita je síce tvrdá, často aj nepríjemná, ale takí sme, aká je naša (necenzurovaná) diskusia. Je mi to ľúto, ale je to tak.

Pekný deň prajem všetkým :-)

Šimon30. Jún 2020
Podle mne žádná z registrace z nikoho slušného člověka neudělá. Diskuze je taková jací jsou diskutující. Myslím si že Peter ví co dělá a jak to dělá a já v tomto plně důvěřuji. Je fakt že tu musíme občas něco překousnout, ale jsem názoru že tato stránka je kvalitní a mnohému z nás mnohé dala. Jak píše Miro S na vulgární a urážlivé příspěvky je nejlépe nereagovat. Peťovi přeji k svátku také vše nejlepší a děkuji mu za jeho práci pro nás všechny.
Jan29. Jún 2020
Peťo všetko najlepšie k meninám a podo
bne a inim Petrom a Pavlom
Kontakt: 0905534715
Miro29. Jún 2020
K prehľadnému fóru atď.
Vytvorenie stránok je dnes veľmi "jednoduchá záležitosť". Stačí sa zaregistrovať napr. na webnode.sk, vybrať si šablónu, vybrať moduly, ktoré chcem na stránke použiť a naplniť to obsahom - zdarma je k dispozícií asi 100 MB priestor (čo je na slušné stránky asi málo), takže je potrebný väčší, už platený priestor - s mesačným poplatkom podľa veľkosti (+ ročný poplatok za doménu). Na https://endora.cz je k dispozícií až 2GB priestoru pre web (s reklamou) a za 14 Kč bez reklamy až 10 GB pre web, čo už je celkom slušný priestor a solídne služby, stránky v joomla, alebo WordPress, Drupal... ale... vyžaduje to isté znalosti tvorby stránok... Nesmiem však zabudnúť, že "zaujímavé" projekty sú niektorí provideri ochotní podporiť napr. bezplatným hostingom - čiže bezplatným priestorom...
Tak, ako ľahko sa dá vytvoriť "nejaká" stránka, o to ťažšie je vytvorenie "zaujímavej stránky" - so zaujímavým obsahom a "zaujmavými službami"... (a slušnou návštevnosťou)
Takže, ak niekto chce urobiť "nejakú" stránku, nie je to až taký problém - u mňa to, v rámci výuky, robili už žiaci piateho ročníka... takže, ak máte na to niekto chuť... nech sa páči :) (A ako sa hovorí: Najlepšia kritika je - urobiť to lepšie. :) )
Moja skúsenosť - a to nielen so stránkami ale aj inými vecami je... Jedni to vedia, ale nie sú ochotní sa so svojimi vedomosťami a skúsenosťami len tak, bez finančného ohodnotenia, s hocikým podeliť...
Druhí by sa aj podelili (a delia, aj zdarma), no ich vedomosti o "technickej podpore" nie sú na takej úrovni, aby si to dokázali zrealizovať sami a mohli tie svoje myšlienky a služby ponúkať tak, aby to splnilo očakávania všetkých. Ak by to tak chceli museli by to zaplatiť z vlastného vrecka. A tak často tomu "niečo chýba". Potrebujú pomôcť... zadarmo im, ten, kto to vie, nepomôže a zaplatiť to nemajú z čoho... Občas sa nájde niekto, čo s niečim z času na čas pomôže a nechce za to nič, ale - odtiaľ-potiaľ - čo je pochopiteľné...
Neviem, či si niekto uvedomuje, že udržať dnes "nažive" takéto stránky, to nie je len o tom, že niečo vytvorím a bude to fungovať úplne samo, podľa mojich predstáv 20 - 30 rokov. Z času na čas je potrebné na stránkach urobiť isté zmeny, doplnky (aj také, ktoré navonok - z hľadiska návštevníka - nie sú vôbec viditeľné - zmeny súvisiace s novými technológiami, s databázou, php, samotným systémom)... a potom napríklad s požiadavkami na nové fórum a pod... to si už vyžaduje isté znalosti súvisiace s tvorbou stránok - a toto už treba väčšinou zaplatiť... A netreba zabúdať aj na veci, ktoré nie sú z hľadiska návštevníka viditeľné - aj spomínané sledovanie diskusných príspevkov a mazanie tých, ktoré už naozaj prekročili únosnú mieru - aspoň podľa uváženia admina - no nájsť tú hranicu, čo ešte áno a čo už nie tiež nie je jednoduché - aby sa z toho naozaj nestala cenzúra...
Aj ja súhlasím, že stránkam by možno prospelo prehľadnejšie fórum a ja osobne by som asi tiež bol za registrovanú diskusiu... ale... Stránku navštevuje pomerne veľa ľudí, ktorí nie sú až tak "počítačovo pozitívni" a so svojimi znalosťami by sa neboli schopní do diskusie vôbec zapojiť a dostať na svoje dotazy aj nejaké odpovede... - a toto je asi hlavný problém, prečo admin registráciu "nepovažuje" za prínosnú.... (jeden čas tu už bola a asi nepriniesla toľko "úžitku", ako sa očakávalo a bola zrušená). Ja som otázku diskusie = fóra na svojich stránkach "dotiahol k "úplnej dokonalosti" - zrušil som ju :D - práve preto, aby som nemusel riešiť problémy s vulgárnymi príspevkami a spamom... - čo zaberalo, verte, či nie, naozaj veľa času. Teraz ten čas môžem venovať užitočnejším veciam - a kto ma chce kontaktovať, môže to urobiť mailom, telefonicky...
Viem, že admin Peter by rád urobil na stránkach, ktoré sú tu už myslím od roku 2008, isté zmeny (napr. aj s fórom), no, bolo by potrebné nájsť a zaplatiť programátora, ktorý by tieto stránky vedel o potrebné veci doplniť, alebo úplne preprogramovať - ani jedno, ani druhé riešenie nie je jednoduchá a lacná záležitosť - tu nejde o 100 - 200,- €, ale o rádovo vyššiu sumu :( A kde nato zobrať?
A ktoré príspevky by mal admin vymazávať? Súhlasím, že akonáhle sa v príspevku objaví vulgarizmus, ten by som ja osobne mazal - prispievateľ sa prehrešil voči etikete, tak nech za to nesie plnú zodpovednosť - cenzúru si spôsobil sám práve vulgárnymi výrazmi. V niektorých príspevkoch cítime ohováranie, no z pohľadu pisateľa ide možno o zlú skúsenosť napísanú nevhodným spôsobom... nie každý sa vie vyjadrovať písomne tak, aby to bolo "na úrovni". A potom sa tu pravidelne z času na čas objavujú príspevky, ktoré nás chcú "vyhecovať", vyprovokovať... Už to tu bolo spomínané, takéto príspevky (aj tie predchádzajúce) je treba ignorovať... ono to potom rýchlo ustane... možno ide o "duševnú poruchu", ktorú si niekto lieči takýmto spôsobom...? Pisateľ si zrejme neuvedomuje úbohosť vlastného konania - vyjadrovania sa - toho, že tak ako on vidí iných, iní vidia jeho... píše o "úbožiakoch, klamároch, fušeroch" - ale presne toto si, na základe jeho vyjadrení, myslia iní o ňom ... ako úboho sa vyjadruje, taký je on úbožiakom... a hlavne nepamätajú na to, že všetko sa raz človeku trojnásobne vráti - aj to dobré, aj to zlé...

Nech vám to hrá a dnes hlavne všetko naj.. všetkým Petrom a Pavlom - na čele s adminom :)
Kontakt: pesnicky@orava.sk
XY.29. Jún 2020
Ak túto stránku vedie adm. zadarmo, tak sa mu čudujem prečo nevypočuje volanie ľudu a nezavedie registráciu. Ak to robí za nejaký fin. príspevok, tak sa mu čudujem dvojnásobne. Alebo mu nevadí humus na tejto stránke, určite vie, že síce nezodpovedá za diskutérov ale ich príspevky áno. Taktiež určite vedel, že v prípade takéhoto humusu čo sa šíri na tejto stránke v plnom rozsahu zodpovedá a nikto sa nebude zaoberať s tým či má čas alebo nemá kontrolovať diskusiu , v danom prípade sa zodpovednosti nedá vyhnúť.
Alois29. Jún 2020
To,že jsou lidi takový jací jsou admin. nezmění a ani registrace nepomůže. Chcete cenzuru? Svět vidět jen růžové?Je zajímavé,že nejvíc tady křičí co nemají ani své jméno. Já si myslím,že IP adresa by mohla být blokována i bez registrace,pokud se opakují vulgární výrazy z jedné adresy často tak ji prostě zablokují.
Jinak také přeji vše dobré Petrům a Pavlům.
Alois
Javko29. Jún 2020
Ja osobne som za to, aby sa zaviedla registrácia užívateľov. Ak niekto poruší pravidlá dať mu ban (časový) ak opäť poruší, tak trvalý ban mena resp. IP adresy. Už som sa na to dotazoval nedávno aby sa zaviedlo prehľadné fórum s témami. Každý nový užívateľ, ktorý sem príde tak sa stratí v tomto fóre. Tak to bolo aj u mňa. Všetky druhy tém na jednej strane je veľmi neprehľadné, niekedy nie je ani jasné ku čomu sa daný diskutujúci vyjadruje.
pre diskutéra "príspevok o ničom "29. Jún 2020
taký názor treba ohodnotiť, stojí za uváženie lebo to môže povedať len človek " NIKTO " je to jeden z tých dobrákov čo nevedia so sebou preto drýstajú.
Miro S.29. Jún 2020
Pre človek.
Táto stránka nemôže za to, že tu niekto niekoho ohovára a že tu niektorí ľudia píšu vulgarizmy a tiež za to nemôže ani admin tejto stránky.
Vždy vymazával diskusné príspevky,v ktorých boli vulgárne slová a určite to urobí aj teraz, ale asi sa ku tomu musí dostať.
Už som to tu viacej krát napísal - nereagovať na hlúpe, ohováračské a vulgárne názory a diskusia skončí!!!
« 1 2 3 4 5 6 7 »