Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
JoMi1. December 2019
Na heligónke sa nachádza viacero teoreticky rovnakých tónov, ktoré by mali aj znieť rovnako, ale vzhľadom na to, že raz sa hrá na tlak, raz na ťah, k tomu nerovnomerne temperovany systém (c v C dure sa mierne líši od C v F dure), tak súhra s nástrojmi, ktoré počas hry musia výšku tónu dolaďovať, je niekedy problematická. A nie je to len (ale aj) o tremola.
Jozef M.1. December 2019
Podľa mňa,s hlbokou oktávou.V trojrad. rovnaké hlasy v tonine G by zneli piskľavo,sucho. záleží aj od ladiča na koľko roztiahne tremolo,ale potom pre huslistu je to peklo čoho sa ma chytiť. Môj názor.
Martin (cingo) 1. December 2019
Zdravím všetkých chcem sa poradiť heligonka ku husliam ADG je lepšia na základe alebo hlboká oktáva poprípade ináč kombinovaná
Kontakt: martinvalek007@gmail.com
rychlik1. December 2019
Varujem pred 4radovou heligonkou. Kazdy kto na slovensku niekedy taku mal, bol rad, ze sa jej po case zbavil. Platilo to aj o extra hracov
JoMi30. November 2019
Nielen na takom, ale konkrétne na tomto. Funguje normálne, mech je nedávno meneny. Majiteľ kúpil nový nástroj. Na tomto som ho vidal hrať X rokov.
Hriňovčan30. November 2019
Niečo na vyjadrenie názoru, prípadne skúseností: Na bazoši je Hlaváček DGCF. Oplatí sa to? Kto na takom už hral?
Kontakt: 0903689826
Alois30. November 2019
Podivej se na stránky Delicie na Popularky.Do těch to dávají.Rozdíl mezi 4 a 3 tř. 1000 Kč . Amana o 11 500 Kč výš. Ale je v té ceně započítána i větší pracnost při ladění,aspoň mi to tak jednou vysvětlovali,tak zvané exkluzivní ladění.
Alois
KM30. November 2019
Jeden čas tú 4.triedu už nerobii. Opäť začali?

No a ceny ako?
Alois30. November 2019
Nejnižší kvalita jsou "mechanika 4 třída" !!
Hlasy special jsou 3 třída, material stejný jak tipo amana,akorat větší vůle.
Alois
KM30. November 2019
Viem, že by som mal ísť na stránky výrobcu, viem, že tam je to najpresnejšie, viem že mnohí tuna /vraj/ nerozumiete a podobne blabla. Ale ja sa chcem opytať prave vás, čo máte praktické skúsenosti:

Prosím vás, koľko stojí komplet, kompletna sada hlasov na 3 hlasnú dvojradovú heligónku v najvyššej hliníkovej kvalite amano?

A koľko stojí to isté, ale hliník bežný štandardný,/najnišej kvality/ nazývaný dnes vraj "hlasy special" ?

JoMi30. November 2019
Pre dospelých tiež odporúčam Favoritku. Navyše, vzhľadom na dopyt po Populárkach (pre deti) je rozdiel v cene pomerne malý, až žiadny.
Peter30. November 2019
pre Fera:

Favorit je snáď o kategóriu lepšia harmonika oproti Populárke, Favorit je aj ovládaním, aj zvukovo, už pravou heligónkou. Populár je skôr až "detskou", začiatočníckou, harmonikou. Ak náhodou zvažuješ medzi jednou, alebo druhou, tak radšej si priplať a rozhodne si kúp Favorita.
JoMi30. November 2019
To myslíš vážne?
Okrem toho, že Populárka je výrazne menšia, tak je dvojhláska (iné som zatiaľ nevidel) a Favoritka trojhláska (tiež som iné zatiaľ nevidel). Ale najmä Populárka NEMÁ HELIGÓNOVÉ BASY, teda ťažko hovoriť o nej ako o heligónke. Ale keďže bežní muzikanti si vnímajú skôr spôsob hrania ako vnútornú konštrukciu, tak sa heligónkami nazývajú aj iné nástroje- väčšina Hohneriek, či Weltmeisterky, Firotky a pod. Skutočná heligónka je len podskupina v rámci mnohých typov diatonických akordeónov. Odlišovacie kritérium sú práve tie heligónové basy. Ale aj známi výrobcovia heligóniek vyrábali aj modely s tzv. ľahkými basmi, zvyčajne (ale nie vždy) nazývané barytónky a pod.

Aký a či vôbec je nejaký rozdiel v hlasoch diskantovej (melodickej) strany+ akordov medzi Populárkou a Favoritkou v rámci firmy Delicia (v rovnakom období výroby) ťažko povedať. Možno to upresní niekto skúsenejší. Logiku mi dáva možnosť, že tam v rámci hromadnej výroby dávali to isté. Ale rovnako logické mi pripadá, že do Populárky, (už v princípe nástroja nižšej triedy) dávali hlasy nižšej kvality. Či aj inej konštrukcie (technológie výroby), naozaj neviem posúdiť- to nám snáď zasa doplní niekto skúsenejší. Ale v rámci výstupnej kontroly sa hlasy dajú rozdeliť na podarenejšie a menej podarené kúsky.
Fero29. November 2019
Zdravím
Prosím vás neviete aký je rozdiel medzi heligónku Delcia Populár a Delcia Favorit 1 ?

Ďakujem
Kontakt: kroslakfrantisek50@gmail.com
Jozef M.29. November 2019
Takto to nieje.O DIXoch myslím že písal Miro S.,ich pôvod,bratia atď. Za soc. sa moc Lounach nerozlišovali hlasy,skoro všetky mali krúžok,ale niektoré hlasy mali kuželové a ihlanové nity,zrejme to bola vyššia trieda,prevážne boli z AL.Ale LIGNA a pasové harmon.do ZSSR na 100¨% nemali DIX. V terajšej dobe sa vyrába DIX z AL,ZN.MS,podľa priania.doštičky-elektro-erozívna metóda,jazýček ma malú pätku,malú vôľu,niektoré hlboké sú po celej dĺžke rovnaké,iné lichobežníkové,nit plochy. Dorábajú sa ručne .Jedine čo na nich upúta je cena!!! trojhlas ZN hlboká oktáva+ AMANO basy,+MS akordy= 650 €. To sa vám všetko zmesti do jednej dlane. Myslím že sú najdrahšie.
Alois29. November 2019
Tak jsem se kouknul a opravdu v té staré Ligně jsou všechny hlasy oražené kroužkem. Akorát hel. basy jsou obyč. Znamená to že jsou to staré DIX a nebo to dříve značili jinak. Nástup mají okamžitý a není slyšet profuk vzduchu.
Alois
Šimon29. November 2019
Hlavní klady hlasu dixi podle mne jsou tyto. Nejméně náročné na spotřebu vzduchu a pokud je dostane do ruky dobrý chladič mají krásný zvuk. To jsou moje osobní zkušenosti v porovnání s jinými hlasy. Nejsou to rozdíly proti amano nikterak zásadní, pro mnohé je to nepostřehnutelné. Už jsme to mnohokrát psali vše v rukách pana ladiče.
Alois29. November 2019
A co hlasy DIX ? Jaké má hlavní znaky kromě materialu? To co jsem viděl na stránkách tak je strojně nýtované a mají označení kroužkem.Je to tak? Já mám pocit,že jsem ty kroužky zahlédl v některé staré harmonice co mám. Možná v Ligně. Vše na hliníku.
V té nové mám na diskantu Tipo Amana ,italské Bugari. Kounul jsem na ně.Tři fazety na nýtu + některé mají podpis Artigiano (možná Artioiano,špatně čitelné)
Basy Amana české + přiznávky české tipoamano.
Alois
František28. November 2019
Dík, to mi stačí.
rychlik28. November 2019
Nepostrehol som od nikoho, zeby bol napadol vyrobcu hlasov. Tu sa o to nikdo ani nesnazil, preto prosim neorientujte tuto temu tymto smerom
« 1 2 3 4 5 6 7 »