Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
JoMi11. Október 2018
Alebo ako sa u susedov hovorí: Ranni ptáče bez lahvače vubec nikam nedoskáče.
S tým kyslým mliekom- cmarom som to ešte aj ja zažil. Sladké aj kyslé mlieko sme pili od smädu. Okrem iného upravuje tráviacu mikroflóru. A ak sa zmieša s pivom, tak aj zrýchľuje krok.
Peter11. Október 2018
Naši dedovia (a sám som to ešte zažil) si na kosenie zobrali džbán kyslého mlieka, príp. proti smädu si dali po štamprlíku slivovice a makali celý deň. A mali zdravšie obličky, či celé telá než my... aj bez neustalého pitia nápojov!
Alois11. Október 2018
Co se týče toho basového řemenu, tak jsem zjistil, že když jsem ho měl tak aby mi ruka neklouozala, ale měla malou vůli kvůli přecházení na basech, tak kvůli tomu mě bolelo to zápěstí. Vzal jsem třířad po otci, který měl řemen volný a najednou ruka nebolí. Tak jsem upravil i tu druhou třířadovku a je taky po problému.
Pivo a ještě k tomu dobré je opravdu ideální tekutina. Radši vychlazené nealko než minerálka.
Alois
Antonín11. Október 2018
Pre Kuba, zdravím som tiež začiatočník z Ba a učím sa hrať aj so synom podľa zošitou od M. Čerňanského. Zápisy sú super, len trénovať, trénovať.
Kontakt: antonin.popelka@gmail.com
JoMi11. Október 2018
Ľudské telo funguje na vodu/tekutiny. To je fakt. Ale problém je v nadmernom pití minerálky. A práve nadmiera minerálnych látok je niekedy viac na škodu, ako na úžitok. Dobrý kompromis medzi pitím vody a liehu je pitie piva.
K padaniu basovej strany.
Mal som v rukách nástroj aj s tou nanopodložkou, aj s pútkom. Ak to niekomu pomáha, beriem. Mňa to ale neohúrilo. Mám starý nástroj- dvojradovku, aj menej starý- trojradovku, na nej je španovak. Ale ako som ho nastavil, tak je. A na tej starej som trochu skrátil vyťahany remeň.
Ani jedna nešmýka, teda aspoň nie v neúnosnej miere- možnosť presunu ruky je niekedy nevyhnutná, teda drobné šmýkanie beriem ako prínos.
Oveľa viac mi na pohodlie hrania pomohlo nastavenie remeňov. Nie na rovnakú dĺžku. A pomerne krátke, nástroj tak lepšie drží- opretý na pupku. Ak občas chytím nástroj s dlhými remeňmi, do ktorých sa zmestí aj oveľa tučnejsi chlap, tak potom mi padá aj basova strana.
Na rýchle vyskúšanie nástroja nebudem majiteľovi stelovat remene.
Andrej11. Október 2018
Nezmyselný pitný režim??? aké lobby, za čo??? bavme sa radšej o heligónkach a poťme sa pri nich od radosti čo najviac. A radšej piť vodu ako lieh..
Peter10. Október 2018
To je pravda.

Ale ľudia sa celkovo teraz viac potia ako inokedy. Totiž trepú neustále do seba litre vody v záujme akéhosi nezmyselného "pitného režimu". Seriózni lekári už začínajú biť na poplach a skutoční odborníci dočista vyvrátili a vyvrácajú mýtus o údajnej potrebe dodržiavania "pitného režimu"... Vraj je to komerčný výmysel, ktorý nam natláčili lobingové skupiny a potravinárske monopoly...
tiež heligonkár10. Október 2018
Potenie je určite nežiaduci jav a prečo vôbec sa hráč potí ?:

1/ Pri dlhšom hraní cca 1/2 hodinu v kuse - dá to zabrať, tak sa netreba
čudovať že sa začneš potiť,

2/ Väčšia pravdepodobnosť potenia je tá, keď človek dokonale neovláda
heligónku. Snaží sa v čo najlepšom svetle ukázať, sústredí sa len na
hru aby preboha neurobil nejakú chybičku, tak toto dá podnet pre
stúpanie adrenalínu a už je na svete potenie.

Tak ako tu bolo napísané jeden liek nato je " cvičiť, cvičiť " a nebáť sa keď sa nejaká chybička vlúdi pri hraní, svet sa nezrúti a ešte ti aj ľudia zatlieskajú pre povzbudenie.

Neboj sa , ja som tiež takou kalváriou prešiel.
pre hra?10. Október 2018
Tak máš ešte jednu možnosť: PRESEDLAJ NA BUBON a je po kačeninej svadbe a aj tvojom probleme. !!!!!!!!!!!!!!!

Kto sa potí málo pije ,,,,,,,,,,,, aslebo srebe len vodu,,,,,,,Tak ti treba!!!!!!

pre hra?10. Október 2018
Tak máš ešte jednu možnosť: PRESEDLAJ NA BUBON a je po kačeninej svadbe a aj tvojom probleme. !!!!!!!!!!!!!!!

Kto sa potí málo pije ,,,,,,,,,,,, aslebo srebe len vodu,,,,,,,Tak ti treba!!!!!!

Hra?10. Október 2018
No tak toto čo si mi sem napísal je rada nerada. Basujem striedavo a využívam kombináciu basov nie dvojicu. Takže ťažko to bude v tom. Mám kvalitné hlásky takže nevidím dôvod prečo by som mal naťahovať mechy ako besný. Keď je teplo a skrátka sa potí ruka tak sa mi posúva chtiac či nechtiac a dostáva sa do neprijemnej polohy kedy už hra nieje je pohodlná. Okrem toho mám dosť dlhé dlane a prsty na to aby som dosiahol na všetky gombíky z jedného miesta takže mi vyhovuje ked je na mieste. To že som nevyhratý je pravda ale to s tym nemá podľa mňa nič spoločné ide skôr o telesné obmezenia. Okrem toho si vôbec neodpovedal na moju otázku. Ja som totiž presvedčený že mi to pomôže a otázka znela či to niekto nevidel v nejakej predajni ako sériovo vyrábanú pomôcku. Ak by si riadne čítal tak by si videl, že na druhej heligonke mam nano položku a tá pomáha.Ked som ju tam nacapil o dosť sa zlepšil úchop a pohodlie.Takže viem čo chcem a otázka bola jasná. Takáto rada typu nauč sa hrať mi je na dve a mne to nepomôže v mojom probléme ani trochu...
hráč10. Október 2018
ešte dodávam je dôležité dokonale ovládať aj gombíky na pravej strane, a vo všetkých radoch nakoľko potom nenaťahuješ mechy hore dole ako diví ale plynule ťaháš von dnu a garantujem ti, že viac ako 20 až 30 cm nebudeš naťahovať mech, ale pravá ruka ti musí po klapkách behať. Potom aj heligónka ti ticho sedí na prsiach a nepotrebuješ pripútavať ruku, lebo takéto a podobné neduhy svedčia o tvojej nedokonalosti pri ovládaní heligónky.
Tak, že uč sa ovládať a nie ruky priväzovať. Toľko moja rada!!!!!!!!!!!!!!
hráč10. Október 2018
Aj na basovej strane pod remeňom musíš mať ruku volne , nie pripútanú aby si mohol plynule uskutočňovať prechod na jednotlivé basy.
Ďalšia vada hráča je že hrá len na jedných basoch a potom sa kŕčovite drží heligónky.
Taktiež je chybou, že hráč chce mať ruku len na jednom mieste. Neboj sa uvolni si ruku a podľa potreby ju posúvaj tak aby si mohol pohodlne basovať, ale to najprv musíš dokonale ovládať prstoklad a celkovú hru.
...10. Október 2018
ja som pocul niekde spravu, ze v Sv. Antone sa to uz zrusilo. Nema to kto robit, ci nejake problemy, ci co. Ale je to neoverene info
Hra?10. Október 2018
Na starej heligonke mám nanopodlozku len ta sa hneď zasviní a okrem toho to moc dobre nevyzerá. Toto bolo také mierne vypuklé a vyzeralo to ako súčasť nástroja..skrátka že to tam patrí...
Peter9. Október 2018
pre Hra:

Neviem čo teraz konkrétne máš na mysli, resp. čo Minárik montuje na svoje nástroje, ale niektorí ľudia majú veľmi dobre skúsenosti s tzv. nanopodložkou pod mobil. V ľudskej reči to je tá "umelohmotná" podložka, čo sa dáva v autách na palubnú dosku, aby sa po nej nešmýkal mobil, okuliare a pod.
Alebo si namontuj pod basový remeň pomocný textilný popruh na ruku.
Viktor9. Október 2018
chcel by som sa spytat ci niekto neviete kedy bude stretnutie heligonkarov v Svatom Antone?
Hra?9. Október 2018
Keď sme pri tom Minárikovi. Pamätám si inzerát kde bola jeho heligónka tuším to predával on niesom si istý. A na tej mašine bola na basovej strane taká šikovná opierka pod ruku zrejme aby sa neposúvala. Mne by sa niečo také šiklo. Neviete či sa niečo také nevyrába sériovo ? Ja si myslím, že to asi urobil on len ma napadlo, že niečo také by sa mohlo aj vyrábať...ak sa teda nemýlim...
d9. Október 2018
Jaro 4. Október 2018
Dobrý deň, chcem sa opýtať či by mi niekto vedel poradiť dobrého majstra na celkový repas starej heligónky. Najlepšie z TN, alebo ZA kraja. Ďakujem.
Kontakt: jako@centrum.cz

Dobrý majster je Minárik z Vel. Bieroviec.
Kubo7. Október 2018
Zdravím. Neviem, či sa pýtam na správnom mieste, ale chcel by som zistiť, či sa vyučuje hra na heligónku niekde v Bratislave, kam by som mohol chodiť? Som začiatočník a rád by som sa naučil hrať nejaké tie ľudové piesne. Nemusí to byť oficiálny kurz, kľudne aj niekto, kto by bol ochotný obetovať napr. 2 hodinky cez víkend alebo podobne.
ďakujem pekne za odpoveď.
« 1 2 3 4 5 6 7 »