Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 »
samouk1. December 2021
pokiaľ by na tých ukážkach nemal doprovod rôznych nástrojov tak by to za moc nestálo. Prečo nenahral piesne len v podaní samotnej heligónky tam by sa to skutočne ukázalo ako to má vyzerať. Na nahrávkach počuť najviac syntetizátor, bubon a heligónku len občas.
Kontakt: .-
Peter1. December 2021
Priateľu, prepáč, ale svojím príspevkom si mnohé vyjadril, a hlavne aj to, že nemáš páru o aplikácii tzv. autorského zákona. MČ svojím produktom nič neporušuje ! To je všetko, čo som chcel povedať.
Jantek1. December 2021
Je ti ešte jedna otázka a to ako kto zarába mne je to jedno, len nech sa poctivo živý. Pracujem odvádzam dane a plním si takto zákonnú povinnosť.
Čerňanský na svojich CD nosičoch a kľúčoch používa skladby rôznych autorov, čiže majú autorské práva k danej piesni či v originále alebo po úprave. Čerňanský určite neplatí poplatky čiže nemá licenciu na použitie týchto skladieb ktoré sú predmetom jeho zárobkovej činnosti, To vydáva SOZA. Tak, že môže mať s toho nedozerne dôsledky ktoré by SOZA vymáhala v udelenej pokute, som presvedčený, že by bola vyššia ako zarobil. No aj daňový úrad by mal čo k tomu povedať. O dôkazný material nie je núdza stačí si len popozerať túto stránku a reklamy v nej.
Kontakt: ..
rogi1. December 2021
Niektorí tu skrátka majú určitých ľudí v žalúdku a nedokážu stráviť, že sú to výborní hudobníci a heligonkári. Zavierajú sa do svojej regionálnej ulity, ktorú dokonale poznaju a v ktorej všetci hrajú len to svoje a všetci veľmi podobne a ostatní sú pre ních len takí neschopní mantáci. Hudobné cítenie človek musí mať v sebe, tomu sa nedá naučiť, obdobne poznať regionálne špecifiká, to človek tam musí vyrastať, dlhodobo žiť či sa tým zaoberať. M Čerňanský, či iní učitelia robia záslužnú prácu. Učia svojich žiakov v prvom rade technicky správne zvládnuť hru na heligonke, učia ich nadobudnuť vzťah k heligonke a mať radosť z hry. Čo na tom, že niekedy tie piesne nie sú úplne správne "regionálne" podané? Ak má žiak záujem a je z daného regiónu, tak sám príde na to, ako to podať a môže aj on svojho učiteľa naučiť, ako to v danom regione znie. Aj žiak môže byť prínosom pre svojho učiteľa. Učiteľ nemusí a väčšinou ani nie je najväčší odborník na všetky regionálne zvyklosti z ktorých tie piesne pochádzajú. A to ani nie je jeho úloha. On dáva základy a učí techniku, rytmiku a základné znalosti. Každý žiak raz prestane byť žiakom. Dostane technické a iné zručnosti a potom je už na ňom ako sa bude vyvíjať, ktorým smerom sa vydá. Ak ostane len na tom čo sa naučil v škole, tak ostáva stále len na úrovni žiaka. Ak má ale hudobné cítenie a záujem ďalej na sebe pracovať, potom sa môže posunúť do vyššieho levelu.

Nejdem tu robiť reklamu ale pre tých, ktorým publikácie M.Čerňanského pomohli a sú samoukovia, pozrite sa na jeho stránku, ponúka USB s video nahrávkami niektorých piesni. Je tam vždy prednesená pieseň a potom pomaly predvedená melodická časť a basovanie. Sú tam aj rady k jednotlivým skladbám a ukázané jednoduché prechody na spestrenie piesne. Opäť upozorňujem, že táto informácia nie je pre večných vyrývačov ale pre tých, ktorým publikácie M.Č pomohli a tých je myslím tiež dosť.
rychlik1. December 2021
pre posluchaca - nejakej precitenosti ta nenauci ziadna publikacia.
Je dobre, ze niekto prisiel na trh s publikaciami, pomocou ktorych sa da naucit hrat ci mas - alebo nemas hudobne ucho. Nastroj podla nich zvladnes a zvysok je uz na tebe. Co je na tom zle?
ABC1. December 2021
A čo má toto spoločné s tým že vydal CD???
poslucháč1. December 2021
Celá škola MČ je o ničom deti ktoré sa podľa neho učia sú ako stroje, nepoznajú čo je to melodickosť , kedy pridať, kedy ubrať na intenzite aby bol prejav hry dokonalý a vôbec sami sa nezdokonaľujú len mechanický stláčajú klapky podľa čísel. V minulosti sa pokúšal učiť aj v Terchovej, ale tam nepochodil po chvíľke ho poslali preč. Išiel do Zázrivej ale aj odtiaľ odtiahol keď učil hrať deti polku po terchovký a podobne. Na Kysuciach tiež neurobil žiadnu slávu. Teraz keď počujete tieto deti hrať tak je to hrúza počúvať všetci rovnako mechaniky , žiadna vlastná tvorba a čo hrajú tak to nie je precítene a od jednotlivého regionálneho prejavu je to na hony vzdialené.
ABC1. December 2021
Treba sa dívať na FCB.
Šimon1. December 2021
Díval jsem se na jeho stránky, v nabídce ho nemá, tak nevím ???
Palo30. November 2021
Čaute Heligonkári začul som že M.Č. vydal nové cd, už ste ho niektory počuly? Co naň hovoríte?
JoMi28. November 2021
Výstižné.....
KM28. November 2021
Je to naozaj pekné, že dievča sa snaží s heligonkou, aj pohľadná je, aj celkom dobre zaspievala, no priklaňám sa k názoru, že zas padnúť z toho na zadok, asi vôbec nie. Ani ako vzor folklornej originalnosti. No držím dievčine palce. Vybrala si lepší smer, než napr. sa potetovať a v potrhanych rifliach robiť nejakú márnosť.
pre Mariana28. November 2021
Ty asi málo poznáš heligónkárov z rôznych regiónov SR. V tomto hraní toho dievčaťa vidí genialitu , prepáč ale si ďaleko od pravdy. Je to tuctové hranie bez akej koľ vek dimenzie piesne, asi tak ako keby si škrabal na deraví hrniec rovnomerne a fádne. Takých hráčov sú na tisíce, avšak len v kategórii začiatočník a žiaden génius. Dievčina sa musí ešte veľmi dlho učiť aby mohla seriózne prezentovať svoje herecké umenie, ktoré jej bohužiaľ teraz veľmi chýba. Ale čo už ona aj s takýmto pačmagom sa chce ukazovať , tak musí zniesť aj oprávnenú kritiku.
JoMi28. November 2021
Palo, ďakujem. Teda je tam to, čo na bežnom 3. gombíku, len o oktávu nižšie. Rad teda nezačína základným tónom, ale jeho spodnou kvintou (nie interval, ale 5.stupen), čo dáva z hľadiska hry logiku.
rychlik28. November 2021
Marian, nemam nic proti tvojmu vkusu a pocitom, ale mozes blizsie rozviest, ze co ta tak na tom videu uchvatilo? Videi s podobnym vyberom piesne a minimalne s takou kvalitou prednesu su stovky, tisicky. Navyse, iba malo nahravok ma umelo vytvoreny druhy hlas cez vokalizer, ako napr. tato.
Pre SMX28. November 2021
Marián videá ako aj ona je super.Smx je asi stará škola :D :D
SMX28. November 2021
Tá "genialita" je trochu nadnesená. Dievča je to ale sympatické s pekným, príjemným hlasom, ktorý však nie nejako zvlášť výnimočný. Spracovanie videii mi však vôbec nereže ako som už pred tým spomenul.
Marián27. November 2021
a len aby som nezabudol,ono viacere heligónkárske skupiny sú super ,avšak časom je to o tom istom . V tomto vidím úplne novú triedu. Predsa len bude rok 2022 a videá typu šláger,muzička.. atď už sú passe, pre novú generáciu,nová trieda .
Marián27. November 2021
https://youtu.be/VT6vYtDx37s Geniálny mladý talent.Konečne niečo nové ! Len tak ďalej:) čo na to hovoríte vy
Alois27. November 2021
Stojáky
Ř. B-ff
Ř. F-cc
Ř. C-gg
Alois
« 1 2 3 4 5 6 »