Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 »
Jožo M.6. December 2019
Peter a čo Jozef Suchý- Žarnovica 3.2.2017.
Nie je to aj o interprétovi ? /K socialistickému Hlavačkovi./
Oravsko5. December 2019
Prosím o info ohľadom heligonky podujatia v Dolnej Strehovej bol tam už niekto ?
Peter4. December 2019
Mne osobne "socialistický hlaváček" stále pripadá tak nejako neokrôchane a ťažkopádne. Neviem to dočista slovne pomenovať. Mal som v rukách už niekoľko týchto heligóniek, no z každej jednej mám taký pocit. Aj som sa zamýšľal, že čím to je, no neviem na to prísť. Remeselne je nástroj na vynikajúcej úrovni, spracovaný je každý detail, nevidím žiadnu chybu, ale ten pocit tu stále je. Harmonika sa mi zdá ťažká a taká "chladná".

Teraz som sa vyjadroval ku mechanickej stránke nástroja. Čo sa týka zvuku, tak aj ten je nejaký "chladný" a tupý. Asi som nemal to šťastie, ale doteraz som ja nenatrafil na žiadnu túto heligónku, ktorá by ma bola niečim oslovila. Naozaj neviem, čím to je. Toľko môj názor.

Šimon4. December 2019
Teď jsem měl jednoho soc-hlaváčkav rukách a vlastně ho mám ještě doma, mě se ta pravá strana nezdá být zas až tak špatná, spíše mě vadí ty basy, ty stojí za prd, ty bych určitě vyměnil pokud bych si měl nástroj nechat. Pravou stranu bych si já asi nechal jen přeladit. Vyměnit komplet hlasy bude asi pecka.
M.V4. December 2019
Chcem osloviť odborníkov,zlepšil by sa soc.hlavaček,keby sa v ňom zamenili hlasy napr. za Amano a čo by stala takáto investicia,či by sa to oplatilo.
Miro S.2. December 2019
Dobre si to pochopil.
František2. December 2019
Neviem či som to pochopil dobre, harmonika ma teda dva zaklady a dve vysoke oktavy?
Miro S.2. December 2019
Je to pravda - ladiť sa dá všelijako.
Tu na stránke v Galérii, na str. 10 je heligónka (J. Hlaváček As/Des) môjho kamaráta, ktorá má naladený jeden základ a k tomu nízke tremolo + vysokú oktávu a ku nej vysoké tremolo, teda je štyri hlasná a ktorá zneje vynikajúco!!!
martin l.2. December 2019
vidis to mi nenapadlo kedysi som mal hlavacka 4hlas a vysoka oktava bola len pol radu . bolo by dobre keby sa niekto nasiel co ma stym skusenosti
Peter2. December 2019
Je celkom bežná situácia, že pri niektorých ladeniach doplnkové oktávy nie sú úplne pri všetkých tónoch stupnice. Hlboká oktáva nie je napr. pri najnižších tónoch,... alebo vysoká oktáva nie je pri vysokých. Šikovní ladiči to vedia urobiť tak, že človek to ani nepozná, kedy a kde sa stratila nejaká oktáva. :-)
martin l.2. December 2019
mam adg na zakladoch tu hlboku by som tam nespekuloval. nejak sa mi do toho nehodi . na a-dure by to bolo nizko si myslim
Kontakt: martin@lastak.eu
Peter2. December 2019
Presne tak! Mne osobne sa páči zvuk heligónky, keď je taký široký, plný, ako orgán. Preto som dlho zastával názor, že pre moje ucho to musí byť kombinácia všetkých troch: hlboká + základ + vysoká. Takéto sa mi totiž páči.

Až tu raz som natrafil na (3-hlasú) heligónku, ktorá sa mi zdala ako hlboká/základ/vysoká. Potom však mi jej majiteľ povedal s úsmevom, že je to všetko na základoch, len ma tak naširoko roztiahnuté tremolá.

Bolo to naozaj klamlivé, ale zvukovo pekné(!). Heligónka bola ladená kdesi na Morave. Veru, ladenie je riadny kumšt a alchýmia.
Alois2. December 2019
Ano máš pravdu. Je to alchimie to správně udělat.Na třířadu ADG to bude v G dobré ale v A řade už moc hluboké,můj pocit. Na DGC jsem zas pro vysokou oktavu .
Tremola když se dobře rostáhnou, tak jakobych slyšel obě oktavy k tomu,vysokou i hlubokou a přitom je to v jedné. Tak mi to udělal pan Kohoutek z Mor.Krumlova a na CFB.
Alois
Peter2. December 2019
Oktávy a tremolá to sú dve samostatné, navzájom nevylúčujúce sa, záležitosti, nie?
Alois2. December 2019
Pozor ale na to,že na tom úplně spodu jsou jiné prstoklady,je to matoucí.
Alois
Alois2. December 2019
Nechci chytračit,ale než jít do kombinace s hlubokou oktávou tak raději si nechat udělat tam kde jsou u brady hráče jakože půltóny ,pokračování těch hlubokých tónů a ty pultony udělat hned za ně. Je to sice obětování posledních dvou vysokých tónů v řadě D a G, ale můžete pak hrát u brady celkově o oktávu níž. Potom to zní na ADG stejně jak na GCF. Jinak je to opravdu pisklavé. Mám to tak udělané na té čtyřřádce. Ona ta hluboká má taky kouzlo,ale obětovat tremolo na tříhlasu? Pokud není čtyřhlas s registrem tak za mě ne.Já tohle vše zvažoval a i vyskoušel na té mé chromatice. Tam mám právě možnost téhle kombinace dvě osmičky + hluboká.Je to zvukově super ale nikdy to nebude jak tři osmičky.Myslím tremolové.Je to ale jen můj pocit,chce si to vyskoušet.
Alois
Šimon1. December 2019
Mám ADG na základech, tu hlubokou oktávu bych asi dnes klidně zkusil z důvodu jak píše Jozef M.
Šimon1. December 2019
Mám ADG na základech, tu hlubokou oktávu bych asi dnes klidně zkusil z důvodu jak píše Jozef M.
Martin (cingo) 1. December 2019
Ďakujem za veľmi pekne
Kontakt: martinvalek007@gmail.com
Peter1. December 2019
Martin, nemyslím si, že hrať na heligónke budeš len a len s husľami. Preto si vyber ladenie heligónky, aké chceš Ty, aké sa Ti páči, príp. aké "letí" v Tvojom regióne. Nepozeraj na husle. Každý huslista sa ku Tvojej heligónke prispôsobí, bez ohľadu na to, aké oktávy tam budeš mať. Iba tak na okraj: Čím viac roztiahnuté tremola v heligónke budeš mať, tým viac bude heligónka znieť "heligonkovo", resp. farba zvuku bude zaujímavejšia.
« 1 2 3 4 5 6 »