Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 »
Ondrej S. 16. Október 2018
Pre toho čo sa ani podpísať nevie... Nuž kamarát musíš hľadať na internete. Ja som hodil hodinky a mobily do auta, vzal heligonku a išiel sa zabaviť, nemal som so sebou ani osobného fotografa ani televízny štáb... Ale neboj, boli tam kamerky, dokumentovali, tak budete mať tu o čom písať.

Janko K.
Janíčko pozdravujem žienky tvoje a prosím o nejaké fotečky na môj email. Ďakujem.
Kontakt: older73@gmail.com
!16. Október 2018
videofobia - niektorych tu treba asi preliecit
JoMi16. Október 2018
Kamarát, ty si z tých videí akýsi popletený. Akoby si nevedel, že väčšia časť podujatia sa realizuje mimo zábery kamier a mimo pódia. Na príjemné strávenie dňa dokonca nie je potrebné vystúpiť na pódiu, dokonca ani hrať.
Ale videá z Drienice na webe bývajú, verím, že bude aj z tohoto ročníka. Tak dúfam, že si prídeš na svoje. Len neviem, čo chceš hodnotiť, alebo z pozretia videa vyvodiť.
pre ondrej S16. Október 2018
pošli video ako si hral na pódiu.
Ondrej S. 15. Október 2018
Tak z podmanivého Šariša som hupsol rovnými nohami do reality... Ale nedá mi nepoďakovať sa za krásne zážitky organizátorom Šarišskej heligónky. Je totiž umenie zorganizovať podujatie tak, aby sa hostia cítili tak, ako doma, ak nie lepšie. Ďakujem Jožkovi M. , Petrovi S., všetkým žienkam, ktoré sa o nás starali a priateľom z oboch brehov rieky Moravy za krásnu a nevšednú sobotienku.
Kontakt: older73@gmail.com
Šimon14. Október 2018
O úmrtí R. Kučery jsem se dozvěděl v Drienici. Já jsem měl tu možnost jej několikrát vidět hrát naživo a musím říct že mě se jeho přednes jak hudby tak i zpěvu velice líbil. Netlačil na to, jen si s tím tak pohrával a hlavně bylo vidět že hraje od srdce a to bylo na jeho hraní poznat. Odešel do té už tak dosti početné nebeské kapely trochu brzy, čest jeho památce.
Šimon14. Október 2018
Nezbývá mi než souhlasit s tím co tu bylo napsáno. Jen chci dodat že vše bylo ještě umocněno tím překrásným počasím a nádhernou přírodou kolem. Prostě krásný víkend a těch 1000km za volantem je smazáno srdečnou náladou a hezkými zážitky. Bezva, děkuji za pozvání.
jana14. Október 2018
dobry organizator a vynikajuci moderator, to je spravna kombinacia. vidno ze tu sa to robi od srdca a nikto sa tu nehra na profesionalov. prave preto je akcia profesionalna. velmi rada tu chodim a dakujem vam
Ošo14. Október 2018
Chcel by som poďakovať p. Maľcovskému, jemu nápomocným a Petrovi za ďalšiu akciu v Drienici. Ako vždy výborne.
Hra?13. Október 2018
No chlapci a krásavice a presne pre toto je tá muzika krásna. Že je skrátka niekedy viac ako slová. Že zo samotného prednesu si vieš odniesť to ,,svoje,,. Aj keď to vnímaš po svojom tak keď je tam tá ,,chémia,, tak je jedno ako to kto zahrá keď to v ten moment funguje...k všetkej úcte k predkom , ale oni nám už v pozemskom svete nepomôžu a ak to funguje aj v určitej obmene tak a čo ? Žijete tu a teraz a ak vás to chytí z srdce tak je jedno či je to tak alebo onak zahrané...podľa mňa nejako tak to brali a preto to robili aj naši predchodcovia. Zábava a radosť. A ked je vývojom spoločnosti a dobou pozmenená originálna verzia tak to netreba brať tragicky. Lebo o 200 rokov budeme práve my tá história a ten ,,folklór,, pre naše budúce generácie...viem že tu môže niekto namietnuť že takto zanikne povodná verzia ale takto nejako to mohlo vyzerať aj v minulosti a to čo sa berie za originál nemusí byť dogma. Preto by sa podla mňa mali stratiť žabomyšie spory o tom kto, kde a ako a zamerať sa na podstatu...
Peter12. Október 2018
Ako rodený východniar si myslím, že správne je "Tam okolo Ľevoči", aj keď ja sám osobne často spievam "A okolo ..." :-)
Peter12. Október 2018
... lebo hudba sa nedá dokonale zapísať na papier ...
JoMi12. Október 2018
Hudba sa vyvíja/mení (až defoformuje) postupom času, aj geograficky. Preto napríklad nedávno spomínaná cigánska muzika je od našich regionálnych ľudoviek odlišná. A nikto nepovie, že to hrajú neautenticky, teda zle. Počul som aj celkom zaujímavú verziu Mozartovej skladby. Rovnakú skladbu zapísanú rovnakými notami inak zahrá Nemec, inak Rus, či Slovák. Inak mladý, inak starší hudobník. A všetky spôsoby môžu byť správne. Je to vec osobného vkusu/cítenia a interpretácie. Ak niekto povie, že to interpret zahral inak, ako to on pozná, neznamená, že je to automaticky zahrané zle. Samozrejme, niektoré rozdiely sú spôsobené iba chybou v prednese, alebo prečítaní/zapamätaní.
Veľmi zaujímavý svojský prednes som vnímal napríklad aj u Ruda Kučeru. Škoda, že osobne som sa s ním stretol len raz. R.I.P.
rogi12. Október 2018
Šimon, úplný súhlas, hovoríš mi takpovediac z duše. Každý región sa vyvíja a ten, kto tam žije tak hrá, ako počuje a možno do toho pridá aj to svoje. Je však otázne, ako by moju hudbu hodnotili mojí prastarí rodičia. Možno by mi povedali, že to hrám ináč, ako to spievali oni, ale o to úplne nejde. Snažím sa udržať rázovitosť nášho regiónu, ale rád hrám aj iné piesne, ktoré sa mi páčia. A ak ich nehrám úplne "správne"? Veľmi rád sa nechám poučiť znalejšími, a ak nehrám aj úplne štýlovo, nevadí, lebo hrám pre radosť seba a mojích blízkych a priateľov. A čo sa týka publikácií MČ, ja ich považujem pre samoukov, ktorí nemajú možnosť učiť sa od iných, za veľmi dobré. Tak či tak si každý časom nájde ten svoj štýl, ale ako základ pre učenie sa sú podľa mňa fakt dobré.
...12. Október 2018
Zomrel pan Rudolf Kucera...Cest jeho pamiatke!...harmonika place.
pre Mariana12. Október 2018
Ty mudrc, ja ju poznám tiež " Tam okolo Levoči...... ako aj množstva iných
Marian J.11. Október 2018
A okolo Levoči. Nie- tam okolo Levoči
Šimon11. Október 2018
Toto je těžké nějak posuzovat a každý na to bude mít svůj názor. Dostat dobrý základ je opravdu základ pokud se chceš někam technicky posunout a dostat se na nějakou úroveň. To je opravdu základ a tady je úloha dobrého učitele nezastupitelná. Jak se každý dál bude vyvíjet je na něm a já jsem přesvědčen že se každý s přibývajícím věkem někam nějak vyvine a bude hrát to co chce a dá tomu i kus sebe. Myslím si že jsou mnozí zbytečně nervózní když vidí hrát děti a mladé hráče to co je naučili učitelé. To je na to aby se naučili dobrou techniku a jiné potřebné věci, zbytek srovná čas. Za další nemám rád kecy typu nehraješ to po našem, nehraješ to dobře, raději to nehraj. Co je originál a jak je napsán nebo lidově stvořen je mnohdy problém zjistit a mnozí berou vlastní regionální podobu písně za svoji a tu pravou. Vím ze své zkušenosti že písničky putují krajem tak jak lidé a tím se i mění. Mnohokrát jsem slyšel různé písně v různém podání, ale pokud to nebyla debilní parodie a nějaká rádobyvtipná aranž, tak si to většinou poslechnu, udělám si svůj názor a dál to moc neřeším. Vím že určité regiony mají svůj styl písní i hry a nějaká lidová tvořivost tam není na místě. Já hraji pro svoje potěšení různé písničky, české, moravské, slovenské, chorvatské, rakouské a vím že to není vždy to pravé ořechové, ale hraji to rád protože se mi ty písně líbí. Stejně tak slýchám např. hráče od Vás hrát spoustu českých písniček ale nikdy jsem nikomu neřekl že to hraje na ho.no. Ba naopak jsem rád že se tu písničku naučil, že ji hraje a že mu asi i něco říká. I tak se dá na věci s kapkou tolerance dívat. Hrajeme přece pro radost, ne ??? Píseň Yesterday od P. Mc. Cartnyho byla nahrána ve více než 3000 verzích a nevěřím tomu že by autor někomu volal že to hrají víte na co. Jednu skladbu z našeho autorského CD natočila ve své úpravě a aranži jedna západočeská kapela. Hrají to trochu jinak než my, ale my jsme radost že si to někdo našel, asi uznal že to není úplně blbý a dal si práci se to naučit a pustit do éteru. I o tom je hudba. To jen tak k tomu co psal kolega níže.

pro Ondrej S.
Těším se že tě po delším čase zase uvidím !!!
Ondrej S. 11. Október 2018
Ak má niekto záujem v sobotu navštíviť Drienicu, mám pár miest voľných.
Kontakt: older73@gmail.com
Pre KUBA a ANTONINA11. Október 2018
zošity od M.Č ako základ je dobrý, ale doporučoval by som odosobniť sa od takto upravených textov a snaž sa zahrať ich po svojom a nájdi si svoj štýl. Pokiaľ si ho nenájdeš a nezačneš sám tvoriť a poznávať jednotlivé tóny, akordy tak budeš vždy v područí predlohy od ktorej sa učíš a tvoje cítenie pre hru , dynamiku, melodickosť nikdy nedáš, lebo neprecítiš tú skladbu, hovorí sa že nedáš do toho dušu , bude len také mŕtve hranie.
Poznám veľa hráčov ktorí z takých zošitov začínali, ale len začínali. Teraz rozvinuli svoju fantáziu a cit k piesni a úplne to inak vypadá. Sami hovorili, že ich to štvalo keď iní hráči im povedali, že sa učia podľa M.Č.
M.Č je nesporne dobrý hráč hlavne na rôzne vybrnkávačky a pod. ani on nedá to do ľudovej piesne npr. z východu z jednotlivých regiónov, hornej Oravy, Detvy, Kysúc a pod. lebo tam nežil tak nevie precítiť takúto ľudovú pieseň.
Raz na východe hral pieseň " tam okolo Levoči tam sa voda točí " hral ju po svojom, odozva bola famózna spústa prispievateľov ho sprznila, že keď to nevie zahrať tak ako sa to hrá už hrá od nepamäti nech to nehrá.
Samozrejme nediktujem, len hovorím svoj názor a je na Vás či chcete kopírovať, alebo byť sám sebou.
« 1 2 3 4 5 6 »