Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 »
SMX12. November 2022
Bol som len u Jelinka, preto som povedal že "minimálne" on má. Tak že drobný nepochop z tvojeje strany.
ABC12. November 2022
Pre ...
80 W laser prepáli 10 mm bunkovú preglejku(napr. 20 otvorov) ako nič za menej ako 1 minútu, keby náhodou nie tak dáš opakovať a je to.
12. November 2022
Malo byť pre SMX
SMX12. November 2022
A na toto si ako prišiel?
Bol si u iných výrobcoch?
SMX12. November 2022
No z výrobcov minimálne Jelinek má dostatočne výkonný laser aby vypaľoval otvory pod kobylky a rohové ozubové spoje. Intarzie sa dajú páliť zrejme aj na lacných čínskych "hračkách", otázka je v akej kvalite, aké množstvo a ako dlho.
JoMi12. November 2022
Samozrejme, sú aj také. Ale nie je laser ako laser a hoci som nebol u mnohých výrobcov, tak každý z tých niekoľkých, ktorých som navštívil, ak laserovú mašinu mal, tak s ňou pálil, čo sa len dá. Napríklad hranaté otvory do dosky pod kobylky.
... pre SMX12. November 2022
lebo poznam vykony tych laserov, co maju ti vyrobcovia. Ano, prepali aj hrubsiu dosticku, ale za moc dlho a nikto z nich tak cakat nechce. Neviem o tom, aby niektory z nich mal laser vacsi nez 100 - 150 W. A to je secko kategoria gravirovacie lasery
JoMi12. November 2022
Ťažko jednoznačne odpovedať. Prvá bola starý Hlaváček. A potom pár ďalších. Napríklad aj Populár. Niektoré som pustil zasa do obehu.
pre Jomi11. November 2022
Jomi ty mas co ako tvoju vlastnu heligonku?
SMX11. November 2022
... A to si kde prišiel k takému poznatku ?
...11. November 2022
kamarát, si nemyslí, že výrobcovia lasery používajú na vrtanie, rezanie hrubších deštičiek. To iba na intarzie.
JoMi10. November 2022
Lepšie opracované vzduchové kanáliky sa prejavia na zvuku. Takisto nie je príklopka ako príklopka a pod. Ale áno, na zvuk vplývajú najmä hlasy. Nielen typ, ale aj naladenie. K tomu správna intonácia- rovnaká sila zvuku (súvisí s kanálikmi), ale tiež rovnako rýchle nasadenie tónu.
KM10. November 2022
Keď sa bavíme o laseroch, NCčkach, tak to je investícia najmä do vzhľadu. Výrobcovia veľmi málo investujú to zvuku nástroja.
JoMi10. November 2022
Ja som tie nástroje mal v rukách "pred covidom" (asi vznikne nový pojem, ako "pred Kristom" a "po Kristu").
Ak odvtedy doplnil nástrojové vybavenie, držím mu palce. Asi vie, prečo do toho investoval a takisto o záujemcov asi nemá núdzu.
...10. November 2022
Keď niekto pridá svoj negatívny názor, prečo ho niektorý iní hneď označujete za ohovárača, podpichovača? To sa vždy a všade musí všetko len chváliť ?
?10. November 2022
Moj pochybbujuci nazor na jeho nastroje vznikol asi preto, lebo ked som mal v rukach jeho vyrobok, bolo to pred nejakymi 4 rokmi? Mozno sa od vtedy zlepsil, no vtedy to bola bezny priemer
Šimon10. November 2022
K heligonkám Miro Adame.
Dobře to napsal JoMi, navíc ono záleží čím si nástroj necháš osadit, jak ho chceš naladit, jaké máš požadavky na design, kolik chceš investovat. Jen bych JoMiho malinko upřesnil, Miro už má delší dobu laser na vyřezávání, důvod proč musí být každému jasný. Taky jsem si na nějakou jeho heligonku vzrnul a byl jsem párkrát u něj. Co já u něj hodnotím je řemeslné zpracování, vztah nástrojům a snaha pořád něco vylepšovat. Nedělá dlouho, ale udělal velký skok v kvalitě nástrojů. Vím kdo třeba má jeho nástroje a to je pro mne zárukou že jsou dobré. Ale názor ať si udělá každý sám dle svých zkušeností, já napsal svůj.
JoMi9. November 2022
Má byť "vychvaľujú". Ach tá T9.
JoMi9. November 2022
To akože dobrá vec je len taká, ktorej vo svete páru nenájdeš (je iná ako iné)? Alebo keď vec IBA funguje, ako má, tak je to "nič moc"?
Nuž, štandardný detailne spracovaný retro dizajn, ktorí aj tu poniektorí (odporcovia moderného dizajnu a technológií) vychovávajú a pokladajú spolu s ručnou prácou za ten pravý postup. Prevažne ručná práca- samozrejme, elektrické náradie, ale žiadne automatické stroje typu CNC frézy, či laserového vyrezávania.
Napriek tomu ľahký a presný chod mechaniky. Žiadne zasekávanie, ale ani zbytočné vôle. Tuhosť- odpor mechaniky tak akurát na moju ruku (hoci tu môžeme mať rôzny vkus).
A.... všetko pekne naladené a zladené. Tremolo (zasa na môj vkus) tak akurát, nie som nadšenec extrémne širokého tremola, ale stále tam bol ten typický heligonkovy zvuk.

Súhrn: Veľmi dobré nástroje, podobné Durajovým. Nie žeby aj iní výrobcovia nerobili podobné, tí s lepším vybavením a dlhoročnou praxou aj lepšie. Ale všetko funguje, ako treba. Nemám strach, že by ten nástroj nechal niekoho v štichu a keby som taký vlastnil, bez problémov by som ho hrdo prezentoval všade, kdekoľvek by som išiel hrať.
abc9. November 2022
to aj mna zaujima
« 1 2 3 4 5 6 »