Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 »
Peter19. September 2020
Priatelia,
ja to už beriem tak, že je to úplne rovnaké tu na fóre, ako aj inde v živote. Aj v krčme sa pri stole pri štyroch "normálnych" ľuďoch občas pristaví nejaký agresívny podpichovač,...

Aj na "inteligentných" akciách ako sú workshopy, kurzy, školenia, sa v skupine vždy nájde minimálne jeden, ktorý oponuje, všetko vie, kritizuje a pod.

Aj na výkladnej skrini našej spoločnosti - v politike je to to isté, škoda komentovať.

Asi by bolo naivné sa domnievať, že v nejakej heligonkárskej diskusii by to malo byť iné, lepšie. Naozaj to, kamaráti, berte tak, ako to tu už bolo tisíc ráz odporúčané - nevšímajte a nereagujte na primitívov.

Ozaj, a vďaka všetkým prispievateľom, všetkým normálnym diskutérom, ktorí sa radi podelia so svojími vedomosťami, skúsenosťami,... alebo iba tak, prehodia pár slov s nami ostatnými o čomkoľvek... :-)
Javko19. September 2020
Janicimu z DT ďakujem za jeho príspevok k mikrofónom. Zámerne som to nechcel aby mi niekto odpovedal na mail ale takto všeobecne všetkým. Je veľa návštevníkov, ktorý na témy nereaguju ale čítajú ich a ak sú rady dobre mierené tak aj použijú. Je to neuveriteľné ale aj na iných fórach s úplne odlišnou tematikou sa nájdu ľudia, ktorí majú potrebu všetko komentovať ale nie s potrebou pomôcť ale skôr si "kopnúť", tréba to jednoducho ignorovať ako píšu chalani nižšie.
m19. September 2020
ja som skusal nahravat heligonku. mam mikraky rode m3 aj shure sm 58. celkom dobre to bolo s tymi rode ked som dal jeden na basy jeden diskant a spev shure a mix taky maly yamaha co ma vlastnu zvukovu kartu. ale kedze akosi neni kedy uz som to davno neskusal musim znovu k tomu sadnut a daco ponahravat. ale urcite byvaj miestnost taku trebalo cío pohlti zvuk ak niekto z oravy ma taky priestor. miestnost a chcel by nieco poexperimentovat tak sa pridam techniky je doma dost
Alois19. September 2020
Není řešením nepřispívat do této diskuse. To co se tu kolikrát napsalo na mou osobu musel i admin.Peter mazat. Za to mu děkuji. Když můžu a o konkrétním tématu něco vím, tak určitě nebudu mlčet. To právě nahrává do karet takovým rozeštvávačům ,co to mají jako koníčka.
Proto se nebojte a pište, Vaše příspěvky jako od Jano z DT to tu obohacují.
Alois
Miro19. September 2020
Pre Jano z DT a ďalších...
Niektoré príspevky si jednoducho netreba všímať. Aj ja som pôvodne chcel zareagovať na dotaz k mikrofónom, ale počkal som, či náhodou niekto nenapíše niečo fundovanejšie a... a dobre som urobil, tvoj príspevok bol oveľa hodnotnejší a kvalitnejší, než by som bol napísal ja. S nahrávaním samotných heligóniek skúsenosti nemám. Natočil som nejaké CD, ale troška iný žáner (country, husľovú muziku, prípadne spev nejaký ľudový piesni - decká) a nie na profesionálnej úrovni a s tým, čo som mal k dispozícií (Shure SM58, Superlux E205, gitary priamo linkou...) V tvojom príspevku som však ocenil nielen tipy na konkrétne mikrofóny, ale hlavne postrehy k ich umiestneniu.... Ku kvalite mikrofónov by som asi len toľko. Súhlasím s tým, čo si napísal. Ak však niekto chce "profi" nahrávku, doporučil by som mu obrátiť sa na nejaké (hoci malé) nahrávacie štúdio - predsa len majú na to k dispozícii všetko, čo treba. Ak si chce ale niekto urobiť "slušnú" nahrávku "pre seba", isto mu budú stačiť aj lacnejšie mikrofóny - aj rádovo okolo 30 - 50,- € (kvalita dnešných mikrofónov, už aj tých najlacnejších na bežný posluch asi stačí). Potom to už je aj o tom, ako a ako to kto "namixuje"...
Ja ti ďakujem za tvoj príspevok (tipy na konkrétne mikrofóny...), opäť som sa niečo dozvedel a ber to tak, že ak aj niekto na tvoj príspevok nezareagoval, že to neznamená, že to nebolo pre niekoho zaujímavé, alebo poučné. Keby si nebol napísal predchádzajúci príspevok, ani by som nebol zareagoval. Robím to však preto, aby si sa nielen ty, ale ani ďalší nedali odradiť.... Som presvedčený, že si to písal preto, lebo si chcel niekomu poradiť a pomôcť (mne to pomohlo) a nie preto, aby si niekomu ublížil, niekoho ponížil, odradil,... Reakcia na tvoj príspevok však bola iná... Bez toho, aby sa dotyčný vyjadril k danej problematike, alebo "poopravil" tvoj príspevok len "vylial špinu"... Myslím si, že každý vie posúdiť, ktorý z tých dvoch príspevkov bol tu v diskusii prospešnejší, cennejší a za akým účelom bol písaný... Veľa zdaru a nenechaj/te sa odradiť.
Kontakt: pesnicky@orava.sk
Ivan 19. September 2020
Človek sa teší, že po dlhej dobe sa do diskusie zapojí aj Jano M a nejaký,, Pre Jano"dá hneď najavo svoje problémy. Ale ako sa hovorí:nechajte ho aj on je náš.
Kontakt: ivan.gerbel@gmail.com
Jano z DT (momentálne z "hitleroviec")19. September 2020
Chcel ešte napísať ohľadom tých mikrofónov, že tie
štipcové sa používajú na remeň pri basoch, kedže mech "s ľavou rukou cestuje" a klasický mikrofón by ostal na mieste, ale asi to nemá význam. To asi vedia všetci.

Ale je tu veľa ľudí, čo nahrávalo cd-čko a až by mali nejaké iné skúsenosti, čo sa mikrofónov (značiek, parametrov) týka - ja im budem vďačný za info, lebo táto téma aj mňa zaujíma.

...pre anonyma bez mena a mailu.
Ďakujem za odozvu. Môj príspevok bol adresovaný pre "Javka" a kedže nenechal kontakt - dovolil som si odpovedať
tu v diskusii. A to, že ťa môj príspevok nezaujal - to ma mrzí, ale nespravím s tým nič. Ale napíš Adminovi Peťovi - nech ho kľudne zmaže ak ti vadí. Máš môj súhlas.

Janko. K
- ďakujem, no aspoň tu vidno typickú neprajnú "slovač". ja už heligonke od istého času neubližujem.
Bol som zatratený pod čiernu zem, bo vraj keď neviem hrať a spievať, tak nech radšej nehrám.
Takže si radšej zahrám niekde pri guľáši a v súkromí pre vlastnú radosť. To isté platí aj tu v diskusii. Už sa mi potvrdilo viackrát,
že nemá význam niečo komentovať, alebo niečím prispievať.
Mrzí ma to o to viac, že Peťa-admina si ctím ako dobrého človeka a ešte lepšieho fachmana na heligonku.
O to radšej sa stretnem s hocikým tu z diskusie niekedy naživo a pokecám. :-)
Kontakt: murin1979@gmail.com
Janko K.18. September 2020
Chcel som napísať: že asi ťažko vyrovnáme...prepáčte
Janko K.18. September 2020
Koho to zaujíma? Minimalne Javka a aj mňa.

Poznam Janka M. a môžem napísať, že ja osobne ( a máloktorý z nás, čo sa týka hrania na heligónku) sa mu vyrovnáme.
To, že dal celu konverzáciu, tu do diskusie, ohľadom mikrofónov, je jeho plus. Je tu všetko vysvetlené. ,,Naco dělat machra" , keď všetko vysvetlia odborníci.

Kontakt: karabinos.jan@gmail.com
Pre Jano18. September 2020
Koho to zaujima tvoja konverzácia?? Nikoho
Jano z DT (momentálne z "hitleroviec")18. September 2020
pre JAVKO
Tiež ma kedysi prepadla myšlienka nahrávania starých piesní na heligonke + spevu, aby neupadli do zabudnutia, ale bude to asi až keď budem veľký.. :-D ...ale až by to niečo pomohlo, tu je časť mojej konverzácie s "fachmanom" - resp. ich odpoveď ohľadom nahrávania.

Dobrý deň, pán Murín,

komunikovali sme dnes na chate, reagujem teda na Vašu požiadavku ohľadom nahrávania heligónky a spevu.

Vychádzam z toho, že budete naraz nahrávať aj heligónku aj spev.Heligónku odporúčam snímať dvoma mikrofónmi a spev jedným.Na heligónku by som zvolil dva kondenzátorové mikrofóny, keďže tie sú citlivejšie a majú krajší zvuk oproti dynamickým. Na nástroje sa nám osvedčil model Audio-Technica AT2031: http://www.zvuk.sk/produkt/audio-technica-at2031-520178.html

Patrí k najpredávanejším modelom a je to skvelé univerzálne riešenie za príjemnú cenu.Ako druhá alternatíva sa ponúka použitie štipcových nástrojových mikrofónov. Tu je neoceniteľná výhoda v tom, že sú pripnuté na nástroj, takže ak sa pohnete nejakým smerom, snímajú stále rovnako a z rovnakej vzdialenosti.
Tu sa núka model ATM350U, taktiež Audio-Technica: http://www.zvuk.sk/produkt/audio-technica-atm350u-833455.html - tam je však už vyššia cena.Poslúžil by aj model PRO35: http://www.zvuk.sk/produkt/audio-technica-pro35-111505.html, ale nemá taký pekný zvuk, takže skôr by som volil jedno z vyššie uvedených riešení.Teraz k mikrofónu na spevu.

Ideálny by bolo zvoliť dynamický mikrofón. Ten má oproti kondenzátorovému mikrofónu nižšiu citlivosť, čo je výhoda, aby nebral príliš veľa z heligónky. Tu je ideálne riešenie model AE6100 od Audio-Technica: http://www.zvuk.sk/produkt/audio-technica-ae6100-111103.html - fantastický mikrofón so smerovou charakteristikou hyperkardioidou. Tá je veľmi úzko nasmerovaná, takže bude brať len spev a heligónku minimálne, nebude sa Vám tam veľmi miešať.

Je možné zvoliť aj obyčajnú kardioidu, ale tam je riziko tých presluchov. Kompletnú ponuku dynamických mikrofónov nájdete u nás na e-shope: http://www.zvuk.sk/produkt/audio-technica-atm510-556420.htmlOstáva teda zvuková karta, tam je to veľmi jednoduché, potrebujete nejakú aspoň s troma mikrofónnymi vstupmi. Štandard sú štyri, takže napr. riešenie od M-Audio:

http://www.zvuk.sk/produkt/m-audio-m-track-quad-4-vstupova-usb-zvukova-karta-767575.htmlTakýto set by Vám mal na domáce nahrávanie spevu s heligónkou stačiť. V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností sa môžete na mňa obrátiť.
Kontakt: murin1979@gmail.com
smx18. September 2020
Prečo, osobná skúsenosť ?
Kontakt: smin@zoznam.sk
Martinček18. September 2020
Ak hľadáš ventilátor smelo do toho!
smx18. September 2020
Dobrý deň ! Na bazoši sk. sa objavili dvojradové nové heligonky "Martinček" za zaujímavu cenu 1260 eur. Hlasy tipo amano. Má niekto skúsenosti s týmto výrobcom, resp. s jeho heligónkami ? Vyplatí sa takáto kúpa ?
Kontakt: smin@zoznam.sk
Jerguš18. September 2020
Dobrý deň, konajú sa Korytárky zajtra?
Javko18. September 2020
priatelia,
chcem sa vás opýtať aký typ mikrofónu kúpiť na spojenie s počítačom na nahrávanie heligónky aby to prehrávanie potom bolo lepšie ako nahrávanie cez telefón. Máte niekto s tým skúsenosti, resp. konkrétny typ mikrofónu kúpiť. Na zvukovej karte mám dva vstupy na mikrofón tak možno pre lepšiu nahrávku by sa mohli použiť dva mikrofóny jeden pre diskant druhý pre basy.
Tibor17. September 2020
Dakujem pekne, to bolo expresne
Miro17. September 2020
Muši vam mamičko - ospravedlňujem sa. Pri prepise pesničky som urobil chybu, ďakujem za upozornenie, už je na stránke opravená verzia a priložil som tam aj druhú verziu, ktorú mi poslal Ľubo Gábor... ako sa hovorí "i tak še da" :D
Na stránke https://pesnicky.orava.sk je momentálne 312 piesní v úprave pre dvojradovú heligónku. Ak máte zápisy piesní, ktoré tam ešte nie sú, pošlite, rád ich prepíšem a zverejním. :)
Kontakt: pesnicky@orava.sk
JoMi17. September 2020
Zápis vyzerá byť funkčný. Určite sa tá pieseň dá zahrať aj inak, ale je to jedno zo správnych riešení. Program Helga teda plní svoju funkciu.
Zaznela tu pekná myšlienka, ktorú je dobré si pripomínať. Totiž, že okrem (hoci neprofesionálnych) hudobníkov, pre ktorých je hranie také dôležité, že si podľa neho organizujú ďalší program, aj druh zamestnania (z ktorého netvrdnu ruky a minimalizuje úrazy) existuje množstvo ľudí rôznych profesií, ktorí aj napriek rôznym (objektívnym) nedostatkom (a nesvarom) hrajú a nie málo, ani príležitostne. PRETOŽE Z TOHO MAJÚ RADOSŤ oni sami, alebo ich blízki.
Ja som mal podobnú skúsenosť, kedy som na jednej oslave požičal heligónku jednému staršiemu účastníkovi (už nebohému). Vazoneuroza je typická choroba z povolania bývalých baníkov (ako aj bol), prípadne pracovníkov v kameňolome- dlhodobými vibráciami zo zbijacky (a iných nástrojov) sa obmedzí, až zablokuje pohyb prstov, často ostanú "zaseknute" v bizarných polohách. A tento sváko zahral. Mech síce skoro vydulo do vonku (ale ako Kojšovian píše, niečo znesie a drží dodnes), ale minimálne v tom čase som len vyvaloval oči, čo ten vyslúžilý baník tými hrubými a tuhými prstami dokázal. Vtedy som sa nechytal (hoci som už hrával aj pred publikom), odvtedy prešlo veľa rokov a dnes už naše techniky hry nemôžem porovnať.
Miro16. September 2020
Skúsil som zapísať pomocou programu Helga - ak je tam niečo zle, dajte vedieť - opravte ma. Ďakujem,
https://pesnicky.orava.sk/component/mjoosic/?view=song&layout=attachment&id=2670&attachment_id=15341
Kontakt: pesnicky@orava.sk
« 1 2 3 4 5 6 »