Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 »
R16. Október 2017
Moj nazor znacka este nerobi kvalitu a kto chce nejaky nastroj tak osobne komunikuje s výrobcom ,

Podla mňa je heligonka zakazkova vyroba

Ked niekt poprosi o nejake foto jeho výrobkov a on mu ich posle aj trebarzj cez telefon tak no a co,
Nejlepsie si je aj tak nastroj ako sa hovorí ošahať.

Peter to vystihol16. Október 2017
s tým marketingom.. sme v 21. storočí a prezentácia nástrojov výrobcami je úplne úbohá.!!! Aby mi niekto posielal fotky z telefónu a tváril sa ako seriózny výrobca..
Pri zahraničnom nástroji si kupujete "ZNAČKU".. Na SK sa o tom nedá hovoriť.. Výrobcovia na SK si myslia že sú majstri sveta a od zákazníkov čakajú poklonu.. No a o neserióznosti a sľuboch radšej nejdem ani písať.. Vieme viacerí, ako to s tými našimi výrobcami chodí..
Tak16. Október 2017
Presne tak !
Peter16. Október 2017
Šimonovi (a každému inému) je viac platné to, že chodí po heligonkárskych prehliadkach, skúša/testuje heligónky rôznych výrobcov, rôznych hráčov, než len keby vysedával doma za počítačom, googlil a machroval s načítanými teóriami, alebo posúval iba ďalej názory niekoho iného.

Prepáčte, osobne si vážim každého z Vás, ale pravda je aj taká, že mnohí (ak nie väčšina) z Vás ste boli najďalej z domu vo svojom krajskom meste, lebo všade ďalej je už pre Vás ďaleko,... a tu si idete liečiť svoje ega znevažovaním názorov iných ľudí? K čomu je to dobré?

A ešte jedno: Pre mňa má napr. názor takého Šimona ďaleko väčšiu cenu, hoc je niekedy odlišný od toho môjho, než názor nejakého bezmenného človeka, z ktorého navyše sála nenávisť, či ješitnosť. Myslím si, že takto to vnímajú aj všetci ostatní normálni ľudia.
pre Šimona16. Október 2017
A presne to aj robíš a je ti to PRD platné.
Šimon16. Október 2017
pro pre šimona
nejsem si vědom že bych některého výrobce kritizoval, to nevím kde jsi četl. Já jsem jen chtěl trochu upřesnit to co napsal Peter a znovu píšu že heligonku s prodejní cenou 1000€ a 3000€ asi nejde srovnávat. Rudovy heligonky znám, na mnohé jsem měl možnost hrát, a tak vím že jeho kvalita je srovnatelná s tou zahraniční. O dalším slovenském výrobci třířadovek který by zaplavoval trh tak dobrými nástroji jak píšeš já nevím. Pokud někdo vyrobil jednu, dvě tak to respektuji a držím mu palce aby se mezi tu elitu dostal. Zatím bych ho ale já mezi významné výrobce třířadových heligonek neřadil. Tady bych jen připoměl to co napsal na můj článek Peter o reklamě a marketingu. Pokud takový výrobce je a je tak dobrý jak píšeš tak proč o něm taky nic nevíme. Podle tebe bomba co dává na frak rakušákům a slovincům s mnohaletou tradicí a i ty jej necháváš v jakési ilegalitě. Absolutně nechápu proč. Peter má pravdu, zatím to funguje jen tak že huba řekla hubě, ale tak se díra do světa o jaké ty píšeš nedělá. Já něco takového postavit tak o tom tady všichni víte, jezdím s tím po přehlídkách, jde to z ruky do ruky atd. Já o ničem takovém ale nevím, možná jiní ano, ale mě to nějak minulo. Škoda.
Jolana15. Október 2017
,,a čo potom?....Potom nebudeš mať na koho kydať.
JoMi15. Október 2017
Nemyslím, že toto tu je najzákernejšia debata pod slnkom. Občas niekto vyrýva, ale inak je to debata o rôznych veciach, ako aj v reálnom živote býva. Aj sa človek niečo dozvie, aj sa občas preberajú veci, do ktorých nás nič, alebo o nich nevieme dostatočne veľa, aby sme mohli reálne posúdiť. Ale zasa je to o tom istom, ako v bežnom živote.
Aspoň ja to takto vidím.
potom15. Október 2017
Potom skončí aj táto zákerná diskusia.
Peter14. Október 2017
Priatelia, môj názor je aj taký (a nech mi to všetci slovenskí výrobcovia prepáčia), že slovenskí výrobcovia heligóniek majú pramalé znalosti z marketingu, reklamy, propagácie svojich výrobkov/firmy a iba žijú z momentálneho dopytu po heligonkách. Trvá to už nejakú dobu, a ešte chvíľku to potrvá,... ale čo po tom?
pre Šimona14. Október 2017
Táraš úplne nezmysli. Je dosť výrobcov , aj Stanček , čo sú schopný konkurovať, ba aj majú stánky na celosvetových výstavách čo ty nevieš, lebo sedíš len tu na diskusii a táraš. V Rakúsku na výstave som mal možnosť skúsiť heligónku SLOVENSKéHO VÝROBCU vedľa stánku mullera, novaka, smida, atd.... A bol porovnateľný ba až lepší. Slovinci, rakušania na jedno kopyto. A to doslova. Šimon skús popracovať na svojej ..heligónke" a vylepši ju tak, aby konkurovala nie len v Českej republike, ale aj na SR , a potom aj ďaleko za hranicami ČSSR a potom porovnávaj a kritizuj.Výrobcu tu nejdem písať, tý , ktorý boli, videli, vedia. Pekný zvyšok večera.
JoMi14. Október 2017
Moje milé druhé ja.
Píšem, aké sú moje skúsenosti. Teda, že cestovné sa väčšinou neprepláca. Ale takisto píšem o možnosti dojednať podmienky. Teda aj možnosť cestovných náhrad.
Ďalej treba vedieť, že je rozdiel, ak sa účinkujúci prihlási na vystúpenie sám, tak ako to často býva a tým, keď ho usporiadateľ pozve. Vtedy je ozaj vhodné aspoň cestu preplatiť, ak už vystupuje zadarmo.
Vo veci úrovne podujatí, kde vystupuje kto chce a väčšinou sú to naozaj miestni ochotníci, s tebou súhlasím. Ale ako som už písal, mnoho ľudí tam nechodí kvôli hlbokému umeleckému zážitku, ale z iných dôvodov. Ja si tiež rád vypočujem kvalitnú muziku, ale nezazlievam ich úroveň ani obyčajným muzikantom. Spravidla sa snažia podať to najlepšie, čo vedia.
JoMI14. Október 2017
Ty si asi z iného sveta asi z vesmíru, Tebe nikdy nejde o nič, len kecáš. Keď si taký dobrodruh tak ideš 700 km zahrať dve pesničky- však ťa pozýva poriadateľ. Aj imbecil si vie spočítať že v priemere 8 l pohonných hmôt treba na 100 km , tak že koľko je to eur. Potom netreba na mieste dojednávať nejaký príspevok - aj tak by ti nedal nič. Je to na charaktere organizátora.
Keď si taký macher, tak asi vieš že predtým dobré podujatia čo do obsadenosti hráčov strácajú na kvalite sú tam len miestni vrzgači. Ale to je asi dobre, preto že takto sa vyselektujú podujatia a potom možno u istotou povedať o kvalite podujatia.
Je zaujímavé že v Drienici, Seredi a pod. organizátor dal cestovné, ale to vidieť aj na účinkujúcich, že namajú problem prísť ukázať svoje umenie z diaľka aj 700 km - samozrejme sem a tam.
JoMi14. Október 2017
A Šimon veľmi zaujímavo popísal porovnávanie cien nástrojov.
Mne osobne veľmi chýba, že som u našich výrobcov pri ukážkach ich práce nenašiel uvedenú aspoň orientačnú cenu. U zahraničných výrobcov je to bežné.
JoMi14. Október 2017
Z toho, čo som pochodil, usudzujem, že štandard na prehliadke heligónkarov je občerstvenie. Guláš, alebo klobáska a nápoj. Cestovné sa prepláca zriedkavo.
Ale väčšinou muzikantom o to nejde. Niekto si chce jednoducho zahrať, niekto sa chce niečo naučiť, iný chce stretnúť známych s podobnými záľubami. Kto ide po peniazoch, chodí tam, kde dávajú.
A prečo by organizátor musel zverejniť podmienky? Tie si môže dohodnúť pri registrácii záujemcov o vystúpenie. Aby mu tam nešli kvôli žvancu. Prípadne si aspoň tých známejších pozve a podmienky dohodne v rámci pozvania.
Peter14. Október 2017
Sú iba 2 typy organizácii podujatí:

1. Podujatie zrealizované tak, že MUSÍ ho pripraviť a zorganizovať nejaký úradník ako svoju "pracovnú povinnosť" iba preto, lebo to chce šéf, alebo že podujatie je nariadené napr. zastupiteľstvom, je v ročnom pláne kultúrnych podujatí obce/mesta a pod.

2. Podujatie dobrovoľne zrealizované jedným, alebo viacerými nadšencami, s osobným vzťahom ku folklóru a ku učinkujúcim. Výsledná hmotná úroveň podujatia závisí už iba od toho, či nadšencov miestna samospráva nejakým spôsobom podporí, alebo nie.

No a potom to aj tak na našich podujatiach cítiť. Záleží, či sú z kategórie 1, alebo 2. :-)
Šimon14. Október 2017
Já jen k těm cenám jak tu psal níže Peter. To co se u nás vyrábí za 1000€ tak v Rakousku, Německu ani Slovinsku nikdo nevyrábí, takže se to nedá srovnávat se zahraniční harmonikou za 3000€. Podle mne je to zhruba asi takto. To co venku stojí 2500 - 3000€ tak tady se vyrábí max. o 500€ méně, ale neznám ceny třeba Rudy Stančeka který je asi jediný konkurenceschopný slovenský výrobce v třířadových harmonikách. Dvojřadovky venku nikdo nedělá, (teď začal dodávat něco ALPEN ) takže to nejde srovnávat. Nástroj za 1000€ ze Slovenska nejde srovnat s nástrojem z venku za 3000€, to je úplně něco jiného. Neobhajuji tyto nástroje ale jen se to snažím kapánek upřesnit. Nástroj za 3000€ ale asi není 3x zvukově kvalitnější než ten za tisícovku, ten rozdíl je jinde.
44413. Október 2017
čo sa čuduješ, aj v Krupine ti dajú len malé občerstvenie ale cestovné to je hudba budúcnosti. Každý rok je tam menej kvalitných hráčov, ktorí dokážu zaujať svojou hrou. Ale im to asi nevadí, hlavne že bubáky sú doma.
Aj takto sa pomalí a isto likviduje dobré podujatie.- Škoda
Melcisko -Lieskovská heligdonka13. Október 2017
to je paradox, organizátor vypisuje kto sa zúčastní čo vôbec nie je dôležité, ale nepíše či ponúkne zúčastneným cestovné, jedlo, občerstvenie -alko-nealko a pod.
aj takýchto organizátorov máme....
33313. Október 2017
Presne tak ja tiez podnikam uz dlhe roky ale vytvorit zisk z toho co ponukam nie je vobec jednoduche ano je aj konkurencia ale kazdemu sa paci nieco ine a my mozeme len respektovat rozhodnutie zakaznika co si kupi.ale ako si to vsimam kritika ide vo velkom ale pomoci uz akosi menej.vo vsetkom je to tak skus konkurovat a uvidis kolko ti to prinesie zisku.ale potom aby clovek nezostal prekvapeny ze akosi malo mu zostalo.vybudovat si meno to su roky pohybu ci v obchode ci v remesle.a vyroba hudobnych nastrojov nie je vynimka.pekny den
« 1 2 3 4 5 6 »