Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
JoMi21. September 2019
Ja si zatiaľ pupok chránim- predsa len sú to moje úspory. Heligónka mi na ňom pekne sedí- hrám skôr na kratších remeňoch. Pri dlhých sa naozaj hompala. A keď vidím niektorých, že im nástroj visí v oblasti pása (vieme kde), čudujem sa, ako môžu tak hrať. Ale hlavne keď sa im hrá dobre práve tak. Aj to je individuálna vec- ako si kto zavesí nástroj na plecia, prípadne položí na kolená ( ak hrá posediačky).
Hra?21. September 2019
S tým zavesením súhlasím. Dosť markantne to ovplyvní komfort. Ja ked som novú kúpil tak som si všimol že to nieje ono a hral som tak par týždňov kým som neupravil postavenie prameňov a zrazu som zistil , že sa to minimálne o tretinu zlepšilo. A inak som si všimol že to postavenie heligónky ovplyvní aj postava človeka. Keď som mal pupok väčší tak sa tá heligonka kývala, ale akonáhle som ho stratil tak stojí jak pribitá. Tým chcem len povedať, že sa to všetko dá upraviť a netreba panikáriť, že je zle vyvážený nástroj, ale nemení to nič na tom, že to komfort ovplyvní.
JoMi21. September 2019
To je z veľkej časti pravda. Porovnávať možno iba porovnateľné. Teda v rámci rovnakého typu hlasov. A tam potom možno badať isté rozdiely podľa kvality doladenia+tremola. Ten výsledok je ale individuálny. Čo sa jednému páči, druhému nemusí. Hoci platí systém vkusu väčšiny.
Svoje robí aj riešenie prívodu vzduchu (veľkosť dier a komôrok), samotná mechanika (tuhosť, presnosť, tesnosť) parametre mechu a ostatné remeselné opracovanie skrinky. Aj samotný spôsob zavesenia na remeňoch- vyváženie dokážu ovplyvniť komfort hrania.
...21. September 2019
... chcem dodať, všetko však záleží od toho, akú kategoriu hlasov výrobca namontuje do nástroja. Lebo niekedy porovnávame neporovnateľné
...21. September 2019
... ak sa rozhoduješ medzi tými tromi výrobcami, tak po zvukovej stránke by som asi volil Krahulca. Duraj má podľa mňa veľmi dokonale remeselné prevedenie, snáď ešte lepšie ako Krahulec, ale Krahulcové heligonky lepšie znejú. Od Jarabu som heligonky iba počul, nemal som v rukách - preto sa moc neviem vyjadriť.
jaro21. September 2019
ja osobne ti odporucam J.Krahulca. sice dlhsie to trva ale, urcite budes spokojny. jaro.
Kontakt: 0904086766
Peter20. September 2019
Štefan,
zrejme si mal zadať aj svoju e-mailovú adresu, aby Ti ľudia napísali svoje názory súkromne. Verejne tu na diskusii to môže vyzerať voči niektorým výrobcom nefér, alebo zaujato, príp. môže sa tu prejaviť priamo osočovanie od konkurencie :-)
Stefan20. September 2019
Ahojte.Idem si k vam po radu.Ucim sa hrat na starom popularovi a chcel by som si zadovazit novu harmoniku.Zaujima ma vas nazor na vyrobcov.Uvazujem nad Dominik Jaraba,Juraj Krahulec alebo pan Duraj.Mate niekto skusenosti s ich nastrojmi?Dakujem za odpovede.
rychlik20. September 2019
pre Pt - zeby dotycny "majster sveta" nevedel hrat, tak to sa mi z videi moc nezda. V tomto bych s tebou nesuhlasil. Podvodnik a klamar? Tak toto by si mal vysvetlit, pretoze inak je to od teba iba sproste osocenie.
pre odborníkov - drýstačov19. September 2019
Týchto pár debilov dať do kopy tak sa počas 4 hodín keď budú spolu minimálne 10x pobijú pre názorovú nezhodu. Nezhoda pramení z ich debility a neobjektívnosti alebo aj rozumového deficitu.
Milan19. September 2019
Nuž Alojs asi tí luida maju s majstrom sveta skusenosť
Alois19. September 2019
Nechápu, nechápu, proč? Co Vám ten člověk udělal? Vidím víc kladů než těch, co se mi nemusí zamlouvat.

Kydáte tu hnůj, ale je ho potřeba zaorat, ať to tu tolik nesmrdí.

Alois
Pt19. September 2019
Presne majster sveta je podvodnik klamar co nevie ani hrať . Ľudia treba sa zobudit toto tu neni normalne co sa deje
Pravda18. September 2019
Lenže majster sveta neexistuje!!!
Radim18. September 2019
Učím se...,občas si to tady přečtu,abych viděl o čem je tady řeč... a myslím si jedno,že až bude někdo špička(nebavím se o mistru světa) tak může kritizovat..to je vše,ozvu se zase za rok,až budu něco více umět... :)...nic ve zlém...hudbě zdar a heligonce obzvlášt..
Kontakt: doffekr@seznam.cz
KM18. September 2019
A ako si ty prišiel na to, že Čože som to ja urobil nie je tango? Jomi dobre napísal, že je viac druhov tanga, tak vychádzaj z toho. Rozhodne to nie je žiaden druh polky
Ivan18. September 2019
Pre KM - a ako si vlastne prišiel na to, že tá pesnička musí byť tango??? Myslím, že JoMi to vystihol úplne presne
Kontakt: ...
JoMi18. September 2019
Rôzne tanečné rytmy majú svoje špecifický rytmus vyjadrený kombináciou dlhých a krátkych tónov, prípadne pomlciek v sprievode, významnú úlohu má aj primerané tempo.
Nie všetko, čo je v trojštvrťovom takte je automaticky valčík (napríklad poloneza, či menuet). Nie všetko v dvojštvrťovom je automaticky polka (napríklad pochod, čardáš). Nezriedka sa stáva, že aj čardáš mnohí hrajú na spôsob polky, prípadne skladbu "pretaktuju", aby pasovala na ich štýl, alebo schopnosti. Nezriedka vídam/počujem, že sa mení takt. Trojštvrťovy v pomalom tempe upravia tak, že každú dobu rozdelia na dve a basuju ako dvojštvrťovy.
V tomto prípade mi to tiež nepasuje na tango ako ho poznám (hoci je viac druhov tanga), ale nie je to ani polka. Skôr mi to pripomína rumbu, alebo niečo podobné z latino.
KM18. September 2019
Nenaražal som na tóny a zvolenú harmoniu. Hovorím o spôsobe zahratia a rytme, ktoré mi iba vzdialene pripomínajú tango. V tejto hre cítim silný vplyv polky.
$17. September 2019
Pre KM
Môžeš vysvetliť ako inak to zahrať na dvojradovej heligonke?
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »