Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Jozef M.28. November 2019
Pre Františka. Basy z Loun sú veľmi rozdielne medzi Tipom aman. a Amanom. Tipo vyrába CNC stroj konce jazýčkov sú radiusovo zakončené a mnoho iných poz.znakov. Amano hel.bas je vyrábaný elektroerozívnou metódou tvrdosť AL 160 okrem výstupku na korení, oceľový jazýček ma šírku nad 9 mm.všetky ostatné jazýčky sú pod 9 mm.Neplatí to pre niektoré talianske, nemecké hlasy,ktoré sú o cca 3 mm dlhšie.
Miro S.28. November 2019
No, rychlik, ďakujem za poučenie, ale neboj sa nieje to so mnou až také zlé aby som veril všetkému a viem posúdiť čo je reálne a čo je "blábol".
Keď si dobre čítal čo napísal na začiatku tejto diskusie o hlasoch "amano", tak tam píše, že si kúpil amana a neboli tam amana, no a on ako obyčajný človek to nevie zistiť?! Zaujímavé - nie? Ako to zistil, že tam niesu hlasy A -mano??? Nevysvetlil!
Vieš rychlik, veľa tu diskutujúcich má radšej negatívne názory na niečo, ale to čo píše Jozef M. o kúpe hlasov z Loun (20 sád a v poriadku), tak to nejako zaniká - nemyslíš?!
Jozef M. tomu - teda tým hlasom tiež rozumie a má pozitívne skúsenosti.
No, a sú aj iní výrobcovia harmoník a opravári, ktorí tiež hlasy v Lounech nakupujú.
Ešte jedna vec rychlik, nie som z tých, ktorí niekoho obviňujú bez toho aby sa o tom presvedčili či ten človek, alebo firma klame.
Takže kľud, o mňa sa neboj ja som tiež už niečo prežil!
Šimon28. November 2019
Pro rychlík
Já jsem asi takový důvěřivý jako MiroS, a tak výrobci hlasů věřím na 100 procent že mne úmyslně neoklame. Je třeba vidět rozdíl mezi úmyslem a nechtěnou malou chybou která se stala každému z nás. Ani se mi nechce věřit že by toto udělal úmyslně který z výrobců heligonek. Pokud ty se to stalo tak určitě budu s ním věc řešit. Pokud bych si byl jist tím že to byl úmysl určitě bych mu udělal patřičnou reklamu. O překupníci nemluvím, ti mnohdy vůbec nevědí co nabízejí a tam se s takovou věcí můžeme klidně setkat. Přesto že jsem na to párkrát doplatil, považuji se za důvěřivého člověka a jiný už asi nebudu i když dostanu od někoho další lekci. Moje žena mi v takových případech říká že jsem vůl, teď vzhledem k věku říká starý vůl !!!
rychlik28. November 2019
Miro, Miro, z casti mas pravdu, ale iba z casti. Zdas sa moc hodny clovek, ale asi ti chybaju skusenosti zo zivota. Nikdy never vsetko vyrobcovi a uz ani tolko predajcovi. Je jasne, ze ti o svojom vyrobku budu pisat iba same basnicky a vyhnu sa takticky - zamlcia nedostatky. Na diskusiach od pouzivatelov sa dozvies prave o tych nedostatkoch. Mozes so mnou nesuhlasit, ale v realnom zivote to jednoducho takto funguje.
František28. November 2019
Ešte jedna otázka, podla čoho rozoznate Tipo amanovy bas od Amanoveho?
Miro S.28. November 2019
Pre tri bodky - nemyslím, že je to tak!
Radšej verím výrobcovi, než tomu - "jedna baba povedala"!
Myslím si, že ten výrobca na ktorého som upozornil má na fotografiách aj v popise hlasov viacero prvkov podľa ktorých sa dajú hlasy rozpoznať - nielen spôsob zanitovania jazýčka!
Nikde som nenapísal, že sa nemôže diskutovať o hlasoch, ale niektoré názory sú slušne povedané smiešne.
Ale to nevadí. Každý má právo veriť tomu čomu chce a aj mať názor aký chce, ide len o to či to tak v skutočnosti je?!
Viacerí, ktorí tomu rozumejú (opravári a výrobcovia harmoník) tu už niečo napísali, ale stále je dosť špekulantov čo veľa vecí spochybňujú!
Takže asi tak.
Jozef M.28. November 2019
Objednávam hlasy z Loun a to čo si objednám mi aj príde.Firma nemá záujem klamať,vyrába prevážne na zákazku doba čakania je tri a viac mesiacov. A výrobca helig.prečo by mal podvádzať,keď chce zákazník basovú stranu Amano,tak ju bude mať!!!!! Ja dávam certifikát akosti a tam je všetko napísané--aký masív (nedávam preglejky),počet hlasov na akordy c-6.f-6.Bb-4.Dmi-4 a mnoho iných veci a keby si to dal posúdiť inde u odborníka,tak to čo je napísané musí sedieť so skutočnosťou helig. Zatiaľ som objednal 20 sád a všetko sedí.
František28. November 2019
Mne tie hlavičky vôbec nevadia len poukazujem na to že to nieje jediny rozpoznavajuci bod amano hlasov
Šimon28. November 2019
Taky si myslím že ty hlasy jsou nejlépe pro amatéra rozpoznatelné podle těch hlaviček nýtů.
Odkaz na stránky výrobce považuji za zdroj seriozních informací místo dohadů. Tak to v dobrém určitě myslel i MiroS.
KM28. November 2019
Poznáme elektroerozívne obrábanie kovov, aj laserové rezanie, aj mechanické lisovanie, v tomto netreba poučovať ľudí. Bežný človek viac rozumie hlavičkám nitov, než hľadaním nejakých zápalov v platničke. Prečo ti tak vadia tie hlavičky? Je to istejšie.
František28. November 2019
Ešte dodám, mám na mysli české hlasy
František28. November 2019
Tá ihla v tom otvore u amana vzniká, je to spôsobene začínaním a ukončovaním vyrezávania otvoru elektroerozívnou metódou, na toto lupu netreba
Peter28. November 2019
Tiež to poznám tak, že hlavným rozlišovacím znakom typu hlasov (u Harmonikasu) je tvar hlavičky nitu, ktorým je prinitovaný jazýček ku platničke.

Prečo by sa mal človek v tomto pomýliť? Veď je predsa veľmi dobre rozpoznateľné, či hlavička nitu pripomína trojboký ihlan (tvar klasickej pyramídy, no ktorá má iba 3 strany),.... alebo či je to viacstranný ihlan (tuším 6, alebo 8 boký),... alebo či je to iba bežná poľguľatá nitová hlavička. Tie rozdiely jasne vidno voľným okom. Ak zrak už dobre neslúži, tak všetko vyrieši lupa. :-)

...28. November 2019
... a čo keby sme pokračovali v tejto diskusii ďalej, namiesto toho než otrocky blúdiť po nejakej cudzej webstranke, kde aj tak výrobca prezradí iba to, čo chce on. Nemysliš si Miro, že je to tak?
Miro S.27. November 2019
Čo keby ste si otvorili Linky a tam "harmonikas.cz", no a tam si pozreli rozdiely v hlasoch?!
Pre abc27. November 2019
Není pravda čo hovoríš
Abc27. November 2019
V tom nite sa možeš pomyliť, hlavnym priznakom,,amano,, je vo vnutri otvoru hlasu kde hrá jaziček na jeho spodnej strane vidiet tzv.,, Ihlu,, nedokonalosť spôsobenu vyrobou.
rogi27. November 2019
To, aké hlasy sú v heligónke osadené je možné posúdiť podľa tvaru hlavičky nitu, ktorým je prinitovaný jazýček k platničke. Hlasy Tipo Amano majú hlavičku trojstranného ihlana, Amano I.triedy majú hlavičku viacstranného ihlana (neviem presne či 6) a III. trieda má hlavičku nitu hladkú rovnú. Tak mi to vysvetlil a ukázal jeden výrobca
$27. November 2019
Pre amana
Mal by si upresnit či to bola heligonka kupena priamo od vyrobcu alebo z druhej ruky, pretože už sa tu pletie byč na výrobcu ktory možno za nič nemôže.
Pepo27. November 2019
Pre Peter
Mohli by ste mi poslat prosim do mailu meno toho vyrobcu?Dakujem pokne
Kontakt: opat.peter83@gmail.com
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »