Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Palo28. Máj 2024
Úplne zbytočná debata o sile zvuku.
Sólo na harmonike sa nikdy nehrá na plný výkon - maximálny zvuk,
ale sa len zvýšeným hlasom - hlasnejšie, zvýrazňujú niektoré pasáže v danej skladbe. Všetky harmoniky - nie len heligonky majú dostatočne silný hlas na hudobný prednes ktorejkoľvek skladby.
Ak hráč aj spieva, tak harmonika je doprovodný nástroj, niekoľko krát tichší od hlasu speváka. Ešte som nepočul speváka ktorý by spieval tichšie ako hudobný nástroj - ktorýkoľvek.
Heligonky majú presne tie isté hlasy ako ktorýkoľvek akordeón. Rozdiel je len v basovej časti.
JoMi28. Máj 2024
Na to je ťažko odpovedať. Skôr len podľa starého príslovia, že každý gazda svojho koňa chváli.
LM28. Máj 2024
Aký je najlepší výrobca harmoník v SR?
KM28. Máj 2024
Súhlasím s tebou. Tak to je iné kafe, než to, čo sa o nich bavíme teraz.
Neko28. Máj 2024
Amano mosadz od Číka:)
KM27. Máj 2024
A ty máš od koho heligonku a aké hlasy ?
Nekoranec27. Máj 2024
Pre Oj

V čom sú prosím ťa ďaleko dopredu? V tom že heligónky vôbec neladia? Nedotiahnuté detaily? A množstvo ďalších vecí...

A od závisti sa nechystám prasknúť... Keby spraví aj 5 hlásku tak moju 3 hlas neprehlučí.
Peter26. Máj 2024
Popýtaj sa u Tibora Číka z N. Bane.
Jano25. Máj 2024
Zdravim vas chcel by som sa opytat na kontakt na niekoho kto vyraba priklopky na heligonku.. pripadne aj stitok pod basove gombiky a rie zasuvacie kovove rohy na skrinku. Vdaka
Kontakt: Mako19821982@gmail.com
Peter24. Máj 2024
Asi to nebude len použitými materiálmi. Keď tak chodíte po Slovensku, nemohli ste si nevšimnúť, že napr. heligónky od výrobcu XY sú zvukovo hluché,... od výrobcu QZ majú ostrú pravú stranu,... od výrobcu AB napr. krásne zneje ľavá strana,... atď. A je takmer jedno, aké hlasy, a materiály výrobca použil, základný zvukový rukopis sa na heligonkách výrobcu prejavuje stále. To mi musíte dať za pravdu. Tak teda čím to je, než nie jeho know-how ?
SNX23. Máj 2024
Ešte chcem podotknúť - to že mne sa páči ostrejší, zvonivejší zvuk neznamená že to je to najlepšie. Niekomu vyhovuje pravý opak. A zvuk starých českých heligóniek má samozrejme svoje čaro a krásu a aj mne sa veľmi ľúbi. Je dobré že sme rôzni, tak ako je rozmanité poňatie hry na tomto nástroji.
SMX23. Máj 2024
Dýhovanie s intarziou som pochopiteľne volil kvôli vzhľadu. Opracovanie skriniek z vnútra si neviem ani lepšie predstaviť, nakoľko poużívajú moderné technológie. Či sa týka kvality ladenia to neviem posúdiť. Posúdenie typu materiálu na zvuk priamým porovnaním je samozrejme záležitosťou mojích uší ale rozdiel som vnímal dosť podstatný . A pre Milana - neviem o čom točíš ? Teš sa zo svojej heligónky ak ti dobre znie a prináša ti radosť môże byť hoci aj uštrikovaná.
Pre ...22. Máj 2024
Trepes trepes trepes..
...22. Máj 2024
Keď sa ti vyrába tak buď šťastný a neurážaj iných čo majú iný názor. Až sa potom niekedy postaviš zahrať do kolečka medzi iné heligónky, potom zistiš, aký si bol obmedzený. /a v duchu sa ospravedlniš všetkým, ktorých si doteraz urážal/
Oj22. Máj 2024
Jedna pani povedala..aj ja som bol toho názoru.. momentálne po vycestovani a presvedčení sa osobne už viem, a môžem len podotknúť že je Jelinek ďaleko dopredu. A tých pár neandrtalcov co tu stále písali, píšu a aj budú písať môžu aj prasknúť úd závisti. SMX dobre si spravil, gratulujem. Mne sa práve vyrába.
KM22. Máj 2024
Na (ne)opracovanosť vnutrajška týchto heligoniek som počul nemalo názorov aj ja
Milan22. Máj 2024
Pre SMX
A ako si to meral len subjektívny pocit?
Ja mám od Hlavačka rok 1938 preglejka + obtiahnutá Celuloid prídi si vypočuť s potom hodnoť.

Pri heligónke sú dôležité iné atribúty a nie z toho z čoho je vyrobená podstávka a to doteraz Jelínek ešte nepochopil a vyladený heligónky od neho sa ani nerozprávam

Peter22. Máj 2024
Keď je základ masív, nechápem, prečo na to ešte aj dýha? Ona tiež "odoberá", resp. vplýva na výsledný zvuk.
SMX22. Máj 2024
Heligónka je od Jelinka. Skrinka je masív brest dýhovaný orechom. Brest ako tvrdú drevinu som volil na základe porovnania heligónky zo smrekovou dýhovanou skrinkou a brestovou priamo u výrobcu. Tá z tvrdého brestového dreva mala oveľa zvonivejší ostrejší zvuk. Pre moje uši znela o triedu lepšie. Obe boli amána hliník. Po cca mesiaci bolo dalšie priame porovnanie, ktoré som opísal v predišlom príspevku. Zmyslu plnú nahrávku s pôvodnými hlasmi nemám, preto nemôžem poslúžiť na porovnanie.
B121. Máj 2024
SMX máš aj niekde videá na porovnanie? A skrinku máš od akého výrobcu? Vo pred ďakujem za odpovede
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »