Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Radšej 15. Február 2019
Ja za tie prachy si mal radšej kúpil Alpen... ja ho mám a som spokojný každý velebí svoje toť vše
Peter - admin15. Február 2019
Fakt, že najväčší kritici anonymity sa predstavujú a vystupujú anonýmne tiež veľa vypovedá o nich samých. Asi si to neuvedomujú, ale svojou anonymitou zásadným spôsobom degradujú vlastné názory na anonymitu a tie majú potom takú istú váhu, ako všetky tie ostatné anonýmne názory.

Ale nie o tomto som chcel. Viete priatelia, mnohí (a niekedy aj ja) sa pohoršujete nad touto diskusiou. Ona je však neriadená, voľná, "necenzúrovaná" a je teda zrkadlom a vizitkou nás všetkých. Je odrazom našej spoločnosti, či komunity. Naše vnútorné myslenie vôbec nezmení napr. nejaká autorizácia príspevkov alebo nejaké iné (akože) od-anonymizovanie autorov.

I keby sa to dáko podarilo, nebolo by to nič iné, iba založenie si ružových okuliarov, alebo divadelnej masky na tvár. Pod tou maskou však stále zostávame tými samými, akými sme stále. A táto diskusia je bez akejkoľvek masky. Je to o nás samých.
postreh14. Február 2019
Vážení diskutujúci. Prečítal som si pár príspevkov a dovolím si napísať môj postreh. Je smutné že je tu zopár úbožiakov, ktorí sa skrývajú za svoju anonymitu a sú veľký hrdinovia, čo nič nedokázali - vlastne jediné čo dokázali závidia a kydajú na slušných ľudí. Tu je dôkaz toho, že diskutujúci má len silné reči.... možno úbožiačik sa bojí že mu niekto rozbije tu jeho sprostú papuľu. Ale tak to už medzi nami SLOVÁKMI - "FOLKLORISTAMI" je, lebo tak si už hovorí aj ten čo bubnuje na kýbeľ. Ak si už taký frajer, tak mu pošli to video a nebuď dosratý........ Je to hamba a výsmech Slovákov. Veď to čítajú aj v zahraničí... čo si o Vás úbožiakov - FOLKLÓRISTOV pomyslia. hamba !!! Už ste ako tí zlodeji a ........ čo rozkrádajú Slovensko a stále sa držia vo vláde...... Na záver - KARMA JE ZDARMA... prajem tomu čo tu špiní poctivých ľudí, aby sa mu to vrátilo aj s úrokmi !!!
Kontakt: pre diskutujúcich
Pre Jozefa 14. Február 2019
Nic si Nerob s takehoto uboziaka. Len rype, kyda, zavidi. Len sa pousmej nad uboziakom. Jelinek je najsilnejsia znacka na SR, Cechach, Polsku, a raketovo prekvyta aj v Nemecko a Rakusko. Topka bodka.
....14. Február 2019
A ticho...ziadne video nic. Len hadzanie hrachu o stenu
....14. Február 2019
Na FB posli Jozef Rančak . Mam foto so synom. ...
Pre hlupaka14. Február 2019
Daj mi meno na Facebooku pošlem ti video ako klepoce vergel a to je v záruke a pán hrava minimum....
Pre Vergel14. Február 2019
Slovenska zavist a hlupota rozkvyta. Daj meno u koho si bol? Nedas lebo nemas a je to len osocovanie niecoho na co ty hlupacik nikdy mat nebudes. Vrzgaj si na Tej haraburde ak nieaku mas a dufaj ze raz ked prestanes fetovat a pit si nieco lepsie kupis.
Hlupak14. Február 2019
To si si pomilil asi vyrobcu. Mam 3 Jelinkov a nemenil by som za nic. Ty ktory maju vedia. Taky ako ty len zavidia.
Vergel14. Február 2019
Ako nehnevajte sa ale kto robí reklamu p. Dželinekovi tak je buď slepí hluchý alebo retard lebo som dnes bol u jedného pána dal za to 1500 éčok ale
Basy klepotali a pravá strana 1rad skoro celý do jedného jebal o priklopku keď som stlačil gombíky akože toto je už veľa
Zdar
KM13. Február 2019
Len či sú aj stále z rovnakého dreva?
šegi13. Február 2019
p. Duraj robí skrinky rovnaké, "ako by ich jedna mater mala"
Peter13. Február 2019
Neviem, či taký pokus má veľkú vypovednú hodnotu. Myslím si, že oveľa objektívnejšie výsledky by boli iba vtedy, keby sa zamieňali kobylky, resp. hlasy len toho istého ladenia.
pre VVV13. Február 2019
veru veru jak náhrobný kameň...
Šimon12. Február 2019
Pro Šegi
Zajímavá informace, takový rozdíl bych nečekal, díky.
LEGO12. Február 2019
pre šegi, tie skrinky sú identické v rozmeroch aj materiáloch, alebo sú tam nejaké hoci aj nepatrné rozdiely?
šegi12. Február 2019
pozdravujem,už som to tu raz dávno písal,mám tri Durajky,AD,BEs a CF, urobil som pokus,vybral som všetko z nich a holé som ich zavesil na špagat a neverili by ste,ked som na skrinky poklepal,aku rozdielnu rezonanciu mali,asi y rastuceho dreva,či spojov, CFka sa mi zdala taka mdlá a tak som premenil kobylky a basy do skrinky z BEs a to by ste neverili,ako tá CFka ožila,teda skrinka ako celok má velky podiel na celkovom výsledku zvuku,nech Vám to hrá...
Pre VVV12. Február 2019
Kokot sem kokot tam.
JoMi12. Február 2019
Zasa niečo nové, ďakujem Miro S. Niečo na ten spôsob som už registroval.
Ozvučnica na korpuse heligónky nie je to isté ako u strunovych nástrojov. Ale aj tak majú jednotlivé vlastnosti heligónkovej/akordeónovej skrinky vplyv na výsledný zvuk. Stačí fúknut do vymontovanej kobylky ústami a porovnať ten zvuk so zvukom rovnakých tónov/hlasov zahraných na nástroji.
Toto by ma zaujímalo. Ktoré parametre a ako ovplyvňujú výsledný zvuk.
Miro S.12. Február 2019
Doska diskantovej strany, na ktorej sú z jednej strany kobylky s hlasmi a na druhej strane sú klapky - teda "ozvučnica" je na starých heligónkach väčšinou z tvrdšieho dreva, nikdy nie zo smreku, alebo iného ihličnatého stromu.
Aj keď sa nazýva ozvučnica, tak na harmonike má zanedbateľný vplyv na hlas - zvuk. Na novších heligónkach býva z preglejky - ako už Peter napísal, ktorá preglejka je rozmerovo stála a nepraská, ale novšie akordeóny majú diskantovú ozvučnicu aj tenkého hliníkového plechu.
Ozvučnica na harmonike nemá z ozvučnicou na strunových nástrojoch nič spoločné - len meno. Na strunových hudobných nástrojoch musí byť z kvalitného smrekového dreva, ale to už je o inom.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »