Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
LEGO7. December 2018
Alois, prosím ťa, vedel by si mi tú ozvenu trochu objasniť? Ja mám jednu heligonku Vavrin na ktorej ako keby to jemné echo bolo, pritom som tam nič nerobil, osobne mi to nevadí, skôr mi to pripadá len akési zvláštne, ale prečo to tak je neviem.
Ďakujem.
LEGO7. December 2018
beťár rychlik, keby som tam napísal napr. môj alebo moje príspevky, možno by to bolo trefnejšie, ale stačilo si všimnúť, že v predchádzajúcej vete bolo spomenuté slovíčko všeobecne, či?

Ináč ma viac zaujali nasledujúce príspevky, tam je cítiť naozaj záujem o technickú stránku, o ktorú som sa povodne snažil aj ja, ale asi som to zobral zo zlého konca.
rychlik7. December 2018
tak to je. mnohi nasi majstri majú ladicky po 9,90 e v akcii z Lidla. Alebo zainvestuju tazke peniaze a maju ladicku za 40 - 60 e. Najdu sa aj extra ladici, co zainvestovali megainvesticiu a maju ladicku v cene okolo 100 e.
Alois7. December 2018
Píšu jen proto, že jsem se v nich hrabal a nedopadlo to jak jsem chtěl, viz můj článek níže o mém ladění.
Různá tremola dělají divy, takže může to být i vtom. Ale co mě napadá je materiál kobylek, na té chromatice mám asi bukové spodky a vrchy ze smrku. Je to těsněné na kůži a ta může pohlcovat určité vybrace.
Na heligonce Delicii to je celé z měkého dřeva, ozvučnice hliníková. Hlasy zalité do vosku a možná záleží na jeho složení, každý výrobce má nějaký recept.A tam může záležet na jeho tvrdosti.
Co mi říkal nejmenovaný výrobce, tak čím je toho více uvnitř(Hlasů,kobylek), tak to více sebere zvuk, ohluchne. Táké záleží na velikosti. Ta velká chromatika je při normálním hraní aspoň o polovinu hlasitější. (moje má přes 50cm na výšku)
A další postřeh, materiál příklopky a její otevření. Já musel původní zahodit a udělal si tepanou z mědi. Po Go hlasů se mě pán ptal, jesli mi nevadí, že je taková trochu utlumená, já řekl že ne. Ale zase mi to nedalo a postupně ji otvíral. Než jsem začal, pozorně jsem ji v tichu poslouchal. Zjistil jsem, že se mi vrací zvuk a dělá taková výrazná ozvěna. Po nynějších úpravách ozvěna skoro zmizela, ale je oto ostřejší, při někerýc hmatech až nepříjemná do uší, hlavně v sedě.
Do burzy vkládám foto mé heligonky, admin ji může zítra klidně smazat, když tam bude vadit.
Zatím vše.
Alois
ladičky7. December 2018
bol som v Rakúsku u jedného ladiča. Páni to bola ladička do nie veľkého v celku malého ako krabica od topánok zariadenia vložil hlasovú platničku spustil na počítači program nadstavil hodnoty v akých má byť naladené : čiže mäkkosť hlasu melodičnosť , jemnosť a hovoril že sa dá nastaviť tušim 6 alebo 7 rôznych hodnôt na kvalitu hlasu a spustil program.
Z krabice do ktorej vložil hlas sa ozvalo jemnučké zapípnutie, to sa zapla brúska ktorá má 40 000 otáčok, potom nejaké fučanie a nakoniec krásny hlas na počítači a graf teak ako bol nastavený pôvodný a pod ním identický čo znamenalo že je taký aký sme chceli mať.
Bol som u ladiča aj na slovensku a ladič mal malú krabičku asi 10x15 položenú pri malom mechu, nohou ho stlačil vydal sa hlas a krabička ukázala - ručička herce zvuku. potom chytil pilník a zabrúsil do jazýčka, opakoval to znova asi 2x a potom povedal že je to dobre.
TAK, ŽE ČUDUJ SA SVETE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
veru7. December 2018
Peter ani v ladení to nebude, pretože napr heligonky stanček su uškriekané jak ich skladač a pritom ich ladí jeden ladič zo Sliača ako aj iné značky a tie sú silne a lahodné.
Peter7. December 2018
Zamýšľali ste sa niekto niekedy nad tým, že v čom to je, že niektoré heligónky sú "ostré", iné hluché,... jedny spievajú, iné plačú... ???
(Skúsme však pri tejto téme byť realisti a držať sa pri zemi - nepripisovať nejaké čary "extra drevu", materiálom, a pod.)
rychlik7. December 2018
a aky nazor? ked sa to tak zoberie, ani si ho dako neprejavil
LEGO6. December 2018
Ondrej, keď že je to debata a bolo tu spomenuté akési skrývanie sa za bodky a ja som tie bodky onoho času použil, mám pocit, žeby som mohol zareagovať.
Ja osobne Šimonové príspevky čítam a som s nimi vcelku stotožnený a ak mi niečo všeobecne nesedí to neznamená, že ho chcem uraziť.
No a teraz mu závidím, že tu nemám ja kamaráta až niekde zďaleka, čo by aj môj názor obhájil.

Peter6. December 2018
Je to náš neustály problém: Veľmi rýchlo sklzaváme od debaty o názoroch, ku hodnoteniu ľudí, ktorí ich vyslovujú.
Ondrej S. 6. December 2018
Náhodou mám to šťastie sa osobne so Šimonom poznať. Nikto by mu jeho vek nehádal, ja by som išiel tak max na 50... Ale to nie je podstatné. Podstatné je, že je veľmi dobrý človek, rozhladený, úslužný, dobrý hráč a nemusí sa skrývať za žiadne bodky ani otázniky. A verte tomu, že vie aj oponovať. Ja túto stránku chvíľu sledujem, ale podaktorí z vás by si mali najskôr 2x premyslieť to čo napísať, alebo prečítať všetky príspevky od začiatku. A nie po necelých dvoch týždňoch na diskusii hodnotiť človeka.
Pozdravujem Šimon, ako aj ostatných skalných zo štrajkujúceho Francúzska.
Kontakt: older73@gmail.com
LEGO6. December 2018
takto tvrdo by som to nepovedal, ale aj ja mám tiež dojem, že sa tu z jednej strany ozývajú len opatrné vyjadrenia k téme. A vysvetľujem si to tak, že ak ba mali prísť o svojho dvorného majstra ktorý sa mu stará o jeho mašinku, tak sa netreba čudovať a ani im to nevyčítam.
pre Šimona6. December 2018
si jediný človek na planéte, ktorý by nechcel byť aspoň o pár rôčkov mladší.
Kto sa má dobre a je hmotne zabezpečený, tak ten má život rád a buď by chcel dlho žiť a ak by to bolo možné tak výrazne omladnúť.
Šimon - tvoje príspevky sú nemastné neslané, ty sa len prikláňaš k tomu alebo k tomu ale tvoj názor je niekde inde. Bojíš sa ho povedať ak nejaký máš, aby si sa vyhol nejakej kritike.
Potom to vyzerá tak, že si najmúdrejší, najzmysluplnejší , najoriginálnejší, čiže ako Kristus bez viny a chyby.
Šimon6. December 2018
pro LEGO
Ale pochopil, já to zas tak neprožívám. Spíš umím číst co je na řádku, co je mezi nimi mi nejde. Samozřejmě v našem věku bychom něco zpět brali, ale do kočárku zpět už bych nechtěl. Takže s úsměvem, asi tak. Můj kamarád Jirka Hampl má krásného veterána válečného JEEPa. Dodnes nevím zda je více heligonkář nebo veteránista, co jsem u něj tak vždy se něco na autě dělá a já obdivuji každého kdo na to má tu ohromnou trpělivost a důslednost při renovacích. Já bych tam šoupnul šroubek z Hornbachu, on shání ten originál protože to tak musí být a před tím smekám a velice to uznávám. A to se s tebou táhne ve všem. Já tam jednou přijel a měl jsem držák řemenů na starou heligonku přišroubovaný šroubky s křížovou hlavou a dostal jsem pěkný kapky. Měl pravdu, uznal jsem to a šly tam staré narezlé s klasickou hlavičkou na šroubovák a hned to vypadalo jako by to tam bylo odjakživa. Takže jestli udržuješ při životě tu Tatřičku tak za mě palec nahoru a klobouk dolů !!!
Šimon6. December 2018
pro Alois
S tykáním si nedělej starosti, já tady tykám kde komu a tak to beru i já, navíc žiji mezi kamarády kde si tykáme všichni a tykají mi i děti a vnoučata kamarádů. Já si nechtěl vůbec stěžovat, myslím si že jsem se do dnešní doby celkem adaptoval a dovedu jakž takž využít moderní věci, ale šlo mi více o tu lidskou stránku věci a tam cítím to co jsem napsal. Ale ono to tak je s každou generací a každý se na to díváme z pohledu doby kterou jsme žili.
pro KM
Já to taky tak od LEGO bral, to je jen tak v pohodě debata mezi řečí o heligonkách.
LEGO6. December 2018
Ja Vás zdravím, zdá sa, že niekomu tu stačí nájsť nejakú skulinku v mojich príspevkoch, len aby ma mohol akosi umravniť, alebo vyduriť z brlohu?.
Verte, že to beriem športovo veď prečo sa nepobaviť a keď chcete odpoviem ako som to myslel s tou mladosťou.
Ak si pamätáte, nejaký kubo ma poslal kdesi do bordelu, áno tam som spomenul tú mladosť, tak ako odpovedať na takú hlúposť. Ešte som to spomenul raz v súvislosti s podnikaním, tuším ma niekto stále posielal si to vyskúšať, alebo tak nejak, no a do takej veci by som sa v tomto veku už nepostil. Myslím, že KM to pochopil a Šimon asi nie. Šimon ver mi, že s tebou sa dá len súhlasiť, ja som si a aj si užívam môj život tak ako plynie. Mám za sebou zopár operácií, tá sinusoida raz hore, raz dole funguje ako u každého, keď sa môžem pochváliť, okrem veľa iných záľub mám ešte veterána Tatru 57 z 35r . vlastnoručne zrenovovanú na normálnych Špz , iné auto už nemám, chodím pešo a fungujem. Ale predsa si dovolím zapochybovať, že by niekto z nás neprijal ten rôčik menej. Asi tak.
rogi6. December 2018
Šimon, pekné myšlienky človeka čo už niečo prežil, má niečo za sebou, s reálnym pohľadom na súčasnosť a život, a s hodnotami čo majú zmysel.
Alois6. December 2018
Mě jen sice o víc jak 20 let míň Šimone(promiň že tykám),ale souhlasím s tebou,líp bych to neřekl.Ta konzumní společnost je hrozná.Ale každá doba má svoje specifika,takže se s tím musíme nějak poprat. Snad nám nevymislý daň z hraní na heligonku :)
robo6. December 2018
ďakujem všetkým za názory. Viem, že na videu hrá skúsený hráč, jedná sa o to, že ju bude predávať a ten kupec je začiatočník. Samozrejme ju vyskúša osobne, ak mu sadne do rúk tak by teda nemal byť problém učiť sa na nej. Pekný deň
KM6. December 2018
Asi to LEGO s tou závisťou myslel iba tak zdravo, neškodne, na spestrenie debaty :)
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »