Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Martin8. December 2017
chlapi no ako nič v zlom , ale skúšal som asi 10 heligoniek od Jelínka . Neviem čo na tom ľudia vidia . Veď to je niečo hrozne . Ale ako sa vravi sto ľudí sto chuti . Alebo jednemu sa páči kňaz druhému gazdina hehe ..... Mňa neoslovila tak ja ju ani neodporučam . Keď chce niekto novú heligonku tak Stanček , Duraj alebo Žubor ... alebo potom zahraničný výrobcovia .. pekný deň všetkým
Peter8. December 2017
JoMi asi takto by som to vyjadril aj ja. Čo sa týka odpredaja starej heligónky a odpredaja nejakej novej, tak zdieľam Šimonové pocity. Nových si teoreticky môžem kúpiť "koľko chcem", no stará je iba tá jedna. Možno lepšia, možno horšia, ale iba ONA (a iná od toho výrobcu už nebude)
JoMi8. December 2017
Šimone, nie si sám.
Na novú heligónku zatiaľ nemám, hrám na starých. Mám k nim citovú väzbu, hrajú pekne, ale poznám aj lepšie. A jednu, či dve socialistické by som bez mihnutia okom predal.
Už dávnejšie som písal, že nie každé staré auto je veterán. Väčšina z nich sú jednoducho haraburdy. Ale keď natrafíš na ozaj dobrý kúsok, tak je to presne, ako píšeš. Ťažko na taký natrafíš.
Zvukovo, ale najmä po stránke mechaniky a spoľahlivosti sú však nové nástroje v podstate lepšie. Ako píše Peter. Lenže keď máš v prasiatku, môžeš si vyberať. Ladenie, dizajn, výrobcu...... a práve pre ľahkú dostupnosť sa stráca tá exkluzivita. A teda aj záujem okamžite kúpiť práve ponúkaný kúsok.
Šimon8. December 2017
pro Peter
Peťo až tak bych to zase s tou heroizací neviděl, pravdou ale je že zvuk NĚKTERÝCH !!! starých nástrojů je dnes nenahraditelný a dnes nevyrobitelný. Pár takových jsem slyšel a tak vím o čem mluvím. Proto se po takových nástrojích jen zapráší, nebo spíše zaprášilo, moc se už na trhu neobjevují. Nejde to podle mne srovnávat, je to jako s novým autem a krásným veteránem. Ten veterán ti nikdo neprodá, nebo si řekne o cenu která tě pošle do kolen. Nových aut jsou plné krámy, převezeš ho z obchodu před dům a máš sto tisíc víš kde. Tak je to i s heligonkami. Není to o heroizaci starých nástrojů, je to podle mne o uznání toho že některé nástroje mají zvukové kvality které jsou pro nové výrobce tabu. V tom je jejich kouzlo a jejich hodnota. Teď jsem prodal dvě zánovní rakouské heligonky a nic to se mnou neudělalo. Brzy přijde nová a tlak mám pořád stejný. Kdybych se musel z nějakých vážných důvodů zbavit dvou Hlaváčků které mám tak by mi to dlouho leželo v makovici a mrzelo by mě to. Nejsem heroizátor, jen dovedu od sebe oddělit a uznat přednosti nových a starých nástrojů. Mám obojí, vím proč a věřím že nejsem sám.
....8. December 2017
Čudné aj zaujímavé..! Keď chlap zbadá peknú, mladú ženu tak si ide očí vytočiť. Ale keď ide stará "bučora",tak sa robí,že ju nevidí ! Pozoruhodné ! U heligonka je to naopak ! Žeby väčšina heligonkarov (tak ako píšeš) mala zmýšľanie ako francúzsky prezident ????? Lebo keď vidím starého pána s novučkou heligonku...to ako Trunpf s Ivankou....
Peter8. December 2017
Vieš prečo? Lebo väčšina z nás heroizuje všetky staré heligónky a spravidla pripisuje im až magické zvukové a herné vlastnosti, ktoré nové heligónky údajne nikdy nemôžu dosiahnuť. Pre mnohých je stará heligónka automaticky "extra super heligónkou".
....7. December 2017
Keby že sa objaví nejaká stará "bučora" štvorhlaska,s peknými intarzie,fajn ladenie.... Od Hlaváčka, Štibitz,Kalina...len tak by sa zaprášilo za ňou ! Ani 24ho by inzerát nebol na stránke!!! Ktovie prečo asi ?
Šimon7. December 2017
Někdo tu z nějakých důvodů chce prodat zánovní nástroj a někteří jasnovidci hned poznají že je to špatná heligonka. No a když je v inzerci delší dobu tak je po ní úplný hov.o. Zajímavá měřítka kvality.
...7. December 2017
Primitivny anonym sa ozval.... takychto ubohych k.....v tu je viac co hraju na staruch bucorach a nemozu to prezit ze je aj nieco lepsie....
Milan7. December 2017
Kolotočiarske šroty.
pravda7. December 2017
veru veru keby za čosi stála už by sa minula....
...7. December 2017
Zas sa tu opakuje jeden primitivny vychodnar co ze vraj ma penezi.... anonymny uboziak ......
Peter7. December 2017
Ľudia, teraz úplne vážne! Pripusťme, že je to naozaj tak a niekto má naozaj nejaký svoj vážny ľudský osobný problém. Nie je to nič príjemné, ak sa niekomu z minúty na minútu zmení jeho život. Áno, život je aj taký, aj to sa stáva, preto naozaj zamyslíme sa všetci a nebuďme hyeny,... Lebo vraví sa, že "čo vidíš na druhom, na sebe čakaj!"

Moje heslo je: "Aj v ojebá*aní musia platiť určité pravidlá, že odtiaľ potiaľ!"
pre grendel7. December 2017
peneži sú ale nie na kolotočárske ohreblá rozladené...haha
Gábor6. December 2017
Jozko najprv by si tých 500eur musel mať. Ty socka
rychlik6. December 2017
miesate tu hrusky s jablkami. Zaruka na tovar plati, pokial sa tento pouziva primerane a sposobom, aky je na to urceny. Vsetko ostatne je uz mimo zaruky
Jozef M.6. December 2017
Keď kam.kúpil od Duraja helig.pýtal som sa o záruku a on povedal že doživotná záruka pre nás to bola istota. Opravoval som helig.(stredná oprava) a dal som tri roky záruku.Po polroku mi ju doniesol v bielej plachte na opravu s tým že je v záruke.Helig. bola úplne rozbita,zo smiechom dodal, že po jednej chatovej party sa kotúľal s motorkou na ktorej bola helig.Je jasné že takáto oprava musí byť spoplatnená aj v záruke,ale pružinky,zlomený hlas,netesnosť,(rozladenosť ??omedzená doba)a menšie opravy tie by mali spadať do záruky.
JoMi6. December 2017
Šimone, máš pravdu. Malo by to tak byť. Ale nemusí. Záleží na obchodných podmienkach. V princípe je kúpno-predajna zmluva medzi dvomi stranami. Ďalším predajom tam vstupuje tretia strana. A to už som videl pri iných tovaroch, že predaj tretím stranám bol porušením pôvodnej zmluvy. Na predaj tretím osobám už treba obchodné zastúpenie. Samozrejme pri veľkých kšeftoch, nie pri príležitostnom predaji. Ale nechajme paragrafy bokom.
Pri troche dobrej vôle môže výrobca predaj tretej strane akceptovať, prípadne vziať tovar akoby späť a predať ako použitý novému majiteľovi.
pre jan6. December 2017
Jano inzeruješ tu heligonku už dlho prečo sa nepredala ked je taká super ? Na kolko si ju ceníš?
Šimon6. December 2017
pro JoMi
Já si myslím že záruka by měla platit na zboží a ne na obličej kupujícího. Tak by to mělo být. Já jsem dovezl z německa půl roku staré auto a záruka od Fordu na pět let mi tu automaticky platí. Myslím si že tak by to mělo být i s heligonkami a nejen s nimi. Pokud neporuším záruční podmínky tak by to mělo být OK. Zatím jsem se nesetkal s tím že by někdo záruku podmiňoval tím že to nesmíš prodat někomu jinému. Pokud je cena výhodná a zboží vpořádku nemám problém něco koupit z druhé ruky. Taky se dávám dohromady z nějakého nachlazení.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »