Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
vvv12. Február 2019
bože jelinkova búda
JoMi12. Február 2019
Z akustického hľadiska má zasa nevýhodu, že svojou nehomogenitou ( rôzne smery rastových vlákien, niekedy môže mať vrstvy z rôznych driev + lepidlá) trošku horšie prenáša zvuk- v porovnaní s rovnako hrubým masívom. Ale oproti masívu môže byť pri rovnakej pevnosti tenšia, teda paradoxne môže tlmiť menej.
Vždy je niečo za niečo. A treba zvážiť, ktorá vlastnosť materiálu je v danej situácii prioritná.
Peter12. Február 2019
preglejka má oproti rastlému drevu jednu veľkú prednosť: je rozmerovo stála a nepraská, neohýna sa. A má vyššiu mechanickú pevnosť (to však pri hudobných nástrojoch nie je až tak veľmi podstatné)
LEGO12. Február 2019
keď sa tu spomína, že heligonka je z masívu, to znamená, že žiadna preglejka ani ozvučnici na diskante ? Ja na mojej starej Hlavaček vidím preglejku. Len ma to zaujíma.
Hra?10. Február 2019
Tiež mám Žúbora na dixoch zinok + kovové prvky a žiadny zastretý či tlmený zvuk tam nebadať. Ale pri celodrevenom prevedení to je možné. Na videu ktoré som videl tak to bolo zvukovo počuť, že to tlmí zvuk. Ale tak treba pri tých celodrevených voliť kovové prvky a je bez problému..okrem toho sú to vymenitelné veci ktore zrejme nebudú tvoriť najväčšiu cenu nástroja..
JoMi10. Február 2019
Aj ja som rád, že je z čoho vyberať. Sto ľudí, sto chutí. Nedá sa vyrobiť produkt, ktorý bude každému vyhovovať. A takto si môžu ľudia vybrať každý podľa svojho vkusu a potrieb.
Martin (cingo) 10. Február 2019
Zdravím, mám heligonku od Zubora už 8 mesiacov váha je 6 kg aj s remenami je vyrobená z orechu troj hlas zinok, zatiaľ max spokojnosť. Samotný výrobca ma upozornil že drevená priklopka zvuk tlmí preto som sa rozhodol pre kovové doplnky.
Kontakt: Lmtvalekazet.sk
10. Február 2019
Budte radi ze je s coho vybrat. Taky Cesi nam mozu len zavidiet.
$10. Február 2019
Nie nemam, a vôbec to nieje to iste
Pre $10. Február 2019
Je to to iste iba Zubor je o cca 1 kg tazsi. Ale nejdem sa tu s tebou hadat tvojimi prispevkami usudzujem ze mas zubora takze ten je pre teba svaty.
$10. Február 2019
Strojovo, ručne, najdôležitejši je výsledný efekt,, precíznosť rezby a povrchová úprava,, napríklad medzi tymito spomínanými výrobcami je v tomto priepastný rozdiel
JoMi10. Február 2019
Tie kúsky, čo si dotyční robili pre seba, boli vyrezávané ručne. Kde sa aspoň plánuje výroba na objednávku, majú na to stroj. Žubor aj Jelinek. Zrejme aj iní, ale konkrétne značky neviem.
Šimon10. Február 2019
Vyřezává se buďto ručně nebo strojově. Myslím si že většina je dělaná strojově a pokud chceš můžeš mít dělanou ručně. To si ale jen myslím , nemám to nijak ověřené.
LEGO10. Február 2019
Ktovie ako je to s vyrezávaním, naozaj som zvedavý, nemyslím to ironicky.
JoMi9. Február 2019
Ooops. Zle som si prečítal. Veľmi dobre hodnotím vyrezávaný kúsok od Žubora.
Od Jelinka som mal v rukách štandardné kúsky. Vyrezávané som videl v jeho katalógu- ponuke modelov.
JoMi9. Február 2019
Za mňa veľmi dobrá.
Pre Jomi 9. Február 2019
Ako sa ti hralo na Jelinkovej vyrezavanej? Zvazujem . Ma tu niekto taku? ? Hral som na jednej a zdala sa byt podstatne lahsia a bol to masiv orech. Za mna pecka.
$9. Február 2019
Pre jomi
T1aqen zvuk na internete platí pre všetky nástroje sveta, čo sa týka rezby, ten kto tomu rozumie tak mu je hned jasné že i ked dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté
JoMi9. Február 2019
Kovová príklopka, lieviky-trumpetky, či rohy považujem za vymeniteľné doplnky. Hoci najmä tá príklopka má na zvuk nástroja patrny vplyv. Áno, aj takéto má v ponuke.
Celomasívom som mal na mysli, že ak má nástroj uvedené ORECH/ČEREŠŇA/JAVOR, tak je z orechového/čerešňoveho/javorového dreva a nie, že je orechovou/čerešňovou/javorovou dyhou olepena skrinka z iného dreva. Prípadne sa jedná len o podfarbenie na príslušný odtieň. Tým netvrdím, že by napríklad smrek nebol vhodným drevom na hudobný nástroj, bežne sa naň používa.
JoMi9. Február 2019
Zvuk na internete je síce lepšie, ako nič, ale s reálnym znením sa to dá porovnať ťažko.
Zo známejších výrobcov má vyrezávané nástroje v ponuke aj Jelinek. A videl som aj zopár (2-3) jednotlivo vyrobené kúsky. Teda také, čo si dotyčný vyrobil sám pre seba, alebo ako darček. Ale inak sa výrobe na objednávku nevenuje.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »