Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
...24. Október 2022
zabudol si na variantu: hra pre veľa ľudí bez akehokoľvek zvukara a bez elektriky. Čo poradíš teraz?
muzikant24. Október 2022
Vážení všetci ako heligónkári s dožadujú len ktoré sú najsilnejšie hlasy. Len kto hlasno hra je dobre.
Veľký omyl, hra záleží od ovládania heligónky a techniky hráča. Hra musí byť dynamická, ľubozvučná, melodická, nesekaná čím sa stáva príjemná na Posluch a spev.
Každá heligónka má svoju dynamiku hlasitosti hrania. Netreba ju preťažovať a predrapovať, trpí tým ladenie aj samotné jazýčky hlasov.
Keď hráte pre málo ľúdí tak to dokonale postačuje a ak pre veľa tak tam je zvukár ak hráte silno nadrapujete heligónku tak to zoslabí ak hráte slabo tak to zosilní. Všetko záleží či hráč dokonali ovláda nástroj a hrá len na jednom rade trhano, alebo využíva všetky strei rady. Či používa viaac techník v hre ? dvohjmat, trojhmat, štvorhmat ide o akordické hranie.
Nevytýkam , nehaním, ale viac by sa mali venovať sebe - zdokonalovať a nenadrapovať heligónky.
Kontakt: X.X
JoMi24. Október 2022
Neviem tieto konkrétne kombinácie. Chcel som poukázať na rôzne materiály a fakt, že trieda hlasov priamo nesúvisí s materiálom.
Vídam nové nástroje s novými hlasmi aj na zinku a výnimočne aj mosadzi. Či je to Amano, alebo Dix, prípadne iný typ/výrobca, to už tak detailne nevnímam. Ale dobrá otázka. Keď bude možnosť to prebrať s niekým z výroby, opýtam sa. Dobre vedieť.
ABC24. Október 2022
JoMi
Ktorá firma vyrába Amono na zinku?
Lebo Český výrobca ich nerobí, volal som s p. Titlbachom kôli tomu.
JoMi24. Október 2022
Podľa požiadaviek. Pokiaľ ide o doštičky, zvyčajne Dural (zliatina hliníka), tiež niekedy nazývané Hliník. Ale bývajú aj ZINKOVÉ, alebo MOSADZNÉ. Samotné jazýčky sú oceľové.
Trieda hlasov však vyjadruje ich presnosť (následne spotrebu vzduchu) vyplývajúcu z technológie výroby a ďalšieho spracovania, čiastočne aj rozmery a tvary. Nie je to priamo závislé od materiálu.
Beťo24. Október 2022
Z akého materiálu sú tie najhlasnejšie amano ?
JoMi24. Október 2022
Zvyčajne sa za "najostrejšie" pokladajú hlasy Amano. Ale záleží aj od skrinky a ladiča. Rovnaké hlasy v rôznych nástrojoch nemusia hrať rovnako, ba môže sa stať, že hlasy o triedu nižšie hrajú lepšie.
Ja osobne nie som zástancom názoru, že čím hlasnejšie, tým lepšie.
Osobitnú skupinu tvoria milovníci starých hlasov v nových nástrojoch.
Beťo23. Október 2022
Bolo to diskutované viac razy, ale aký máte názor, ktorý typ hlasov je najhlasnejší?
Peter19. Október 2022
Janči, jasné ! Idem si uložiť Tvoj tlf. :-)
Janči19. Október 2022
To je škoda, že sme sa nestretli. ak pôjdeš tým smerom, tak sa ozvi
Kontakt: 0905 361 770
Peter17. Október 2022
Janči, vďaka za uznanie. Hlavným otcom šarišskej heligónky je však kamarát Jožko M. a pomáhajúca partia: Obec, Milo a ostatní,... Ja som len takým piatym kolesom u voza ;-)

Aj ja Tebe držím palce a snáď sa niekedy stretneme a pokecáme aj osobne. Minulého týždňa som bol vo Zvolene a predminulého v Bystrici, bolo sa to dať spáchať :-)
Janči17. Október 2022
Peťo, práve som dopozeral poslednú časť šarišskej heligonky. chcem Ti zagratulovať k výbornému podujatiu a moderátorskému výkonu. som jedným z organizátorov Ponickej heligonky, ktorej zostrih je tiež na youtube. Viem čo to stojí času a nervov zorganizovať takéto podujatie. dva roky oddychudopomohli k tomu, že diváci si tento rok chceli užiť podujatie na plno. Tlieskali, spievali, pískali a vyžadovali si opakovačky. A keď spievala celá sála, mal som zimomravky po celom tele. Vtedy som pochopil, že tá námaha stojí za to, aby ste pár stovák ludí urobili aspon na pár hodín šťastními.
Prajem ti ešte mnoho takýchto pekných podujatí a moderátorských výkonov. ale najmä mnoho zdravia,lebo bez neho sa to dokázať nedá.
Kontakt: 0905 361 770
Haha17. Október 2022
Sex = raňajky chudobných :)
Palo16. Október 2022
Keď cigáni hrajú v žalúdku, aké ladenie heligónky je treba aby to ladilo ?
KM16. Október 2022
Potravinová dostatočnosť, povedzme aj sebestačnosť, záleži najmä od múdrych politických rozhodnutí. Bohužiaľ takých u nás niet.
SMX16. Október 2022
No len aby to nedošlo do štádia trvale prázdnych žalúdkov, potom ani na muzicírovanie nebude nálada. Potravinová dostatočnosť súvisi s vysokými hektárovými výnosmi a tie sú dosahované umelými hnojivami, ktoré sa vyrábajú z plynu a ropy.
...16. Október 2022
Múdro !
Peter14. Október 2022
Stretnem dnes kamaráta, medzi rečou debatujeme, a že: "... nebude plynu, ani elektriny..." A on na to: "Veď dobre, konečne! My ku harmonikám nič také nepotrebujeme! A zase sa začnú ľudia, venovať ľuďom."

Zamyslel som sa nad tým a reku, super pohľad. Niekedy raz treba urobiť reset, takto to má byť!

pre SMX12. Október 2022
ty si nemohol na myli mať niečo, keď mozgu niet.
SMX11. Október 2022
Mal som na mysli samozrejme klasiku - dýha pozitív - negatív.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »