Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
rychlik8. August 2017
chudak si ty, lebo nevies ani spocitat, kolko penazi treba na ventilky jednej heligonky. tvojich 5 eury ti nestaci ani na dvojhlasku!
.8. August 2017
keď nemáš na ventilky cca 5.- € tak si poriadny chudák. Ty len hraj na hrebeni, keď vypadne nejaký zub tak to nevadí.
Peter7. August 2017
Miro, premýšľal som o tých ventilčekoch. Najmenší problém vidím v presnom nastríhaní. Vhodné lepidlo na nalepenie patričných vrstiev by sa dalo tiež vyriešiť. Osobne najväčší problém však vidím v obstaraní vhodných plastových fólií. Nie je fólia, ako fólia,.. nie je plast ako plast.

Ak niekto poznáte parametre materiálu jazýčkov, napíšte to tu.
Ján7. August 2017
Dobrí den všetkým mal by som prosbu nemá niekto navody na hru na jednoradovú heligonklu chcel by som sa naučiť hrať a všetko čo som zisťoval tak je na dvojradovú ak by dakto dačo mal rád kúpim .
Kontakt: 0905534715 janoluptak@centrum.sk
pre Miro S7. August 2017
nie vyrabajú ich na kolene.
Miro S.7. August 2017
Pre romando.
Skús ešte "harmoniky.cz" (Hořovice). Kedysi predávali ventilčeky za 4 centy/ks. Bolo to ale asi pred 5. rokmi.
Dnes už zrejme tiež zvýšili ceny?!
Ja kupujem ventilčeky od "heligonky.sk", tak ako píšeš po 0,10 €.
Nieje to lacné, ale vyrobiť to nebude asi veľmi lednoduché?!
Už sme sa o tom bavili s Petrom - adminom.
Treba zohnať vhodnú plastovú fóliu - musí mať také vlastnosti aby dobre priliehala na platničku, aby dobre tesnila! Ďalšie fólie, ktoré sú na tej základnej prilepené sú trocha tvrdšie - pružnejšie. No a v neposlednom rade treba zohnať vhodné lepidlo, ktorým sú spolu zlepené a tiež nejaký nástroj, ktorým sa to všetko dá dosť presne narezať (nastrihať) na vhodné rozmery.
Myslím si, že to sa vyrába strojne a automatizovane?!
popular7. August 2017
no neni to tak zla harmonika vsetci sme asi na nej zacinali a aj nase deti na nej zacinaju kto vie hrat pekne na populari aby mu nedošiel vzduch je tiež obdivuhodne.. výhody su ze do 28l ruksaku sa zmesti vazi 3 kg na rozsutec s nou vybehnes... nes tam delíciu...
romando7. August 2017
Zdravim vas mili heligonkari. Potreboval by som poradit ohladom kupy ventilkov na hlasy. Pozeral som ich na stranke heligonky.sk a taktiez u pana Titlbacha. Obaja ich predavaju po 0.10 € za kus. Nepoznate niekto odkial by sa dali zohnat lacnejsie? Zda sa mi to byt trocha moc, ci? Pripadne neviete, ci sa daju vyrobit aj svojpomocne? Prosim neodbijajte ma s tym, par kusov nie je ziadna polozka. Rad by som radu na moju otazku ak sa da. Velmi pekne dakujem za odpovede
pre dve bodky6. August 2017
A co si tym chcel povedat?
JoMi5. August 2017
A ja reku, že niekto na Populárke vopchal ostatných do kapsy. A.... rád by som vedel, podľa čoho je ten výber robili. Známi sú, či aj najlepší, ťažko povedať. Podľa môjho gusta nie. Ale autor videa má svoj názor a ten rešpektujem.
Btw. Tie vývozove Populárky- Bohemer hrajú celkom dobre. Len keď za tú cenu sa dá aj iná muzika kúpiť. A základný model tiež považujem za nástroj na učenie malých detí, ktoré riadny nástroj neunesu. Aj tu však existuje možnosť lepšej náhrady, len tie Populárky sú dostupnejšie- nie cenovo, ale je ich viac v ponuke.
..5. August 2017
no comment
https://www.youtube.com/watch?v=i3W8ExRJRXk
...5. August 2017
Popular je nieco medzi hrackou a riadnym hudobnym nastrojom. Alebo je to zaciatocnicky skolsky nastroj.
rychlik4. August 2017
z Populara nikdy nebude heligonka, ani plne funkcna harmonika! Neviem, kto taky nedokonaly nastroj vobec vymyslel.
..4. August 2017
Popular nestaci mechom, lepsie raritu. Po oprave bude zo stareho crepu heligonka, z Populara nikdy, plus dobry pocit, ze sa nieco stare zachranilo.
Pre pre. 4. August 2017
Popular je daleko pred rozhajganou raritou
T4. August 2017
Peťo dobre si to napísal
Peter4. August 2017
Nie že "nemá na svadbu", ale je to už o výpočítavosti, alebo vychytralosti... Poznám jednu rodinu, žijú už cca 15 rokov v Amerike, všetci pracujú, zarábajú, ale zuby, či nejakú liečbu si prišli dať urobiť tu,... a potom všetci bybaj späť za oceán. Napr. aj opatrovateľky z Rakúska, Nemecka,... Robia tam tiež po 20 rokov a liečebnú starostlivosť už zháňajú (kvôli cene) až po Ukrajine.

Ono je to tak: Čím viac máš, tým viac chceš, ale aj tým si väčší držgroš! Lebo keby si nebol držgroš, nemal by si to čo máš! :-).
JoMi4. August 2017
A ja čakám, kto mi napíše na email..... a nikto.
A chcem sa opýtať, kde tu nájdem profilové videá s ukážkami hry ostatných účastníkov diskusie? Nikde to tu nevidím.
všeobecne4. August 2017
Som si spomenul na jednu bývalu kolegyňu ktorá odišla zo slovenska do Švajčiarska. Počas 4 rokoch vo Švajčiarsku na Fejsbuku samé výlety, fotky ako sa fantasticky má pracuje na 4 hodiny zarobí 1800eur. No závidenia hodný život v ktorom je času na rodinu, zaľuby atd. Ale čuduj sa svete táto dobre situovaná slečna sa rozhodla vydávať. A svatbu spraviť na slovensku najme z ekonomických dôvodov. Volala mi že či by som jej nešiel hrať na svatbu pretože potrebuje aby ta svatba bola čo najlacnejšia...... ani 500eur neni ochotná dať za kapelu že max 50e... No zostalo mi trápne jedna vec isť hrať žgrlošom a druhá také platy a nemá ani na normálnu svatbu....hmm Ale žijem vo Švajčiarsku... Mám sa perfektne...
pre marcela4. August 2017
chape ty hladás v riti makké takých poznám čo chcú skúšať všetko ale nakoniec nemožu kupit lebo su chudáci odcestovaní..... čík je rarita je to malý výrobca. oslov jeho priamo a môžeš si to vyskúšať tam.. Alebo si kup populárku to na obyčajne vŕzganie stačí.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »