Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Šimon27. November 2019
Tak to je za kompletní Amano myslím si že solidní cena. Oproti těm Speciálům z Hořovic za nějakých 1750€ určitě. Ještě by ale musel vidět nástroje kompletně i zevnitř, pak se dá teprve něco trochu zodpovědně posoudit. Ale i tak 300€ méně a podstatně kvalitnější hlasy je důvod k tomu kterým směrem se asi pro nástroj vydat. Je dobře když se tu takové kalkulace občas objeví, pro ty co něco chtějí a nevyznají se je to částečná pomoc a orientace na trhu.
Peter27. November 2019
Keby to nejaký výrobca tak robil, že napr. montoval tipo amana, no účtoval a aj tvrdil zákazníkovi, že tam má o triedu lepšie amana, tak to by si kopal vlastný (podnikateľský) hrob. Aj keď musím jedným dychom povedať, že v živote je všetko možné :-)

K tým cenám: V jari si kamarát kúpil 3hlásku, kompletne na amanoch, pekná remeselná robota, bohato zdobená intarziou, doživotná záruka,... jednoducho nebolo čo vytknúť. Bol som osobne pri odbere a ak sa dobre pamätám, heligónka stála 1470 €.

Tak teda dá sa veriť nižšie uvedenému tvrdeniu o 1400 €urách. Toľko môj názor.

Šimon26. November 2019
Pro Amana
Tím chceš říct že ti nějaký vyrobce prodal nástroj s jinými hlasy než uvedl při prodeji, TO SNAD NE !!! Nebo to bylo z druhé ruky ???
amana26. November 2019
aj ja som kupil amana za 1400 a neboli tam amana. my ako obycajny ludia to nevieme zistit. takze kto sa chce oklamat nech kupuje za 1400 amana
JoMi26. November 2019
Pepo, ak si ochotný zájsť do Bánoviec, ozvi sa.
Kontakt: jomi.heligonka@gmail.com
Lolo26. November 2019
Páni,

já predávam heligonku 3 rad, 3 hlas na zinku za 300 eur, ale aj tapacírované remene t.j. všetko spolu. Avšak remene stojá 2500 eur.
Martin (cingo) 26. November 2019
Ak je to mierené na mňa možno si sa lepšie dohodnúl, alebo ceny poklesli. Myslím si osobne že kôli tejto diskusii bude lepšie keď meno výrobcu pošleš na mail. Potom na čo sú dobré ceny na stránkach výrobcov.
Kontakt: martinvalek007@gmail.com
rychlik26. November 2019
aspon by si tuna nezavadzal ludi, ked nemas prehlad. Teraz v lete sme kupovali bohato intarziovanu 3hlasku, hlasi komplet vsetko na amano hlinik, c/f. Cena - 1420 euri ! ! !
Pepo26. November 2019
Zdravim pani heliginkari...Neviete nahodou o niekom kto vyucuje hru na heliginku v okoli Topolcian?Som zaciatocnik samouk a ucim sa podla MC,ale rad by som sa zdokonaloval aj pod vedenim nejakeho ucitela.Dakujem
Martin (cingo) 26. November 2019
To by som chcel vedieť meno výrobcu ktorý dokáže urobiť heligonku za 1400€ na AMANO? Čo mám zistené tak za tie peniaze sa robia tipo amano a to je dosť veľký rozdiel v cene a zvuku, atď
Kontakt: martinvalek007@gmail.com
KM26. November 2019
No tak máš pravdu, nie za úplnu polovicu. Som to napísal obrazne. Renomovaný výrobca na Slovensku to urobí za cenu pod 1000 e, a komplet na amanoch to vie byť za cca 1400 e. Všetko v plnej intarzii, s krasnou kovovou príklopkou a nie také už na pohľad laciné čudo, ako to, o ktorom sa bavíme.
Peter26. November 2019
Aha, pochopil som... :-)
Šimon26. November 2019
pro Peter
Peťo myslel jsem tím jen ten design, není tam to klasické kování ale jen ty dřevěné plotýnky jako kdysi a i ty knoflíky se mi zdají být jiné jako dnes používané. Dovnitř samozřejmě nevidím, ale lze předpokládat že pokud je to kopie starého Hlaváčka tak tak jsou i mechaniky poplatné té době. Používají se někde i dnes a všichni víme že nějak fungují už 100 let.

pro KM
1700 € za ty speciály je hodně, to je jasný, ale s tou polovinou jsi to kapánek přehnal. Vím že Laco Duraj kdysi byl schopen něco na základu postavit pod 1000€, zda by to někdo postavil dnes nevím. Možná někdo sám doma na koleně jednu ano, ale ve firmě asi ne.
KM26. November 2019
Krásny príklad heligonky, ktorú v podobnej kvalite na Slovensku vyrobí každý z výrobcov za zhruba polovičnú cenu !
Ehm25. November 2019
Nový hlavacek je zlá kópia talianskej heligonky servinetti alebo ako sa to presne píše. Celé zlé. Mechanika sto rokov za opicami cena 200rokov pred opicami a celkový dizajn ehm. Nič moc. V delicii nemá kto inovovať, chýba im grafik. Zaspali na hruškách a pozor. Hlasy špeciál sú špeciálny odrb. Je to Heligónka pre bláznov, čo chcú mať ,, Hlaváčka". Pritom to je ,,Koutňaček".
Jaro25. November 2019
Hlasy special...obycajna stredna trieda, teda jedny z najlacnejsich hlasov s mechanikami z prvej republiky, kde ani nie za rok mate rozheganu basovu mechaniku..... No nekup to za 1800 Eur !
JoMi25. November 2019
Zaujímavé kúsky. Ako píšu- v dizajne starých nástrojov.
Ale najviac ma dojali tie hlasy Špeciál. A ľudia, čo sa ešte pochvália tým, že majú "špeciálne" hlasy. Úžasný marketingový ťah výrobcu.
Peter25. November 2019
Šimon, prosím Ťa, môžeš viac rozviesť, čo si myslel tým "postaru udělaná ta basová strana" ?
Peter25. November 2019
Formáty rezané pozdĺž vlákien "na dlhšiu stranu" poznajú všetci nabytkári a všetci stolári na svete. Nie je to ani samoúčelné, také je totiž prirodzené cítenie ľudí. Experimenty s iným formatovaním si občas niektorí výrobcovia vyskúšajú a zároveň aj presvedčia o vlastnom (ne)úspechu takéhoto pokusu.
rogi25. November 2019
Na prvý pohľad to priečne dýhovanie udrie do oči, keďže to nie je úplne bežné. Na druhý pohľad je to už celkom prijateľné a na tretí pohľad, najmä tá svetlá verzia je to už celkom fajn. :))
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »