Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Šimon6. December 2018
pro LEGO
Jestli teda závidíš tu mladost jak píšeš, tak já zase ne. Jsem spokojený s životem jak jsem ho prožil (blíží se mi 70), jsem spokojený jak ho žiji, svá vnoučata miluji a dělám pro ně hodně moc, ale v žádném případě jim nezávidím. Ta dnešní doba mě moc moc nebere, spěch, honička, peníze, vysoké nároky, lidi přestali komunikovat jen čumí do těch mobilů, zapomínají psát podlednice a dopisy a tak bych mohl pokračovat. Ne, já mládí nezávidím. Žil jsem v mládí skromně ale klidně mezi kamarády v přírodě, s muzikou, a dodnes nám to vše vydrželo. Když mi bude ještě něco dopřáno budu vděčný, ale neměnil bych. Hezké auto a plný vozík z Kauflandu pro mne není měřítko. Samozřejmě určitý standard je potřebný, ale myslím že to trochu s nároky přeháníme a žijeme (celý svět) na úkor dalších generací a to se mi nelíbí. Ale tak daleko jsem ve své reakci na tvoji poznámku ani zajít nechtěl.
Peter6. December 2018
Keď moju heligónku raz zobral do ruky riadny heligonkár, bol som prekvapený ako tá heligónka vie hrať :-))))
pre Roba6. December 2018
Kto vie hrať tak zahrá pekne na všetkom. Já mimo iných heligóniek mám aj malú pôvodne určenú heligónku pre deti : Delíciu má 22 hlasových klapiek a 8 basových G-C., Pri rôznych gulášových príležitostiach beriem len tú , je ľahučká a zahrám na nej všetko tak ako na akej koľvek veľkej.
Tak že netreba triediť heligónky pre deti a dospelých, ale treba rozlišovať hráčov čo vedia hrať , hrajú slabšie a učia sa hrať a hra nevedia len vŕzgajú na dvoch klapkách.
Miro S.5. December 2018
Robo, vyzerá to tak, že na nej hrá dospelý - aj keď nie začiatočník, takže asi sa hodí.
robo5. December 2018
zdravím heligonkári, čo hovoríte na túto heligonku? Hodí sa pre dospelého začiatočníka? vďaka za názory. video: https://www.youtube.com/watch?v=W6DH5vYOT_w
LEGO5. December 2018
to nemá logiku
AAA5. December 2018
Akurat TY
LEGO5. December 2018
neskrýva sa tu niekto za maminu sukňu :-) :-)
LEGO5. December 2018
rogi, nemusíš sa báť dosť som toho v živote skúsil.
Ono to takto zhrnúť je veľmi jednoduché a podľa mňa tendenčné nájsť len to negatívne v tom čo som spomenul. Veď keď sa máš obracať vo víre útokov na tvoju osobu, nie vždy sa musí podarí trefne vysvetliť či vyvrátiť útok. Aj to sa tu spomínalo. A aj tu mám pocit, že ťa tiež trápi čosi čo nemalo nič spoločné s heligonkou a dokážeš to znova vytiahnuť ako dokaz mojej "schizofrénie", myslím na email, to snáď nie a obávam sa, že by som ti toho červíka aj tak z hlavy nevyhnal. Prepáč, ale mám pocit, že je zbytočné pokračovať, Ty máš svoj názor a ja ti ho neberiem. Možno ešte tá spomenutá ekonomika? aj obchodné reťazce si vedia všetko dokonale zdôvodniť tak, že by si im ešte z ľútosti pri pokladni dohodil nejaký cent.
Inak fajn.
AAA5. December 2018
Ďakujem rogi
rogi5. December 2018
LEGO, prepáč, ale mám z Teba tak trochu čudný pocit. Mám asi o pár rôčkov menej ako Ty (ale len o pár), ale mne pripadá ako keby si bol mladý, životom ešte nevyškolený mladík. Pozrel som si Tvoje príspevky a naozaj neviem o čo Ti ide. Na jednej strane hovoríš, že si s internetom moc nerozumieš, na druhej bez problémov si vytvoríš email, nájdeš si na nete informácie, nemáš problém vložiť odkaz. Hovoríš tu o sršňoch, ktorí si radi kopnú do ľudí a na druhej strane svojimi poznámkami šťuchneš do ich hniezda. Je tu veľká debata, prečo sú heligónky drahšie ako akordeóny a predsa v živote máme veľa príkladov keď jednoduché veci z lacnými vstupmi sú relatívne drahé a naopak. Je to vec ponuky a dopytu, exkluzivity, značky, módnosti, boomu a čo ja viem čoho ešte. A nie je možné porovnávať seriovú výrobu vo väčších firmách a kusovku u jednotlivcov v malých dielňach. Firma zarába práve na tom, že vie dobre predať výrobky pri čo najnižších nákladoch na výrobu. Však musí zaplatiť zamestnancov, všetky odvody a dane a ešte vytvoriť zisk. Tak je predsa logické, že keď je po heligonkach dopyt, tak ich predá drahšie. A ešte keď heligonka patrí tak k trošku špeciálnym, exkluzívnym nástrojom (aspoň pre mňa). A zoberme si malého výrobcu vo svojich podmienkach. Koľko je ročne schopný vyrobiť heligoniek? Ja nemám ani páru. Možno 30? Viac, menej, neviem? Ak by mal doma vyrábať aj akordeony aj heligonky, tak jeho akordeón by musel byť zákonite drahší ako heligónka, pretože na akordeón má vyššie vstupné náklady, je zložitejší a časovo teda na výrobu náročnejší ako heligónka. Preto asi žiadny domáci výrobca nebude vyrábať akordeóny aj keby to možno vedel. Jeho cena akordeónu by nemohla konkurovať sériovo vyrábaným nástrojom. Pri heligónke si to vie uhliadkovať pravé preto, že ich cena je aj u sériových výrobcov pomerne vysoká a to z dôvodov, ktoré som už spomenul. Nemusíte so mnou nikto súhlasiť, ale podľa mňa základným ukazovateľom pre tvorbu ceny je dopyt a ponuka. Preto aj na bazošoch je cena starých heligóniek neúmerne vysoká. A pritom nejde o zberateľské kúsky (tie musia byť niečim jedinečné, a nie len staré).
Toť môj skromný názor.
LEGO5. December 2018
Šimon, len na okraj
táhla, klapky, pouzdra, vodítko, pružinky a další věci
to sú veci s ktorými mám dlhé roky hodne dočinenia.
LEGO5. December 2018
Šimon, v žiadnom prípade sa nechcem škriepiť a dokazovať svoju pravdu, nie som malé decko, iba dovolím si poznamenať, že ten oveľa zložitejší basový mechanizmus na akordeone tiež neskladá robot, ale sa mýlim?

AAA, začnem od konca:
Veď áno, všetci tu máme nejaké práva, aj ja mám právo byť ten ktorý by bol rád že by si mohol dovoliť kúpiť heligonku ten obyčajný človek, predsa ja neriešim seba.
mechy:
to bolo v súvislosti, že niekto spomínal, že sú drahé vstupné náklady. Ano dal by som kludne aj viac, ale treba rozlíšiť koníčka od výroby.
video:
stačilo lepšie vnímať úvodnú vetu.
Ďalej:
Ja som penzista, nevidím súvislosť so spomenutou robotou.
Potom som nerozumel, asi preklep.
Takže, ak si sadneš na tejto stránke do stroja času, nastavíš 27.11 , pozorne si všetko prečítaš, možno tam tie rôzne súvislosti najdeš o čo mi ide a hlavne pokiaľ nebudeš zaujatý ako to vyčítaš mne v zmysle závisti.

Ozaj, ak niečo závidím, tak mladosť
Šimon5. December 2018
pro LEGO
Tu mechaniku tady vzpomínal Jožko M., on ji i vymyslel a vyrobil. To že se ale do nástroje namontuje celá mechanika pomocí tří šroubků neznamená že je to sériová výroba, to je úplně něco jiného !!! Vyrobíš táhla, klapky, pouzdra, vodítko, pružinky a další věci, pak to celé smontuješ, seřídíš, osadíš do nástroje, přišroubuješ to těmi třemi šroubky a mechaniku nějak doladíš aby vše chodilo jak má. Takže jak vidíš ty tři šroubky jsou tím nejmenším úkonem při výrobě a montáži celé mechaniky.
AAA5. December 2018
Lego o co Ti ide?
Som rad ze chodiš do roboty alebo prace zadarmo.

Nikto na nenuti kupovat.

Apropo citim s Tvojich príspevkov zavistlivý podmaz.

Ty si kupil diely na mech co si vyrobil za 80€
ale napises ze výrobca nakupuje inde a riadne lacno

Pises ze Ti to za to stalo dal by si aj viac ale zaroven kritizujes ze su heligonky od nasich výrobcov drahe.
Zavesis video ako sa robí mala diatonicka harmonika a podla toho videa je to riadne jednoduche.
Trosku mi to zavana ako patent na rozum


A ze zmiznem ako gafor z diskusie?
Tak mam na to pravo alebo?
LEGO5. December 2018
AAA, veru je, to vie aj malé dieťa, inak už som sa k takejto narážke vyjadroval, treba pozornejšie čítať, ja našťastie núdzu netriem a k takejto vlastnosti mám na míle ďaleko.
Teraz neviem či si chcel niečo zmysluplné povedať, alebo si len kopnúť a zmiznúť ako gáfor?

Alois, Šimon, trošku som sa zamotal v cenách ktoré uvádzate, ale budiš.
Ja stále myslím na ľudový nie špičkový nástroj, ano tie hlasy na heligonke sú najdrahšie, tak teda nech niekto povie čo stoja komplet najlacnejšie hlasy a od toho sa môžeme odpichnúť.
Niekde tam bolo spomenuté, že mechanika na akordeón je sériová výroba a preto sú také lacnejšie, ale veď aj tu niekto spomínal, že skonštruoval mechaniku na heligonku ktorá sa dá jednoducho namontovať tuším tromi skrutkami, veď to už je v podstate tiež sériová výroba, či.
AAA5. December 2018
LEGO zavist je zla vlastnost
Alois5. December 2018
souhlas Šimone. Jen k té chromatice, pianovce. Stačí když se trošku nástroj odliší od série a najednou jsou tu 10000-15000 tisícové skoky, třeba ladění musete a nebo heligonové basy.
Mechanika basů je hodně složitá, ale sériová. Ale nedej bože, když se Vám sní něco stane, na heligonce si ji lehce nějak opravíte, když vám ale upadne těsnění klapky pod pianovkou tak oprava Vás bude stát to co jste za ní dali v bazaru. Musíte vydělat celou mechaniku ven.Vše je pod ní.Mě se naštěstí tohle stalo na diskantní straně chromatiky, takže v poho, ale na basech jsem zjistil, že mi vynechává jedna klapka, kouknul do mechaniky, zatočila se mi hlava a babo raď. problém jsem našel , nahodil jsem jedno táhlo za záchyt, najednou to hrálo tak jak to má, ale mechanika začala spožďovat. Chtěl jsem se do toho pustit, rozmyslel jsem si to a dal ji rači na opravu a zároveň na naladění. Čekám třetí měsíc, snad už to bude.Pán mi jen řekl, že je to tak na jeden den, rozhodit a složit tu mechaniku.
Alois
Šimon5. December 2018
Tak jsem rád že se hezky rozjela diskuze na mnou položenou otázku týkající se ceny akordeonu a heligonky. Co jsem si z toho odnesl ? Pokud si mám udělat nějaký trochu pravdivý úsudek tak je dobré držet se faktů. Proto mne zaujalo to co napsal a poslal MiroS. Mrknul jsem se na ten akordeon a heligonku a můj závěr je asi takový. Pokud bychom do toho akordeonu dali doporučené kvalitní hlasy a osadili jej zinkem tak předpokládám že cena s heligonkou by se asi srovnala, je to odhad. Z toho vyplývá že cena dvojřadky čtyřhlas na zinku je stejná s tím akordeonem. To že akordeon je podstatně složitější a pracnější mi snad nikdo vyvracet nebude. Jelikož jsou oba nástroje vyrobeny ve stejné firmě tak jsou vyrobeny se stejnými režijními náklady z čehož mi vyplývá že zisk z heligonky je logicky vyšší. Tím by se potvrdilo to o čemž jsme se tu zmiňovali a co napsal i MiroS, a to je oblíbenost heligonky a tím i vyšší cena. U těchto dvou nástrojů mi to tak vychází. 3350€ za tu dvojřadku čtyřhlas na zinku mi ale připadá trochu moc, na tom se určitě taky shodneme. Na druhou stranu když si vezmu cenu nějaké u Vás vyrobené heligonky a cenu jen hlasů a měchu z Loun plus další komponenty tak mi zase nevychází že by takový výrobce na tom měl bůhví jaký vývar, to v žádném případě a zisk musí udělat množstvím prodaných nástrojů. Každý výrobce vyrábí proto aby vytvořil nějaký zisk, zabezpečil rodinu a při tom pokryl veškeré náklady, to je logické a nemá cenu to moc rozvádět. Zbytek dělá trh, kup, nekup, jsi drahý neprodáš, nemáš kvalitu neprodáš, neprodáš nemáš na pokrytí nákladů tudíž ani žádný zisk a tak to funguje. A teď najít kompromis abys vydělal a byl konkurenceschopný není zas tak jednoduché jak by se mohlo na první pohled zdát. To lépe pochopí ten kdo v něčem podnikal a tyto věci musel řešit. No a můžeme dál mudrovat !
rychlik5. December 2018
este pred cca 20 rokmi nikdo o heligonku ani nezakopol. Stare drevene sa predavali za flasku palenej a teraz za nich pytaju tisicky eur. Nastal buuum, dopyt, preto tak poskocili ceny novych. Prisposobili sa tomu aj vyrobcovia hlasov a komponentov. Mozeme spekulovat ako chceme,no akordeon je stale lacnejsi nez heligonka. Ved vo 2radovej tam v podstate okrem hlasov nic nie je a ona sa ide cenou vyrovnat akordeonu ?, do ktoreho je strach co i len nakuknut, kolko čuda tam dnuka je
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »