Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Kuko28. Jún 2020
Veru Romanko nedristaj a popros nejaké hodiny na heligonku od Pavla
Veru Pavel si šikovný muzikant teším sa na Tvoje ďalšie videá
rychlik28. Jún 2020
pre: pre pavel
Ako nasi kamarati vravia, ze nedristaj! Pavel dobre hra! Nedristaj zavistlive hovadiny
Pre pavel28. Jún 2020
Ale Pavel neplač, utri si soplik a ešte veľa veľa trenuj, lebo aj 8rocne deti zahrajú krajšie, lepšie v dnešnej dobe.
Peter27. Jún 2020
S týmto súhlasím s Jomim. Voľné zamieňanie duru s molom je takmer absolútne vylúčené, lebo tým vzniká nová pesnička. Ak by sme sa mali baviť o rôznych "variantoch" tej istej piesne, tak ja si predstavujem, že raz to bude pieseň zahratá napr. jednohlasne,... raz napr. 2 - 3 hlasne,... raz akordicky,... raz cifrovane,... raz kombináciou niektorých uvedených spôsobov,... a pod. Stále to bude melodicky ale tá istá pesnička a poslucháč jednoznačne určí, že je to ona (bez žiadneho tónového vybočenia - jednoducho: bez falšu).

Že Pavel nahral tie ukážky je chválihodné a obohacujúce. Ako aj sám uvádza, bolo to nahraté "z dlhej chvíle", iba tak, ako ukážky rôznych regionálnych štýlov. A to sa mu podarilo celkom dobre. Že to v jednotlivých štýloch už nebolo naozaj o tej istej pesničke (Kohútikovi), to už nechajme tak. Väčšia hodnota jeho počinu je podľa mňa totiž v tom, že na jednom mieste má poslucháč k dispozícii viac regiónov. Toto všetko sme si však už povedali a myslím, že zhodli sme sa na tom.

Pavel, keď čítam príspevky nižšie, vidím to tak, že nikto Ti nič zlého - urážlivého nepovedal. Myslím, že nie je na mieste, aby si sa mal urážať. Zvlášť aj preto nie, lebo tvrdíš, že "máš ucho", vieš diskutovať a každý názor prijímaš. Ak by to ale malo byť inak, potom z našej strany sú už ďalšie slová zbytočné.
JoMi26. Jún 2020
Pavel a čo také hrozné neobjektívne som ti napísal?
Že keď zahrám durovú pesničku v molovej tónine, tak to už nie je pôvodná pesnička? Chceš tvrdiť, že je? Tak sa ešte raz započúvaj, sluch máš (vážne) veľmi dobrý.
To by si potom mohli tvrdiť, že je jedno, či hrám v dur, alebo v mol, stále to bude to isté. Tam mám zasa dva fúriky argumentov ja. Je jedna vec vziať si motív a ten pretvárať do rôznych podôb (čo sa ti aj podarilo) a iná vec je tvrdiť, že to je pôvodná pesnička.
Pavel 26. Jún 2020
Pre jomi a samouk. Po pravde mám kritiku vseho druhu na saláme, ktorá nieje konštruktívna. Konštruktívna kritika pre mna je, tento a tento tón alebo akord by som zahral inak, preto a preto. Pokial človek nevie odvôvodniť svoju kritiku argumentami je to pre mna to iste, ako by človek nevedel čo hovorí ani. Pretože ja keď s niečim nesúhlasím, vždy mám nato za furik argumentov. Naučil som sa ako samouk hrať na heligonke klavíri husliach flauta a husle naladim na čisto po založení strún od ucha, myslím si že čoto to moje ucho už len počuje. A prajem Vám príjemnú diskusiu už sem viac nebudem prispievať, pretože ani som to tu nesledoval pokial mi niekto neposlal správu že tu bolo pridané mojej video. :-))
Pavel26. Jún 2020
Pre Paviel. Rad si s vami zahrám osobne a môžete predviesť čo dokážete a môžem mám predviesť čo dokážem ja, určite si to najlepšie čo viem nedám na YouTube :DD
Podujatia ?????26. Jún 2020
To je správna myšlienka nezúčastniť sa podujatia.

Všetci dobre viete, že je množstvo podujatí kde v maličkej miestnosti, alebo poza oponu sú sústredení účastníci a doslova si pľujú jeden druhému do huby keď rozprávajú.
Ak je tam nejaká minerálka tak sú tam 3-4 pohárky papierové a všetci s toho pijú. Tak že aká hygiena a aké zabezpečenie ???????
Hlavné je len že organizátorovi to sype.
Samozrejme sú aj podujatia na úrovni , tým usporiadateľom "česť ", ale takých podujatí je jako šasfránu.
pre " pre názor "26. Jún 2020
ak sa mám pridať k nejakému stádu, tak je to vždy lepšie ako keby ti mail spievať funebráci na krchove.
Ale inak vyplodil si kus debility - asi si nejaký poriadateľ a chýbajú ti bubáky.Nezarobíš !!!!!!!
pre Názor26. Jún 2020
Vieš čo? Nestraš zase tu ľudí. Nalep si na hubu ruško, neskladaj ho z tvare ani doma v noci a pridaj sa ku stádu! Toto náramne niekomu vyhovuje!
Šimon26. Jún 2020
To zdraví beru jako vhodnou poznámku k zamyšlení, nemyslím si však že by většina organizátorů dělala přehlídky kvůli vlastnímu zisku, tak to podle mne není.
Názor - ochrana zdravia.25. Jún 2020
bolo by vhodné aby organizátor podujatia sa vyjadril jasne že sa toto podujatie pre rok 2020 ruší.
Dúfam, že si nemyslí organizátor, že by účinkovať prišiel nejaký hráč s tou možnosťou, že odtiaľ odíde ako nakazený.
Taktiež pochybujem že by tam došli nejaký ľudia - diváci u ktorých je ešte väčšia možnosť nákazy, lebo sedia tak že si dýchajú jeden druhému priamo na chrbát.
Alebo i za cenu nákazy chcú silou mocou zarobiť hlavne pre svoju potrebu, lebo hráčom z pravidla nič neprispievajú na cestu.
JoMi25. Jún 2020
A Kohútik jarabý (nie jarabí, ako niekde píšu) nie je regionálna pieseň, skôr taká univerzálna. Teda na ukážku rôznych štýlov hrania vhodná. Určite by som však netvrdil, že to je stále táto pesnička. Akonáhle ju presuniem do inej tóniny (molovej), tak už to nie je pôvodná melódia a teda ani pesnička.
Opakujem však: Na predvedenia rôznych štýlov hry to bol dobrý príklad.
Paviel25. Jún 2020
Najprv to treba ovšem dobré zahrať a nie že si myslím že to dobré hrám.
samouk25. Jún 2020
Kedze je tu dlho ticho chcel som k tej ukazke este uviest svoj nazor, ze nie vzdy ma vyznam predvadzat tu istu pesnicku v roznych "styloch".
Mozno pri piesnach, ktore sa nikam nedaju zaradit, ale nema zmysel hrat napr. podpolianske pesnicky ( myslim hlavne tie chlapske rychle piesne a rozkazovacky) v napr. terchovskom style a to iste naopak. To sa podla mna ani neda. A ortodoxni folkloristi ( vratane mna ) by Vas za to upalili na hranici :)
Pavel 22. Jún 2020
Aby mi nič neušlo : -)
KM22. Jún 2020
to je čo za príspevok? Vobec som nepochopil
Pablo22. Jún 2020
Pavel akosi ti oči zachádzajú. Jedno Smer Košice, druhé Bratislava.
Pavel19. Jún 2020
Jasne že kritika vždy bola a aj bude a ja ju mám rad, pokial je konštruktívna a dokáže človeku zlepšiť sa. Ale žiaľ Bohu kritika býva väčšinou neodôvodnená.
Pavel 19. Jún 2020
Ja som s Malej Lehoty pri Novej Bani.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »