Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
lado2. Október 2018
vďaka za radu, budem cvičiť ďalej :-)
lll2. Október 2018
JoMi dakujem Ti !!! Velmi si mi pomohol !!!
lll2. Október 2018
a este som zabudolll.... na konci refrenu je polovicna nota d.
JoMi2. Október 2018
No keď to je tak v notách, tak čítaš správne.
Ten tón cis určuje stupnicu d mol harmonickú, teda so zvýšeným 7. stupňom. Ten zároveň mení dominantný akord z a mol (a-c-e) na durový (a-cis-e), veľmi často je používaný septakord (a-cis-e-g). A práve fakt, že molová stupnica sa používa v troch rôznych mutáciách, tak sa v nej dá viac vyhrať.

Laďo, finta jednoduchá- cvičiť. Tak ako majú ľudia so začiatkou robiť rozdielne pohyby jednotlivými rukami, tak je normálne, že robiť nezávislé pohyby palcom a ostatnými prstami ľavej ruky môže dočasne robiť problémy. Časom sa to vyhrá.
pre lada2. Október 2018
Nie je na to ziadna finta. Ba jedna - len trenovat, trenovat, trenovat :)
lll2. Október 2018
JoMi takze konecne mam nejake volno a pozeram basovu linii ako si ju zahral a zapisal Ty k pesnicke " Mamko moja "

Takze pola mna je to zapisane v stupnici d mol, ktora ma jedno b a este jden ton navyse mimo stupnice cis. Notu polovicnu oznacim za vyskou zlomkom 1/2 a notu stvrtinovu oznacim za vyskou zlomkom 1/4.

Zapis teda v basovom kluci je:

d 1/2, c1/2, B1/2 , A1/2, d1/4, f 1/4, d1/4, c1/4
B1/2, A1/2 , F1/2 , c1/2, F1/4, A1/4 , c1/2.

Refren:
B1/2 , A1/2 , F1/2 ,c1/2 , f 1/4, c1/4 , d 1/4, cis 1/4
d1/2 , c1/2, B1/2, A1/2 , d1/4 , f1/4 , d1/4 ,c1/4, d1/4.

JoMi prosim Ta citam Tvoj zapis spravne ?
lado2. Október 2018
pozdravujem Vás priatelia, učím sa hrať na heligónke a neviem si poradiť s používaním vzduchovej klapky. Keď potrebujem nabrať, alebo vypustiť mech počas hrania tak mi buď prestanú prsty basovať, alebo to stlačím moc a potom naberiem, alebo vypustím viac vzduchu ako by som chcel. Chcem sa opýtať či je na to nejaká finta ako sa to správne naučiť.
Šimon2. Október 2018
pro JoMi
Víš že jsi to netvrdil, psal jsi jen že by si to někdo mohl myslet a na to mířila moje reakce. Čauky.
JoMi2. Október 2018
Šimone, ja som netvrdil, že tí top hráči to robia LEN pre peniaze. Keby ich to nebavilo, ťažko by danej činnosti venovali toľko času a energie. A do top ligy sa ich dostane len mizivé percento. LEN som vyjadril, že práve ich plat im mnohí závidia a vyčítajú. Znovu opakujem, ak si niekto myslí, že na to má, nech sa snaží na to miesto dostať.

K vyučovaniu na súkromných školách.
Pokiaľ sa nejedná o štátom schválenú školu, môže škola/učiteľ na základe inej živnost (alebo načierno) učiť čo chce a ako chce. Ak dokáže osloviť klientov, ktorí mu za to zaplatia, je to podnikanie, ako každé iné. Či je to z pedagogického a didaktického hľadiska správne, to je teraz bezpredmetné. A obsah/kvalita muzikanta-učiteľa nemusí byť rovnocenná muzikantovi-koncertmajstrovi. Je to obdoba toho, čo písal Peter. Dobrý učiteľ nemusí danú problematiku prakticky ovládať na špičkovej úrovni. (Koľko jadrových reaktorov postavili profesori jadrovej fyziky?) Takisto špičkový muzikant nemusí byť dobrý učiteľ.
A to, že sa v nejakej publikácii nenachádza hudobnoteoretický základ, neznamená, že ho učiteľ so žiakom nepreberie (možno naozaj nie, ale kľudne môže). Nikto nie je povinný všetko svoje know-how dávať do brožúr. Značnú časť si môže ponechať v hlave. A potom je vidno rozdiel medzi žiakom, ktorý sa z tých božúr učí sám a tým, ktorý s nimi chodí k učiteľovi. Nemálo učebníc má k sebe spárovanú cvičebnicu-pracovné materiály. A tie brožúry mi pripadajú skôr ako cvičebnice. Čo k tomu povie učiteľ žiakovi, vedia len oni dvaja.
?2. Október 2018
Mňa zaujíma, že ako sa vyučuje hra na heligonku v súkromnych školách /keď ich vobec možeme takto nazvať/ ? Uči sa aj teoria hudby, tony, akordy, stupnice a iné?
rychlik2. Október 2018
dobre napísane. Bohuzial s peniazmi a sportom je to podobne v kazdom state
Šimon2. Október 2018
pro Hra?
Myslím si že jsi to napsal velice dobře a i já mám na to stejný názor.
pro JoMi
Souhlas, ale myslím si že i ti špičkoví fotbalisté hrají i pro radost a pro hru a nejen pro peníze. U heligonkářů to platí dvojnásob, sám víš jak a jaké peníze se vydělávají s heligonkou. Nikomu nic nezávidím, jen si myslím že ti naši fotbalisté jsou vzhledem k postavení na mezinárodní scéně a výsledkům přepláceni. Národní mužstvo se 20 let neprobojovalo na žádný šampionát a plat trenéra je 640 000 Kč měsíčně a po odvolání za hru na ho.no má nárok dle smlouvy na odstupné 12 mil. Takže jestli si špičkový heligonkář řekne za vystoupení o 100 nebo 400€ je mi úplně jedno. Až budeme mistři světa ve fotbale tak prosím, a když máme mistra světa ve hře na heligonku tak si toho važme, závidět mu nemáme co, jen dřinu do které se většině z nás nechce. To jen tak naokraj že jsi tu naťuknul ty fotbalisty.
JoMi1. Október 2018
A aj futbalista v poslednej horskej lige je futbalista. Hrá podľa rovnakých pravidiel, ako v najlepších ligách. Ak si myslí, že má na viac, nech sa posunie do vyššej ligy. Ale zvyčajne sú si vedomí svojich možností a sú radi tak, ako sú.
Niekto by však hneď mohol kritizovať top hráčov, že idú len za peniazmi a chýba im ten dedinský patriotizmus a hranie pre samotné hranie.
Aj to je názor.
Ja sa držím pravidla: Každému, čo jeho je. Hlavne aby sme mali nohy v suchu a srdce na pravom (teda vlastne na ľavom) mieste.
Hra?1. Október 2018
Tieto drísty sú už trochu na smiech. Osočovať takých ľudí ako je MČ a Patrik je už trocha moc. Človeka ktorého regulérne uznali majstrom sveta a človeka ktorý priviedol heligónku k masám ľudí ktorý si vďaka tým ,,zošítkom,, môžu spraviť radosť a rozdať ju aj ďalej je úbohosť. A tvrdiť, že nemajú ako poradiť podpoliancom ? no a ? Podpolianské cifry sú kategória sama o seba a takto hrá tak 20 percent heligonkárov. Mne to jednoduchou matikou vychádza tak, že 20tim percentám neporadia ale 80tim áno ! Tak akože kde je problém ?...ja si rovno odpoviem. Podľa mňa tieto osoby štve, že sa dnes môže na heligónku naučiť ktokoľvek. Tým sa stráca ich akási ,,jedinečnosť´´ v tom, že vedia niečo nevšedné čo sa museli krvopotne učiť od iného ,,majstra´´ roky. Že dnes to isté dosiahne človek jednoduchšie a rýchlejšie. Že už nemusia ľudia z diaľky obdivovať nástroj do ktorého sa ,,zamilovali´´ a že si už nemusia len v duchu vravieť, že keby ma to tak niekto naučil. Že skrátka stačí len chcieť a môže sa to naučiť ktokoľvek a takéto myslenie je dosť primitívne. Toto podľa mňa štve takýchto ľudí. A mne to naopak robí dobre nach vás aj rozdrapí :)...
Šimon1. Október 2018
pro Rychlík
Kdybych věděl co se tu na tebe sesype tak jsem na ten tvůj názor na Partika vůbec nereagoval. Mě se ale fakt zdá že tam dynamika a rytmické změny jsou, proto jsem ti na to odepsal.
...............................
Myslím si že tito hráči hrají některé skladby které jim tu mnohdy vytýkáme proto aby mohli předvést to čeho je heligonka schopná a co jsou schopni zahrát oni. Tu virtuozitu těžko předvedete na skladbách typu " Na Pankráci" a třeba "Zvalila sa skala". Ve všem, ve sportu, v umění atd. se snaží každý předvést maximální výkon. Tak to beru a nevadí mi to. To s čím se my mnohdy trápíme oni zahrají naprosto v pohodě. Uznat kvality druhého neznamená lézt mu do zadku nebo znevážit druhé. Pro mě jsou tito hráči to co např. pro cyklisty Sagan a pro hokejisty Jágr. Můžu jen smeknout a obdivovat talent a ohromnou vůli to někam dotáhnout. Jestli s kolem, hokejkou nebo heligonkou je mi jedno.
rogi1. Október 2018
...ako rád by som bol také "drevo" ako MČ. A mohli by ste ma volať ako chcete.... Žiadne subjektívne hodnotenie nemôže byť úplne objektívne, a to ani vtedy, keď sú dané určité pravidlá a kritériá. Môžeme dokázať odosobniť sa, ale to naše ego úplne nepotlačíme. Preto pri takýchto hodnoteniach dostaneme od viacerých rozhodcov rozdielne hodnotenia, možno aj dosť podobné ale len výnimočne rovnaké. A ak môže byť len jedno celkové hodnotenie od viacerých rozhodcov? Tak tí musia nájsť medzi sebou kompromis a dohodnúť sa (niekedy aj za veľkého boja :))
Miro S.1. Október 2018
Tak a už je to tu zase. Mlátenie prázdnej slamy!!!
Ak niekto niekoho pochváli, alebo pohaní, tak sa niektorí ľudia začnú osočovať a urážať.
Napísať svoj názor sa dá aj bez urážania iných - teda svojich oponentov, či už napíšu "podľa mňa pravdu, alebo nepravdu".
Hádanie sa a urážanie navzájom je ozaj mlátenie prázdnej slamy, teda nič neprinášajúce diskutovanie.
Väčšinou tí čo tu diskutujeme sa nepoznáme osobne, tak majme k sebe tú základnú ľudskú úctu a rešpektujme sa navzájom ako inteligentní ľudia.
Spája nás predsa heligónka a hudba na nej hraná.
pre hahaha1. Október 2018
mč je drevo v tom ze hra tiež ulne obycajne presne ako tie jeho slavne zošitky a blazon si akurat tak ty a nie ja ja nikoho neuražam
Peter1. Október 2018
A opäť sme zase pri tom starom:

- napr. trenér krasokorčuliarov musí byť najlepším krasokorčuliarom, lebo inak nedokáže pripraviť športovca na majstrovstva

- napr. učiteľka fyziky musí byť aktívnou fyzičkou, lebo inak nedokáže naučiť žiakov fyziku

- napr. filmový režisér musí byť najlepším hercom, lebo inak nemôže natočiť dobrý film, nemôže kritizovať výkony hercov

- napr. strojný inžinier sa nesmie vyjadrovať ku kvalite sústružnického obrobku, lebo sám nikdy nesustružil, ba nedokáže ovládať sústruh

- napr. degustátori nesmu hodnotiť kvalitu vín, lebo v živote nikto z nich žiadne vino nevyrobil

A takto by sa dalo pokračovať. Myslím si, že vôbec nie je podmienkou, aby napr. niekto, kto hodnotí prejav nejakého hráča musel bezpodmienečne ovládať daný nástroj.

Ba myslím si, že platí to aj naopak. Niekto, kto je hudobným virtuózom nemusí byť vôbec schopným a objektívnym "hodnotiteľom".
pre rychlik1. Október 2018
pošli video tvojej hry na heligonku.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »