Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Miro26. Október 2008
Síce troška staršie postupy k nahrávaniu pomocou Audacity, ale snáď aj toto niekomu pomôže: krátke video si môžete stiahnúť z: http://lst.science.upjs.sk/2006/postupy/gsa/Audacity.avi a obrázkový návod z: http://lst.science.upjs.sk/2006/postupy/gsa/Audacity_ro%e8.pr%e1ca/index2.html
Miro26. Október 2008
Rád by som Vás privítal aj na mojich stránkach http://pesnicky.orava.sk, na ktorých nájdete viac ako 2300 textov ľudových piesní a viac ako 700 notových zápisov - niektoré v pdf, iné vo formáte *.sib - tie sa dajú prehrávať, transponovať (meniť tóninu piesne), meniť rýchlosť prehrávania, tlačiť... čo by mohlo pomôcť aj tým, ktorí noty vôbec nepoznajú. Stačí, keď si transponujú pieseň do ich stupnice - ladenia (podľa ladenia heligónky), spomalia prehrávanie a učenie sa môže začať...- snáď tam v blízkej budúcnosti uverejním aj viac návodov ako na to. No a samozrejme privítam aj Vašu spoluprácu - môžete zasielať nové texty, noty, či svoje postrehy, námety,... Nechcem predbiehať, ale dúfam, že sa na stránkach čoskoro objaví aj zopár piesní venovaných práve heligónkam - výzva pre tých, ktorí by boli schopní a ochotní zaslať piesne pre heligonku (alebo ich len doplniť griffschriftom - značkami pre prstoklad, basovými akordami a tahom/tlakom mechov) - noty pripravím:-)
Kontakt: pesničky@orava.sk
Miro26. Október 2008
Možno to niekomu pomôže:-) Už 10. rokov beží na niektorých školách (ZŠ, SOŠ i VŠ) projekt Zaspievajme si - podrobnosti na: http://lst.science.upjs.sk/sindex.html, kde sa žiaci i učitelia, okrem iného, venujú nahrávaniu zvuku. Boli vytvorené aj jednoduché návody ako na to. Niečo môžete nájsť napr. na http://server.gphmi.sk/machova/zvuk/index.html. Volne šíriteľný program Audacity nájdete na http://audacity.sourceforge.net/. Je však potrebné nainštalovať aj enkoder LAME MP, bez ktorého program nevie pracovať s MIDI. tento enkoder je súčasťou aj napr. programu VinAmp, čiže ak ho má niekto nainštalovaný, stači v programe Audacity nastaviť cestu k tomuto dekoderu. Audacity postačuje pre väčšinu amatérskych požiadavok pri nahrávaní zvuku (wav, mp3) - je v slovenčine, o výhodách a nevýhodách by sa dalo určite diskutovať:-)
Kontakt: pesnicky@orava.sk
Štěpán26. Október 2008
Cool Edit Pro je výborný, vícestopý program s možnosti zpracování zvuku s náhledem video sekvence a mp3 konvertovat umí i Nero 8 - má Wav editor a Vizard editor a zas tolik nestojí. Rád si vyměním mp3 záznamy a i poradím, jak na to s videem na internet. Pro informaci záznam zvuku v mp3 o stopáži 1:46 min spotřebuje 1,63 MB, video 352x288 5,55 MB, video 640x480 spotřebuje 27,6 MB Štěpán
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
...26. Október 2008
pre Jozef..
Keby si sa chcel oženiť a potreboval pomôcť, bolo by veľa takých, čo by pomáhali. S heligonkou si spomeň na pesničku Mira Žbirku - Pomôž si sám! Najprv kúp nástroj, dáku literatúru, pozri v adresári, kto z heligonkárov býva blízko teba, dáky klub, možno poradí aj dakto z dákej hudobnej školy, nájdeš učiteľa, alebo budeš samouk, a ...skúšaj hrať. To nespraví za teba nikto!
Rozprával som s chlapíkom, ktorý povedal, že mu trvalo 5 hodín, kým zvládol svoju prvú pesničku a bola to Kohútik jarabý! To možno zvládneš sám, napokon, sme tu, je tu rubrika Diskusia, tak čo sa bojíš?! Do toho!
Peter26. Október 2008
A SoundForge nemá niekto?
Kontakt: peter@situr.sk
jozef26. Október 2008
chce by som si kupit heligonku a naucit sa hrat kto mi pomoze
Kontakt: www.35jopo@azet.sk
JozefF26. Október 2008
Cool EDIT PRO mozem doniest na heligonkarov do BREZNA ak tam budes "pre mnohych" tak ti ho dam len sa mi ozvy
tip26. Október 2008
pre Jaro
klikni na linky, pesničkyorava.sk, pesničky, noty pdf, terchovske pesničky...daco isto najdes. Pri notach najdes aj zvukovu nahravku, da sa to aj spomalit a transponuje sa to ľahko do inej stupnice. Treba pozrieť! V diskusii sa dá obrátiť aj na administrátora, ochotne pomôže!
COOL EDIT PRO26. Október 2008
sa da stiahnut v pohode....je to celkom v pohode program
Jaro26. Október 2008
ahojte
poradte kde by som zohnal nejake pesnicky terchovske, alebo ine ludovky, popripade nejake pekne skladby, na heligonke v ladeni B Es As....Dik
Peter26. Október 2008
XP-ečko je už celkom "vymakaný" systém, len treba vedieť s ním robiť :-). Pre drvivú väčšinu uživateľov má celý rád nástrojov, o ktorých ani nevedia. (- to isté platí aj o balíku Office)
Pre narábanie s videom skús Windows Movie Maker - tiež je v príslušenstve.
Kontakt: peter@situr.sk
pre mnohých26. Október 2008
pre Peter...
Fakt pomoc! Ja som si už poriešil situáciu inštaláciou audacity, ešte to preverím praxou. Ale ten postup cez Windows XP je fakt ľahký. Zvuk som nahral, neviem ako na ten WAW, či potom MP3. Takto by som už skoro mohol prispeť do prezentácie zvukom. A ako by to bolo, keby som chcel video? Mam aj digitálny foťák, viem z neho stiahnut tzv. movie, mne to ide, ale neviem to poslať ako prílohu mailu. Ako sa to dá?
Tak, toto je plodná diskusia! Ľúbi sa mi to!
Kontakt: v diskusii
Peter25. Október 2008
Mnohí chvália Audacity, no ja som ho skúšal a nevedel som mu prísť na chuť. Okrem iných mal problémy aj s mp3-kami, resp. vôbec nevedel s nimi pracovať. Predtým som používal SoudForge, no chcel som prejsť na nejaký jednoduhší trebárs i free program, pretože veľa jeho funkcii nevyužívam. No zistil som, že je bezkonkurenčne dobrý a opäť som sa vrátil k nemu. Avšak mám len nejakú staršiu verziu - ak má niekto z Vás dačo novšie tak...(môj mail) :-)
Kontakt: peter@situr.sk
Peter25. Október 2008
Nahrávanie zvuku má aj samotný Windows XP-ečko samozrejme musíš mať do PC napichnutý mikrofón :-) . Choď na: Štart - Všetky programy - Príslušenstvo - Zábava - Nahrávanie zvuku. Výsledná nahrávka sa dá uložiť minimálne vo formáte WAW ak nie v MP3 (záleži to od Tvojej verzie systému). Waw si však už veľmi ľahko prekonvertuješ na mp3 niektorým prevádzacím programom - je ich spusta. Ja na konverziu požívam napr. pr. NERO.
Kontakt: peter@situr.sk
Laco MT25. Október 2008
Ja mám Audacity 1.3
pre mnohých25. Október 2008
ten cool edit pro sa nedá stiahnuť! Ani verzia 2.0, ani 2.1! Porad´te prosím niečo iné!
Kontakt: v diskusii
Miro S.25. Október 2008
Pre tých čo majú záujem. V Košiciach, v obchode s hudob.nástrojmi - MADA je v komisnom predaji harmonika POPULAR za 5400,- Sk. Červený celuloid,kryt klapiek zlatý,vyzerá veľmi zachovalá - treba trocha opraviť-doladiť niektoré hlasy. Mala by byť v ladení C/F.
JozefF25. Október 2008
no dobehnem pozret na trhanovu,a k MP3 COOL EDID PRO to je jeden s programov do ktorych sa da nahravat v pocitaci upravovat akokolvek nahravku pridavat efekty a podobne a myslim ze to uklada v MP3 alebo sa to da nastavit ,tak na TRHANOVEj dovidenia
pre mnohych...24. Október 2008
Ako nahrám napr. ukážku na heligónke v Mp3? Aký program k tomu potrebujem stiahnuť a ako to vlastne nahrám? Fotky nie su problém, ale pohyb a zvuk?! Dáko zrozumiteľne pre tých, čo až tak velmi neovládajú PC, možno sa aj oživí Prezentácia? Mám Windows XP, aj kameru!
Kontakt: v diskusii