Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Laco MT21. Február 2008
Ja sa teda pôstu nebojím :-) Zahrám si keď mám chuť,najem sa keď mám chuť :-)
Jozef21. Február 2008
Jano dobre si ma načal tým vínom v Balogu.Peťo šoferoval na východ u neho sa trochu chliplo a tak poď ho do baru.Ťažké to boli chvíle vytriezvenia,ale stalo to zato.Som rád že sa tak stret. na takýchto akciach.Sme fakt jedná slovenská heligo.partia.Zneje nádherný slov. folklór a to nám veľa ľudí zavidi .
Maťa21. Február 2008
Jano z Látok ani mne to nechcelo spustit ale teraz to uz ide v pohode:)
Jano z Látok21. Február 2008
Peter, ak si tu, chcel by som sa ťa na niečo spýtať. Od kedy funguje táto stránka? Mne na ňu vyhodilo odkaz v Google ešte dakedy pred rokom, ale dlho mi to nechcelo túto stránku otvoriť.
Kojšovjan z Gelnice.21. Február 2008
.....aaaaa u nas hvaria, naj tam bere ďabol, ďabla,lem naj bude skorej svaďba....! Janku a bude ťa počuvať??? Lebo slanuu vodu z vahana chlipať to ti je nie bohvie čo.....?
----20. Február 2008
Poviem ti! osobne ťa nepoznam, no máme spoločných známich a cez tých viem, akú harmoniku máš, ako je ladena a o tvojom hratí to, čo vedieť potrebujem, prertože heligonka je moja vášeň. Na Skliarove poznam Ostrih.... starého Joža, Mariana, Zuzku, ml. Joža, ten tiež vie pekne hrať na hel. a iných.
Hral som a ešte i dnes hrám na viacerých hud. nástr. Niekedy som hral na husle, no po uraze ľavej ruky som prešiel na heligonku.
Staré ľud. príslovie vraví " Každý kohút svoj chvost chváli" predpokladám, že na husle nehráš! pretože, keby si hral tvoj názor na heligonku by bol možno iny.
Ja osobne " variabilnejší " nástroj, ako husle nepoznám!!!!!!!!!
Niekde som čítal, že najviac podobný zvuk ľudskému hlasu majú husle.
No! a k tomu Žobráku, Žažurovi či k Starkej pokiaľ, to nie je o vulgarizme je to ( v tých kruhoch v ktorých sa pohybujem ja) stále iba " sranda a humor" a mne o to ide, aby sa ľudia v mojej prítomnosti dobre cítili, zabávali a smiali za každého počasia.

Na najvyššom poste je "človek" zbytok je iba:
Márnosť nad márnosť a všetko je, len márnosť.
----------------------------------------------------------------------
Prajem každému pekný deň.
Jano z Dt20. Február 2008
...15km od Skliarova? Tak to ma asi aj poznáš!? Alebo aj ja teba? Nie že by som sa hneval (a verím že aj Jožko Fízel) ale meno žobrák sa mi zdalo pre "mašinu" (či už bakelitovú, alebo drevenú) trochu podradné alebo nedocenené. Veď heligonka sama o sebe na rozdiel od huslí (nemyslím celú muziku- len samotné husle) zastane celú muziku - kým husle alebo iný nástroj sám o sebe tak nevinikne.
----20. Február 2008
Jano Dt. Niekedy dávnejšie nebolo toľko heligonkárov, ako dnes ani sa nekonali nahrávky, súťaže. Heligonkári sa jednoducho stretali na rodinných podujatiach v súboroch a ja osobne som strávil časť života s ľuďmi, kde sa každú nedeľu hralo. Na jednom pľaci medzi domami bola murovana pec na chlieb a kto sa prvý naobedoval šiel ku peci naklásť ohník za hodinu nás tam bolo aj 20 k večeru aj viac bola to husľová (biela veľmi známa) muzika, keď sa zložili husle ku krátkému oddychu, povedal basista: No choď vziať toho "žažura, alebo žobráka"podľa toho, ako ho práve napadlo povedať. Už dávno nie je medzi nami vtedy som mal "populára" od vtedy volám, v kruhu kamarátov tento nástroj takto!!!! Bývam asi 15km od Skliarová mám tam zopár kamarátov, no nenapadlo by ma, že sa niekto urazí za humorný názov heligonky. Je tu veľa super chlapov, no? niečo bude,len predsa musieť trošku dozrieť, aby pochopilo Detvianský humor. Prajem pekný deň a heligonkárom zvlášť!!!! a iba smelo do hratia.
Miro Kubicek19. Február 2008
Tu je, dik.
Kontakt: mirokubicek25@orangemail.sk
Jozef Fízeľ19. Február 2008
Miro daj mail poslem ti kde ho kupis
Miro Kubicek19. Február 2008
Chlapi, nemate niekto to nove CD Matusa Mittera a Pala Lisku, myslim, ze sa vola Detvianske pesnicky. Zatial som ho nikde nevidel, len na Ciernom Balogu, ked ho predavali pocas heligonkarov.
Jozef Fízeľ19. Február 2008
Ja ti nevravím ze sa bojis mna,este to ved ja neublizim ani muche, a ja mam este jednu drevenu Antonina 3 hlas C-F (tu si asi nevidel)ten tiez pekne hra,takze mi netreba ziadna nova.a ze sa tazko hra, no co ja viem? mne sa hra dobre. Dufam ze ta raz stretnem ale budes musiet poplatit.

A Janko z Dt coze to je v apríly???????
Jano z Dt19. Február 2008
...nič ma do toho nie je ale ako si prišiel k takému názvu? Sváko Bendík z Hrušová volá svoju - starká , to by sa na tie roky dalo nejako pochopiť. Ale ŽAŽUR - to ju vyrobil Duraj zo ŽAškova a robil s ňou ŽÚRy a na žobráka ma už fakt nič nenapadá... :-)
----19. Február 2008
Fízel------ nemám nič na rováši a už vôbec sa nebojím teba a ten, kto ma má poznať, ten má pozná a myslím, že ma začínaš baviť.
----19. Február 2008
Janko ja Jožkovu heligonku poznám a možno i skôr, ako ju Jožo kúpil i to od koho ju kúpil.
Ani som nepovedal, že má delícia špatný hlas v delíciách boli dokonca vkladané heligonkové hlasy, len sa na nej ťažko hrá a keď, už hrať vieš, tak ti treba inu heligonku, aby si sa dostal ďalej. No povedz nezaslúžil by si ten Jožko lepšiu heligonku? Somozrejme je to každého osobná vec.
Ja mám 4- hlas Be-eS, som spokojný s organčekom a Jožinkovi Fízelovi odkazujem, že já svojú volám " ŽAŽUR alebo ŽOBRÁK" ako teda ty voláš svoju krásavicu? aby som ti ju náhodou neurazil?
Janko tie Látky ma mrzia, no myslím, že raz sa určite zídeme neboj nič.
Jozef Fízeľ19. Február 2008
Ved ja sa nehnevam mne je to jedno ci sa dakomu paci moja masinka, paci sa mne ma velmi peknu farbu hlasu a to je podstatne.Ani mne sa nepacia bakelitky,ale co uz. A clapi Janko DT a Latky dakujem.
Len nech sa ukaze ten fesi .... aspon nejaku skratku mena si napise,alebo ma narovasi strasne vela tak sa boji.
Jano z Dt19. Február 2008
... Neboj sa Jozef mne už tiež "domorodci"+moja zakazujú všade zo sebou nosiť heligon- aby som sa vraj ešte vrátil v ten istý deň domov. No a minule som išiel tak isto na návštevu povyše Brezna bez heligonky pre kľud v rodine. Mal si vidieť ako po mne zazerali avšak ako náhle mi niekto vtisol do rúk malého bakelitového populára - to sa strhol šábes. Lepšia zábava ako s mojou drevenou cf-kou...
Jano Látky19. Február 2008
Ivan, keby si bol vtedy prišiel na tie Látky, bol by si počul, že Jožová heligónka má veľmi pekný hlas, aj keď je v umeline. Ja mám tiež C-F, ale zo spodnou oktávou a celkom pekne spolu zneli.
Capuleti19. Február 2008
Ahoj lidi
Mám otázku ohledně mé heligonky
Nikdo nic neví o jejím výrobci!
Na heligonce je napsáno O. Kotlář


Přdem Vám děkuji
Kontakt: Capuleti1@seznam.cz
Laďo19. Február 2008
chlapi, som rád že existuje táto diskuzia a hlavne heligonkári. vždy ma niečo nového poteši na tejto stánke. tiež skušam niečo zahrať ako samouk v Es As