Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Jozef Fízeľ24. Február 2008
Na Divíne u nás je kaštiel veľkých rozmerov, veľké podium, už len nazbierať chlapov a zápis do guinesovej knihy môže byť
Ladenie CF
a pesnicky napr.- Kriačok ľaliovy(východ)
Ej rozmarín, rozmarín (stred)
?????????????(zapad)
Jozef24. Február 2008
CHAPI no to je dobrý nápad.Každý doma vlastní niekoľko heligin. poväčšine CF.Nech sa určia na Jankovi Hraškovi piesne,nájsť sálu veľkých rozmerov ,a 100 heligon.môže účinkovať. Hor sa na akciu!!!
Jano z Dt24. Február 2008
Ja som za každú "srandu" , takže už len nájsť nejaké vhodné miesto na nejakom veľkom podujatí (východná, heľpa, detva ... ) a dať vedieť ľuďom. (najlepšie by bolo niekde - buď na volebný lístok alebo pri sčítaní ľudí napísať na zadnú stranu- kto viete hrať na hel. -dobehnite v kroji tam a tam) :-)
MilanTn24. Február 2008
Jano Dt a čo tak upraviť Petrov návrh tak, že by sa vytvorili skupiny podľa ladení. Rekord by sa vzťahoval k počtu zúčastnených a aj by sa dalo hrať a možno by to bolo aj počúvateľné. Veď sme si to vyskúšali aj na Lúkach pod Makytou po skončení oficiálneho programu. A ešte-predstavujem si tú silu, keby hralo súčasne niekoľko desiatok heligóniek povedzme v najbežnejšom ladení C-F.
Jana Dt24. Február 2008
To by museli mat všetci jedno ladenie heligonky a to asi nie je take jednoduché. No napriek tomu je to dobrý nápad.
Peter24. Február 2008
Áno, ale skúsme uvažovať po Guinesovsky. Aby vznikol nejaký heligonkársky rekord, tak čo keby sa zišiel max. počet heligonkárov a všetci SPOLOČNE by odohrali zopár piesni. V pozvánke by už bolo uvedené poradie (napr. 4) nejakých známych typických no konkrétnych piesni - po jednej z východu, stredu, západu Sloveska a nakoniec nejaka celonárodná (snaď až nejaká hymnická).

Výber piesni by už určil organizátor. V návratkách by jednotliví záujemci o účasť uviedli, že ako si želajú hrať. Či spodnú oktávu, alebo hornú, príp. či zahrajú sólo, alebo terciu, a či len basu,...atď. Organizátor by s nimi komunikoval a možnože by niektorých musel aj "presvedčiť" aby hrali niečo iné (lebo už toho a toho má strašne veľa). Ďalej ujednotilo by sa ladenie (viac než určite by to bolo C-F :-) ) a orchester by mohol začať...Jano z Dt23. Február 2008
Mŕtvo-nemŕtvo, to si až okolo štvrtku človek uvedomí že sa prudko "zvíkendieva" a treba vypadnúť niekam von. Takže asi nemá kto hodiť sem zopár písmen ... Inak k tomu zrazu: neviem koľko bolo účinkujúcich posledne v Korytárkach, ale ja som na svoje účinkovanie čakal od 13.00 do 21.45 - takže tiež tipujem min. 40 účinkujúcich. No a asi pred mesiacom som bol na Lúkach pod Makytou 36 v poradí z celkového počtu asi 60. Bolo to ako nekonečný príbeh ale diváci vydržali a každému "ťapkali" o dušu. V konečnom dôsledku by som si to teda vedel predstaviť- ale fakt len ako zraz čo najväčšieho počtu heligonkárov. Keby mal každý zahrať (napr.zo 100helig.) len 4-5min tak by diváci vysedeli na stoličkách diery...
Jozef Fízeľ23. Február 2008
Mrtvo mrtvo,ale no co vravis nebolo by zle.Tak volaco pospekuluj zorganizuj a daco probujeme nazenieme a bude guinesov rekord.
Ved aj nahy sa zidu vo velkom pocte pre guinesov rekord tak preco by sme sa mi nezisli obleceny a z heligonkami to tu este nebolo
JanoH23. Február 2008
chlapi voľáko je zase mĺkvo. sú také ešte zimné pôstne večery vymyslime niečo pre oslovenie vačššej skupiny divákov napr . hromadné vystúpenie čo najväčšieho počtu harmonikárov na nejakom festivale aby to da sa povedať ZAREZONOVALO. Lebo jeden, dvaja šiesti to už je bežné , ale takých dobrých trebars 40 slovenských majstrov....? Čo vy na to? Poviem pravdu že neviem hrať/aj ked otec a brat velmi dobre/ ale mam s festivalmi aku taku skusenost a vedel by som si to predstaviť.
Jano z Dt21. Február 2008
No Laďo - to ti fakt nezávidím. Nič proti viere- čo kto verí, ani proti farárom, ale je to na figu keď si nemôžeš vypiť(aspoň na tie väčšie mená-sviatky), alebo zabaviť sa raz za čas zo "susedom" a ani ísť z krčmi spevom domov (ako moji susedia pokiaľ sa zmestia do cesty). Ja keby som mal suseda farára - a počul by ma hrať tie naše detvianske "sprosto-národno-eroticko-ľudové"pesničky - tak by mu nepomohla ani svätená voda - ani "piruľa"(tabletka) pod jazyk. Inak úplne cítim s tebou, lebo viem ako to je. Niekedy dávno som učil hrať nášho bývalého dekana na heligonke a ver mi bol to parádny chlap - ale vždy som sa bál čo mi "výletí z huby" aby som ho nenaučil nejakú neslušnú verziu nejakej pesničky (lebo som tie normálne slušné skoro už aj pozabúdal).
Kontakt: murin.heligon@zoznam.sk
Laďo21. Február 2008
Laco Mt --tebe je hej keď nemáš suseda farara....ja len tak potichu v pivnici..
Laďo21. Február 2008
Čo vravíte na tie čardáše z Kostolca???
Peter21. Február 2008
Z (ne)fungovanim stranky je to tak: Niekto, možno pred rokom - dvomi prišiel na myšlienku urobiť slovenskú heligonkársku stránku. Aj to urobil, len z nejakého mne neznamého dôvodu sa po čase prestal o ňu starať. Osobne (i mnohým iným fandom heligónky) to bolo veľmi ľúto a rozhodol som sa, že to tak nenechám.

V medzičase tomu pôvodnému majiteľovi aj vypršala licencia na doménu heligonka.sk. Ono totiž sa za to platí národnému správcovi domén každý rok a keď si to nezaplatíte tak vám to padne. No až keď bola heligonka.sk voľna, tak som si ju zaregistroval ja. Potom som začal pracovať na samotnom vytvorení webu. No a práve v tom medziobdobí - zhruba pol roka, sa nedala stránka spustiť. Stará už nefungovala a novú som ešte namal urobenú, no zaregistrovanu som už ju mal.

Roboty vyhľadavačov (Google, Yahoo, Zoznam, atď...) pravidelne prechádzajú internet a indexujú stránky. Ak nájdu nejakú novú stránku priradia jej svoj vyhľadavací index - to aby sa im ľahšie hľadala, no chvíľu to trvá, než sa k nemu niekedy opäť vrátia a aktualizujú ho. Preto sa občas stáva, že napr. googl "nájde" stránku, ktorá už momentálne reálne neexistuje.

Nejak podobne to teda bolo s tým chvíľkovým (nef)ungovaním heligónky.sk
Laco MT21. Február 2008
Ja sa teda pôstu nebojím :-) Zahrám si keď mám chuť,najem sa keď mám chuť :-)
Jozef21. Február 2008
Jano dobre si ma načal tým vínom v Balogu.Peťo šoferoval na východ u neho sa trochu chliplo a tak poď ho do baru.Ťažké to boli chvíle vytriezvenia,ale stalo to zato.Som rád že sa tak stret. na takýchto akciach.Sme fakt jedná slovenská heligo.partia.Zneje nádherný slov. folklór a to nám veľa ľudí zavidi .
Maťa21. Február 2008
Jano z Látok ani mne to nechcelo spustit ale teraz to uz ide v pohode:)
Jano z Látok21. Február 2008
Peter, ak si tu, chcel by som sa ťa na niečo spýtať. Od kedy funguje táto stránka? Mne na ňu vyhodilo odkaz v Google ešte dakedy pred rokom, ale dlho mi to nechcelo túto stránku otvoriť.
Kojšovjan z Gelnice.21. Február 2008
.....aaaaa u nas hvaria, naj tam bere ďabol, ďabla,lem naj bude skorej svaďba....! Janku a bude ťa počuvať??? Lebo slanuu vodu z vahana chlipať to ti je nie bohvie čo.....?
----20. Február 2008
Poviem ti! osobne ťa nepoznam, no máme spoločných známich a cez tých viem, akú harmoniku máš, ako je ladena a o tvojom hratí to, čo vedieť potrebujem, prertože heligonka je moja vášeň. Na Skliarove poznam Ostrih.... starého Joža, Mariana, Zuzku, ml. Joža, ten tiež vie pekne hrať na hel. a iných.
Hral som a ešte i dnes hrám na viacerých hud. nástr. Niekedy som hral na husle, no po uraze ľavej ruky som prešiel na heligonku.
Staré ľud. príslovie vraví " Každý kohút svoj chvost chváli" predpokladám, že na husle nehráš! pretože, keby si hral tvoj názor na heligonku by bol možno iny.
Ja osobne " variabilnejší " nástroj, ako husle nepoznám!!!!!!!!!
Niekde som čítal, že najviac podobný zvuk ľudskému hlasu majú husle.
No! a k tomu Žobráku, Žažurovi či k Starkej pokiaľ, to nie je o vulgarizme je to ( v tých kruhoch v ktorých sa pohybujem ja) stále iba " sranda a humor" a mne o to ide, aby sa ľudia v mojej prítomnosti dobre cítili, zabávali a smiali za každého počasia.

Na najvyššom poste je "človek" zbytok je iba:
Márnosť nad márnosť a všetko je, len márnosť.
----------------------------------------------------------------------
Prajem každému pekný deň.
Jano z Dt20. Február 2008
...15km od Skliarova? Tak to ma asi aj poznáš!? Alebo aj ja teba? Nie že by som sa hneval (a verím že aj Jožko Fízel) ale meno žobrák sa mi zdalo pre "mašinu" (či už bakelitovú, alebo drevenú) trochu podradné alebo nedocenené. Veď heligonka sama o sebe na rozdiel od huslí (nemyslím celú muziku- len samotné husle) zastane celú muziku - kým husle alebo iný nástroj sám o sebe tak nevinikne.