Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
janko96301@azet.sk14. November 2008
Chlapi, ja mam napad! Podme vsetci kydat jeden na druheho, lebo vidím, ze len vtedy sa rozbehne diskusia.Ale prvy nezacinam :-)
JOZEF14. November 2008
Maťo vidim že rozumieš veci
Maťo14. November 2008
Pre JOZEFa: No a okrem toho voľného času, ktorého Ti pri rodine veľa neostáva, ak by si mal ešte aj dobrý balík peňazí na sústavné platenie si dobrého učiteľa, tak si myslím že aj Tvoja hra by za krátky čas mohla vyzerať inak...a nie len Tvoja!!! Každý nemá rovnaké možnosti, či podmienky, ale talentov je asi dosť a talent je základ.
bez14. November 2008
to vysvetlenie slov dehonestácia a devastácia su na margo p. Ladislava, vid´ jeho prispevok k vyjadreniu tzv. Sama Tomečeka. Mal by vedieť rozdiel významu a ak nevie, tak sa teraz nauči chichichi
verim, že porota bola na úrovni, a určite bol taký aj výkon p. Skubeňa. Titul mu patrí, aj prvé miesto v Krupine si určite zaslúžil. Že sa chváli? Má sa čím, asi mal z toho radosť, doprajmu mu. Koľkí iní sa chvália a zďaleka nevynaložili toľko námahy ako tento heligonkár. Napríklad politici! Ži a nechaj žiť!
JOZEF14. November 2008
Ano plne suhlasým s prispevkom čo nie je podpisaný.Mne sa nepáči aj titulovanie veď koľký niečo dosiahli v živote a na tom si nepotrpia,A je to v poriadku že pán Ladislav vyhral v Krupine nikto mu neberie že sa za2roky naučil hrať skutočne chce to veľa driny.Aj ja by som cvičil každý deň len jednoducho sa mi pri 8člennej rodine nedá.Len si nebudem od druhých vyžadovať poklonkovanie to je vsjo
Kojšovjan z Gelnice.14. November 2008
Jožkuuu... un mi tak pripada,jak ten co bul u vas v tym kapeľuchu...to 1:1.
14. November 2008
Nemyslím si, že sa tu niekto snažil hodnotiť výkon poroty z Krupiny, ten je ok. A keby o to išlo tak samozrejme, že každá porota, každé rozhodovanie, riadenie atď. môže byť niekym spochybnené, keď sa výkon niekomu nezdá. Je to v takomto príp. len vec názoru, ktorý môže každý slobodne vyjadriť a o nejakej dehonestácii nemôže byť ani reči, tá sa dotýka celkom iných vecí. Všetky negatívne príspevky boli smerované skôr k sebaprezentácii jednotlivca. Skromný človek je podľa mňa ten, ktorý čaká až ho pochvália iní a nehľadá vždy príležitosť ako poukázať na vlastnú dôležitosť, stačí si prečítať príspevky "skromného" dozadu...
Šimon14. November 2008
P.Skubeňovi jsem už pogratuloval a pogratuluji každému kdo se v tomto věku chytí jakéhokoliv nástroje a naučí se na něj za takovou krátkou dobu takto hrát. Pokud se u toho někomu trochu zvedá nos je to jeho problém, já bych ani takový názor nezatratil. Sám se učím druhým rokem a vím co mě to stojí hodin hraní a makačky abych jednou mohl vzít svého Hlaváčka do auta, přijet mezi Vás doopravděnské heligonkáře a někde v koutku si s Vámi vrznout. Oceňuji úsilí a hodiny dřiny. Znám z přehlídek, CD a DVD spoustu vynikajících heligonkářů a p. Skubeň má všechny předpoklady se mezi ně jednou zařadit. Jak se budou dívat oni na něj je jen na něm. Já mu držím palce.
Kontakt: info@frenos.cz
bez14. November 2008
Aj skromný človek môže byť pyšný, keď niečo dokáže! Pochválil sa, lebo ho iní pochválili a zaslúži si pochvalu aj od nás. Kto to nechce uznať, asi závidí. Hrá na heligonke, hrá dobre, a to je dobre.
Len tak pre upresnenie - ak to nechcete uznať tak nedevastujete /devastácia=pustošenie, ničenie/, ale dehonestujete /dehonestácia=znevažovanie, pozbavenie cti/ výkon poroty!
Jozef M14. November 2008
Jozef,mám nahrávky z 6 podujatí a všetci hrajú skoro tie isté pesničky a divákom to vôbec neprekáža skôr to majú radi,preto že si ich zapamätajú a spolu pospevujú s účinkujúcim.Pána Skubeňa som nepočul hrať,ale keď má v tom um MČ tak to musí byť na úrovni a porota(hoci mám k súťažiam svoj názor)určite nebola hluchá,nepozerala sa na titul,ale na herný a umelecký prejav hráča.Držím mu palce,na budúci rok ho chcem na Šarišskú heligónku .
13. November 2008
A vy ostatní čo sem chodíte, už nezagratulujete novému majstrovi? "Zahodil svoju skromnosť ďaleko...", aby vám oznámil túto novinu, tak teda dotoho...
JOZEF13. November 2008
Pán Skubeň viete zahrať aj ine pesničky ako tie tri čo stale hrávate po súťažiach,ináč pýcha predchádza pád,trochu skromnosti nezaškodí
Kontakt:
janko96301@azet.sk13. November 2008
Skoda ,ze som nebol v KA ked tam bola heligonkarska sutaz,vzdy som sa rad na to pozrel a mrzí ma, ze kompetentní si nedali tu namahu a nezdokumentovali to na DVD napriek tomu, ze sa tato sutaz kona uz niekolko rokov a zvlast,ked tam bolo take obsadenie ako tohoto roku.Ak to ma niekto nahrane, nech mi da prosím vediet,dohodneme sa urcite.Chcel by som zaroven pozdravit Janka Murína z DT , nech sa ti darí v tom Irsku, ja som odtial zutekal a teraz pocuvam tvoju :ked mesiacik vyjde....z vystupenia v Korytarkach v horucej Afrike.Vzdy mi to doda dobru naladu.Zaroven by som sa chcel opytat, ci nema niekto na predaj dobru harmoniku v dreve.Adresa je hore.Dakujem.
JanoH13. November 2008
Prajem všetkým pekný deň. Nuž čo, pravda je že nikomu nemožno uprieť názor ,pokiaľ sa nezačína podobať niekoľko promilovým vyjadreniam negramotných grázlov. Tým nemyslím vtipné narážky a poznámky ktoré rád ja a isto aj ostatní privítajú. Už som spomínal že som bol na Krupinskej heligonke a pohyboval som sa väčšinou v zákulisí ,ale i medzi divákmi. Musím povedať že medzi hráčmi to vôbec nevypadalo ako súťaž, aby bol každý zahrúžený do seba.Skôr niekedy až príliš nahlas sa viedli debaty, zoznamovania a ponúkania bez rozdielu pohlavia ,veku ,regiónu, ladenia ,farby pleti a možno viacerí nevedia i národnosti. A či súťaž alebo prehliadka ? Prehliadka je určite volnejšia a iste také je i hranie. Súťaž zas motivuje hráčov k lepšej príprave a výkonu , ale mnohým pri vystúpení zväzuje ruky i hrdlá a sú prekvapení ,že to nejde. A na súťaži si to zlízne ešte aj porota ako sme tomu boli svedkom v v jednom z predchádzajúcich príspevkov. Aj keď v tomto prípade mohla byť kľudne slepá ,ale hluchá určite nebola. Sem tam treba aj zmena veď ako to vypadá a kde je motivácia ,keď je víťaz už známy vopred. Myslím si že aj súťaže treba ponechať , majú svoju tradíciu a určite i čaro. Martinovi Čerňanskému dodatočne želám k meninám všetko dobré a nech si zapamätá že na margo niektorých múdrych si treba pomyslieť ,že "Kde je slnko tam sú aj muchy".Dúfam, že o niekoľko dní sa stretneme a bude počuť výsledok toho ,čo nám pred necelým rokom pomohol odštartovať. Dám vedieť .Možno budú mať záujem i ostatní.
jopova13. November 2008
ja by som rad videl to video s p. Skubenom, asi aj ini! Dalo by sa to zverejnit v Prezentacii? Inak, ja som videl p. Skubenu hrat /youtube/ a bolo to ok! Ak ho ohodnotila porota, ze hral dobre, tak to asi je pravda! Kto si mysli, ze hra lepsie, nech ukaze! Kazde hodnotenie je subjektivne a nemusi sa nam vsetko vsetkym pacit! Za seba mu gratulujem a zelam vela chuti do dalsieho hrania.
...13. November 2008
...Jozef F, opat si to vystihol a pripajam sa k tvojmu nazoru...
zolvica12. November 2008
Samko, skor ako nabuduce budes kritizovat, prosim zopakuj si slovencinu, aby aj kritika, pripadne aj osocovanie bolo aspon napisane spravne po slovensky...

Verim tomu, ze diskusia hracov, priatelov a priaznivcov heligonky zostane nadalej vacsinovym zanrom a taketo invektivy budu eliminovane, alebo odignorovane, pripadne odstranene.
Pekny den...

JozefF12. November 2008
Janko Dt no počul som že už zdrháš že nestihaš ani Brezno, škoda no, a kedy sa tu zasa zastavíš????
A pre Ladislava. Viete ja som tam bol všetko som vydel a hlavne počul, hrali ste velmi pekne, ale aj Maťo Miter aj Janko Sekereš aj mnoho druhych hrali na urovni ktorá je zhodná s vami, jednoducho to sa nedá hodnotit kto z vás je lepší kto vie lepšie hrať, myslim že už bola na tuto temu diskusia tu. Súťaž kde každy hra inu pesnicku a každy hra iny region to je blbost lebo to nikdy nebude objektíne a vždy bude medzi hračmi rivalita.Ale prehliatka kde si všetci zahraju ukažu čo v nich je po vystupeni sa spoločne občerstvia to je ono. Dovidenia v Brezne
Peter12. November 2008
Ta pekne vitam späť tu u nás, Jano z Dt... :-)
Kontakt: peter@situr.sk
Zefo12. November 2008
SS - už začíname prerábať. Do Vianoc by sme sa chceli presťahovať. A kde presne ste? Isto prídem na návštevu.