Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
šichtík18. December 2008
preco mi nechcu ist vobec videa??
Peter18. December 2008
Nie, bežnými spôsobmi sa to nedá! A v podtstate je to aj zámysel. Dávame tu priestor na prezentáciu folklóristov - heligonkárov, hráčov a pritom však nechceme narušať ich autorské práva k ich umeleckým výkonom. Myslím, že je to fér.
Kontakt: peter@situr.sk
Peter CA18. December 2008
Je mozne si tie videa nejak stiahnut?
Peter17. December 2008
Dovolím si uviesť na pravú mieru: Ja mám takmer vôbec nelimitovaný poštový server, teda teoreticky môžem prijať akéhokoľvek veľkého maila. Naopak väčšina z Vás má svoje schránky na verejných poštových severoch a práve tam sú (niekedy až drastické) obmedzenia.

Čo sa týka videoprezentácie, možnože by sa aj našiel dáky iný spôsob ako mi poslať video väčšie ako 10MB, ale pýtam sa načo? Keď umiestním tu na webe väčší súbor, opäť väčšina z Vás (i ja nemám bohvie čo :-) ) so svojimi internetovými prípojeniami bude mať problém s uploadom.

Osobne si myslím, že zatiaľ stačí to čo máme, a až to prestane vyhovovať, potom budeme hľadať riešenie...
Kontakt: peter@situr.sk
Miro S.17. December 2008
Ku velkosti videí na Prezentácii. Je to trocha problematické v tom,že všetko sa musí posielať Petrovi E-mailom a nesmie to byť väčšie ako 10MB,pretože sa to vráti,Petrova schránka to nezoberie. Keď to vytváram v Any DVD Converteri,tak musím laborovať,aby som vytvoril vhodnú velkosť (MB) a tiež aby to nemalo veľmi trhavé pohyby. Treba vždy nájsť optimálne pomery všetkých troch parametrov. Ideáne je posielať pesničky,ktoré niesu dlhšie ako 2 minuty.
Miro17. December 2008
Tak ako píšu viacerí... viac piesní má niekoľko variácii textov... Napr. u goralských piesní (Podhaľanskí gorali, ku ktorým patria gorali z Hladovky a Suchej hory) si speváci vyberajú melódie k textom napr. podľa toho, ktorá melódia je ich obľúbenou, akú majú momentálne náladu,... čiže k jednému textu môže prislúchať viac melódii a naopak - záleží to často od rytmickej štruktúry piesne - viď http://projekty.infovek.sk/pesnicky/pdf_ludovky/hladovka/muzika.htm
Pieseň šofere, šofere, alebo ako spieva Katka je už napísaná, ešte prstoklad a mechy a objaví sa na stránkach http://pesnicky.orava.sk , dnes tam pribudla vďaka Lacovi ďalšia pieseň "Prečo si neprišiel..."
No a k tomu, že je Katka na videu dvakrát za sebou - asi by bolo dobré, keby bolo pri linku uvedená napr. veľkosť súboru, alebo nejaká poznámka. Aj ja som chvíľu klikal, kým som sa presvedčil, že oba videa sú "rovnaké". Už som si myslel, že mi pamäť neslúži a nepamätám si, na ktorý link som klikol pred chvíľou:-) Alebo jednu verziu stiahnuť????
Kontakt: pesnicky@orava.sk
Miro S.17. December 2008
Katka je na "prezentácii" 2x preto,lebo tá prvá verzia je dosť malá,tak som urobil väčšiu. Pesničku,ktorú hrajú a spievajú som už počul v Oščadnici spievať aj s takýmto textom, To Čierne,to Čierne to pekná dedina... Je veľa melódií,ktoré majú rôzne slová v rôznych častiach Slovenska.
Peter17. December 2008
...dotyčná Katkina pieseň je všeobecne známa východniarska pesnička "Šofere, šofere" :-)
Duro17. December 2008
Máme nové video s Katkou , k pesničke poznám aj iné slová, nie o Turzovke, ale o Skalitom.."Chybička se vloudí" je tam 2x! Katke sa všetko nepodarilo, ale vôbec to nevadí, skôr si myslím, že je to akosi ľudskejšie. Šikovná Katka a šikovná pesnička, odpočúval som si ju, a už ju hrám, ale aj tak by mohli Kubačákovci poslať zápis Mirovi...
Staromilcov, ktorí uznávajú len a len staré heligónky, by som rád upozornil na fakt, že Katka hrá na Delícii a je to v pohode.
peťo15. December 2008
Čaute,chodí sem niekto z okr.V.Krtíš? Potreboval by som doladiť Deliciu Populár ,sem-tam podfukuje a basy drnčia.Dík
Kontakt: redblack@centrum.sk
Miro15. December 2008
Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí si doteraz stiahli Katkinu pieseň Hora, hora,... naozaj tam bola chyba. Ako to je správne už Laco napísal... chybu som v notách opravil - chýbala bodka - pri označení stojáka a zátvorka - už je to hádam v poriadku - chybu som urobil ja pri prepisovaní - všetkým sa ešte raz ospravedlňujem...
Kontakt: pesnicky@orava.sk
jopova15. December 2008
pre Jozef
myslim to v dobrom, ze vyrobca by uspokojil dopyt vo vyssej miere.. ale fakt som este heligonku neskladal, ani to neplanujem... Len som sa tak zamyslel, ze ci by to dako nemal zariadit lepsie pre neho, aj pre zaujemcov... teda suciastky mi radsej neposielaj!
Hovori sa, ze aj slavni majstri mali svojich ucnov, ci zamestancov, ktori robili dielcie prace a tym vlastne zvysili objem vyroby... ako hovorim, vyrobca si rozumie sam, ako mu je najlepsie...
JOZEF15. December 2008
Pre Jopova Zožen si odbyt"na tie skladačky" a ja Ti budem každý mesiac posielať súčiastky a Ty ich budeš len skladaťa predavať a uvidíš že bude s Teba boháč.Heligonku urobiť to nie je upiecť koláč
dado15. December 2008
na turčianskej heligonke je nový príspevok kuknite
Laco MT15. December 2008
Vydrzal som doteraz, tak tie 3 mesiace vydrzim :-)
jopova15. December 2008
tazky porod! Verim, ze to bude stat za to! Celkom nechapem tu dobu cakania, ved sa jedna asi /asi/ prevazne o skladacku, pripadne, ak je odbyt, zamestnam viac ludi, ale kazdy si rozumie sam...ja tomu nemusim rozumiet...
Laco MT15. December 2008
No a to cakanie: ak to bude marec ako sme sa dohodli, tak 9 mesiacov. Akurát na jedno bábo :-))
Laco MT15. December 2008
No DG je myslim ku spevu univerzalnejsia ako CF, ale to je moj nazor. Otec ma aj CF,takze spolu hrat mozme. Stojak som si dal, remene budu hadam dva, to som neriesil, bral som to ako standard.
jopova14. December 2008
co to znamena DG je lepsia ku spevu...ja spievam k CF a ty budes tiez...DG akoze je lepsia pre otca, otec spieva vyssie, teda do tensieho hlasu? To aby vam ladilo, nie?
Zvolil si si dva remene? Vraj mas potom volnejsiu pravu ruku, teda palec..
Aj stojak? Ja myslim, ze hej...
Kolko sa teraz caka? 8 mesiacov? Ja som dostal taku info!
Laco MT14. December 2008
Fu,fu,fu tolko otazok a parametrov :-) Dal som si robit u p. Duraja, klasiku - CF, aby som si mohol zahrat s ostatnymi, kedze CF-iek je asi najviac, no a otec si dal robit DG, aby bola lepsia k spevu. A staru som musel predat aby bolo na novu :-) Teraz mam len taku pozicanu. No a k tomu vyberu: ked prides k p. Durajovi mozes si vybrat farbu, mech,hlasy,ladenie a aj nejake tie intarzie.