Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
janko9630124. Jún 2008
klikni o par stran dozadu a budes vediet, preco ti neodpoviem.
Kojšovjan z Gelnice.24. Jún 2008
...čislovany Janko! Už si videl maďara na heligonke hrať a spievať??????? To skorej najdeš eskimacke iglu na Sahare!!! Načo by tu maďar pisal...
...24. Jún 2008
... čakaj, čakaj, a to Ty kladieš chlapcov z vychodu na roveň Maďarov ???
janko9630123. Jún 2008
Chlapci z vychodu, nic proti vam ale ak zacnu sem pisat aj madari po madarsky tak sa asi bude musiet zalozit nova stranka.
Kojšovjan z Gelnice23. Jún 2008
Jožuu...neje...... me! Šak košic treba!!! Karmivo na žimu zhaňac... Ovfce naj še hoňa v ješeni jak dojic prestaneme.... A bars horuco ta lepši doma.... v hladkuu....
Miro S.23. Jún 2008
Chcem doplniť Jozefa o harmonikách LÍDL. Podľa katalógu,ktorý mám k dispozícii výrobca hudobných nástrojov Josef Lídl,Brno,vyrábal okrem strunových,dychových, bicích a klávesových nástrojov aj harmoniky chromatické a tiež aj heligónky. Vyrábal aj rôzne doplnky a náhrad. diely na hudobné nástroje. Vyrábal aj harmónia, orchestrióny,flašinety a pod. Napr. trojradová heligónka G/C/F z mosadznými hlasovými platničkami stála 116,- korún. Neviem, z ktorého roku je tento katalóg (nieje tam žiadny dátum), ale zrejme z prelomu 19. a 20. storočia.
Jozef23. Jún 2008
Pre Kojšoviana. Idzeš v sobotu do Klenovca.Mi Šarišaňi 3.kusi idzeme.Daj znac,nechaj baranoch z ovcami naj še .......u ber nastroj a cahaj do Rimba Somba ,čí ce mame vžac,ozvi śe Osif
Jozef23. Jún 2008
Robert ,Lidl firma robila prevážne dychové nástroje,vyrábala aj sláčikové nástr.nebol žiadny problém vyrobiť na zákazku aj heligonky.Možno jednú mám takú doma.Je 3rad.3hlasá perleť jasno škvrnito hnedá .Na pravej strane na diskante hore ma znak 2skrížené meče.Potom mám 3rad.3hlas.Jos.Hlav.tmavo hnedo škvrnitú 12helig.bas.4.trumpetky.Sú to dosť robusné monštra.Hlas--priemer !
Robert23. Jún 2008
Prosim o inofrmaciu na otazky 1/ mam heligonku LIDL Brno /udajne taky vyrobca harmonik neexistoval/, 2/ci sa robili pre csl armadu 1. CSR heligonky /lebo jednu som taku kupil je to Josef Hlavacek v Lounech./. Dakujem
Kontakt: ma43@pobox.sk
Jozef22. Jún 2008
Stoják je vec štýlu,kto hráva v terciách stoják nie je tak dôležitý .Po jednej klapke hrajú najviac Detvanci ,tam je stojak nevyhnutný,kvôli ťahu jedným smerom mechom a tým aj rýchlou cifrovačkou .
Laco z MT22. Jún 2008
No ak hras len po jednom gombiku je to myslim v podstate jedno ci mas stojak ci nie,ale ak hras dvoj a trojhmaty, niektore bez stojaka proste nazahras.
Kojšovjan z Gelnice.22. Jún 2008
....no mne osobne stojak nechyba,ale ani neprekaža! Ma tri heligonky a všetky maju stojaci ton! Ale kamarat,čo hravame spolu,ma taky prstoklad,že bez stojaka nazahra.... Ja si myslim,že je to vec štylu hrania! podpolianci hraju,po jednom gombiku ale my čo hrame po dva,alebo tri naraz,tak pri určitych spôsoboch hrania je stojak nevyhnutny.... a ono to potom zneje inač,krajšie......
hrac22. Jún 2008
no mohli by ste mi dakto na nejakom praktickom priklade vysvetlit co sa na heligonke so stojakom da zahrat a na heligonke bez stojaku to nijako nepojde?
Karol22. Jún 2008
Dakujem,aj som si myslel.Mal som predtym bez stojaka,teraz mam so stojakom. Zvyk je zelezna kosela ako sa vravi. Stale ma to myli,ajked o tych vacsich moznostiach nepochybujem.
Martin22. Jún 2008
Ahoj Karol. Na akukolvek muziku je jednoznacne lepsia heligonka so stojakom v druhom rade. Vsetko to, co sa da zahrat bez stojaka sa da zahrat aj s nim, ale opacne to nefunguje. Stojak prida heligonke o polovicu viac moznosti, ako aj zjednodusi celkovu hru. Ak Ti mozem poradit, tak jednoznacne heligonku so stojakom.
Martin
Karol21. Jún 2008
Ahoj,poradi mi niekto ci je na podpoliansku muziku lepsia heligonka so stojakom v druhom rade,alebo bez? Diky.
pozorovatel21. Jún 2008
Až také dobré, že nikto nič nepíše. A keď áno, tak len urážky.
Robert K.19. Jún 2008
Ozaj veľmi dobré sú tieto stránky.
janko9630117. Jún 2008
Dik Kvaki, tu na tejto stranke je fakt vsetko.Ani ma to nenapadlo.
kvaki17. Jún 2008
pre Janka 9636 - ak mas na mysli 43. ročník FOLKLÓRNYCH SLÁVNOSTÍ POD POĽANOU, tak staci ak si pozries PODUJATIA