Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Zefo16. Máj 2008
Kedy má žena najväcšiu dieru?

Ked jej kopú hrob.

Ked zavesíte chlapa na špagát za gule, co prvé praskne?

Hlasivky

Zefo16. Máj 2008
Zaspievajme si, to je asi rozumnejšie..
heligonkár16. Máj 2008
Jozef, drzíme palce všetci "dobrí" heligonkári, nech všetko dopadne k spokojnosti. Nejde o to, aby sme si vynucovali chvály, pretože dobré sa chváli samo a už len tá úprimná radosť a spokojnosť nám má byť odmenou...nejde o to, kto je najväčší, najlepší, a ešte neviem aký naj...každé stretnutie je ( možno by malo byť) niečím svojrázne. Prajem Vám čo najviac heligonkárov s dobrou náladou, s úprimnou láskou k heligónke.
Niekde sú pozývaní len "tí najlepší" ( a pozor, vyslovenie vlastného postrehu sa trestá zatratením a nepozvaním )
Držím palce!!!
Kojšovjan z Gelnice.16. Máj 2008
....hmmm len tak čitam!!! Ja sa viem napaliť...,ale čo??? šak hrame všetci dobre!! Len prossim nevime vence poniektorym okolo hlavy......
Ladislav16. Máj 2008
Pre jozefa,

srdečne Vás pozdravujem a držím Vám všetky palce, aby sa Vám Vaše pripravované podujatie vydarilo. Pevne verím, že všetko zvládnete veľmi dobre a všetko bude v pohode, veď cieľ je jasný.
Ja môžem osebe povedať, že hrám srdcom a veľmi rád. Nikto učený z neba nespadol a heligonka je ťažký, ale krásny nástroj. Ak by ste uznali za vhodné, tak ja by som z radosťou prišiel medzi Vás.
A to, že nejaký idiót spustí kritiku, že ste kopirovali ,tak z toho si nerobte nič, lebo to je len ľudská závisť a neschopnosť.
s pozdravom JUDr.Skubeň
Jozef16. Máj 2008
Nonono páni heligónkári,keď ja budem na východe 21 septem.usporiadať 1.roč. Šarišskej heligónky v Drienici,chcem vás tam všetkých do jedného z celého Slovenska.Všade kde hrávam nikde nenadávam,len sa učím a vyberám si to najlepšie.Keby ste vedeli,ako nám závidia tí čo nevedia hrať.Pretože hudba je umenie a hlas dar Boží.Nie každému bolo dano rovným dielom.Už sa teším ako budem stáť na WEB koberečku,ale zapamätajte si Peťo je môj kamarát a tak všetko zmažeme. CHA CHA CHA ??? to bol fór.Už sa mi teraz trasu kolená ako to zvládnem. tak mi pomôžte svojou účasťou a dobrou hrou. HELIGÓNKÁRI SLOVENSKÝ SPOJME SA!!!
Ladislav15. Máj 2008
Ďakujem Martinovi Čerňanskému, za velmi objektívne zhodnotenie podujatia ktoré som organizoval.

Ja som aj na javisku povedal pred všetkými a to : " čo sa Vám páčilo povedzte to iným a čo sa Vám nepáčilo povedzte to nám ". Tak, že pán heligonkár čudujem sa Vám. Ja si myslím, že je veľmi charakterné sa podpísať aj pod kritiku, lebo len vtedy je opodstatnená. Keď som uviedol, že vystúpim aj ja vôbec do ničoho som sa nepasoval.

Druhý ročník určite usporiadame.

Vážený " heligonkár" budte istý, že budeme veľmi bedlivo skúmať všetko a na základe toho aj pozývať. Môže sa Vám stať, že u nás ste už skončili, keď že Vy sa nepovažujete za dobrého heligonkára, alebo tí druhý neboli pre Vás dobrá partia. S Vami sa rozlúčim porekadlom " Božie mlyny melú pomalý , ale isto ". Určite do roka sa objasní aj Vaša anonymita.
M.Č.15. Máj 2008
Dobrý deň, povedal som si, že už nikdy neprispejem do tejto diskusie, lebo zo zásady nebojujem s „veternými mlynmi“ a na „ľudskú sprostosť“ som alergický, ale z posledných príspevkov, prepáčte za výraz mi je fakt na grcanie. Len tak mimochodom, väčšinu účinkujúcich v Seredi som odporučil p. Ladislavovi ja, takže vôbec nemusel nikoho kopírovať. Ďalšia vec je, čo je to vlastne kopírovanie?To by sa dalo povedať o každom, kto sa rozhodne usporiadať akékoľvek stretnutie heligonkárov, že kopíruje hociktoré iné, lebo na každom ide o to isté. Tak o čo vlastne ide???????????? Každý, kto bol v Seredi, konštatoval, že na lepšom podujatí podobného charakteru ešte nebol. Na záver to pekne povedal aj Viktor Chudoba, keď za všetkých poďakoval p. Skubeňovi, že sa mu podarilo usporiadať výnimočné stretnutie. Na Slovensku je to ale tak, že ľudia si závidia aj nos medzi očami a niektorí aj niečo iné.....nebudem písať čo, lebo vulgarizmov padlo v tejto „diskusii“ už dosť.
Prajem všetkým príjemný deň.
Martin Čerňanský
Kontakt: 0907126021
heligonkár15. Máj 2008
Dobrý deň, pán Ladislav!
Nie celkom dobre ste ma pochopili, ja som len reagoval na tú samochválu a chcel som upozorniť na to, že ste skopírovali jedno vydarené stretnutie a mimochodom, keď nie je podľa Vás úspešné, prečo práve podľa toho vzoru ste robili svoje stretnutie?( práve tam ste sa inšpirovali, čo je myslím neodškriepiteľné)...no, nič, celkom inak to vyznelo, než to malo, Vaše stretnutie bolo pekné, reagoval som len na Vašu samochválu, čo sa Vám "podarilo". Áno, podarilo, mali ste predsa dobrý vzor a napokon, pán Čerňanský je každoročným účastníkom v Bor. MIkuláši ( mimo posledného),aj hostia z Moravy, ktorí boli osobnými priateľmi zosnulého pána Jána Kudriho, ako aj väščina heligonkárov, ktorích ste tiež tam našli. Nemám najmenšie výhrady voči Vami pripravenému stretnutiu, len chálenie sa cudzím perím...zhodnotili sme Vašu akciu za peknú...a ozaj, len tak mimochodom, kto Vám povedal, že práve tí heligonkári, ktorí sme vystupovali u Vás, sú tí najlepší?Podľa akého metra, kto to určil? Na propagačnom letáku ste mali napísané, že u Vás vystúpi 22 najlepších heligonkárov, čo by sme si my teda voči ostatným kolegom nedovolili tvrdiť a zároveň ste sa aj sám pasoval za najlepšieho.To už je samochvála.
Ladislav15. Máj 2008
pre heligonkára,
za slová uznania Vám ďakujem, ako aj ostatným ktorí vyjadrili podporu a uznanie.
Váž. pane, náš 1.ročník nemal byť čím výnimočný. Stretnutie heligonkárov je o zom, že sa zídu, poznajú, zaspievajú a zahrajú v pekných krojoch a pobavia všetkých prítomných.
Na takýchto stretnutiach niet čo viacej vymýšľať. Že sa to páčilo vedeniu mesta a sponzory prispeli, ako ktorý chcel a čím, tak to je ich vec, zrejme aj im sa to lubilo. Pripadá mi to ako trochu závisť. Početnosť heligonkárov ešte nezaručuje úspech a kvalitu.
Podľa môjho názoru, ako aj vedenia mesta Sereď, naše podujatie splnilo svoje poslanie, ktorým bolo, v tomto regione oživiť ľudovú tradíciu v hre na heligonku a upútať mladých ako aj starších a ukázať im čaro tohto krásneho ľudového nástroja. Aj toto sa splnilo , nakoľko je už záujem o vyuku na tento nástroj. A čuduj sa svete, aj učiteľa už máme, pri dostatočnom počte záujemcov, bude učiť Ing. Martin Čerňanský.
Ale aj tak Vám Ďakujem za vaše názory. Ak viete čo nového vymyslieť prosím oznámte, mi to určite zrealizujeme.
Kojšovjan z Gelnice.14. Máj 2008
...hmm... p.Ladislav????? Odporučali ste pozorne čitať prispevky!!! A ja čitam ozaj poctivo!!! no čo dodať???? 1000ľudiii...25000nazorov......len trenig a cvik,nie spanok na vavrinoch.......
heligonkár14. Máj 2008
Pekný deň všetkým, i Vám pán Ladislav!
Bol som na Vašom stretnutí heligonkárov v Seredi, verím, že máte radosť z Vašej akcie...no dovolím si podotknúť, že sa nedalo prehliadnuť skopírovanie podobnej, veľmi vydarenej akcie v Borskom Mikuláši, kde sa konal už piaty ročník a vystúpilo na ňom 70 heligonkárov. Takže - bolo to pekné, ale nič nové ste nevymysleli a to ešte s takou hojnou podporou sponzorov a mesta. V každom prípade je dobre, že sa heligonkárske stretnutia konajú.
Kojšovjan z Gelnice.13. Máj 2008
Ej ale sa častujete uražkami..... A ja som myslel že to len ja taky šaľeny,ale jak bač...jest nas tu vecej.....
Jano Prjdes13. Máj 2008
Piťo, budem na Klenovskej paráde. Pridi tam.
13. Máj 2008
ty si ozaj debil, potvrdil si to
Jano Prjdes13. Máj 2008
Piťo jak si mysliš že ja som debil,tak ty si totálna dutina pouvažuj.Alebo si choď niekde mimo počitača vydrnkať.Uvidiš že ti bude lepšie a možno začneš rozmýšľať.Len to nestriekaj rovno na klavesnicu.
Maťa13. Máj 2008
Kojšovan ale tak ja mam este dost casu kym sa naucim spievat sak mam este malo rokov....ale ked je hranie lahsie ako spievanie podla mna:))
Kojšovjan z Gelnice.12. Máj 2008
Maťa,dobry heligonkar by mal vedieť spievať,aj za pochodu hrať! Lebo keď zahraš a zaspievaš hneď je nalada! A keď sa maje stavali tak nejaky ten krok treba spraviť..... U nas je jeden,hra na klavesovke,ale buď sedi alebo stoji,za pochdu nič..... Minule mal sprevadzať svadobčanov,ale len stal jak druk pri braničke a vrzukal.....hovoril,že keď sa pohne tak mu harmonika zhasne.....
Zefo12. Máj 2008
Piťo, Jano Prjdes je silný iteligent. Asi taký ako Malina Hedvigová.
Maťa12. Máj 2008
Jozef ale ja nespievam teda som sa k tomu este nedopracovala ale uz sa na tom zacne pracovat:))