Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Kojšovjan z Gelnice.19. Február 2008
Heeej.... Clopi navaďte saaaa...! Nech zdravia bude,joooj ešte ko....tin navystrajame,nebojte sa nič.....
Jozef Fízeľ19. Február 2008
Akeho žobraka????A od koho???
Kto si ???Skade ma poznas sakra.
----19. Február 2008
Jožko Fízeľ ty radšej nad slušným organčekom rozmýšľaj, ten patrí viac k folklóru, ako pálenčička!!! Dokedy chceš toho žobráka od Mariana Žil....... naťahovať. No? keby ťa s ním videl môj kamarat Kojšovian, ani by ťa k tomu zách. s ním nepustil.
Maťa a ty sa nedaj!!! Týto poženený "junci" by sa radi prihovoriť, no asi nevedia ako. Ja by ti vedel poradiť, len nemôžem odhalili by ma a ty si deľako nemal by ma, kto ratúvať, jaj veru nemauuuu. No!!! nič to oňuchávania bude na slávnostiach. Dovtedy "brzda, ham"!!!
Mata19. Február 2008
Nie netlaci a hra sa mi velmi dobre:)))no co vas už len nenapadne:)ň
Kojšovjan z Gelnice.19. Február 2008
Hmmm...Mojsej,ma jeden veľky hendikep,že nezna hrať na heligonke! Keby vedel a Nora by spievala tak ma uspech jak oči....! A aj do radia by ho dali...možno! Ale on len gitaru a gitaru........
Jano z Dt19. Február 2008
...viem že aj chlapi východu sú poriadny "športovci" poznám pár ľudí z vojny... Od nás však bolo pár chlapov na prednej hore- no aj sa vrátili späť, lebo tam nikto nehral na heligonke a nemali čo piť! Takže o necelé dva mesiace boli naspäť v krčme. Pili však ďalej tak úspešne, že už nie sú medzi živými. Z toho vyplýva - že je to fakt tvrdý šport len škoda že títo vrcholový športovci nemajú dlhú trvácnosť... Aby však naozaj nebola reč len o pálenke - neviete niekto niečo o tom zraze na Podkriváni? Išiel by som na chvíľku pozrieť...
-19. Február 2008
jeden vyhral brano mojsej vychodnari su mocni chlapi
----19. Február 2008
Onô!!! No, veď, aj vypiť, aj vypiť, len by som onô chcel povedať, že nad pálenôčkou ešte nikto nikdy nevyhral, iba jeden, jedinky RAZ!!!!!!! sa podarilo chlapom zo Skliarova "zremizovať". Od tej dlhodobej kondičnej prípravy si do dneska chlapy z podpoľany nevedia ani razporky pozapínať toť minule šiel jeden hore Detvou a razporok mal vajcom zapäty!!!!! Ja, len, že s pálenôčkou treba opatrne, lebo tie naše "C - F" s dvoma vysokýma budu na hrdzavom klinci a trafiť do fabky ostane minulosťou. Onô a skúste si rožovkári predstaviť malú potrebu. No Sodoma.........
Tak, len smelo do hratia a pálenôčku že nám nechajme.
Jozef Fízeľ19. Február 2008
Aj palencicka patri k folkloru,tu je doping povoleny.
Jano z Dt19. Február 2008
Neboj sa "kritik" o moje životné ciele - mám ich dosť (to by bola dlhá debata). To keď ťaháš od rána 6-tej alebo 7-mej do večera 10-tej a potom ideš na 1-2piva(aj to pijem zo spritom) - ľudia hneď z teba spravia alkoholika lebo nevidia že človek od rána do večera maká a nemá sa kedy ani najesť - ale ťa vidia na záverečnú v krčme tak sú z toho reči... A k tej rožovke : niekedy sa krútila v každom dome okrem fary. Ľudia sa po robote večer zišli zabavili čo to aj vypili a ráno sa fungovalo ďalej bez ohľadu na to, že by bol dakto dakomu niečo vykrikoval. Bol to okrem iného aj výhodný "obchodný artikel" . Bez pálenky sa niekedy na podpoľaní človek ani z domu nepohol. Či už išiel niečo kupovať, zháňať alebo vybavovať po dochtoroch či úradoch. Takže mi nemaj za zlé keď to tu trochu "okorením domovinou" - jej vlastne vďačím vo veľa prípadoch aj za to že som sa vôbec naučil hrať na heligonke, ale to by bolo fakt na dlhú debatu. Ale inak to berem... :-)
Kojšovjan z Gelnice.19. Február 2008
...kritik...joooj nepoznam ťa,ale načo to tu take pletieš? On ma heligonočku a ta mu radosť robi,samozrejme okrem ineho..... A ty sa ani len postaviť tam nemôžeš kde on srať chodiii a nie ho kritizovať,bez uražky,aj keď si srkne furt lepšie zahra ako hociktory abstinent.......
kritik19. Február 2008
Jano, tvoj prejav sa vzdy zvrtne na alkohol. vies ty aj o niecom inom hovorit, alebo mas aj nejaky iny zivotny ciel ??
Jano z Dt18. Február 2008
...alebo dobehni ku mne na Detvu - mám ešte doma zopár fliaš "tekutých nôt" , tak sa znotujeme že budeš hrať aj na gombíkoch na nočnej košeli nielen na heligonke :-)
Jozef Fízeľ18. Február 2008
Kvako prid v Sobotu ku mne vecer a dam ti do hlavy také noty že aj program na PC ti bude na dve veci... Tak prid aj zo zenou
kvaakoo18. Február 2008
zdravim,mohol by mi niekto zaslat nejaku hudbu do programu helik?
Dakujem
Kontakt: kvaakoo@azet.sk
Peter18. Február 2008
So všetkým súhlasím, ale v spojitosti s tradičným slovenským (a poväčšine i českým) folklórom niet nad čaro 2-rádoviek.
Ivan18. Február 2008
Jano H. Na túto myšlienku som v mojích príspevkoch v minulosti narážal a myslím si, že je to veľký prínos do spoločností heligonkárov.
Folklor a tradície treba udržiavať, len hru treba zdokonaľovať a skúšať na nové a dokonalejšie nástroje a vychovávať mládež, aby hrala na profesionálnej úrovní nie, ako my samoukovia. S tou mládežou ste mi urobil veľkú radosť.
JanoH18. Február 2008
Aby sme len nebedákali tak sme skúsili nahovoriť pár detí ,zavolali M.Čerňanského aby im dal nejaké základy. Bolo to dobré len aby nám ich zostalo čim viac.
----18. Február 2008
No, onô. Som rad, že aj chlapy z Rádky sa zobudili a Ivana, už dávno nebolo počuť asi niekde spí. No, ako vravím všetko v Detve do poriadku sa dávať bude popri stánkoch aspoň bude na, čo spomínať, len aby sa nedaj bože voľakto neurazil, to by ma veľmo mrzelo dáko tento pôst s polu s humorom prečkáme.
Jano z Látok18. Február 2008
Mne sa všetko vidí, že či je to -, alebo x podľa štýlu písania mi to všetko pripomína Ivana.