Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Peter10. November 2008
Pre Jána H: Na negatívne dôsledky "srandičiek" na ceny heligoniek v burze som už takisto upozorňoval.

Ak vieš niečo bližšie ku akcii v Sv. Antone, kľudne to pridaj do Podujatí...
Kontakt: peter@situr.sk
JanoH10. November 2008
?......nuž trhový mechanizmus je už raz taky . Ale je zas doba keď sa má národ možnosť i popýtať. Napr v tejto diskusii....Aj keď máme radcov takých i onakých. A k Burze by sa malo pristupovať trochu zodpovednejšie lebo sa môže stať ,že jej svojimi "výstrelkami" môžme poškodiť. Ak máme viac podobných vtipkárov bolo by dobre keby im Peter otvoril ďalšiu linku nech sa tam vybúria a Burzu nech nechajú serióznym záujemcom. Aj keď i ja som za každú srandu, ale majme na pamäti, že nie každý to pochopí.
Jakub B.10. November 2008
Tiež sa mi pačilo v Krupine.Boli tam velmi dobry no boli aj slabši ale oni sa to naučia chce to len čas a trpezlivost.A ta malá myslim Katka ta sa mi velmi páčila taka suverenka.Ona to tam super zakončila.Vám sa ako páčili????Počul som že idú aj do Brezna.Držím im palce sú všetci dobrý...
?10. November 2008
Dobrý deň! Som jeden z tých,ktorí obdivujú hru na heligónku, samotný nástroj,aj muzikantov.V posledných rokoch hra na heligónku zase ožila,pribúdajú nové kluby,podujatia,školy-výučba hry na heligónku,čo je potešiteľné-na jednej strane je to záslužná práca,chce to chuť,ochotu,obetovanie času,trpezlivosť,na druhej strane je to dobrý biznis.V kluboch,školách pribúda záujemcov o hru na tento nástroj-zároveň pribúda aj množstvo potencionálnych kupcov novej heligónky.V kluboch si takto nevychovávame len nástupcov,"zachovávateľov"tradície hry na hel.,ale zároveň aj svojích "živiteľov",ktorým prezentujeme a odporúčame určité nástroje určitej značky,z predaja ktorých je nemalá provízia!!( za dva-tri kusy si už kúpite novú,kvalitnú hel. inej značky) Je to realita,bohužiaľ smutná.Niekto,bezpochyby nadaný,z lásky k heligónke "slušne" žije.
JanoH10. November 2008
....a pozabudol som . V Krupine odznela i pozvánka na heligonkárske podujatie v Sv.Antone 16. 11. a keďže ho nevidím na stránke tak to dávam na vedomie.
JanoH10. November 2008
Prajem všetkým pekný úvod do týždňa aj celý jeho priebeh. Sobotňajšia Krupina bola výsledok dlhodobého snaženia a obraz budovania podujatia. Výsledok sa odzrkadlil na počte účinkujúcich ,ale hlavne na preplnenej sále s veľmi dobrou diváckou kulisou. Vhodnou súčasťou bolo i doplnenie programu cigánskou dievčenskou ľudovou hudbou Luna z Martina a vystúpenie malých heligonkárov z Hrušova. Snaha súťažiacich bola značná i keď nie každý má vždy "svoj" deň.
Organizátorom ,ale i účinkujúcim a divákom určite patrí uznanie a vďaka.
Laco MT10. November 2008
Pripájam sa k pochvale krupinského večera,ktorý sa síce troška pretiahol a trval takmer 4 hodiny, a bola mi málo aj 8 GB karta vo foťáku na všetky tie videá :-) ale bolo fajn. (cesta domov do Martina trvala s návštevami občerstvovacích zariadení 6 hodín) Dodatočne gratulujem aj p.Skubeňovi, ktorému som nestihol zablahoželať live. A želám teraz už "plnoletej" Krupinskej heligónke veľa zdaru...
zolvica9. November 2008
nooo tak to gratulujem. Urcite tam bola prijemna atmosfera, radost a dobra nalada...:-))
Ladislav9. November 2008
Akosi sa odmlčala diskúsia,tak ja skúsim prelomiť túto barieru.
V Sobotu bola veľmi dobrá akcia v Krupine. Bolo tam hojnosť hráčov, ktorí sa veľmi dobre zhostili svojej úlohy. Vydali vštetko zo soba, čím vytvorili pre priaznivcov heligonky v krupine nezabudnuteľnú atmosféru. Organizátor taktiež urobil čo bolo v jeho silách a zaplnená kinosála úprimným potleskom odmeňovala všetkých učinkujúcich.
Možno sa stanem predmetom rôznych názorov, ale nech : zahodím svoju skromnosť ďaleko a pochválim sa, že porota vyhodnotila moju predvedenú produkciu v kategórii nad 40 rokov, pre mňa tak, že som to ani v najlepšom sne nepredpokladal a pridelila mi 1. miesto s krásnym titulom " Majster Krupinskej heligónky pre rok 2008"
Pozdravujem všetkých mojích priateľov s ktorými som sa veľmi rád stretol v Krupine ale aj tých ktorí tam neboli a snažím sa poháňať čas aby prišiel rýchlo 9.máj 2009, kedy bude v Seredi 2. ročník heligńky, kde to zase poriadne roztočíme. V tejto radosti nie som sám, ale obyvateli celého mesta.
Budem rád, keď vyslovíte svoj názor a niečo poviete o vydarenej akcii.
s úctou JUDr. Skubeň
Peter5. November 2008
V Brezne sa lístky rozpredajú v priebehu jedného dňa len sa tak za nimi zapráši...
Jozef M5. November 2008
Musím povedať,že na Podstav. helig. sa ťažko dostať,podieľajú sa na nej viac usporiadateľov. Viem že lístky sú už popredané. Jozef
Grafik, Intarzista5. November 2008
Ja som mal na mysli 108 000Sk, ale až v marci 2009. Nó.
Laco MT5. November 2008
Nepreda niekto dobru heligonku pod 100 000 ? :-))))) Ale chcel by som na nej svoje logo :-)))
Miro Kubicek5. November 2008
Na stranke Brezna som sa dozvedel, ze vstupenky na Podstavenkova heligonka su uz VYPREDANE!!! Chcel by som sa spytat tych, co vedia nieco o tom blizsie, ci ked tam v sobotu pridem, tak sa uz dnu nedostanem?
Kojšovjan z Gelnice.5. November 2008
Bratku,pamätam,pamätam! To je ta heligonka čo si ju mal v O.L. čo sme boli pri aute,pravda? Maš šťastie, že si to ty môj kamarat,lebo by som klial že by vam aš monitory praskali...xexexex...!
Ladislav5. November 2008
Bola tu aj diskúsia o talentoch na slovensku v súvislosti s prebiehajúcou súťažou. Malú Bobánovú som osobne taktiež videl viacej krát. Dievčatko je chutné, ako každé dieťa a nesporne talent má. Za pár rokov vyrastie možno z nej hvieza. Ja by som Vám chcel dať do pozoirnosti ešte jedno dievčatko a to vnučku p. Kubačáka, ktorý hrá vkolektíve Turzovský heligonkári. Tak to je nesporne ojedinelý zjav. Má nádherný spev a harmoniku ovláda vcelku k jej veku majstrovský.Škoda že prepásli možnosť ju prihlásiť do súťaže. Ak niekto bude v sobotu v Krupine , tak ju tam môže počuť a potvrdí , že mám veľkú pravdu. Možno takýchto skrytých iskričiek je viacej, len je škoda, že o ních sa ešte nevie.
JOZEF5. November 2008
Ako sa hned všetci rozvášnite,nech si každý pýta koľko chce,je to každeho osobna vec,keď chcete zaplatíte keď ne tak nie.Kojšovan celkom dobre len trošku by si mohol upraviť polituru a potom ju kúpim hiiiii,Konečne aj na východe niekto robí kvalitné heligonky.Hudbe zdar a heligonke zvlášť.
pch5. November 2008
od zaciatku bolo jasne, ze ide o recesiu! Niekto to zobral vazne, ale aj o tom recesia je! Deti, mozno, sa pohrali a Kojsovjan sa stal vyrobcom aspon jednej heligonky. No, a my sme sa zasmiali, dakto sa zamyslel a ideme dalej. Osviezilo to Diskusiu! Ja myslim, ze ani tych 58 nie je myslene vazne, a keby predsa len....? Clovek nikdy nevie!
jopova5. November 2008
pre Maria...
na saxofon hraval aj robil noty p. Grimm z klubu Senickej heligonky...otvorit link, vyhladavac google a urcite dako pomoze
Grafik, Intarzista5. November 2008
Kojšovan neber to osobne, len ti robím propagandu.
Tvoj kamarát. Stretli sme sa v O. L. pamätáš??
A vôbec nie som grafik, to sa hrali moje malé detí.