Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Peter25. Máj 2008
Poznáte niekto 3. a ďalšie slohy piesne Dedinka v údolí ?

1. Dedinka v údolí, srdce má zabolí, keď...

2. Anička dušička, zavri si očička, nech...

3. ???

4. ???
Josef24. Máj 2008
Dekuji za adresu.
Kontakt: chose116@seznam.cz
Laco Rybár23. Máj 2008
Zdravim Vás pani Seidlová DVD prišlo ďakujeme a máme pekné spomienky.Prajem vám príjemný výkend :-)))
Juraj Kubena23. Máj 2008
pre Josefa

DURAJ LADISLAV
02721 Žaškov 437
043/5892392
Rubriky: HUDOBNÉ NÁSTROJE
Juraj Kubena23. Máj 2008
No a ja ešte doplním oznam Lacka Rybára a to nasledovne....
Adresa www.heligonkaturiec.tym.sk je len dočasná, kým sa neskončia úpravy na nej, potom celý obsah bude presunutý a nájdete ho na www.turcianskaheligonka.sk
Zase je nás o čosi viac... nech to tak ide ďalej.... Pozdravujem všetkých.
SS23. Máj 2008
pre Laca Rybára
Dobrý deň, Lacko! DVD prišlo v poriadku?...dúfam, že ano. Ako čítam, založili ste klub a máte dobrého učiteľa:))...tak teda, nech Vám to pekne hrá a zase niekedy - dovidenia. Zostávam s pozdravom, pre všetkých Rybárov:)) Stanislava Seidlová ( Memoriál Borský Mikuláš)
Laco Rybár23. Máj 2008
V Martine sme založili klub heligonkárov pod FS-Turiec.CHodí nas raz do týždňa vyučovať M.Čerňanský.Ak mate niekto zaujem učiť sa ,alebo len byť členom,ozvite sa na tel.0908921536.Mame aj webstranku vo výstavbe www.heligonkaturiec.tym.sk Zdravým všetkých
Josef23. Máj 2008
Mozes mne popslat adresu?
Kontakt: chose116@seznam.cz
Palo23. Máj 2008
To nie je Juraj ale Duraj robi dobre heligonky

Josef22. Máj 2008
Jozef dekuji za radu.
Slyseli jste nekdo o nejakem JURAJOVI z ZAZKOVA?
ja nevim,ale on prej opravuje a vyrabi doma harmoniky,tak bych se o nem chtel dozvedet vic,chci si k nemu dat opravit heligonku,nebo mne poradte kde je nejlepsi takova opravna,kde by mne mohli zrenovovat,vykladanou heligonku....Dekuji
Kontakt: chose116@seznam.sk
Jozef22. Máj 2008
Hohnerky helig. basy nemajú ,Delicie staršie majú,rozmer helig.basu cca10cmkrát5cm
Jano z Revúcej22. Máj 2008
Páni heligonkári. Som úplný laik v oblasti tohoto krásneho umenia. Poraďte mi ako sa zorientovať v inzerátoch ponúkajúcich diatonické harmoniky. Už som bol nejaké aj pozrieť ale basy zneli ako obyčajné akordeóny. Majú Hohnerky a Delície heligonové basy? Ak áno, ktoré modely / označenia, typy a pod./. Ďakujem.
Kontakt: kilik@marticonet.sk
Kojsovian z Gelnice22. Máj 2008
....u nas hutoria že "mac planoho sušeda,najhorši to trest od boha".....
Peter22. Máj 2008
No, veru,... dobrý suded je na nezaplatenie - hlavne keď človek odchádza na dlhšie preč a manželku necháva samú doma... :-))

Web šarišaňi je rozostavaný a nie je ani z ďaleka dokončený.

A čo sa týka www.heligonka - šak je to samozrejmé, heligonkári nie sú žiadne "Béčka" :-)
Vlado - sused22. Máj 2008
Ahoj Peter (myslím autora stránky), tak, ako som si pozorne preštudoval Tvoju stránku www.sarisani.sk, rovnako som si prezrel aj túto stránku. Musím Ťa pochváliť, že máš takú návštevnosť stránky. Vidím, že mnohí "nadšenci" sa aj aktívne zapájajú a aj im držím palce.

Človek niekedy ani netuší, akého má suseda.

Za odmenu som Ti už pripravil dobrú fľašu, ktorú okoštujeme samozrejme pri heligónke. Môže to byť aj s programom (humba-humba) a zaprotokolujeme to riadnym griffschriftom!!

Pozdrav
Miro S.22. Máj 2008
V literatúre, ktorú mám dostupnú som sa dočítal, že niektorí "výrobcovia" (Harmonika Erzeuger) koncom 19.storočia a začiatkom 20.stor. kupovali diely na harmoniky od známich výrobcov a potom ich zostavovali a predávali. Ohlásili, že otvorili firmu na výrobu harmoník, ale vyrábali ich len takýmto spôsobom, alebo len opravovali. Určite aj dnes je dosť takých heligoniek, resp. ditonických harmoník. Odporúčam knižku od Jana Vičara - Akordeon a jeho hudební uplatnění. Dá sa zohnať vo Vedecko technickej knižnici.
Jozef21. Máj 2008
Josefe kliknite na linky,tam je pekná galéria heligoniek.Čo je napísané na helig. HELIGON,to je Vavřín. mam takú doma C,F 3hlas Jozef
Josef21. Máj 2008
Zdravim vas milovnici HELIGONEK
Zaujal mne tenhle server,protoze v cechach jsem na neco takoveho jeste nedosel.
Mam na vas vsechny velkou prosbu,mam doma 2radou Heligonku J.Vavrin,hraji uz 13 let a muzu vam vsem rict,ze za tuhle dobu jsem se doposud nesetkal nikde s heligonkou tohohle tipu.
Rad bych vas proto pozadal o jakekoli foto,ktere by jste mne byli ochotni poslat na moji e-mailovou adresu.
Vsem mnohokrat dekuji a preji hezky den.
S pozdravem
Josef
Kontakt: chose116@seznam.cz
Jozef21. Máj 2008
Pre Jana.Vavŕín používal značku na vývoz Heligon mám takú doma.Stretol som sa s názvom Helikon bola ladená A,D,ale nemala heligon. basy.zrejme nemecká. Nepozeraj na značku,ale na farbu hlasu. mám jednú doma ktorá ma napís.Hlavaček z novej helig. z 80 rok.Možno je 100 rok.stará,ale ma božský hlas farbu hlasu nádhernej helig.ladená D,G,verím že to nie je Hlaváček,ale je najlepšia.
Kojšovjan z Gelnice21. Máj 2008
Ano...! Pod nazvom HELIGON boli vyrabane harmoniky,všetko na objednavku a na vyvoz vonku!! Ja som to aj čital na internete,ale teraz to neviem najsť....ale sa mi i zda že to bol p. Vavžin Č. T. Vo Večšine pripadov to boli 2hl.2rad. Možno sa mylim,ale stretol som sa s takymi heligonkami a dokonca aj v Poľsku!!