Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Duri30. Máj 2008
asi Slota, Mečiar, Fico

Ale politiku tu nemiešajme to tu nepatri už vonkoncom... Odkedy tu bol pridaný príspevok ohladom Martina Čerňanskeho ide to tu dolu vodou, nahodte konečne poriadnu tému... lebo sa točíme stále dookola a nemá to konca kraja. Každý hráč ma svoje kvality a Martin na to aký ma vek je obrovsky talent a to mu nik nevezme... samozrejme sú tu aj iný heligónkári, no jedine čo nás tu ma spájať nie je že budeme na seba ukazovať kto je lepší ale to že budeme hrať pre pre seba a iných aby sme im vyčarovali úsmev na tvári... preto nabudúce kto tu bude chcieť napísať podobný príspevok ako tu bol pred nedávnom nech si radšej zahryzne do jazyka... Bavme sa tým čo sme dostali do daru, lebo veľa ľudí túto možnosť nemá...
Peter30. Máj 2008
Jano, a o akomže to triu, resp. o čom to rozprávaš ?
SS30. Máj 2008
pre Zef-a
Oščadnica je tento víkend, sobota- nedeľa...idem aj ja.
Jano Prjdes29. Máj 2008
Peter zákony su sviňa,lebo hanto trio ich robý na svoj obraz.
Zefo29. Máj 2008
Neviete náhodou či je tento týždeň Oščadnická heligónka?
Zefo29. Máj 2008
Ste jak staré babky, keď idú z kostola.
Ozaj, Slota sa ulieva v práci. To je téma na diskusiu. :)
Peter29. Máj 2008
Pre Mira K.: Nie, duálne zobrazovanie nemám pripravené. Zostaneme sami svoji a stále budeme predávať za koruny - nech nám Európa závidí... :-)
Miro S.29. Máj 2008
Peter, nepíšem, že máš pravdu len v poslednom odstavci. Vyjadril som len súhlas o tých zbytočných debatách o tom, kto je dobrý, alebo horší hráč.
Peter29. Máj 2008
Miro, a prečo mám pravdu len v poslednom odstavci ? S tými nad ním nesúhlasíš ? :-)
Miro S.29. Máj 2008
Presne tak ako píše Peter v poslednom odstavci a tiež Palo. Ku Palovi sa chcem pridať, tiež mám záujem o DVD z Oravskej Lesnej z tohto roku. Keď toto číta pán Chudoba, tak ho prosím aby sa ozval, či je možné toto DVD získať.
Kontakt: miroslav.svetlak@mail.t-com.sk
Palo29. Máj 2008
Zháňam DVD z Oravskej Lesnej, zo stretnutia heligonkárov 2008 - Lesňianska Heligonka . A k tomu Martinovi Černianskému je dobrý , ale na slovenskú máme veľa dobrých aj výborných heligonkárov a ja osobne si vážim každého, ktorý svoje umenie ďaľej podáva to znamemá že vyučuje mlaď a to je veľmi dôležité. A preto kto má tu trpezlivosť učiť deti treba podporovať a nie ohovárať či je lepší ten alebo onen. Martina osobne nepoznám ale viem , že učí v Krasňanoch a sú sním spokojní. Osobne poznám Miloša Bobáňa a môžem povedať, že je to pán učiteľ, ktorý učí hrať na heligónku, husle, basu a dokonca so svojou ženou učí detí aj tancovať a to už je niečo je jednoducho super. A preto neopisujte kto je lepší ale podporujte tých , ktorý svoje umenie poddávajú ďaľej a to vo veľmi kvalitnej-profesionálnej výuke.
Miro Kubicek29. Máj 2008
Ahojte,
ja len tak na rozveselenie, Peter, mas uz pripravene dualne zobrazovanie cien (v burze), dnes v noci nam druhy krat posunuli centralnu paritu na 30.126. Od augusta totiz zacina povinne dualne zobrazovanie cien v SKK a EURO. :-)
Peter29. Máj 2008
Ak počujem hrať hudobných odborníkov - pedagógov ľudové piesne, čím ďalej tým viac sa utvrdzujem v názore, že títo prednesú pieseň tak (hudobne) čisto a dokonalé až to ku ľudovke nepasuje. Pri rôznych podujatiach a akciách si všímam okolie a verte - neverte drvivá väčšina "normálnych" ľudí to cíti takisto.

Samozrejme, základná "nosná" línia prednesu musí byť zodpovedajúca piesni, avšak ak hráč kde tu trocha "odskočí", práve toto ľudi vyruší z akéhosi vnemového stereotypu, kdesi v nútri sa im zbystrí pozornosť a práve toto je tou návnadou - a dokonca ľudia to aj tak nejak podvedome očakávajú.

Presnosť - dokonalosť je výsadou strojov, omylnosť - nepresnosť je znakom živých tvorov... - a živí, teda lepšie rozumia živým... V tom tkvie obľúbenosť cigánskej muziky, lebo aj oni hrajú (nevedomky) tým "odbiehavým" štýlom, ktorý láka a priťahuje ľudí. Takisto práve v tom je aj čaro heligónky, že i pre jej hudobnú nedokonalosť, hráč chtiac - nechtiac hudobne improvizuje, no na druhej strane tým lape ľudí za srdcia.

Aj v nadväznosti na to čo som uviedol, Vás vážení priatelia poprosím, naozaj sa neznížujme k tomu, aby sme porovnávali, či napr. Janko je lepším hráčom ako Jožko, či Ferko... či ten dokáže to, alebo ono lepšie, rýchlejšie, dokonalejšie,...
Totiž absolútne vôbec to nie je o tom!
Jozef28. Máj 2008
Martin Č. hrá veľmi dobre,ľahko,ma prstoklady.Ma svoj štyl,pomohla mu k tomu chromatika.Nieje to byfľoš hrával som s ním v Oščadnici vonku,hraje všetko aj východňarske ,je len notista a to je plus pre neho.Zapamätajme si,hudba je umenie kto na koľko ma,tam dosiahne potom je stagnácia.Dá sa pokročiť ďalej,ale len štúdiom.Hrával som 21 rokov v kapelách a viem čo to obnáša.
thc28. Máj 2008

pre p.Skubena Ladislava Martin č. HRA DOBRE ALE NA Hampla nema martin ma všetko nabiflovane
Kontakt: nedam
SS28. Máj 2008
pre Mira
Úžasná stránka...gratulujem!
( potešilo ma, že som si mohla aj vypočuť niektoré piesne) Stanislava Seidlová, organizátorka helig. stret. v Borskom Mikuláši
Peter28. Máj 2008
V LINKACH už máme upgradovaný odkaz na nový Mirov web s pesnickami. - Odporúčam ho navštíviť všetkým, ktorí zháňajú texty ľud. piesni.
Miro27. Máj 2008
Chcem sa ospravedlniť za predchádzajúci nefunkčný mailový kontakt:-) - správna mailová adresa je: pesnicky@orava.sk
Kontakt: pesnicky@orava.sk
Miro27. Máj 2008
Ahoj Peter,
po tvojich námetoch na moju stránku si niektoré veci - hlavne diskusiu - idem vyskúšať a pozvať všetkých návštevníkov tvojich stránok navštíviť aj moju stránku a dúfam, že na nej postupom času nájdu všetko čo hľadajú:-)
Takže všetci ste vítaní aj na stránkach Pesničky pre všetkých http://pesnicky.orava.sk
Tvojim stránkam prajem, aby sa na nej stretávalo čo najviac muzikantov:-)
Kontakt: jurci@pesnicky.orava.sk
Peter27. Máj 2008
Pre Josefa (i ostatných): ak niekedy nenájdete odpoveď na svoju otázku (svoj problém) priamo na našich stránkach prezrite si LINKY. Okrem iných, máme tam odkaz aj na snáď bezkonkurenčnú databázu textov ľud. piesni - www.http://projekty.infovek.sk/pesnicky/. No aj tam sú len dve slohy z "Cerveného jabĺčka". :-(