Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
rychlík18. Jún 2012
a minimalne jeden z nich sa naucil hrat uz i molove piesne
Mišo18. Jún 2012
Presne tak, vo svojej dobe boli najlepší na Slovensku. Teraz sú to už starší páni, ale stále si kvalitne zastanú svoje miesto a meno a mnohokrát sa hra niektorých mladých na nich nechytá (viem, že mladí to neradi počujú), pretože čo som videl tak min. jeden z nich si za tie roky rapídne zdokonalil aj ľavú ruku. Teraz netreba porovnávať len toto video, tu hrali cifrovačky typické pre stredoslovenský region, v tej dobe si takéto rýchle piesne bez spevu žiadali aj diváci. Čo sa však mne páči je to, že vtedy aj teraz sa držia toho svojho regionu, v ktorom sú skutočne doma a hrajú ho kvalitne a autenticky.
xyz18. Jún 2012
S rychlíkom musím teraz súhlasiť. Typické stredoslovenské a oravské piesne to je naozaj všetko na jedno kopyto a stále dookola. Ani nevieš na vystúpení či táto pieseň už bolá hraná, alebo nie, všetko to je rovnaké
rasťo17. Jún 2012
Pre Amaterika: naozaj je to nádhera, vďaka.
Zaujímavé je, že vtedy nevyužívali možnosti ľavej strany tak, ako to vedia teraz, to sa asi vyvinulu časom.
Dominik17. Jún 2012
Vtedy nevedel nikto hrať lepšie ako oni.
Peter 217. Jún 2012
rychlik, ty necifrovaný monoton, tak už sa konečne predved ty so svojim majstrovstvom ,-) ty budeš istotne cifrovať podstatne lepšie a hlavne nie monotonne ,-)
rychlík17. Jún 2012
jeden cifrovany monoton stale dookola.............jedno to iste a stale dookola
Ondrej S.17. Jún 2012
Pekne Amaterik, to som mal až 10rokov :))) a skúšal som prvú stupnicu. Ale tak ako Šimon i ja som zvedavý na tajomstvo tvorby intarzií starých majstrov. Čakám, že sa rýchlik zaskvie...
Amaterik17. Jún 2012
http://www.youtube.com/watch?v=cWSL1_TaClg

Aha čo sa objavilo na youtube :) Paráda proste. Pred 30 rokmi :D
Šimon17. Jún 2012
To je zajímavá otázka, dnes je to jasné, ale tehdy to bylo opravdu náročné a nechce se mi věřit že je to řenané ručně, ta přesnost je úžasná. Myslím si že na to měli nějaké šablony, nevím, ač strojař tady jsem v koncích. Rád si přečtu ja to mistři vyráběli.
no toto16. Jún 2012
chcel by som sa opytat zaintersovanejsich, skusenejsich.. nieviete niekto, ako robili kedysi stari majstri tie intarzie na heligonkach? myslim konkretne na napisy - Josef Hlavacek Louny, K. Stibitz Ces. Budejovice - a podobne. Ako to obdivujem tak to obdivujem, ale niektore spojivka medzi pismenkami su tenke ako nitky a to sa mi az nechce verit, ze sa im ta dyha nepostiepala, ze to je vyrezane, pri hrubke dyhy ktora bola pouzita. Za kazdu radu vdaka ;)
Janko K.14. Jún 2012
Len tak ma napadlo, že pri našej vychodniarskej,, A ja taka čarna" by ty tanečnica musela urobiť roznožku:))
Ale klobúk dole pred nimi...
joj14. Jún 2012
Hej, to som myslel, ďakujem.
Janko K.14. Jún 2012
Čo tam Bacha vytancovať, skúsili by nejaké podpolianske, alebo terchovské cifry,už v polovici piesne by mali nohy domotané ako pri kamasútre:))
Janko K.14. Jún 2012
Pre joj:
Myslel si toto?
www.youtube.com/watch?v=GO_wxpXz0ME
pozorovateľ14. Jún 2012
pre joj :
Dávaj si Bacha !
joj14. Jún 2012
Ale otvoriť sa to nedá, takže: Nič som nenapísal!
joj14. Jún 2012
Toto teraz trénujem na heligónke :-)))
Bach_duo.wmv (video/x-ms-wmv) 3 698 kB
rychlík14. Jún 2012
hral som uz na takej. Prava strana chromatika a basy heligonove. No usporiadanie lavej basovej strany bolo standardne ako to pozname napr. z klavesoviek. Podla mojho nazoru na videjku co si zverejnil to nie je to o ćom teraz pisem, ale je obycajna heligonka. Vsimni si lavu stranu a jej hlas v zavere videa.
no toto14. Jún 2012
dve taketo harmonicky som videl. Aj p. Grimm o nich pise vo svojej knihe. Prava strana chromaticka a lava "diatonicka" shak mozno sa mylim, ked rozumie niekto nemecky, moze povedat :)